Jump to content
tomekb

Oszustwo? Sposób na sprzedaż domeny (wydzielone z wątku o home.pl)

Recommended Posts

To możesz podpisać się na dyplomie i mu wręczyć, tylko nie zapomnij wrzucić wspólnej fotki na fejsa.

 

 

W sumie ostatnia cała afera o podbijanie aukcji to też można uznać za mechanizmy wolnego rynku. A co tam.

 

 

Zapomniałeś dodać żeby na potrzeby FB zrobili sobie jakąś sweet focie z rąsi...będzie jeszcze milej...

:)

 

A dla badaczy i klakierów polecam :

 

http://www.infor.pl/prawo/forum/thread/71461,art.286-paragraf-1-kodeksu-karnego.htm

Edited by Bazyli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie popieram takich akcji ale osoby, które dały się w to wciągnąć powinny zawsze w takich przypadkach brać pod uwagę możliwość, że zainteresowany klient może się rozmyślić.

 

Ja tak zrobiłem (3 lata temu) kiedy kupowałem do kompletu domenę pod wpływem zainteresowania moją domeną w komplecie z domeną innego domainera ale zanim kupiłem wiedziałem, że taka możliwość może nastąpić i nie sprzedam ich od razu bo klient się nie odezwie lub rozmyśli.

 

Ja myślę, że jeśli ktoś czuje się oszukany to powinien zwrócić się do supportu w celu wyjaśnienia sprawy (podpierając się tym tematem na forum) i być może niechciane transakcje zostaną bezboleśnie rozwiązane na tym etapie.

 

Co do prawnego rozwiązania myślę, że dało by się tą sprawę wygrać w sądzie.

 

Wprowadzanie w błąd to wprowadzanie w błąd i inaczej tego nazwać nie można, wypieranie się w sądzie gdzie na forum sprawca jawnie się chwali swoim czynem może nie przejść ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

To możesz podpisać się na dyplomie i mu wręczyć, tylko nie zapomnij wrzucić wspólnej fotki na fejsa.

 

 

W sumie ostatnia cała afera o podbijanie aukcji to też można uznać za mechanizmy wolnego rynku. A co tam.

Prawda jest taka, że gdyby każdy napiszę to wprost " nabrany w butelkę " ( bo sądzę iż koledzy tak się teraz czują, którzy "weszli do gry" ) wierzył w swoją domenę,,,ba..w tą swoją wycenę domeny - to by do tego stanu nie doszło. Wystarczyło być uczciwym ( jak widać często to popłaca ) nie kupować drugiej domeny tylko w sposób rzetelny, uczciwy wytłumaczyć, że ta druga domena jest kogoś innego. Ewentualnie odwrócić kota ogonem i powiedzieć - proszę zakupić domenę xxxxx.pl ( pierwszą ) a drugą Pan dostanie gratis. Po sprzedaży własnej domeny , można było być tym dobrym. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

To możesz podpisać się na dyplomie i mu wręczyć, tylko nie zapomnij wrzucić wspólnej fotki na fejsa.

 

 

W sumie ostatnia cała afera o podbijanie aukcji to też można uznać za mechanizmy wolnego rynku. A co tam.

 

 

A później się dziwić skąd zły PR dla ludzi handlujących domenami skoro tytuł domainera roku przypada osobie, która kombinuje, manipuluje oraz kiedy w podbramkowej sytuacji jest w stanie splamić swój honor. Ważne, że pieniądze się zgadzają :)

Edited by szogun
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

A czy kupowanie domeny lub składanie oferty na "studenta" , na "obcokrajowca" , też podchodzi pod paragraf? Pytam poważnie.

 

Zdarzyło mi się sprzedać domenę po 4 mailach że osoba jest studentem , biednym , etc...poźniej okazało się iż to nie prawda . Osoba w zarządzie sp. z o.o etc.

 

Pytam poważnie - można było iść do sądu z tym. W końcu zostałem wprowadzony jawnie w błąd.

 

Jak to jest?

Share this post


Link to post
Share on other sites

A czy kupowanie domeny lub składanie oferty na "studenta" , na "obcokrajowca" , też podchodzi pod paragraf? Pytam poważnie.

 

Zdarzyło mi się sprzedać domenę po 4 mailach że osoba jest studentem , biednym , etc...poźniej okazało się iż to nie prawda . Osoba w zarządzie sp. z o.o etc.

 

Pytam poważnie - można było iść do sądu z tym. W końcu zostałem wprowadzony jawnie w błąd.

 

Jak to jest?

 

Ktoś świadomie wprowadzał ludzi w błąd by osiągnąć korzyść majątkową i się do tego przyznaje.

Czy tylko ja to inaczej rozumie ?

 

Sorry za poprzednie wycieczki personalne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ktoś świadomie wprowadzał ludzi w błąd by osiągnąć korzyść majątkową i się do tego przyznaje.

Czy tylko ja to inaczej rozumie ?

 

Sorry za poprzednie wycieczki personalne.

Ja byłem posiadaczem domeny Rafał lat 40 - druga strona to przez jakiś czas w mailach student/ później osoba starsza ode mnie w zarządzie sp. z o.o. kupujący. Nie wiem czy dobrze zrozumiałeś mnie zabaco.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A czy kupowanie domeny lub składanie oferty na "studenta" , na "obcokrajowca" , też podchodzi pod paragraf? Pytam poważnie.

 

Zdarzyło mi się sprzedać domenę po 4 mailach że osoba jest studentem , biednym , etc...poźniej okazało się iż to nie prawda . Osoba w zarządzie sp. z o.o etc.

 

Pytam poważnie - można było iść do sądu z tym. W końcu zostałem wprowadzony jawnie w błąd.

 

Jak to jest?

 

Jak wytłumaczysz na etapie postępowania przygotowawczego, że cena domeny uzależniona jest od statusu materialnego klienta?

Jaką szkodę materialną poniosłeś przez działania pseudo studenta ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

To było pierwszy i ostatni raz. Po drugie jak zauważył kolega jonatan w powyższym poście, nie było to absolutnie nastawione na szybki i łatwy zarobek.

 

 

Art. 286. § 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze

 

Gdybyś miał rozum, to byś oddał pieniądze, które straciły osoby, jak widać zaczynające dopiero handel domenami, a nie zasłaniał Owsiakiem, bo zawsze są granice, których lepiej nie przekraczać.

 

Aby nie było wątpliwości, to jest zwykłe oszustwo w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Wprowadzenie w błąd nastąpiło poprzez podanie: nieprawdziwych danych, korzystanie z wielu kont mailowych, celowego podawania nieprawdziwych informacji.

 

Wszystko można byłoby obrócić w żart, gdyby nie własnie korzyść majątkowa, która tu jest decydująca w ocenie sytuacji. Dlatego napisałem, że gdybyś miał rozum to byś zwrócił stracone przez nich środki.

 

Ale z tego co piszesz wynika, że go nie masz, a nawet znajdujesz osoby, które z braku elementarnej wiedzy utwierdzają cię w twojej postawie. Nie twierdzę, że osoby pokrzywdzone na pewno wygrają w sądzie, ale znając całość sprawy nie mam najmniejszych wątpliwości w ocenie sytuacji.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak wytłumaczysz na etapie postępowania przygotowawczego, że cena domeny uzależniona jest od statusu materialnego klienta?

Jaką szkodę materialną poniosłeś przez działania pseudo studenta ?

Mogę licząc ją w kilku setkach zł . Domena była wystawiona za 5 tys - do oddania 3.5 tys.

Ale jak czytałem te maila - jaki to student pisze do mnie. Że wynajmuje mieszkanie, etc...i bardzo prosi. I na pewno los mi kiedyś to wynagrodzi....;) i poszła poniżej mojego minimum.

I jak to udowodnię?

Jak kupuję auto - też mówię wprost...nie mam więcej..;)

Bazyli - lubię Cię bo jest tutaj kilka osób co sensownie piszą a przy okazji jak sądzę . mają często trafne "strzały/posty. A Ty takie masz - przynajmniej lubię Twój żart.

 

Ale przyznaj szczerze - chęć osiągnięcia zysku kierowała tymi osobami. Nie prawda?

 

A pamiętasz na pewno taką kampanię reklamową - iż "sieć" daje milion możliwości oszustwa???

Cześć jestem Jola - ktoś pisze na czacie- a to piszę Pan Staszek....lat 65.

 

Być może masz rację, kolega sądzę naciąga tezę iż było to badanie, śmiem twierdzić iż zrobił to jawnie wiedząc iż ktoś się złapie , ale pokazał pewien aspekt. Iż nie ma w tej branży etyki.

Jest wolna amerykanka - ale gdzie teraz nie jest. ? Taki świat .

 

Pytanie tylko - tego jestem ciekawy...czy sprawa jest do wygrania. I ta moja - i ta Twoja/syna.

Z tego co pamiętam to ty tam z prawem obeznany jesteś..:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gdybyś miał rozum, to byś oddał pieniądze, które straciły osoby, jak widać zaczynające dopiero handel domenami, a nie zasłaniał Owsiakiem, bo zawsze są granice, których lepiej nie przekraczać.

 

Aby nie było wątpliwości, to jest zwykłe oszustwo w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Wprowadzenie w błąd nastąpiło poprzez podanie: nieprawdziwych danych, korzystanie z wielu kont mailowych, celowego podawania nieprawdziwych informacji.

 

Wszystko można byłoby obrócić w żart, gdyby nie własnie korzyść majątkowa, która tu jest decydująca w ocenie sytuacji. Dlatego napisałem, że gdybyś miał rozum to byś zwrócił stracone przez nich środki.

 

Ale z tego co piszesz wynika, że go nie masz, a nawet znajdujesz osoby, które z braku elementarnej wiedzy utwierdzają cię w twojej postawie. Nie twierdzę, że osoby pokrzywdzone na pewno wygrają w sądzie, ale znając całość sprawy nie mam najmniejszych wątpliwości w ocenie sytuacji.

 

Nie chcę nikogo podpuszczać ale...na miejscu poszkodowanych tymi " badaniami " powiadomił bym zbiorowo prokuraturę o działaniach " badacza " i żądał naprawienia szkody o ile z własnej woli nie zechce tej szkody naprawić...

 

Jonatan...

Problem w tym że żadna prokuratura, żaden sąd nie uzna Twoich roszczeń za zasadne...z prostej przyczyny...cena towaru, usługi, itp. nie może być uzależniona od czyjeś pozycji społecznej, materialnej, itp. A skoro dopuszczałeś obniżenie ceny domeny to nie można mówić o poniesionych stratach...Kwestia podawania się za kogoś innego ma tutaj wymiar bardziej moralny niż karny...i myślę że dla wymiaru sprawiedliwości nie miałoby to większego znaczenia...

Jeśli sobie odpowiesz na pytania które Ci wyżej zadałem zrozumiesz dlaczego było by tak a nie inaczej...

:)

Edited by Bazyli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale z tego co piszesz wynika, że go nie masz, a nawet znajdujesz osoby, które z braku elementarnej wiedzy utwierdzają cię w twojej postawie. Nie twierdzę, że osoby pokrzywdzone na pewno wygrają w sądzie, ale znając całość sprawy nie mam najmniejszych wątpliwości w ocenie sytuacji.

 

# Andro..

 

Aby była jasność...czuję się lekko wywołany.....nie pochwalam tego. Uważam to za wykorzystanie naiwności ludzkiej.

 

Do mnie ( w moje sprawie ) co piszę w tym wątku o sprzedaży na studenta ..też konto było...nie firmowe...tylko typu...farol15@o2.pl - czyli też mail nie był prawdziwy.

Sądzę iż już dawno nie istnieje.

 

A dodam iż domena teraz jest wykorzystywana przez firmę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam ogromną i wielką nadzieję, że Panowie zainteresowani i którzy twierdzą, że w jakikolwiek sposób ich oszukałem zgłoszą się do odpowiednich instytucji w celu wyjaśniania tej sprawy. Z przyjemnością przyjadę z moim prawnikiem na wszelkie możliwe rozprawy. Dodatkowo co pragnę zaznaczyć już tutaj na tym forum, w przypadku wygranej sprawy zażądam zadośćuczynienia za poniesiony czas oraz oszczerstwa jakobym był oszustem.

Jeżeli ktokolwiek sądzi, że zakupując domenę z własnego świadomego wyboru, od świadomie i dobrowolnie wybranej osoby oraz po cenie, którą świadomie i dobrowolnie zaakceptował w jakikolwiek sposób padł ofiarą oszusta to zapraszam do sądu.

Wyjaśnienia w tej sprawie i przebieg zdarzeń będę przekazywał na odpowiednich rozprawach, próbując udowodnić swoją bezsprzeczną niewinność. Może wtedy parę osób nauczy się pewnych rzeczy i zrozumie kto w tej sprawie był naciągaczem oraz kłamcą. Przydadzą się dodatkowe środki finansowe wybranym domom dziecka w Waszym regionie.

 

Kończę tym niemiłym akcentem ten temat i czekam na jakieś konkretne ruchy a nie gadanie. Nigdy się nie nauczycie i głupa zgrywacie co poniektórzy a doskonale wiecie o co chodzi. Po prostu z Was chytra baba z Radomia Panie Bazyli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prawda jest taka, że gdyby każdy napiszę to wprost " nabrany w butelkę " ( bo sądzę iż koledzy tak się teraz czują, którzy "weszli do gry" ) wierzył w swoją domenę,,,ba..w tą swoją wycenę domeny - to by do tego stanu nie doszło. Wystarczyło być uczciwym ( jak widać często to popłaca ) nie kupować drugiej domeny tylko w sposób rzetelny, uczciwy wytłumaczyć, że ta druga domena jest kogoś innego. Ewentualnie odwrócić kota ogonem i powiedzieć - proszę zakupić domenę xxxxx.pl ( pierwszą ) a drugą Pan dostanie gratis. Po sprzedaży własnej domeny , można było być tym dobrym. ;)

 

Prawda jest taka, że gdyby każdy napiszę to wprost " nabrany w butelkę " ( bo sądzę iż koledzy tak się teraz czują, którzy "weszli do gry" ) wierzył w swoją domenę,,,ba..w tą swoją wycenę domeny - to by do tego stanu nie doszło.

Możesz rozwinąć co miałeś na myśli?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam ogromną i wielką nadzieję, że Panowie zainteresowani i którzy twierdzą, że w jakikolwiek sposób ich oszukałem zgłoszą się do odpowiednich instytucji w celu wyjaśniania tej sprawy. Z przyjemnością przyjadę z moim prawnikiem na wszelkie możliwe rozprawy. Dodatkowo co pragnę zaznaczyć już tutaj na tym forum, w przypadku wygranej sprawy zażądam zadośćuczynienia za poniesiony czas oraz oszczerstwa jakobym był oszustem.

Jeżeli ktokolwiek sądzi, że zakupując domenę z własnego świadomego wyboru, od świadomie i dobrowolnie wybranej osoby oraz po cenie, którą świadomie i dobrowolnie zaakceptował w jakikolwiek sposób padł ofiarą oszusta to zapraszam do sądu.

Wyjaśnienia w tej sprawie i przebieg zdarzeń będę przekazywał na odpowiednich rozprawach, próbując udowodnić swoją bezsprzeczną niewinność. Może wtedy parę osób nauczy się pewnych rzeczy i zrozumie kto w tej sprawie był naciągaczem oraz kłamcą. Przydadzą się dodatkowe środki finansowe wybranym domom dziecka w Waszym regionie.

 

Kończę tym niemiłym akcentem ten temat i czekam na jakieś konkretne ruchy a nie gadanie. Nigdy się nie nauczycie i głupa zgrywacie co poniektórzy a doskonale wiecie o co chodzi. Po prostu z Was chytra baba z Radomia Panie Bazyli.

 

Nie wyciągasz wniosków...a szkoda

:)

 

Do mnie ( w moje sprawie ) co piszę w tym wątku o sprzedaży na studenta ..też konto było...nie firmowe...tylko typu...farol15@o2.pl - czyli też mail nie był prawdziwy.

Sądzę iż już dawno nie istnieje.

A dodam iż domena teraz jest wykorzystywana przez firmę.

To nadal nie ma znaczenia...

Edited by Bazyli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam ogromną i wielką nadzieję, że Panowie zainteresowani i którzy twierdzą, że w jakikolwiek sposób ich oszukałem zgłoszą się do odpowiednich instytucji w celu wyjaśniania tej sprawy. Z przyjemnością przyjadę z moim prawnikiem na wszelkie możliwe rozprawy. Dodatkowo co pragnę zaznaczyć już tutaj na tym forum, w przypadku wygranej sprawy zażądam zadośćuczynienia za poniesiony czas oraz oszczerstwa jakobym był oszustem.

Jeżeli ktokolwiek sądzi, że zakupując domenę z własnego świadomego wyboru, od świadomie i dobrowolnie wybranej osoby oraz po cenie, którą świadomie i dobrowolnie zaakceptował w jakikolwiek sposób padł ofiarą oszusta to zapraszam do sądu.

Wyjaśnienia w tej sprawie i przebieg zdarzeń będę przekazywał na odpowiednich rozprawach, próbując udowodnić swoją bezsprzeczną niewinność. Może wtedy parę osób nauczy się pewnych rzeczy i zrozumie kto w tej sprawie był naciągaczem oraz kłamcą. Przydadzą się dodatkowe środki finansowe wybranym domom dziecka w Waszym regionie.

 

Kończę tym niemiłym akcentem ten temat i czekam na jakieś konkretne ruchy a nie gadanie. Nigdy się nie nauczycie i głupa zgrywacie co poniektórzy a doskonale wiecie o co chodzi. Po prostu z Was chytra baba z Radomia Panie Bazyli.

Eh kolego...

zamieszałeś :)

 

Nie popieram tego działania - ale jak wkleisz przekaz w pdf-ie, że kasa "z badań" poszła na konto WOŚP to w moich oczach się wybronisz. A i u kolegów coś tam odzyskasz.

;)

----------------------------------

To przecież podobna sprawa jak te spamy, o których tutaj na forum di.pl była mowa.

Jest ktoś kto chce kupić domenę, ale trzeba jeszcze ją dać do wyceny firmie B , a ta usługa kosztuje xxxx $.

Jak damy ją do wyceny to wtedy już tylko czeka nasz sprzedaż domeny i liczenie pieniędzy. :)

 

Jak byk podobny temat.! - i wtatmtym poście było wiele zdań iż trzeba uważać, ale też ostro mówiących iż nie wolno być naiwnym..;)

 

Uważam iż nie ma co kolegi piętnować - tylko z całej sytuacji wyciągnąć wniosek na przyszłość.

 

I aby jak najwięcej ludzi przeczytało ten temat. :)

 

Czekam na pdf wpłaty - wtedy dla mnie jesteś czysty!:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bazyli skończ już bawić się w czarnoksiężnika i tajemniczo prowadzić dyskusję w tym temacie.

Bo tak możemy do następnego sylwestra.

Uważasz mnie za oszusta? To proszę skierować sprawę do sądu o odszkodowanie. Bez sensu rozwijać

dalej dyskusje bo zaczynasz gadać o sweet fociach na fejsa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Możesz rozwinąć co miałeś na myśli?

Wystarczyło napisać :

Szanowny Panie,

domena yyyyy.pl ( ta druga ) nie należy do mnie i nie mam z nią nic wspólnego.

 

Jednakże jestem abonamentem domeny xxxx.pl - i wierzę iż cena za jąką ją Pan nabędzie jest bardzo atrakcyjna...tutaj wymieniamy i szukamy plusów naszej domeny.

 

I kończymy maila : Wychodząc na przeciw Pana oczekiwaniom, tuż po sprzedaży domeny xxxx.pl ( własnej ) jestem w stanie w ramach tego dealu pomóc/ kupić w Pana imieniu/ dać w rozrachunku domenę yyyyy.pl

 

Tomek- to tak jak kiedyś na giełdach w 3 karty - to takie proste by wygrać.

Ty myślałeś - to takie proste...kupię domenę yyyy.pl i sprzedam razem z xxxx.pl

Zaufałeś - nie widząc w negocjacjach drugiej strony.

Miałeś na pewno dobre intencje..tak uważałeś .ale kierowało Tobą chęć zysku. Przestałeś być czujny.

 

Jeżeli kasa pójdzie na WOŚP - jest ok.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bazyli skończ już bawić się w czarnoksiężnika i tajemniczo prowadzić dyskusję w tym temacie.

Bo tak możemy do następnego sylwestra.

Uważasz mnie za oszusta? To proszę skierować sprawę do sądu o odszkodowanie. Bez sensu rozwijać

dalej dyskusje bo zaczynasz gadać o sweet fociach na fejsa.

 

Nawet czytać ze zrozumieniem nie potrafisz...mnie nie oszukałeś...ale Twoje zachowanie nosi znamiona oszustwa...Takie jest moje zdanie...A jak chcesz mnie pozwać to służę adresem...Na miejscu tych których oszukałeś powiadomił bym prokuraturę...ale to Ich wybór...

:)

Edited by Bazyli
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam ogromną i wielką nadzieję, że Panowie zainteresowani i którzy twierdzą, że w jakikolwiek sposób ich oszukałem zgłoszą się do odpowiednich instytucji w celu wyjaśniania tej sprawy. Z przyjemnością przyjadę z moim prawnikiem na wszelkie możliwe rozprawy. Dodatkowo co pragnę zaznaczyć już tutaj na tym forum, w przypadku wygranej sprawy zażądam zadośćuczynienia za poniesiony czas oraz oszczerstwa jakobym był oszustem.

Jeżeli ktokolwiek sądzi, że zakupując domenę z własnego świadomego wyboru, od świadomie i dobrowolnie wybranej osoby oraz po cenie, którą świadomie i dobrowolnie zaakceptował w jakikolwiek sposób padł ofiarą oszusta to zapraszam do sądu.

Wyjaśnienia w tej sprawie i przebieg zdarzeń będę przekazywał na odpowiednich rozprawach, próbując udowodnić swoją bezsprzeczną niewinność. Może wtedy parę osób nauczy się pewnych rzeczy i zrozumie kto w tej sprawie był naciągaczem oraz kłamcą. Przydadzą się dodatkowe środki finansowe wybranym domom dziecka w Waszym regionie.

 

Kończę tym niemiłym akcentem ten temat i czekam na jakieś konkretne ruchy a nie gadanie. Nigdy się nie nauczycie i głupa zgrywacie co poniektórzy a doskonale wiecie o co chodzi. Po prostu z Was chytra baba z Radomia Panie Bazyli.

To może się ujawnij , podaj swoje dane to będzie szybciej ta rozprawa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak, jak pisał wcześniej użytkownik jonatan mam nadzieję, że zostanie zamieszczona lista sprzedanych domen i potwierdzenie wpłaty na WOŚP. Bez żadnych podejrzeń i oskarżeń, ale osoba która zasłania się Owsiakiem chyba będzie miała na tyle honoru, aby obronić swoje dobre imię. Jeżeli nie to pozostaje już tylko założyć nowe konto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podbijam !

Bo to już ponad cztery godziny i nic nie napisaliście :)

 

A to takie pasjonujące, świat wielkich pieniędzy, interesy, domeny, nowe twarze, nowi ludzie, wielkie możliwości..

 

Piszcie dalej, muszę uzupełnić listę osób z którymi nie robić interesów.

 

Dedykacja dla....

 

 

Edit: literka + dedykacja

Edited by lufthansa
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podbijam !

Bo to już ponad cztery godziny i nic nie napisaliście :)

 

A to takie pasjonujące, świat wielkich pieniędzy, interesy, domeny, nowe twarze, nowi ludzie, wielkie możliwości..

 

Piszcie dalej, muszę uzupełnić listę osób z którymi nie robić interesów.

 

Dedykacja dla....

 

 

Edit: literka + dedykacja

 

Wilk z Di Street :) Też ciągnie się jak flaki z olejem i też w kółko o jednym ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem ta "gra" nie jest oszustwem a nieetycznym zagraniem. Nikt nikomu nie składał tu żadnych deklaracji typu: Kup Pan tą domenę od Pana X a ja ją odkupię od Ciebie za 10 x więcej." Nie nazwałbym też pazernymi ludzi którzy chcieli wykorzystać sytuację do szybkiego zarobku kupując tanio i sprzedając drogo bo przecież na tym polega handel.

Przyznam, że pomysł vul był dobry( mi się podobał) ale tak jak napisałem wyżej był nieetyczny i chyba większość jak nie wszyscy "nabrani" to osoby dopiero zaczynające przygodę z domenami.

 

Na koniec dodam, że z uśmiechem czytałem ten temat i kończąc humorystycznie wydaje mi się, że ktoś kto chciał być " cwaniakiem " został sam zrobiony przez "cwaniaka" :) :) :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

"...Na koniec dodam, że z uśmiechem czytałem ten temat i kończąc humorystycznie wydaje mi się, że ktoś kto chciał być " cwaniakiem " został sam zrobiony przez "cwaniaka" :) :) :).."

 

Gdyby domeną xxxx.pl była domena sport.pl za 20 tys a domeną yyyyy.pl była sportonline24h.pl za 4 tys --( ceny z kosmosu/przykładowe )

to jestem pewien, że każdy "sprzedający" w tym wątku wybronił się i nie dał się manipulować i użył argumentów handlowych oraz mechanizmów jakie we wcześniejszym poście wyjaśniłem. Można było kupić domenę yyyy.pl - ale tylko np. po wcześniejszej sprzedaży własnej.

 


A tak sądzili iż mają "nieświadomego" kupca na swoją domenę , który okazał się " bardzo świadomy ".

:)

 

A tak jak w cytacie kolegi cannot. ;)

 

 

Vul ---> pdf ja osobiście czekam na listę domen i kwot , i potwierdzenie wpłaty na konto WOŚP .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×