Jump to content
Sign in to follow this  
semczukuba

Cesja - jak to zrobić?

Recommended Posts

Jak w temacie. Mam kilka domen w domenytanio.pl i proszę Was o napisanie jak postępować jak którąś z nich sprzedam. Napiszcie co zrobić w punktach i ile za to się płaci (domeny: pl net com eu).

 

Z góry dzięki, pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W przypadku domenytanio.pl, musisz wyslac do nich emaila ze chcesz zmienic wlasciciela swojej domeny na innego (podajesz jego dane i swoje haslo do panelu). Domenytanio.pl nie dysponuja swoim zadnym formularzem do cesji. To o czym mowilem to byla darmowa opcja. DT zakladaja w takim przypadku inne konto u siebie i na nie wrzucaja domene tak ze w wyniku koncowym jest ona dalej w DT.

 

Platna opcja polega na tym ze w cenie chyba 60-80zl dostajesz kod auth-info, dzieki ktoremu mozesz przetransferowac domene do dowolnego rejestratora ktory obsluguje domeny .pl.

 

W przypadku domen globalnych transfery wygladaja troche inaczej. Choc wydaje mi sie ze nie warto o tym pisac bo takie informacje ma przedstawione prawie kazdy polski rejestrator.

 

Cesja dla domen .eu to dla mnie nowy temat z ktorym nie mialem doczynienia, wiec sie nie wypowiadam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No właśnie, a jak to jest w az.pl? Mam tam domenę, którą zarejestrowałem powiedzmy 3 miesiące temu. I teraz chcę ją sprzedać. Jak to zrobić? Bo według tego co gdzieś u nich przeczytałem, to aby sprzedaż domenę muszę zapłacić różnicę między promocyjną ceną rejestracji, a poza promocyjną. Dopiero wtedy zostaną udostępnione mi kosy auth-info.

Czy da się to jakoś ominąć?

 

D.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie da sie. Musisz zapłacić. Ogolnie wg mnie az.pl i nazwa.pl to najgorsi polscy rejestratorzy i nie radze z nich korzystać :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie da sie. Musisz zapłacić. Ogolnie wg mnie az.pl i nazwa.pl to najgorsi polscy rejestratorzy i nie radze z nich korzystać :lol:

 

Mógłbyś napisać coś więcej? Jeśli chodzi o nazwa.pl - są najtańsi. Ich promocja domeny regionalnej za 90 groszy to naprawdę hit na rynku. Dlaczego ich nie polecasz? Miałeś może z nimi jakieś osobiste problemy, które nie ujawniają się dopóki się "czegoś od nich nie chce"?

Share this post


Link to post
Share on other sites

witaj Andrrew,

 

Zacznijmy od tego ze nazwa.pl wcale nie jest najtansza (chyba ze faktycznie chodzi Ci o domeny regionalne o ktorych niewiele mam pojecia). Nie polecam ze wzgledu na bardzo slabe kompetencje pracownikow, nie raz mialem okazje sie przekonac. Druga sprawa jest cesja. Jesli chcesz przerzucic domene "z panelu do panelu" to jest ok - blyskawicznie. Jesli chcesz zmienic abonenta zaczyna sie tragedia :lol: Musisz wypelnic papier. Obie strony musza go podpisac i zalaczyc ksero dowodow (z adnotacja o ich prawdziwosci, najlepiej u notariusza). Jednak to nie koniec tragedii. Najwieksza porazka jest to, ze tych dokumentow nie da sie przeslac faxem! Akceptuja tylko w wypadku przyslania poczta tradycyjna. Jak dla mnie kompletnie odpada. Byc moze inni lubia tego typu praktyki ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

tmi: przeprowadzilem kilka cesji w nazwa.pl i nie mialem z tym zadnych problemow. Nie potrzeba do tego notariusza !!! wystarczy wydrukowac wniosek, podpisac, zalaczyc xero dowodu i wyslac do kupujacego domene. ten robi to samo i wysyla wniosek do NetArt - to wszystko, cesja jest przeprowadzana bardzo szybko. Ponadto jest tam zawsze mila obsluga :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites
W przypadku domenytanio.pl, musisz wyslac do nich emaila ze chcesz zmienic wlasciciela swojej domeny na innego (podajesz jego dane i swoje haslo do panelu). Domenytanio.pl nie dysponuja swoim zadnym formularzem do cesji. To o czym mowilem to byla darmowa opcja. DT zakladaja w takim przypadku inne konto u siebie i na nie wrzucaja domene tak ze w wyniku koncowym jest ona dalej w DT.

Platna opcja polega na tym ze w cenie chyba 60-80zl dostajesz kod auth-info, dzieki ktoremu mozesz przetransferowac domene do dowolnego rejestratora ktory obsluguje domeny .pl.

W przypadku domen globalnych transfery wygladaja troche inaczej. Choc wydaje mi sie ze nie warto o tym pisac bo takie informacje ma przedstawione prawie kazdy polski rejestrator.

Cesja dla domen .eu to dla mnie nowy temat z ktorym nie mialem doczynienia, wiec sie nie wypowiadam.

 

 

Odświerzę trochę temat

 

Jak wygląda sytuacja w tym przypadku.

 

Mam domenę w DomenyTanio.pl i chcę przenieść ją na serwer w Active24.

Jak wtedy wygląda transfer domeny? Czy też potrzebuję kod auth-info?

 

Pytam ponieważ z tego co wiem to jedna i ta sama firma

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest anglik
Odświerzę trochę temat

 

Jak wygląda sytuacja w tym przypadku.

 

Mam domenę w DomenyTanio.pl i chcę przenieść ją na serwer w Active24.

Jak wtedy wygląda transfer domeny? Czy też potrzebuję kod auth-info?

 

Pytam ponieważ z tego co wiem to jedna i ta sama firma

Brawo, brawo!

Nie pomyliłeś działu, jestem pod wrażeniem.

 

To nie jest BOK Active24.

Napisz do nich, to chyba najprostsze. Prawda?

 

Pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Brawo, brawo!

Nie pomyliłeś działu, jestem pod wrażeniem.

 

To nie jest BOK Active24.

Napisz do nich, to chyba najprostsze. Prawda?

 

Pozdrawiam.

 

 

Wtedy też o dziwo nie pomyliłem działu tylko apze dwa moje posty przeniósł.

 

Jeżeli chodzi o BOK to się zgadza, jest to proste, ale jeszcze prościej i czasami szybciej zapytać na forum - bo chyba od tego jest - może ktoś miał już taką sytuację.

Share this post


Link to post
Share on other sites
tmi: przeprowadzilem kilka cesji w nazwa.pl i nie mialem z tym zadnych problemow. Nie potrzeba do tego notariusza !!! wystarczy wydrukowac wniosek, podpisac, zalaczyc xero dowodu i wyslac do kupujacego domene. ten robi to samo i wysyla wniosek do NetArt - to wszystko, cesja jest przeprowadzana bardzo szybko. Ponadto jest tam zawsze mila obsluga :)

 

 

Czyli w nazwa.pl istnieje możliwość, że sprzedający i kupujący wysyłają oddzielne wnioski a nie jeden podpisany przez obie strony? Zawsze myślałem, że to ja muszę mu podesłać podpisany przeze mnie dokument cesji, nastepnie on podpisuje i wysyla do NetArt. To jak w końcu jest?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×