Jump to content
1q2w3e4r

przechwycenie domen com i net zarejestrowane są w godaddy

Recommended Posts

Witam

Zależmy mi na przechwyceniu dwóch domen .com i .net. Domeny są zarejestrowane w godaddy.com. Gdzie najlepiej zlecić przechwycenie tych domen aby było to 100% pewne?

Edited by 1q2w3e4r

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.domainsherpa.com/domain-name-backorder-services/

 

Chyba najpopularniejszy to SnapNames.com

 

Ceny oscylują wokół 60-70 USD za udany przechwyt.

 

Od jakiegoś czasu również AfterMarket.pl oferuje przechwytywanie globalnych za 15 USD. Sam nawet skorzystałem już z oferty AM, oczywiście dla podrzędnej domeny.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

W GoDaddy. Masz 100% na przechwycenie/aukcję (o ile domeny nie są jeszcze w stanie pendingdelete)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź. Aftermarket cenę ma b.dobrą ale pewnie skuteczność jeszcze mała.


W whois jest taki dziwny zapis przy tych domenach, dlaczego?:

Status: clientDeleteProhibited
Status: clientRenewProhibited
Status: clientTransferProhibited
Status: clientUpdateProhibited

 

Czy jeśli domeny są zarejestrowane w GoDaddy i u nich zlecę przechwycenie to nie będą kombinować jakoś z podniesieniem ceny za przechwycenie bo wtedy wiedzą, że jest ktoś zainteresowany. Ma ktoś doświadczenie w tym temacie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

W GoDaddy. Masz 100% na przechwycenie/aukcję (o ile domeny nie są jeszcze w stanie pendingdelete)

 

Nie będą. Spady .com działają inaczej. Jeśli domeny wygasną i nie zostaną opłacone, to trafią na aukcję domen przechwyconych. Nawet jeśli tylko Ty zlecisz przechwycenie. Jeśli nikt nie będzie zainteresowany, to za $10 kupisz "przechwyconą", a tak naprawdę odnowioną przez GoDaddy, domenę.

 

DD

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

No jak nie będą. Jak domena będzie expired to jest 100% na to że można ją kupić na GoGaddy. Technicznie to odnowienie ale nie ma to większego znaczenia.

 

PS. Jak chcesz korzystać z Godaddy to pamiętaj, żeby do każdej usługi szukać kod zniżkowy

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na marginesie dodam jeszcze, że nawet po wygraniu aukcji poprzedni właściciel domeny ma jeszcze tydzień, kiedy może przedłużyć domenę.

 

Razem z kodami rabatowymi całą operację przechwycenia domeny .com można wykonać za około $15.

 

Cały proces opisany jest tutaj:

http://support.godaddy.com/help/article/6700/what-happens-after-domain-names-expire

 

DD

Edited by DD
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dodam tylko że w GoDaddy są koszty dodatkowe których nie da się uniknąć. Aby przechwytywać domeny trzeba wykupić usługę "Backorder&Monitoring". Każda przechwycona domena trafia na "GoDaddy auctions", żeby licytować na aukcji musisz znowu wykupić abonament (aktualnie $4,99/rok).

 

Nie polecam GoDaddy do przechwycenia właśnie dlatego że każda przechwycona domena trafia na publiczną aukcję. Parę lat temu istniała ciekawa strona NoDaddy.com (motto: Exposing the Many Reasons Not to Trust GoDaddy with Your Domain Names) która opisywała nie do końca uczciwe praktyki tego registrara ale niestety zniknęła... Zobacz więcej opinii na temat godaddy backorder na forach domenowych, m.in. tutaj

Edited by Domain Club
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wykupiłem usługę w GoDaddy. Niestety domena została przedłużona 2x. Najpierw do 2015r, a następnie do 2023r. Nie wiem czy było to celowe zagranie dlatego iż widzieli że jestem zainteresowany i wykupiłem backorder? Dodam, że domena nie jest atrakcyjna dla inwestorów, nigdy też tam nie było żadnego serwisu.

Edited by 1q2w3e4r

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bardzo możliwe, sporo domainerów zarzuca GoDaddy nieuczciwe praktyki o czym już pisałem. Co ciekawe, w GoDaddy nieprzedłużone domeny nigdy nie spadają lecz trafiają na aukcje GoDaddy.

 

Miałem taki przypadek z polskim keywordem w .com - wygasająca domena trafiła na aukcję. Po tym jak na aukcji domeny nikt nie kupił, została cudownie przedłużona (bez spadu), następnie otrzymałem maila od <info@webnamesolution.com> z propozycją odkupienia domeny za $199,95:

Limited Time Offer...!!!
The domain name ******.com is for sale by webnamesolution.com. Hurry and take advantage of this limited time special offer $199.95 USD.
Domain Name: ******.com
Price: $199.95 USD
To purchase this domain and take advantage of this Special Offer click on the link below:
WWW.WEBNAMESOLUTION.COM/PURCHASE
Thank you for your interest.
sales@webnamesolution.com

 

Więcej na temat przechwytywania domen w GoDaddy na webhostingtalk.com link

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×