Jump to content
Owner

Jaki mini cms - alternatywa dla Wordpressa?

Recommended Posts

Hej,

 

Czy możecie polecić jakiś mini-cms do mini stronek (po 5-10 artykułów)? Coś lżejszego niż wordpress, a jednocześnie coś bardziej automatycznego niż statyczne szablony xhtml.

 

Zależy mi przede wszystkim na schludnym i dużym wyborem skórek, oraz szybkiej i proste edycji.

 

Jakieś pomysły? ;)

 

Z góry dzięki!

Share this post


Link to post
Share on other sites

sNews albo GetSimple - są szybkie, proste, oba nie wymagają bazy danych, skórki są, ale nie ma takiego wyboru jak Worpdress czy Joomla.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drupal nie jest ani prosty, ani lekki, ani mały...

Ja nie miałem z nim problemów ale pewnie są lepsze alternatywy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma potężne wsparcie ze strony społeczności, więc pewnie trudno mieć z nim problemy, niemniej jednak wątek tyczy się rozwiązań o zupełnie innym przeznaczeniu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki Panowie! W pierwszej kolejności wypróbuje sNews, wygląda obiecująca. I do tego bez bazy danych.

 

Drupala choć nie używałem stawiam na tej samej półce co Wordpress, a chciałem właśnie coś jeszcze mniejszego. Instalacja wordpressa, wtyczek itp. dla mini-stronki z 5 artykułami jest w większości przypadków bez sensu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki Panowie! W pierwszej kolejności wypróbuje sNews, wygląda obiecująca. I do tego bez bazy danych.

 

Drupala choć nie używałem stawiam na tej samej półce co Wordpress, a chciałem właśnie coś jeszcze mniejszego. Instalacja wordpressa, wtyczek itp. dla mini-stronki z 5 artykułami jest w większości przypadków bez sensu.

 

W dzisiejszych czasach kiedy kostki ramu są większe niż 128mb to specjalnie na siłę nie trzeba szukać niczego lżejszego. Piszesz o wtyczkach, ale po co je instalujesz w takim razie - myślisz, że na tych "lżejszych" będą w standardzie? :) Wydaje mi się, że w Twoim przypadku głównie chodzi o prostotę i ograniczenie innych funkcji, których naturalnie nie potrzebujesz.

 

Wracając do głównego tematu - CMS Made Simple jest całkiem OK, słyszałem też dobre opinie o CushyCMS.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×