Skocz do zawartości
marchewa123

premium.pl - nieopłacenie przechwyconej domeny.

Promowane odpowiedzi

Witam Serdecznie.
Otóż kilkanaście dni temu założyłem konto w serwisie premium.pl na dane firmowe , nie byłem zaznajomiony z serwisem i nie byłem świadomy, że zleciłem przechwycenie 3 domen.
Parę dni temu dostałem maila, który mnie zaskoczył, że domeny zostały przechwycone i serwis premium czeka na wpłatę.
Dziś otrzymałem takiego maila :

"Witaj, *** Informujemy, że nadal nie otrzymaliśmy zapłaty za transakcję ID ***,***,****( nazwy domen - .pl). Za kilka godzin Twoje konto zostanie zablokowane, system automatycznie nałoży karę umowną, a serwis podejmie działania mające na celu odzyskanie należności - włączając w to kroki prawne. Jednocześnie stracisz możliwość zakupu domeny oraz dalszego korzystania z serwisu. Aby szybko zareagować, skorzystaj z błyskawicznych płatności. Płacąc kartą, Twoja wpłata zostanie zaksięgowana w ciągu kilku minut. W razie płatności innym kanałem błyskawicznych płatności, sprawdź, czy Twoja wpłata dojdzie na czas."


W regulaminie nie znalazłem odnośnika, o automatycznej karze nakładanej przez system.
(W zakładce regulaminu dot. przechwytywania domen nie ma wzmianki o karze umownej , a w odnośniku do pkt §3 do którego jest nawiązanie, również nie ma nic o karze. O karze mowa jest w punkcie §8 regulaminu )

Odnośnik odnosnik dot. kary jest zawarty w punkcie §8 zaś adnotacja i wytłumaczenie( niesprecyzowane) jest tylko w cenniku :

blokada konta. W uzasadnionych przypadkach należność podlega windykacji lub zgłoszeniu do organów ścigania z art. 286 k.k.

Napisałem do premium.pl w celu wyjaśnienia. Lecz cała sprawa mnie intryguję i jestem bardzo nie zapokojony.


Jaka ew. nakładana jest kara ? i czy jest to zgodne z regulaminem- skoro nie ma tam żadnej adnotacji o automatycznej karze?


Głównie mnie interesuję:
Jak wygląda sprawa, jeżeli nie stać mnie aktualnie by zapłacić kwotę za 3 domeny? Jaką karę na mnie nałożą lub co zrobić by skończyło się to na blokadzie konta.

Dziękuje serdecznie za uprzejme odpowiedzi.
Pozdrawiam

Ps. Nie jestem prawnikiem, to takie moje przypuszczenia. Po prostu chciałbym, żeby to wszystko udało się załatwić ,bez większych kar czy windykacji itp.
Popełniłem błąd i mam nadzieje , że jeżeli nie obędzie się bez kary to nie będzie wysoka.
Mógłbym nawet opłacić jedną ze 3 domen które zakupiłem, ale niestety na reszte nie mam pieniędzy.

Edytowane przez apze

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się cenniku pisze: blokada konta. W uzasadnionych przypadkach należność podlega windykacji lub zgłoszeniu do organów ścigania z art. 286 k.k.

Najlepiej skontaktować się z infolinią lub mailowo z premium,jeśli będą mieć chęć dobrej woli i np.opłacisz jedną to mogą aulować pozostałe ewentualnie musiałbyś ponieść koszty jakie premium ponisło przy przechwyceniu a raczej musiało je już zarejestrować .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×