Jump to content
papluch

Moja domena na SEDO - choć jej nie wystawiałem.

Recommended Posts

Znalazłem domenę na sedo która jest w moim posiadaniu <lol>. Proponowana cena 899 USD i napis: "This domain name without content is available for sale by its owner through Sedo's Domain Marketplace." Czy to normalne , czy powinienem się martwić ?

 

Dodam, że domena jest w moim posiadaniu od dobrych 6 miesięcy. Wykupując ją w AM chwyciłem opcje ukrycia danych abonamenta, w WHOIS figuruje:

 

ABONENT: Domain Privacy, LLC, lokalizacja: US

KONTAKT TECHNICZNY: Michau Enterprises Limited, Lokalizacja: CY

REJESTRATOR: Michau Enterprises Ltd., Lokalizacja: Cypr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie ma się co przejmować. ja tez kilka lat temu nabyłem domenę, która cały czas jest pokazywana w udag.de (gdzie sprawdzam dostępność domen), że można ją kupić na SEDO.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rozumiem. To trochę dziwne, swoją drogą złożyłem ofertę na sedo a wychodzi na to, że tak naprawdę nie mam żadnej pewności, że złożyłem ofertę dla właściciela domeny : ) Dziwna polityka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sedo nie zawsze weryfikuje tożsamość abonenta domeny, dodatkowo nie dysponują żadnym systemem pozwalającym to zrobić - procedura odbywa się ręcznie. Chociaż sam parkowałem tam wiele adresów (z ukrytym WHOIS), to tylko kilkukrotnie, w przypadku tych najwartościowszych, proszono mnie o screenshoot z panelu rejestratora. Z czasem przestano to robić - podejrzewam, że z zasady skoro dotychczas nie oszukiwał, to teraz też nie powinien. Oczywiście daje to duże pole do nadużyć, więc kupujący w każdym przypadku winien wykazać się czujnością - chociaż platforma sprzedażowa zobowiązuje do przelewania środków za jej pośrednictwem, więc w przypadku nieotrzymania kodu authinfo sprawa nie jest spalona, to jednak niesmak pozostaje...

 

Co do samej sprawy - jeżeli domena rzeczywiście figuruje w bazie Sedo jako dostępna na sprzedaż, proponuję wysłać im zwyczajnego maila z informacją, że jako nowy właściciel nie jesteś tym zainteresowany. Powinno skłonić to konsultanta do podjęcia pewnych kroków względem sprzedającego celem zweryfikowania tej informacji, a jeżeli adres wystawiony jako kup teraz, to w przypadku zgłoszenia się kupca - uchroni wszystkich od nieprzyjemności związanych z wyjaśnianiem sprawy.

 

Adres e-mail: contact@sedo.co.uk

Live chat i ticket support: http://www.sedo.co.uk/uk/resources/faq/

Edited by Geekboy68k

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sedo weryfikuje domeny.

Jesli jest watpliowsc, ze posiadasz domene np masz wlaczony whois protection wtedy mozesz sie spodziewac, ze poprosza Cie o screenshot-a.

Wyslji im maila albo po prostu zamiesc domene na Sedo (wtedy podczas weryfikacji usuna ja z konta starego wlasciela).

To ze ja widzisz na Sedo to tez daje Ci info czy domena byla opularna czy nie (brak ofert).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×