Jump to content
Alex5

Program do wysyłania mailingu

Recommended Posts

Szukam darmowego programu do wysyłania mailingu i newsletterów.

Obecnie używam Roundcube Webmail ale on ma mało możliwości.

Fajny i ciekawy jest Freshmail http://freshmail.pl/ tylko że bezpłatne ograniczenie jest (2000 maili do 500 odbiorców)

Może zna ktoś jakiś ciekawy i bezpłatny w którym można wybrać też z jakiego konta mailowego chce się wysłać ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Roundcube Webmail to jak sama nazwa wskazuje aplikacja do zarządzenia pocztą poprzez przeglądarkę internetową. Raczej nie nadaje się ona do e-mail marketingu.
Nie znam profesjonalnych systemów do mailingu (działających jako usługa), które byłyby całkowicie darmowe. Jeśli chcesz przeprowadzić jednorazowy mailing do grupy ponad 500 odbiorców, to np. w http://cafemail.pl otrzymasz za free 2000 maili do wysłania w ramach przetestowania serwisu.

;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Moim zdaniem szkoda tracić czas na darmowe rozwiązania z kilku powodów:

 

- Niektóre darmowe programy wysyłają swoje mailingi do twojej bazy. Tak działa przykładowo Inis. Może są osoby, którym to nie przeszkadza ale ja nie po to buduję w pocie czoła swoją bazę mailingową aby ktoś mi ją spamował.

- Nie polcam programów instalowanych na własnych serwerach bo skrzynki pocztowe typu Interia, Gmail, Onet, WP, O2 (ktore są najpopularniejsze) mocno ograniczają wysyłki mailingu. Jak na taki server leci z jednego IP duzo maili to wycinaja wysyłkę i blokują adres IP. Trzeba potem prosić wyjaśniac, mailować a zazwyczaj kończy się na konieczności zmiany IP. I tak w kółko.

- Więksi gracze na rynku mają umowy z google, yahoo onet i większymi serwerami pocztowymi które zezwalają im wysyłać WIELKI ilości maili z tego samego IP w ciągu krótkiego czasu.

- No i jak coś jest darmowe to w każdej chwili może zostać wyłączone i możesz stracić całą swoją listę adresową.

Przechodziłem przez to. Obecnie korzystam z wspomnianego Freshmaila. Trochę kosztuje ale jeśli podchodzisz do mailingu poważnie to jakość warta jest wydanych pieniędzy.
Edited by Amadi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam.

 

Freshmail.pl gdy go testowałem wydawał się nie dawać rady na skrzynkach innych niż wp, onet czy o2. Zdażało mi się podczas testów, że emaile nie lądowały tam gdzie trzeba.

 

Getresponse.pl jest jedynym pewnym kombajnem do obsługi emaili marketingu. Masz tam dosłownie wszystko czego potrzebujesz prowadząc działania marketingowe za pomocą emaila. Jest intuicyjny, szybko opanujesz panel klienta. Posiada wiele rozwiązań pomagajacych planować kampanię, a takżę wiele narzędzi które nauczą Cię myśleć na przyszłość czym jest dobry email marketing.

 

Najlepiej zrobić testy dwóch i wnioski wyciągnąc samemu.

 

Podpiszę się pod słowami poprzednika. To co jest za darmo często jest najdroższe. Wielu pseudomarketerów rzuciło się na implebota który jest za free w wersji podstawowej. Skrzynki ich klientów atakowane były emailami właściciela systemu który jest "znanym" marketerem w sieci.

 

Dzisiaj po subskrybcji za pomocą systemu implebot od razu pojawia się okienko - sprawdź folder SPAM jeśli wiadomość nie dojdzie. :D

 

Pamiętaj jakość zawsze kosztuje, ale finalnie i tak zapłaci za nią klient.

Edited by drskoczy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja natomiast korzystam z Freshmaila i za nic nie zamieniłbym go na Getresponse :) Dla mnie Freshmail jest bardziej intuicyjny i niczego mi w nim nie brakuje. Jak testowałem Getresponse to co chiwlę się wieszał.

 

Jak więc widać nie ma idealnego rozwiązania i każdemu może spasować coś innego. Najlepiej potestować.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To znawców i praktyków email marketingu powinno pewnie zainteresować, że za tydzień w Warszawie będzie organizowana konferencja połączona z warsztatami z email marketingowymi o nazwie M@il My Day. Termin to 20-21.05. Zapisywać można się przez stronę internetową mailmyday.pl Zobaczcie sobie na występujących prelegentów. To zdecydowanie bardziej znane nazwiska jeżeli chodzi o email marketing (Filip Kłodawski czy Paweł Sala).

Share this post


Link to post
Share on other sites

MailChimp.com, jedna z najpopularniejszych aplikacji do mass mailingu, 12000 maili miesięcznie za free do max 2000 odbiorców. Dla większych ilości potrzebne płatne konto lub pre-pay.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To znawców i praktyków email marketingu powinno pewnie zainteresować, że za tydzień w Warszawie będzie organizowana konferencja połączona z warsztatami z email marketingowymi o nazwie M@il My Day. Termin to 20-21.05. Zapisywać można się przez stronę internetową mailmyday.pl Zobaczcie sobie na występujących prelegentów. To zdecydowanie bardziej znane nazwiska jeżeli chodzi o email marketing (Filip Kłodawski czy Paweł Sala).

Będę :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

MailChimp.com, jedna z najpopularniejszych aplikacji do mass mailingu, 12000 maili miesięcznie za free do max 2000 odbiorców. Dla większych ilości potrzebne płatne konto lub pre-pay.

 

Jak dla mnie przy większych ilościach zupełnie nie opłacalny ...

Przy liście ok 200K adresów wychodzi ponad 800 $ na miesiąc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×