Jump to content
przemowild

WhatsApp

Recommended Posts

Na pewno każdy już słyszał tego newsa ale może nie każdy zna towarzyszące mu historie. Postanowiłem je przytoczyć bo są ciekawe i inspirujące.

 

1. Wspołzałożyciel WhatsApp aplikował w 2009 roku o pracę w Facebooku, jego kandydatura została jednak odrzucona. Podobnie potraktował go Twitter. W efekcie zamiast szukać pracy, razem z partnerem stworzyli aplikację pod nazwą WhatsApp, którą właśnie sprzedali Facebookowi za 19 miliardów dolarów. Więcej info: http://techcrunch.com/2014/02/19/how-things-change/?utm_campaign=fb&ncid=fb

 

2. Gość który zarejestrował domenę WhatsApp, chciał pod ta domeną utworzyć listing najlepszych aplikacji. Gość był chyba mocno z nią związany emocjonalnie bo zamiast czekać na dobrą ofertę, był bardziej zainteresowany tym jak potencjalny kupiec ją wykorzysta. Jeden z założycieli WhatsApp opisał mu swój pomysł i zaraził go swoim entuzjazjem, tak że doszło do zmiany właściciela. Cena sprzedaży nie została ujawniona ale mówi się, że poszła za grosze. Facet twierdzi, że go ta wiadomość nie rusza, ale myślę że każdy miałby ten moment zawahania na wieść o tym, że twoja z palca zarejestrowana domena stała się początkiem biznesu wartego 19 miliardów dolarów.

Więcej info: http://domaingang.com/domain-news/whatsapp-facebook-interview-with-the-man-who-sold-the-com-not-for-19-billion-dollars/

 

 

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za oceanem dopiero są robione deale :P to mi się podoba.19mln USD tu, 30 mln USD tam.

 

To fakt - trochę inna skala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za oceanem dopiero są robione deale :P to mi się podoba.19mln USD tu, 30 mln USD tam.

 

tutaj mówimy o miliardach, whatsapp poszło za 19 miliardów dolarów :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

"19 miliardów dolarów." zgadza się, gdzieś czytałem i było w MLN, mimo wszystko skala zakupów/sprzedaży przeraża mnie, wystarczy poczytać jak Google kupiło Boston Dynamics, gdzieś również wyczytałem że Apple wydaje 11mln dziennie na badania i nowości i albo sie przyjmie albo nie.

Edited by Marches

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×