Jump to content
ICO

Czy warto zarejestrować?

Recommended Posts

Witam wszystkich,

 

Moim zdaniem na forum przydałaby się sekcja w której to można zapytać o opinię na temat opłacalności rejestracji domeny po testach lub zarezerwowanej.

 

Wiem, że istnieje dział "Wycena domen" ale służy on jedynie do wyceny już posiadanych domen.

 

Co o tym sądzicie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ten temat był poruszany około 70 razy. W wyszukiwarce znajdziecie już takie dyskusje. Krótko: Nie chcemy na di.pl codziennie 100 nowych tematów i w każdym po 50 domen zarezerwowanych bez namysłu, wyręczając się innymi użytkownikami. To powoduje tylko śmietnik.

  • Like 13

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zapewniam Ciebie że 100 mogło by być mało...

:)

 

nie mogło by być, bo ja pisze o sytuacji obecnej...

Edited by mindryl

Share this post


Link to post
Share on other sites

a mi sie wydaje ze sprawa wyglada troszke inaczej. Nie chodzi tu o zasmiecanie forum. Dla domeniarzy jest o wiele lepiej im wiecej niewartosciowych domen jest porejestrowanych bo to sprawia ze te dobre jeszcze zyskuja na wartosci. Skoro wszystkie domeny sa zajete to potencjalny kupiec szybciej zdecyduje sie na zakup tej najlepszej skoro nie ma nic innego wolnego. Dlatego dla domeniarzy calkowicie nie na reke jest wypowiadanie sie w temacie rezerwacji - lepiej dla nich jesli po prostu domeny sa od razu pooplacane ;)

I tym oto sposobem mamy mase porejestrowanych domen zupelnie bez wartosci i mase pieniedzy wyrzuconych w błoto przez poczatkujacych a tym samym ich dzialanie sprawia ze wartosciowe domeny jeszcze zyskuja na wartosci ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

I tym oto sposobem mamy mase porejestrowanych domen zupelnie bez wartosci i mase pieniedzy wyrzuconych w błoto przez poczatkujacych a tym samym ich dzialanie sprawia ze wartosciowe domeny jeszcze zyskuja na wartosci ;)

To nie są pieniądze wyrzucone w błoto. Widzisz spisek, a prawda jest prozaiczna: pieniądze z rejestracji (zwłaszcza tych pierwszych) idą w większości do NASK, a NASK jest instytucją badawczą przy Ministerstwie Nauki (nauka.gov.pl). Czyli rejestrując domeny, wspieramy państwo Tuska! A ponieważ ostatnio statystyki na czerwono, zatem to chyba logiczne, że ktoś kto nie lubi Tuska, spuszcza dużo domen. To tak na moje oko.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

To nie są pieniądze wyrzucone w błoto. Widzisz spisek, a prawda jest prozaiczna: pieniądze z rejestracji (zwłaszcza tych pierwszych) idą w większości do NASK, a NASK jest instytucją badawczą przy Ministerstwie Nauki (nauka.gov.pl). Czyli rejestrując domeny, wspieramy państwo Tuska! A ponieważ ostatnio statystyki na czerwono, zatem to chyba logiczne, że ktoś kto nie lubi Tuska, spuszcza dużo domen. To tak na moje oko.

 

Napiszę z własnego doświadczenia, że na początku rejestracja domen, nawet tych "kiepskich" sprawiała mi dużo przyjemności, w szczególności kiedy koledzy z forum twierdzili, że nie jest warta złamanego grosza, a ja za wszelką cenę starałem się udowodnić jej wartość i przekonać ich do tego, że są w błędzie :) . Na początku nie było mi szkoda wydanych pieniędzy, wydawało mi się, że nie ma tego dużo, do czasu kiedy nagle urosło mi 50 domen zarejestrowanych z palca w portfolio. Łatwo policzyć, że jest to ponad 600zł, dopiero po czasie od rejestrowania domen stawka rejestracji spada + inne końcówki niż pl, które oczywiście są droższe.

Przeglądając portfolio okazało się, że spośród tych 50 domen - około 10 ma szansę sprzedaży.

Idąc dalej tym torem, jeżeli powstałby dział, gdzie można wyceniać niezarejestrowane domeny, czas wejścia w dorosłe życie domaniera wydłużyłby się 10 a może i 20 krotnie. Nie ma lepszej lekcji jak uczyć się na własnych błędach i pieniądzach, dając przyzwolenie na powstanie takiego działu nie nauczymy się racjonalnego myślenia i analizy sytuacji. Nie uważam się za skillera po 4 miesiącach bytowania na forum, jednak były to dla mnie cenne lekcje, mocne słowa od niektórych użytkowników potrafią zmotywować człowieka, za co dziękuję tym, którzy poprowadzili mnie i odsłonili kurtynę. Cały czas głęboko wierzę, że w końcu uda mi się sfinalizować transakcję i sprzedać domenę za kwotę, którą opisałem na początku mojego pobytu na forum, żeby móc zrealizować swój cel, ważnym czynnikiem jest determinacja i chłodna ocena sytuacji.

 

Tak naprawdę człowiek musi się nauczyć dokonywać własnej analizy, podejmowania decyzji, musi sam stwierdzić, czy dana domena ma szanse w realnym świecie, czy kiedykolwiek ujrzy światło dzienne w większym projekcie, bądź sklepiku osiedlowym czy też "szmatlandzie" :), czy lepiej odpuścić, ponieważ szkoda zachodu i za te 10zł, może lepiej kupić sobie 4pak zimnego piwka :)

 

Pozdrawiam Dinozaury z forum DI jak i nowych z ostatniej ławki :)

 

Mr.Nice

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nice...nie jesteś odosobnionym przypadkiem...każdy z nas przechodził podobny etap. Wiara w moc własnych domen zarejestrowanych z palca to jeden z grzechów głównych świeżaków...piszesz o tym że nauka kosztuje...a pokaż mi chłopie jakąś ze swoich domen którą kupiłeś na aukcji lub giełdzie za więcej niż 100 złociszy...a te 6 stówek to pikuś...nauka w tym fachu kosztuje o wiele więcej...

  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×