Jump to content
jedna

Top domeny - specjalna sekcja

Recommended Posts

Fajnie było by wprowadzić na forum sekcje z ogłoszenia gdzie tylko top domeny .pl były by umieszczane od X ceny.

Domeny które muszą być zatwierdzone przez Admin wpierw aby mogły się tam znaleźć.

 

 

Edited by jedna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fajnie było by wprowadzić na forum sekcje z ogłoszenia gdzie tylko top domeny .pl były by umieszczane od X ceny.

Domeny które muszą być zatwierdzone przez Admin wpierw aby mogły się tam znaleźć.

 

ja bym chciał wiedzieć czy jesteś laską czy kolesiem?? Bo w części postów piszesz jako On a w drugiej Ona... Nie ma to większego dla mnie znaczenia ale nie wiem w jaki sposób się do Ciebie zwracać, tak w formie sprostowania...

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

To się nie uda, bo:

- admini nie mieliby na pewno czasu ani chęci przeglądać czy moderować takich ogłoszeń, bo to zawsze jakaś dodatkowa praca i to dość ciężka - selekcja takich domen,

- jedna osoba nie jest w stanie w żaden obiektywny (a tylko subiektywny) sposób określić, czy jakaś domena już jest top czy jeszcze jej trochę brakuje - do tego potrzeba więcej opinii,

- kryterium ceny jest nietrafione, bo każdą domenę można wystawić powyżej x ceny, ale wysoka cena nie sprawi automatycznie, że domena będzie topowa,

- kryterium ceny wyeliminowałoby większość potencjalnych ogłoszeń, bo wyeliminowałoby domeny, które mają cenę do negocjacji i oczekują na oferty,

- aktualnie jest tak, że jeśli domena top pojawi się w dziale domeny polskie to na pewno każdy ją zauważy i będzie miała bardzo dużą liczbę odsłon ogłoszenia. Wystarczy, że @jedna zamieścisz takie ogłoszenie sprzedaży top domen w dziale "domeny polskie" lub "domeny z portfolio" i mogę zagwarantować bardzo wysokie zainteresowanie i odwiedzalność.

 

Nie mogę sobie teraz przypomnieć dokładnie, ale były już pomysły na segregowanie domen na di.pl wg ceny i różne inne takie - wszystkie takie pomysły tu przepadły, bo to tak naprawdę powoduje więcej ograniczeń (a w przypadku "top domen" może jeszcze wzbudzać złe emocje, jeśli czyjaś domena by została oceniona jako "za mało topowa") niż dobrego. :)

Edited by thomaso
  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takie coś (premium domains) działa z powodzeniem na angielskim forum gdzie domenenowy rynek jest dużo większy wiec ja wierze, ze da się to dopracować tutaj.

Polecam się skoncentrować jak zrobić, żeby to działało niż zastanawiać się dlaczego to nie będzie działało :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja bym chciał wiedzieć czy jesteś laską czy kolesiem?? Bo w części postów piszesz jako On a w drugiej Ona... Nie ma to większego dla mnie znaczenia ale nie wiem w jaki sposób się do Ciebie zwracać, tak w formie sprostowania...

 

Poczytaj o Yin Yang.

Po prostu jedna :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oni się tam nie znają :)

 

Zespół Aftermarket.pl nie wybiera tamtych domen, a wybierają je użytkownicy giełdy drogą głosowania, według zasady - im kto ma więcej kupionych domen na giełdzie, tym jego głos jest liczony jako ważniejszy. A domainerzy się znają (przynajmniej ci, co kupują coś więcej domen na rynku wtórnym). Tu są przedstawione dość skomplikowane zasady wyboru domen premium na AM:

 

https://www.aftermarket.pl/rules_premium.htm

 

Po uiszczeniu opłaty, domena umieszczana jest na liście domen oczekujących, gdzie podlega głosowaniu z udziałem innych użytkowników serwisu. Każdy użytkownik może oddać jeden głos na daną domenę, wskazując przy tym czy popiera czy odrzuca umieszczenie domeny w kategorii "Domeny Premium" (głos na "tak" bądź na "nie"). Waga głosu oddanego przez użytkownika jest równa jeden plus liczba gwiazdek ratingu tego użytkownika jako kupującego domeny. Domena przebywa na liście do czasu przekroczenia określonej przez właściciela serwisu liczby ważonych głosów na "tak" albo na "nie". W przypadku, gdy domena uzyska więcej niż określoną liczbę ważonych głosów na "tak", zostaje trwale umieszczona w kategorii "Domeny Premium", zaś jeśli uzyska więcej niż określoną ważonych głosów na "nie", zostaje usunięta z listy domen poddanych pod głosowanie.

 

I to jest moim zdaniem bardzo trafny pomysł (i dzięki temu w domenach premium na AM można liczyć na ciekawy dobór nazw). Jedna lub dwie osoby nie są w stanie spojrzeć na domenę z tak różnych punktów widzenia, bo przecież jest tak, że każdemu podobają się inne domeny i dlatego potrzeba często aż tylu opinii, by stwierdzić czy domena jest już topowa czy jeszcze "tylko" dobra lub średnia.

Edited by thomaso
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobra uwaga - ogólnie to dział sprzedaży jest tu na di.pl przecież tylko małym dodatkiem do rozmów o polityce, Smoleńsku, sytuacji w kraju, kryptowalutach, no i trochę się znajdzie też rozmów o domenach. ;-)

Edited by thomaso
  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

chciałbym tylko dodać do wypowiedzi powyżej iż " domenowe " tematy, tylko to forum zaśmiecają przeciwko czemu oficjalnie protestuję i proszę o ich usunięcie...

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×