Jump to content
Teppic

Aftermarket - problem związany z kupnem

Recommended Posts

Witam. Może to głupie co teraz napiszę ale co tam;). Własnie niedawno znalazłem na AM fajną domenę. Była to sprzedaż typu "złóż ofertę i czekaj na decyzję sprzedającego". Cóż pomyslałem że takiej fajnej domeny nie sprzeda za 1000zł i wpisałem tam własnie tą kwotę. Niestety sprzedawca się zgodził i teraz mi na skrzykę pocztową przychodzą ponaglenia że "muszę" zapłacić! Nie wiedziałem, że tego typu transakcje na AM są wiążące.

 

Dlatego pytam czy z powodu nieoplacenia będę miał jakies problemy? Domeny po prostu już nie chcę gdyż znalazlem inną nazwę na swoj serwis a domainerem nie jestem;P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Teppic niestety, ale masz problem. AM już od jakiegoś czasu wzięło się za żartownisiów, którzy składają oferty kupna i później nie wywiązują się z prawnie zawartej transakcji. Do 30 dni od terminu zapłaty pojawi się u Ciebie komornik. Najpierw przychodzi ponaglenie, potem wezwanie do zapłaty, a później pismo od prawnika i na końcu komornik. Niestety sam przez to przechodziłem i radziłbym opłacić transakcję jeśli nie chcesz mieć kłopotów.

Edited by CzarnyElo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale to bez sensu. PRzecież rownie dobrze mogłem walnąć w ofercie kwotę z kosmosu, rzędu 100 000zł i co wtedy? PRzecież to nie jest "kup teraz". Brakuję przy tej opcji informacji, że w przypadku akceptacji przez sprzedającego oferty, to ta pozniej jest wiążąca!

 

Ale jest chyba nadzeja bo nie akceptowałem nowego regulaminu AM to raz, a dwa zakupilem tą domenę z innego konta, ktore zostalo mi zresztą zalozone przez AM przy okazji zlozenia tej oferty.

 

Ten 1000zł to nie jest dla mnie problem no ale AM przesadziło, że nie umieszcza tej informacji że złozenie oferty jest wiążące.

PRzecież byle dzieciak może tam w to pole kosmiczną kwotę wpisać. Widzę tu nawet spore pole do popisu dla oszustów;P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bez sensu to jest składanie oferty kupna i nie dotrzymywanie warunków transakcji.

 

Reszta ma sens.

Edited by CzarnyElo

Share this post


Link to post
Share on other sites

No fakt, ale powtarzam... tam nie ma informacji, że oferta kupna to nie jest "kup teraz"! Tu powinna byc też zgoda kupującego a nie tylko sprzedającego.

 

Zresztą nie mają mojego adresu, jestem za granicą i powodzenia w sciganiu mnie. Wkurzyli mnie! No i nie akceptowałem ich regulaminu wiec powiem, że nie mogę oplacić tej domeny gdyż aby przejsc do panelu płatnosci wymaga się ode mnie akceptacji tegoż regulaminu. To jest przymus! Nawet nie ma możliwosci nie akceptowania go! Co to, komuna?

 

Serio, opłaciłbym ale grupa allegro już naprawde przesadza!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie powtarzaj tylko sprawdź i przestań pisać głupoty. Przy składaniu oferty kupna jest bardzo wyraźna informacja, cytuję...

 

 

Potwierdź warunki sprzedaży.
Naciśnięcie poniższego przycisku oznacza złożenie prawnie wiążącej oferty kupna domeny po powyższej cenie. Nie dokonuj zakupu domeny, jeśli nie zamierzasz za nią zapłacić. W przypadku nieopłacenia domeny zostanie naliczona opłata karna (zgodnie z cennikiem) i mogą zostać podjęte działania mające na celu windykację należności.
Twoja oferta będzie ważna przez maksimum 14 dni. Do czasu, kiedy sprzedający zaakceptuje ofertę, będziesz mógł ją zmienić lub wycofać.

 

Jak po złożeniu oferty rozmyśliłeś się to mogłeś od razu ją wycofać. Natomiast w chwili kiedy sprzedający ją zaakceptował to już po sprawie. Stary, czy nowy regulamin nie zmienił się w tej kwestii, kiedyś po prostu nie było to tak ścigane. Zresztą rób jak uważasz. Jeżeli przez 5 lat nie zamierzasz wracać do Polski to olej sprawę.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

No już po ptakach. Tyle dobrze że zarezerwowałem IDN tej domeny bo by mnie sprzedający ładnie udupił gdy już bym się zdecydował kupić;P

 

Może i warta jest 1000zł ale niestety nie jestem domainerem a na serwis mam juz lepszą domenę;P. dowiedziałem się, że kara wynosi 25% wartosci domeny.

 

I dlaczego 5 lat?;P

Share this post


Link to post
Share on other sites

...

I dlaczego 5 lat?;P

Pewnie dlatego, że po 5 latach sprawa może się przedawnić z tym, że bieg przedawnienia zawsze może zostać przerwany ;)

 

Co do regulaminu, którego nie akceptowałeś to nie wiadomo czy nie akceptowałeś bo z tego co pamiętam to po rejestracji aby cokolwiek wykonać w AM musisz zaakceptować regulamin.

 

Nie wiem jak wygląda sprawa z możliwością składania ofert bez rejestracji konta bo nigdy z tego nie korzystałem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No już po ptakach. Tyle dobrze że zarezerwowałem IDN tej domeny bo by mnie sprzedający ładnie udupił gdy już bym się zdecydował kupić;P

 

Może i warta jest 1000zł ale niestety nie jestem domainerem a na serwis mam juz lepszą domenę;P. dowiedziałem się, że kara wynosi 25% wartosci domeny.

 

I dlaczego 5 lat?;P

Nie jest to przypadkiem sama kara za proces windykacji, a i tak jeszcze windykowana jest cała kwota?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Teppic - bądź tak dobry i podaj tu swój nick na AM - będę wiedział o tym, że to nie jest poważna oferta jeśli przyjdzie od Ciebie.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Spoko opłacę! Ale domainer wykazał się i tak większą głupotą nie rejestrując IDN wystawionej przez siebie domeny;). Leżała wolna;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Spoko opłacę! Ale domainer wykazał się i tak większą głupotą nie rejestrując IDN wystawionej przez siebie domeny;). Leżała wolna;)

 

a może nie rejestrował IDN bo noIDN sprzedałby nawet za 20zł ? :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Spoko opłacę! Ale domainer wykazał się i tak większą głupotą nie rejestrując IDN wystawionej przez siebie domeny;). Leżała wolna;)

No to mu pokazałeś gdzie jego miejsce... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

a może nie rejestrował IDN bo noIDN sprzedałby nawet za 20zł ? :)

Raczej nie. Nazwa własna, cztery litery, i bez IDN domena nie ma żadnego sensu;P. Chodzi o pewne ptaki, które żerują tak jak ja;P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis
Posted (edited) · Hidden by apze, February 9, 2014 - No reason given
Hidden by apze, February 9, 2014 - No reason given

Chodzi o pewne ptaki, które żerują tak jak ja;P

 

Może do kompletu chcesz idiota*pl? Tanio sprzedam.

Edited by Anubis

Share this post


Link to post
Posted · Hidden by apze, February 9, 2014 - No reason given
Hidden by apze, February 9, 2014 - No reason given

Za ile? Serio pytam, domenka dobra na serwis z humorem.

Share this post


Link to post

Teppic możesz zdradzić co Tobą kierowało, aby składać propozycję kupna domeny, której de facto nie chciałeś kupić? Dla zabawy?

Share this post


Link to post
Share on other sites

No więc tak... Chciałem zrobic fajny serwis ale potrzebowalem nazwy. Znalazlem na AM fajną 4-literową nazwę, i wiedząc że sprzedający i tak nie zgodzi się na tak absurdalnie niską ofertę tysiąca złotych, wpisałem tą kwotę w okienko. W międzyczasie znalazłem wolną i lepszą nazwę na swoj serwis, na ktory de facto pojdzie kupa kasy i bedzie problem z oplaceniem tej domenki z AM. Ot taki błąd początkującego.

 

Wiecie nie pomyslałem, ze domainer zgodzi sie na tak niską kwotę;P. Wiem, domenka jest fajna i mogłbym ją mieć ale niestety mam straszne wydatki, i nie wiem czy wyrobie się by zapłacic za nią w ciagu tych 5 dni.

 

W ostatecznosci opłacę i najwyzej sprzedam albo założe sklep z karmą dla sępów tudzież forum dyskusyjne polskiego sejmu;P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted · Hidden by apze, February 9, 2014 - No reason given
Hidden by apze, February 9, 2014 - No reason given

"OMG, zlożyłem ofertę bez przeczytania, ale tak naprawdę to miał być "fun". To miało być zadanie domowe, żeby pokazać mojej gimbazie, kto tu ŻONDZI i kto jest większy kozak i złoży ofertę na wyższą sumkę bez kropelki potu na czole. No i padło na mnie, ale się nie udało i pan domainer cyknął deal i trzeba zapłacić. OMG, skąd ja teraz wezmę kaskę na czipsy z ziołem w szkolnym sklepiku? "

 

kolego @teppic, wypijmy za błędy, bo

.

Share this post


Link to post
Posted · Hidden by apze, February 9, 2014 - No reason given
Hidden by apze, February 9, 2014 - No reason given

wypiłbym ale nie ma już kasy na wódeczkę;P Taki żart;P

 

Trzeba opłacic, ale nic coś się na tym adresie założy;P

Share this post


Link to post

dla mnie jest tyle warta. To nie jest ninja tylko po prostu "sępy" napisane bez "ę". Tak jak na przyklad "sad.pl";P

 

wiadomo, ze to nie bedzie portal "sepy.pl" tylko "sępy.pl". Ale przeciez kazde dziecko wie ze procz IDN trzeba miec wersjie bez ogonka. Inaczej to samobój;P.

 

Może i przepłaciłem, ale do licha, to ninja na pewno nie jest;P. Ninją byloby na przykład "depy.pl";P

Share this post


Link to post
Share on other sites

To nie jest ninja tylko po prostu "sępy" napisane bez "ę". Tak jak na przyklad "sad.pl";P

To niby sad.pl jest ninją ? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×