Jump to content
Sign in to follow this  
K@mil

antyperspirant.pl

Recommended Posts

Mi się KT z ustawioną opcją zapłaty podoba.

Jeżeli JA sobie tego życzę to kupującemu nic do tego.

To nie przedszkole, że będę czekał aż łaskawie 0-owe konto zapłaci.

Bijecie piane na siłę. Przecież każdy może sobie to ustawić.

Do sklepu też idziecie i kupujecie a potem przynosicie pieniądze ?

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kiedyś miałem podobną sytuację w Nazwa.pl. Dostałem nawet potwierdzenie, że domena została opłacona, ale jej nie otrzymałem i też mnie zlali tak jak Ty. Aftermarket.pl kupiłoby domenę nawet za 10000 zł, żeby tylko klient był zadowolony, bo wiedzą, że zadowolony klient przyniesie im więcej. Ale mi nie chodzi tylko o domenę, ale o całokształt działań.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Według mnie to również nic nadzwyczajnego. To sprzedający z reguły dyktuje warunki transakcji (skoro miał taką opcję to przecież może z niej dowolnie korzystać). Cena była ustawiona stosunkowo nisko, więc zwyczajnie może chciał pieniądze "od ręki", a nie czekać być może X dni na opłacenie domeny.

 

Z drugiej strony gdybym od razu po wejściu w temat kliknął "Kup teraz" to pomyślałbym, że jutro sobie mogę opłacić ją na spokojnie i byłbym również zdziwiony ;)

 

Kiedyś też trafił mi się klient, który kupił domenę od ręki, drugi był zainteresowany, ale nie mogłem mu sprzedać domeny, ponieważ była zarezerwowana dla tej pierwszy osoby. Pierwsza nie opłaciła, a druga się rozmyśliła i tyle z tego wyszło ;) To zależy jak się leży.

Edited by szogun
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeżeli chcesz analogii ze sklepem i płaceniem, to jak włożysz do koszyka towar z oznaczoną ceną to już zawarłeś umowę kupna sprzedaży. Nie jest tak jak sugerujesz, że wkładam chleb do koszyka a Pani przy kasie mi mówi, że niestety tego chleba to już nie ma, bo jak kupowałem masełko to tamten Pan zapłacił już za ten chleb. Sklep nie może Ci odmówić sprzedaży takiego towaru po oznaczonej cenie z półki.

 

Tymczasem pb idzie nawet dalej, bo pisze że sprzedający po tym jak kupię jego domenę po oznaczonej cenie - klikając "kup teraz", to on może zmienić cenę na wyższą.

 

Ręce opadają.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z regulaminu serwisu premium.pl:

 

Opcja „Kup Teraz” - Zbycie Nazwy Domeny, do którego dochodzi w chwili zaakceptowania przez Nabywcę ustalonej z góry ceny, określonej jako cena „Kup teraz”.

 

8. WYKONANIE UMOWY I KONSEKWENCJE NIEOPŁACENIA TRANSAKCJI

 

W terminie 5 dni od zawarcia umowy w drodze Aukcji lub Opcji „Kup Teraz” lub „Zaproponuj” Nabywca jest zobowiązany uiścić kwotę odpowiadającą ofercie w związku z dokonaną transakcją na konto Usługodawcy, chyba że Zbywca określi inny termin zapłaty. Po dokonaniu transakcji Zbywca obowiązany jest do uiszczenia prowizji na rzecz Usługodawcy zgodnie z Cennikiem.

 

Kto jeszcze kupił tą domenę to nie wiem ale wydaje mi się, że dopełniłem warunków określonych przez regulamin. Pytanie, co teraz? Jest ok, nic się nie stało? Bardzie chodzi mi również o zasady niż o samą domenę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Szkoda że nie mogę odszukać teraz całej dyskusji (żeby nie napisać: batalii) prowadzonej przy okazji zgłaszania zapotrzebowania na taką funkcję - pisałem tam o wadach tego rozwiązania, które tu widać jak na dłoni.

 

[edit]

"Zbycie Nazwy Domeny, do którego dochodzi w chwili zaakceptowania przez Nabywcę ustalonej z góry ceny" - zgodnie z informacją podaną na stronie podsumowania, *w tym konkretnym przypadku* (gdzie kupujący wymaga zapłaty z góry) zaakceptowanie ustalonej ceny odbywa się poprzez zapewnienie odpowiedniej kwoty na saldzie kupującego. W przypadku normalnych KT, akceptacja odbywa się poprzez przejście przez poszczególne kroki inicjacji transakcji. Regulamin zawsze należy umieścić w kontekście technicznym, w przeciwnym wypadku mogilibyśmy uznać, że zawarcie transakcji odbywa się w chwili, gdy kupujący spojrzy na stronę oferty i pomyśli "spoko cena, kupuję"...

Edited by pb
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z regulaminu serwisu premium.pl:

 

Opcja „Kup Teraz” - Zbycie Nazwy Domeny, do którego dochodzi w chwili zaakceptowania przez Nabywcę ustalonej z góry ceny, określonej jako cena „Kup teraz”.

Skoro nastąpiło zbycie to PB musi nam odkupić domenę, no chyba, że nie honoruje własnego regulaminu. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wg. mnie bardzo nieelegancko. Rzadko przeglądam dyskusje odnośnie ulepszenia czy to premium.pl czy aftermarket i o żadnych zmianach nic mi nie było wiadomo. Po prostu zakładam że to profesjonalne platformy i obie powinny działać dobrze. Nie wiem jak Wy, ale ja kupując czy rejestrując domenę nie czytam za każdym razem regulaminu. Domyślnie zakładam, że kup to kup, sprzedaj to sprzedaj, rejestruj to rejestruj itp.

 

W każdym znanym serwisie kliknięcie "kup teraz" oznacza zawarcie kupna umowy. Kupując coś w allegro wcale nie muszę płacić natychmiast, ponieważ jak już mówiłem samo kliknięcie oznacza zawarcie umowy.

 

Oczywiście na premium "kup teraz" może znaczyć co innego niż w całym świecie. Wola PB. Ja czuje się zniesmaczony tą sytuacją.

Edited by Owner

Share this post


Link to post
Share on other sites

PB...nie chcę niczego sugerować ale nie do końca chyba tak to powinno wyglądać...skoro stosujesz opcję KT...to w chwili jej klikniecia obowiązuje strony umowa...bo co innego jest kup teraz a co innego sprzedaż w formie przedpłaty jaka niewątpliwie miała tu miejsce..Jednymi słowy...przedobrzyłeś, bo jakby nie patrzeć, serwis sprzedał jedną domenę paru klientom...Gdyby zamiast opcji KT byłaby opcja Sprzedaż Przedpłacona miałbyś 100 % racji...opieranie swoich racji na punkcie regulaminu którego brzmienie koliduje nie tylko ze zdrowym rozsądkiem ale i zasadami prawa jest głęboko nietrafioną argumentacją...

Edited by Bazyli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Padliście ofiarą własnych pomysłów. Tak bym to skwitował.

Dodam jeszcze, że nie rozumie pretensji jakie macie do Przemka.

  • Like 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zabaco, te pretensję nie tyle są do PB co do dziwnej formy zawarcia umowy kupna-sprzedaży którą niewątpliwie była opcja KT...a tak na marginesie...jakoś w żadnym regulaminie nie znalazłem informacji o możliwości zwrotu zakupionej domeny w określonym terminie ( zakup na odległość )...

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zabaco, te pretensję nie tyle są do PB co do dziwnej formy zawarcia umowy kupna-sprzedaży którą niewątpliwie była opcja KT...a tak na marginesie...jakoś w żadnym regulaminie nie znalazłem informacji o możliwości zwrotu zakupionej domeny w określonym terminie ( zakup na odległość )...

:)

 

http://di.pl/topic/86384-nowe-zabezpieczenie-dla-sprzedajacych-w-premiumpl/

Nie chce mi się szukać postów osób, które o to zabiegały, ale jeśli ktoś tu zawinił to tylko sprzedający, który mógł poinformować, że ma ustawione takie zabezpieczenie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://di.pl/topic/86384-nowe-zabezpieczenie-dla-sprzedajacych-w-premiumpl/

Nie chce mi się szukać postów osób, które o to zabiegały, ale jeśli ktoś tu zawinił to tylko sprzedający, który mógł poinformować, że ma ustawione takie zabezpieczenie.

A według Ciebie kto odpowiada za prawidłowy przebieg transakcji ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

A według Ciebie kto odpowiada za prawidłowy przebieg transakcji ?

kupujący, sprzedający i właściciel platformy, na której odbywa się transakcja.

 

 

Edit:

Proponuję przenieść dyskusje do odpowiedniego tematu.

Edited by zabaco

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przykro się na to patrzy...

Gdybym wiedział, że tak się to skończy, oddałbym co poniektórym osobom tę domenę za darmo. Tymbardziej, że z obserwacji niektórych wypowiedzi, widać że sam "problem" to tylko pretekst do przywalenia drugiej stronie.

Funkcja, o której mowa, została wprowadzona, aby chronić interesy nas wszystkich.

 

http://di.pl/topic/86384-nowe-zabezpieczenie-dla-sprzedajacych-w-premiumpl/

Nie chce mi się szukać postów osób, które o to zabiegały, ale jeśli ktoś tu zawinił to tylko sprzedający, który mógł poinformować, że ma ustawione takie zabezpieczenie.


Ja niczego nie muszę. Nie sprzedaje domen poprzez di.pl - tutaj trafia jedynie informacja, że taka domena została wystawiona na sprzedaż. Kupujący powinien stosować się do reguł i regulaminu giełdy, która pośredniczy w sprzedaży. A przede wszystkim powinien czytać, do czego się zobowiązuje.

Edited by K@mil
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi się KT z ustawioną opcją zapłaty podoba.

Jeżeli JA sobie tego życzę to kupującemu nic do tego.

To nie przedszkole, że będę czekał aż łaskawie 0-owe konto zapłaci.

Bijecie piane na siłę. Przecież każdy może sobie to ustawić.

Do sklepu też idziecie i kupujecie a potem przynosicie pieniądze ?

 

W pełni się zgadzam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

...a tak na marginesie...jakoś w żadnym regulaminie nie znalazłem informacji o możliwości zwrotu zakupionej domeny w określonym terminie ( zakup na odległość )...

:)

Wtrącę się w rozmowę z uwagi na przytoczoną możliwość zwrotu.

 

Pierwsza sprawa to chyba to, że kupującym musi być osoba prywatna a nie firma (oczywiście są transakcje firma->os.prw ale niżej napiszę kolejne dyskwalifikacje).

 

Druga to najpierw trzeba zwrócić towar a często kupujący domenę chce najpierw zwrotu pieniążków a potem zwrócić domenę co jest absurdem w tym przypadku.

 

Kolejna to domena jest raczej usługą (czyt. abonamentem) niż towarem więc ten przepis może nie mieć zastosowania.

 

To są tylko moje subiektywne odczucia ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

O proszę jaka ciekawa dyskusja. Dzięki Korneliusz za linka. Faktycznie trochę kontrowersyjnie to wygląda. Dobrze, że jest takie zabezpieczenie - w ciągu dwóch lat 4-5 razy miałem sytuację, że ktoś nie opłacił domeny.

 

W serwisie wystarczyłaby blokada - "nie możesz złożyć zamówienia, bo nie posiadasz środków na koncie* i link do szczegółów.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@doggystyle - i tak było, ale dla wygody kupującego (o ironio) dodaliśmy w takiej sytuacji przejście do płatności i nadanie jej numeru pozwalającego potem na automatyczne przypisanie jej do konkretnej operacji (to przynosi lepsze efekty niż "odmowa" sprzedaży, kazanie dokonania wpłaty, zalogowania się ponownie i dopiero wtedy zakupu). Ale na każdym kroku, zarówno potwierdzenia zakupu, jak i płatności, jest wyraźna, pogrubiona informacja, że transakcja zostanie zawarta dopiero z chwilą płatności.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Panowie! Panowie....

 

Nie widzę problemu. Mimo, że bardzo obiektywnie patrzę na sprawę.

 

Nauczmy się czytać. Nauczmy się czytać co podpisujemy, co klikamy. Czy naprawdę ta dyskusja zasługuje na tak wiele?

 

Uważam ten temat za wyolbrzymiony problem i jak tu słusznie padło - powód do tego aby komuś niepotrzebnie przywalić.

 

Temat od siebie zamykam.

 

ps. na miłe sobotnie popołudnie zapodaję stare, dobre chińskie przysłowie:

 

"Czytaj jak najwięcej, mów jak najmniej." :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest

Ale co mnie to obchodzi? Nie chce mi się czytać wszystkiego, zwłaszcza jeżeli wykonuję tę samą czynność enty raz. Nie będę korzysta ani polecał serwisu, który nie zapewnia poczucia bezpieczeństwa. Lubię Cię Przemek, ale w Aftermarket na pierwszym miejscu jest klient.

przepraszam za OT, ale troche teraz poleciales propaganda sukcesu. JA odczuwam to tak, bo doswiadczylem tego niejeden raz na wlasnej skorze: Klient, owszem, jest w AM na pewnym miejscu, ale nie jest to miejsce "pierwsze", tylko takie, gdzie koncza sie plecy... A na forum mozna znalezc setki, moze nawet tysiace wpisow potwierdzajacych moje spostrzezenia.

 

@edit:

zgadzam sie natomiast, ze ta funkcjonalnosc jest co najmniej dziwna... Umozliwienie nieograniczonej liczbie klientow skorzystania z opcji KT rodzi sluszne pretensje. Nawet pomimo komunikatow (jezeli takie sie pojawiaja). Jest to proszenie sie o balagan - intencje nie maja tu znaczenia.

 

 

Moim zdaniem: jezeli sprzedawca ma wlaczona te opcje, to klikniecie KT powinno byc mozliwe tylko wtedy, gdy saldo konta jest wystarczajace. Jezeli jest nizsze powinno byc odpowiednie info na temat wymagan.

Edited by Guest

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie rozumiem części Waszych komentarzy. Komu niby ja chcę przywalić? PB? Nie znam go osobiście więc za co? Stworzył platformę dzięki której możemy sprzedawać swoje domeny i chwała mu za to. Jest to jednak zwykła relacja biznesowa - mówiąc kolokwialnie ja nie robię PB łaski, że korzystam z jego platformy. PB nie robi mi łaski, że mi to umożliwia. Natomiast ja jako klient, PB jako właściciel platformy (pośrednik) pozostajemy w relacji biznesowej. Nie wiem skąd tu Wasze sugestie o charakterze personalnym. Że niby ja niedobry chcę "dowalić" biednemu PB? No litości.

 

Co do @Kamila, to on dla mnie w ogóle nie jest stroną w tej dyskusji. Wystawił domenę korzystając z dostępnych ustawień. Sprzedał ją. Dostał kasę i tyle. Zrobił wszystko zgodnie z wymogami "sztuki" i nikt żadnych pretensji do niego mieć nie może.

 

Z mojej perspektywy wygląda to tak, że skoro wystawiam na premium swoje najlepsze domeny i płacę wcale nie małą prowizję za usługi pośrednictwa, to w takiej sytuacji jak ta spodziewam się innego traktowania, niż dyplomatyczne "spierd...". Guzik mnie obchodzą jakieś dyskusje na forum, że ktoś chciał jakąś funkcjonalność i że została ona tak nieintuicyjnie wprowadzona. Jak pisze Korneliusz co mnie w ogóle obchodzą jakieś dyskusje na forum. Kiedy jestem klientem i płacę za jakąś usługę, to po prostu też i wymagam. Mam też prawo głośno powiedzieć, jeżeli coś mi się nie podoba. Skoro kupiłem kilkanaście czy kilkadziesiąt domen wcześniej poprzez kliknięcie "kup teraz", to spodziewam się, że ta funkcja działa za każdym razem w znany mi sposób. Nie czytam za każdym razem dokładnie każdego wyświetlanego komunikatu, bo zwykle zakładam, że giełda której ufam nie chce mnie zrobić w wała. Działam automatycznie - jak większość z Was. Koniec. Kropka.

Edited by Owner

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Najnowsze posty na forum

    • najlepszawrozka.pl   Sprzedam domenę najlepszawrozka.pl za pośrednictwem giełdy AfterMarket. Cena do negocjacji. Zapraszam!
    • www.PaniAI.pl   Krótka, treściwa i łatwa do zapamiętania nazwa dla... produktu lub marki związanej z AI.   Robot, asystent(ka), aplikacja? Pani AI zrobi dla Ciebie wszystko, o ile powstanie. Ale wymyślona przeze mnie nazwa już czeka, gotowa do zakupu i wykorzystania.
    • Cześć! Wznawiamy promocję na rejestrację domen .pl za 2 PLN netto  Tym razem na nieco innych warunkach - limit dla jednego Klienta wynosi 5 domen w promocji do końca kwietnia. Po wykorzystaniu limitu cena rejestracji wyniesie 10 PLN netto. Odnowienie według cennika dostępnego na stronie https://ddregistrar.pl/cennik/   Tym razem promocyjna cena naliczy się już automatycznie, nie trzeba czekać na uaktualnienie cen przez obsługę.   Pula promocyjnych domen: 500. Promocja trwa do końca kwietnia 2024. Organizator zastrzega sobie możliwość wyłączenia promocji w dowolnym momencie.   Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 2 PLN netto za rejestrację .pl na 1 rok.     Promocja nie wiąże się z żadnymi ograniczeniami. Domenę po rejestracji, po 5 dniach, można przenieść bezpłatnie do dowolnego rejestratora. Kod AuthInfo znajduje się w panelu administracyjnym.   Organizatorem promocji jest DD sp. z o.o. - operator serwisu ddregistrar.pl.   DD
    • expirki.pl   Zapraszamy do licytacji domen z portfolio expirki.pl Katalog wszystkich aukcji (kwiecień 2024) https://www.aftermarket.pl/katalog/3469/   Lista domen wraz z parametrami SEO: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1FkFaxbkP25bfcI98I_SnCLeJQwmalixvKGSlCcWs6h8/   Szczegóły na blogu: https://expirki.pl/aukcje-domen-kwiecien-2024/
    • Bardzo ciekawe info! Dzięki  
    • Sprzedałem ją kiedyś za okolice 10k+.
    • Wyscigi.eu     https://www.aftermarket.pl/domena/wyscigi.eu/?utm_source=market_redirect&_track=4d27347ec40a09903b1c380b2e6a067b
  • Oferty sprzedaży użytkowników

  • Member Statistics

    • Total Members
      19,177
    • Most Online
      880

    Newest Member
    Perman
    Joined
×