Jump to content
Waldorio

Pisownia - A znak towarowy ?

Recommended Posts

Witam,

Mam pytanie które mi nie daje mi spokoju.

 

Szukałem ostatnio domen które mogą przynosić zyski z parkingu (reklam).

No i natrafiłem na nazwę w której jest gigantyczna ilość pomyłek. (Co 20 osoba źle wpisuję tą domenę)

 

Nie będę wprowadzał tutaj jej adresu. Podam jedynie przykład:


 

Znak towarowy:

Elixir .PL

(Domena wpisana wyżej, to tylko przykład.)

 

 

Moja domena:

Eliksir .PL

(Domena wpisana wyżej, to tylko przykład.)

 

Załóżmy że obie formy są poprawnie pisane i identycznie się je czyta. Z tym że adres jest inny. Czy są jakieś podstawy prawne, żeby żądali ode mnie jej usunięcia ?

 

Dziękuję za poświęcony czas.

Pozdrawiam,

Grzesiu ;)

Edited by Waldorio

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam,

Mam pytanie które mi nie daje mi spokoju.

Miłej lektury:

 

case 1

 

http://www.piit.org.pl/piit2/index.jsp?place=Lead07&news_cat_id=68&news_id=2572&layout=2&page=text

 

9wvahd.png

 

Case 2

 

http://www.piit.org.pl/piit2/index.jsp?place=Lead07&news_cat_id=68&news_id=2243&layout=2&page=text

lkitjn.png

 

qk0bu7.png

Edited by umberto
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bardzo dziękuję za lekturę.

 

Z pierwszego wyroku wnioskuję, że ktoś się "chwali" w opisie aukcji iż zgarnia użytkowników tej strony. I w ten sposób przyznał się do tego, że jego działania były celowe.

 

W drugim wyroku jest opisane że robił im konkurencję. Bo zajmował się dosłownie tym samym (Biuro podróży)

 

 

Z Czego wnioskuję iż najlepszym wyjściem będzie wstawienie kontaktu i czekanie na oferty ? Bo reklama również mogła by być odebrana jako próba wprowadzenia w błąd potencjalnych klientów tej strony ?

 

Co mnie bardzo dziwi, takich domen jest sprzedawana masa. Rozumiem że jest małe prawdopodobieństwo że ktoś się przyczepi ?

Edited by Waldorio

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co mnie bardzo dziwi, takich domen jest sprzedawana masa. Rozumiem że jest małe prawdopodobieństwo że ktoś się przyczepi ?

 

Na dwoje babka wróżyła...A to że jest sprzedawana masa o niczym nie świadczy...bo jakby nie patrzeć, codziennie tysiące ludzi łamie przepisy ruchu drogowego...ale nie wszyscy płacą mandaty. Podobnie i tutaj...

Jedak z własnego doświadczenia wiem, że im bardziej renomowana firma, tym większe prawdopodobieństwo zaproszenia na postępowanie arbitrażowe i o odszkodowanie...

 

Przeczytaj też w bazie orzeczeń o Provident.pl - Prowident.pl...

Orzeczenie powinno być tam dostępne...

 

Ps. Dzięki z reklamę Eliksir.pl

:)

Edited by Bazyli
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeżeli masz ją za cenę rejestracji nie ma się nad czym zastanawiać. Będzie miał sygnały, że komuś przeszkadza to wtedy się zastanowisz.

 

Nie ma tygodnia, żeby jakaś spadająca literówka nie sprzedała się za parę / paręnaście tysięcy dolarów. Kupujący to nie idioci. Ryzykujesz, ale coś możesz ugrać. Decyzja należy do Ciebie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×