Jump to content
retop

Gnum.pl - Opinie i sugestie

Recommended Posts

Witam,
Zapraszam do zapoznania się z naszym serwisem oferującym bardzo tanie odnowienie domen polskich.
Wszystkie ceny rejestracji i odnowień dostępne są pod adresem https://gnum.pl/cennik-domen

Zapraszam również do polubienia naszego fanpage (https://www.facebook.com/GnumPL), na którym
będziemy informowali na bieżąco o wszystkich promocjach.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dane firmy
ReTop Internet Solutions Gądziak Miłosz
Masanów ul. Młynik 3, 63-405 Sieroszewice
NIP: 622-255-94-03, REGON: 301-845-693

 

cena.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam.

 

Jak w wyszukiwarkę na Waszej stronie wpisuje się domenę to trzeba od razu podać rozszerzenie (inaczej wyszukiwarka nie załapie) - to zawsze minimalne utrudnienie. Po wpisaniu domeny i podaniu rozszerzenia wyszukiwarka i tak pokazuje

wszystkie dostępne końcówki. Czy nie byłoby prościej aby ustawić skrypt tak, że po wpisaniu nazwy domeny system sam

proponuje dowolność? (tak jak to mamy na innych tego typu platformach).

 

Co do odnowień - faktycznie tanio :)

Co do zakupów hurtowych - mimo, że posiadałbym u Was 1000+ domen to cennik na peelki zostaje ten sam ;) - może warto pomyśleć o tym.

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Wyszukiwarka pokazuje około 15 podpowiedzi rozszerzeń. W sprzedaży jest ich o wiele więcej licząc wszystkie regionalne i funkcjonalne.

2. Nie rozumiem tej dowolności?

3. To prawda zakup hurtowy dla domen .pl nie obowiązuje. Powód jest jeden u innych rejestratorów nawet mając 1000+ masz drożej niż u nas przy jednej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z tą dowolnością chodzi mi o to jak jest u innych - system wypisuje na pierwszej tabeli wszystkie najpopularniejsze końcówki domen a gdzieś obok jest odnośnik to pozostałych (regionalnych, zagranicznych itp.).

To ułatwienie może nie dla KK bo on z reguły wie co chce zarejestrować ale dla domainerów - wpisuję nazwę samej domeny i chcę zobaczyć jakie końcówki są wolne a jakie zajęte. A tutaj jestem zmuszony wykonać tych parę "cyknięć'" więcej ;)

 

edit: co do cen hurtowych to pomijając promocję co u niektórych to faktycznie - nie widziałem taniej.

Edited by vul

Share this post


Link to post
Share on other sites

rzeczywiście tanio... zarejestrowałem się zobaczymy... ale ten format telefonu do podania przy rejestracji to jakiś absurd :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

coś jest nie halo... jak podaje w wyszukiwarce domenę z końcówką pl to jak jest zajęta to wyświetla tylko jeden wiersz (nie ma innych końcówek do wyboru) a jak akurat peelka jest wolna to wyświetla również z 15 innych???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kilka pytań odnośnie GNUM:

 

1. czy pobranie authinfo jest automatyczne, natychmiastowe i dla dowolnych domen (w promocji i bez)?

 

2. czy jest możliwość edycji rekordów dns (A,MX itd)?

 

3. czy jest możliwość samodzielnej dowolnej zmiany abonenta domeny?

 

4. czy jest transfer hurtowy?

 

5. jak długo planujecie nie przekroczyć 40 zł netto za odnowienie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Chemical

1. Dla domen polskich jest automatycznie zarówno w promocji jak i bez. Dla pozostałych domen otrzymujesz kod w przeciągu max 48h również automatycznie.

2. Jeszcze nie.

3. Tak

4. Jeszcze nie.

5. Do końca roku cena będzie poniżej 40 netto na koniec roku JEŚLI się zmieni to max do 40 zł i 60 gr netto.

 

@Maku Maku

Dzięki sprawdzę to!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak przetrwacie ze 2 lata to wtedy coś u was kupię - jak na razie mam kiepskie doświadczenia ze świeżymi firmami, poczekam aż inni was przetestują, ale życzę wam jak najlepiej ;-)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

system sprawdzania dostępności domen jest mega nieprzyjazny i pomimo sygnałów nic się nie zmieniło... Z takim tempem i podejściem nic nie zdziałacie... A i widzę, że już pierwsza podwyżka była :)

Edited by Maku Maku

Share this post


Link to post
Share on other sites

Była zniżka do 39,87 z 40.60 ale po "prawniczym proteście" firmy he(...).pl byliśmy zmuszeni narzucić minimalną marże.

Przepraszam za zwłokę, ale nieustannie pracujemy nad nową opcjonalnością i nie wszystkie sygnały możemy realizować na bieżąco.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oczywiście. Jest to jedna to kolejny dodatek nad którym obecnie pracujemy.

 

A pracując nad tym dodatkiem macie już w głowie pomysły cenowe? :)

Bo to wiele by wyjaśniło w dobie szalejących podwyżek za przechwycenia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dokładnie nie badaliśmy jeszcze konkurencji pod względem cenowym, ale zapewne będzie to równie atrakcyjna

cena jak w przypadku odnowień domen polskich.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja kibicuję każdej inicjatywie z niskimi kosztami odnowienia. Zarabiać można na dodatkowych usługach, a klientów przyciągnąć właśnie tym i polską FV.

 

Kilka pytań i uwag po przetestowaniu panelu:

 

- jaką operację wykonuje przycisk "rezygnacja z domen"?
- czy można ustawić zwykłe przekierowanie domeny (np na dnsach gnum)?
- dla domen zaparkowanych w gnum przydałyby się statystyki odsłon
- gdzie jest podgląd aktualnego abonenta wybranej domeny w swoim panelu?
- brakuje sortowania własnych domen wg nazwy i wg daty wygasania
- przypadkiem trafiłem, że "Dodaj+" służy do grup, ale w dziale Grupy nie ma dodawania nowych
- z jakim wyprzedzeniem są wysyłane powiadomienia o wygasaniu?
- gdzie można zmienić email przypisany do konta?
- pod telefonem w dziale kontakt w godzinach pracy zgłasza się poczta głosowa / abonent niedostępny

Share this post


Link to post
Share on other sites

Była zniżka do 39,87 z 40.60 ale po "prawniczym proteście" firmy he(...).pl byliśmy zmuszeni narzucić minimalną marże.

Przepraszam za zwłokę, ale nieustannie pracujemy nad nową opcjonalnością i nie wszystkie sygnały możemy realizować na bieżąco.

Nie podoba mi się takie podejście do handlu. To się nazywa psucie rynku mimo, że nie działam globalnie jako rejestrator to nie pochwalam takiego zachowania.

Edited by szdarek

Share this post


Link to post
Share on other sites

@szdarek

 

Psuciem rynku jest od lat monopol i cena narzucona przez nask (zobacz współczynnik odnowień). Dowolne ustalanie ceny to akurat istota wolnego rynku - klientów można zdobywać jak się chce i zarabiać też na czym się chce. Klient głosuje swoimi pieniędzmi.

 

Oczywiście możesz nie przykładać się do "psucia" polskiego rynku i zapłacić nawet i 100 zł netto za odnowienie, np w nazwa.pl.

Możesz też zapłacić 40 zł za dokładnie tę samą usługę i pozostałe 60 zł zainwestować w kolejne domeny lub inny biznes.

 

Jeśli mówiąc o psuciu rynku masz na myśli to, że inny rejestrator będzie miał ciężej, to masz rację. Trzeba będzie włożyć więcej pracy, aby nakłonić klientów do zapłacenia wyższej kwoty - podnieść jakość obsługi, oferować dodatkowe usługi itd. Ale dla mnie oznacza to ROZWÓJ rynku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

szdarek mógłbyś rozwinąć co uważasz za psucie rynku bo albo Ciebie źle zrozumiałem albo totalnie nie wiesz co to jest wolny rynek i konkurencja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki @lukas22333 za info. Nie każdy jest na wszystkich forach, skoro konkurs był ogłoszony na Facebooku to tam spodziewałem się chociaż informacji w jaki sposób zostaną poinformowani zwycięzcy ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×