Jump to content
Sign in to follow this  
Semprofit

marketingwyszukiwarkowy.pl

Recommended Posts

Do całego alfabetu to nie dużo brakuje :)

ale dobrze, że dodałeś drugą w pakiecie teraz będą już chyba wszystkie:) literki :)

Edited by Maku Maku

Share this post


Link to post
Share on other sites

Osobiście uważam, że marketingwwyszukiwarkach nie nadaje się do niczego, ale jak eposition zasugerował, to zarezerwowałem - nie zaszkodzi ;)

 

Prosiłbym o ocenę domeny głównej, nie obu jako pakiet :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie znam się bardzo na tej branży, a żeby świadomie i precyzyjnie wycenić trzeba być w temacie. Wujek G. mówi, że szału nie ma. Są wpisy z tą frazą z lat 2007, 2009, 2011, tak jakby temat był kiedyś podjęty i potem oklapł. Podejrzewam, że na domenę temat zbyt wąski. Zgadzam się z poprzednikami, że prawdopodobnie wartość niewielka.

 

Jednak do wpisu skłonił mnie fragment:

(...) jak nie zejdzie na aukcji, to pójdzie pod serwis, tragedii nie ma :)

Taka uwaga (nie tylko do Autora wątku), że złapanie z palca jakiejś domeny i wystawienie jej zaraz na aukcję mija się z celem.

Primo - szansa, że ktoś kupi domenę do niedawna wolną jest bardzo niewielka, to takie złudne liczenie na olśnienie potencjalnego nabywcy żeby pomyślał "no faktycznie taką perełkę przeoczyłem", ale dobra - może raz na 100 takich aukcji ktoś się skusi, to:

Secundo - jaką kwotę uzyskamy? No 20 PLN, może 30, góra 50 PLN. Sprzedaż przynosząca odczuwalne zyski musiałaby dotyczyć 50-80% rejestrowanych na taką szybką sprzedaż domen. A wiemy, że to niemożliwe.

Pozostaje pytanie jaki to ma sens?

Share this post


Link to post
Share on other sites

jak nie zejdzie na aukcji, to pójdzie pod serwis, tragedii nie ma :)

 

1. Gdyby każdy właściciel ninja faktycznie postawił serwis tak jak obiecał na tym forum, to byśmy miely tyle stron www co Chińczycy :)

2. Jeśli uważasz, że na swój serwis nada się byle co, to jak masz zamiar przekonać kogoś, żeby to od ciebie kupił? Straszna hipokryzja, sami chcecie stawiać serwisy na śmieciowych domenach a jak przyjdzie potencjalny klient to rozpływacie się nad zaletami posiadania "dobrej" domeny.

3. Do się zaś tyczy samej domeny, to słabiutko. Jeśli szukasz keywordów ( koniecznie w "cudzysłowie") to sprawdź w google ile jest wyników. Kiedy rejestrowałem jeszcze domeny z palca to zakładałem minimum 50k ale każdy ma swoje własne kryteria doboru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zbędna agresja Przemku :) Serwis na pewno postawię, choćby zapleczowy bo z taką myślą domenę zarejestrowałem po raz pierwszy (spadła i kupiłem znowu).

 

Przepraszam Cię bardzo, ale sam jesteś "byle co" i gdyby inni myśleli Twoimi torami, to do dzisiaj nie powstałby kwejk, brand24, mistrzowie.org, jebzdzidy i mnóstwo innych stron postawionych na domenach, które same w sobie nie mają żadnej wartości - także trochę więcej życia, mniej domeniarstwa, bo o wartości strony decyduje jej zawartość, a nie domena.

 

Nie szukam keywordów, szukałem dobrej domeny z tej branży - a czy się to komuś podoba czy nie (i niezależnie od tego, że niezbyt szeroko się w pl przyjęło) marketing wyszukiwarkowy to chyba najlepsze tłumaczenie dla search engine marketing.

 

Reasumując - kula w płot ;)

 

Myślę, że temat można zamknąć bo dalej mogą się już pojawić tylko dalsze offtopy - kilka opinii dostałem, dziękuję.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trochę bez sensu Twoja odpowiedź, bo najpierw pytasz o opinie, a później "jedziesz" po dobrze napisanym odnośnie domeny komentarzu. Jak dla mnie fraza "marketing wyszukiwarkowy" nie istnieje tzn jest tworem w stylu samochód dostawczakowy czy deska prasowalnicza - poprawną formą jest "marketing w wyszukiwarkach", co tez nie jest jakimś mocnym keywordem. Na swoje zaplecze w sam raz, sukcesów w sprzedaży dla KK nie widzę.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×