Jump to content
papluch

Jak wygląda procedura zakupu domeny na sedo i przeniesieniu jej do wybranego rejestratora ?

Recommended Posts

Witam groni di.pl z racji iż jest to mój pierwszy post, do rzeczy:

 

Upatrzyłem sobie domenę z końcówką .net na sedo, domena wisi na zasadzie "zaproponuj cenę" - Cena minmalna 500 $ Jestem gotowy zaoferować 500$ lub ewentualnie podbijać cenę do 800$. Załóżmy, że sprzedawca zaakceptował moją ofertę...

 

Czy któryś z kolegów będzie na tyle uprzejmy i objaśni mi jak wygląda dalsza procedura ? Wyczytałem, że sedo wygeneruje fakturę którą będę mógł opłacić przez paypal (czy to prawda?) i co dalej ? Dodam, że chce od razu przenieść domenę do AM (Posiadam już tam konto) jakie kroki muszę poczynić od momentu opłacenia faktury ? Bardzo proszę o pomoc, jestem nowicjuszem, ewentualnie czy jest tutaj osoba lub firma która zajmuje się wsparciem przy kupnie domeny na sedo ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na Sedo każdą transakcję prowadzi pracownik i o wszystko można go zapytać i dogadać szczegóły typu gdzie ma być przeniesiona domena po zakupie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z każdym pracownikiem bez problemu dogadasz się po angielsku. Na dogadanie się w innym języku (szczególnie polskim, gdzie nawet Sedo nie ma polskiej wersji językowej) specjalnie bym nie liczył.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sedo ma pracownika który rozmawia po polsku więc nie powinno być problemu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Złożyłem propozycje kupna domeny na sedo, wyskoczyło mi zakładka z licznikiem do kiedy sprzedający ma czas zatwierdzić, odrzucić lub negocjować ofertę. Pozostało 6 dni. Czy sprzedający ma obowiązek na to odpowiedzieć ? To znaczy wybrać jedną z tych opcji (zatwierdzić, odrzucić lub negocjować) czy może nie zrobić nić - nie wybrać żadnej z opcji (nawet odrzucenia) i po 6 dniach oferta wygasa ?

Edited by papluch

Share this post


Link to post
Share on other sites

do końca mojej oferty pozostało poniżej 3 dni, mam pytanie z zakresu waszego doświadczenia. Sprzedający raczej odpowiadają nawet na oferty nie dorzeczne - typu negocjacja (daj 3 razy więcej to pogadamy) czy raczej olewają sprawę ? Zastanawiam się czy sprzedający czeka do ostatniej godz. aukcji (czekając na sytuację, że może ktoś teraz da lepszą ofertę kupna) czy z góry olał sprawę - co sądzicie ?

 

Dodam, że jest to domena premium - By złożyć propozycje kupna musiałem zaproponować min. 500 dol. i tyle zaproponowałem. Nie wyskakiwałem z powalającą ofertą ponieważ nie wiem za jaką kwotę sprzedający jest gotów puścić domenę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na sedo jest taka opcja zeby zobaczyc ile bylo poprzednich ofert na domene, jesli ich jest kilka to pewnie sprzedawca skoro ustawil minimalna na 500 usd to juz kilka takich ofert dostal. Wiec jak chcesz ja kupic to wpisz whois.sc/nazwadomeny i ile nie bedzie ukryty to mu wyslij mail ze chcesz ja kupic od razu proponujac cene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

domena poprzednio wisiała na innym zagranicznym portalu aukcyjnym od 0zł (nie pamiętam nazwy) nikt nie zalicytował a właścicielem domeny był któryś z rejestratorów domen z wielkiej Brytanii lub USA. Nie licytowałem bo miałem inną domenę z już opracowanym logiem itp.

 

Aktualnie uznałem, że jednak mogę kupić. Moja oferta jest pierwszą ofertą na omawianą domenę, odkąd wisi na sedo. Przed zalicytowaniem napisałem do człowieka, że mogę dać 350$ nic nie odpisał to zalicytowałem na sedo dając ustaloną minimalną... i tak czekam na ruch z jego strony. Gdybym wiedział, że nie jest zainteresowany to zwyczajnie licytował bym już inna domenę, a tak muszę pozostać bezczynny i czekać nie wiadomo na co : )

 

Strasznie się denerwuje... : )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sam też często olewam niskie kwoty na Sedo. Jeśli chodzi o dobrą domenę to $350 też mogło być po prostu potraktowane niezbyt poważnie. Tym bardziej, że np. jeśli nie masz VAT EU z poza PL i jest to np. domena .pl to sprzedający nie dostanie nawet połowy tej kwoty.

 

To, że gdzieś kiedyś była wystawiona za ileś tam to nic nie znaczy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam aukcja zakończyła się około tydzień temu. Sprzedający nie odpowiedział na moją ofertę. Dziś z SEDO otrzymałem e-maila takiej treści:

 

Dear **************************,
We regret to inform you that the seller of the domain
******.*** has failed to respond to your bid in spite of
our repeated reminders.
If the seller does not respond within 14 days, this bid thread will be
considered inactive and no additional reminder emails will be sent.
To prevent this, you can extend the negotiation period
by making a higher counter-offer here:
link sedo********************************************************
Good luck acquiring your new domain name!
Best Regards,
Your Sedo Team
Customer Support - UK/International
Czy to normalna procedura ? Co ten e-mail oznacza ? Jestem nadal zobowiązany ofertą którą złożyłem ? Aktualnie złożyłem ofertę na inną domenę u innego "sprzedawcy" i ową już nie jestem zainteresowany ponieważ na daną chwilę nie mogę sobie pozwolić na zakup dwóch domen i czekać na odpowiedz pierwszego sprzedawcy nie wiadomo ile..
Edited by papluch

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oznacza to jedynie, że sprzedawca nie odpowiedział na Twoją ofertę i, że żadne przypomnienia nie będą juz przesyłane. Propozycja cenowa nie zobowiązuje Cię do niczego jeżeli sprzedający nie odpowiedział na Twoją ofertę. Jeżeli jestś nadal zainteresowany kupnem domeny możesz podbić cenę klikając w podany link.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podłącze się pod temat.

Czy jest możliwość sprawdzenia wszystkich poprzednich ofert jakie otrzymałem na Sedo ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podłącze się pod temat.

Czy jest możliwość sprawdzenia wszystkich poprzednich ofert jakie otrzymałem na Sedo ?

 

Pewnie, że jest.

 

1. Wchodzisz na listę swoich domen - My Sedo -> My Domains w prawym, górnym rogu.

2. Potem musisz przełączyć na zakładkę Offers Received. Jest to trochę mało widoczne, więc zaznaczyłem na screenie:

 

xc1n8dyfa227.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×