Jump to content
Sign in to follow this  
zaan

wp.pl w komplecie z wp.tv

Recommended Posts

Może kogoś to zainteresuje. Zauważyłem, że WP stała się właścicielem domeny wp.tv. Dotychczas wirtualna była jedynym portalem z wielkiej trójki (wp, onet, interia) nie mającym swojego odpowiednika w tej domenie - zamiast tego jakiś badziew wptv.wp.pl, na który to przekierowuje teraz wp.tv.

 

Ciekawe ile kosztowała ich ta przyjemność? :o

 

Miło, że tv staje się doceniana :o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie znam niestety historii tej domeny, choć możliwe że WP była po prostu jej pierwszym właścicielem. W rozszerzeniu .tv jest cały czas mnóstwo wolnych domen 2-literowych dostępnych dla każdego. Jedyny haczyk jest taki, że są to tzw. domeny premium, w przypadku których roczne utrzymanie takiej domeny kosztuje $10.000, płatne bezpośrednio na rzecz rejestru. Przykładowo właśnie w tej cenie możemy mieć domenę pl.tv.

 

Michał

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie była jej właścicielem. Przedtem wp.tv przekierowywało na jakiś parking, adsite... Bodajże taka blondyneczka z plecaczkiem. Już parę razy się na nią natknąłem :o

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie była jej właścicielem. Przedtem wp.tv przekierowywało na jakiś parking, adsite... Bodajże taka blondyneczka z plecaczkiem. Już parę razy się na nią natknąłem :)

to musieli zaplacic nie malo, pewnie sie nie dowiemy, no chyba ze ktos z forum cos wie ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie była jej właścicielem. Przedtem wp.tv przekierowywało na jakiś parking, adsite... Bodajże taka blondyneczka z plecaczkiem. Już parę razy się na nią natknąłem :)

 

Mogło tak być choć niekoniecznie. Domeny premium .tv znajdują się domyślnie na parkingu a blondynka z plecakiem to najczęściej wykorzystywany przez tego registrara szablon. W momencie gdy zgłasza się ktoś po taką domenę i płaci pierwszą opłatę roczną, domena z parkingu jest zdejmowana. Może ktoś obserwował tę domenę lub jej WHOIS wcześniej? Jestem ciekaw jak to wyglądało w tej konkretnej sprawie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Creation Date: 23-aug-2007

Raczej nie odkupili, raczej zarejestrowali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×