Jump to content
CzarnyElo

Drastyczny wzrost ceny za przechwytywanie od 19.03.2014 - 133,95 PLN brutto

Recommended Posts

Witam,

 

AZ.pl chyba powoli wypada z rynku wtórnego domen, a raczej to home.pl celowo usuwa konkurencję chcąc wzmocnić pozycję swojego Premium.pl. Najpierw papierowe wnioski do uzyskania kodu authinfo, a teraz drastyczna podwyżka cen przechwytywania o ok. 300% w stosunku do normalnego przechwytywania i o ok. 500% w stosunku do przechwytywania lite. Obecnie za skuteczne przechwycenie domeny w AZ.pl zapłacimy uwaga...

 

133,95 PLN brutto.

 

Toż to szok!

Edited by CzarnyElo
  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cena jak cena ale chyba nie zdają sobie sprawy z tego, że ktoś może pomyśleć - jeśli tak się dzieje w AZ - a AZ to też i home ale też i Premium to.... gdzie tu uciekać.

 

Mam na myśli zwłaszcza papierologię, mniej cenę przechwytu, bo tu mam prosty wybór.

Wiele osób posiada domeny i opcje u wielu rejestratorów. Mając w perspektywie wysyłanie setek dokumentów aby uzyskać kod authinfo zastanawiam się czy tego nie zrobić przed wersją papierową - którą w każdej z firm mogą wprowadzić jak grom z jasnego nieba.

Zastanawiałem się nad przenosinami z AZ do Premium ale jakie mam gwarancje.... ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@lufthansa

 

W premium.pl nie szykujemy podwyżki cen przechwytywania, na pewno nie wprowadzimy też papierologii przy pobieraniu authinfo. Masz na to moje słowo.

  • Like 6

Share this post


Link to post
Share on other sites

@lufthansa

 

W premium.pl nie szykujemy podwyżki cen przechwytywania, na pewno nie wprowadzimy też papierologii przy pobieraniu authinfo. Masz na to moje słowo.

 

no i brawo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy to już agonia AZ.pl czy tylko stan zapalny spowodowany przerzutem nowotworu Home.pl?

 

Domeny z AZ.pl czas wyprowadzić. Wszystkie!

Share this post


Link to post
Share on other sites

nie rozumiem, nastąpiła segregacja klientów na 2 kategorie? Tych, co zarejestrowali się przed 18.03 i tych, co mają konto po 18.03?

 

BTW, Dopłata do odnowienia domeny .PL po dacie wygaśnięcia wzrosła o 10 zł.

 

PS I jeszcze jedno. Czy ktoś widzi na stronie z nowym cennikiem czy to ceny neto czy brutto? moja lupa jest widocznie małej dokładności. Jesli nie ma, to jest to naruszenie prawa, o czym już pisałem. (1)

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam nadzieję, że to co dodałem kilka dni wcześniej do przechwycenia w AZ zostaje w starych cenach.

Tez tak myslalem az pewnego dnia zobaczylem podwyzke na fakturze za przecwycone domeny - bez zadnego poprzedzenia, pisalem o tym tutaj. Po tej niespodziewanej podwyzce skasowalem zlecenia przechwycenia w AZ do czego tez zachecam innych.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No to polecieli, czas chyba podziękować za współprace, niestety...

 

Ale jak podziękować za współpracę jak się ma kilkaset domen? ;) Dzień roboty jak nic:/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na jednym wniosku wejdzie Ci do 30 domen, ja tyle miałem i wczoraj w nocy wysłałem wniosek.

Ciekawe jak długo będę czekał na kody authinfo?

 

Ogólnie AZ.pl robi wszystko, żeby zatrzymać klienta uprzykrzając mu przy tym życie. Najpierw jakieś głupie telefony z tym samym pytaniem "dlaczego...", gdzie przy którymś razie puszczały człowiekowi nerwy, a teraz papierologia. Mam nadzieję, że klienci wyciągną "wnioski z wniosków" i AZ.pl zamiast zatrzymać klienta straci go na zawsze. Ja zostawiam sobie w panelu 100 PLN z hakiem na jakiś jeden naprawdę dobry przechwyt i dziękuję za współpracę. Nie zamierzam dawać zarabiać firmie, która celowo naraża mnie na stratę czasu i pieniędzy pod pozorem zwiększenia mojego bezpieczeństwa. Mogliby dać możliwość wyboru, gdzie oczywistym jest, że hurtownicy zostaliby przy potwierdzaniu sms, a pozostałym zapewne nie zależy, więc mogliby mieć zapewnione bezpieczeństwo na wyższym poziomie.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@lufthansa

 

W premium.pl nie szykujemy podwyżki cen przechwytywania, na pewno nie wprowadzimy też papierologii przy pobieraniu authinfo. Masz na to moje słowo.

no to super, tak trzymac to bedziecie liderem na rynku... :P

Edited by diablo73

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale jak podziękować za współpracę jak się ma kilkaset domen? ;) Dzień roboty jak nic:/

Jest jeszcze wersja na leniwca. Na wartościowe domeny pozakładać opcję i przenieść je do normalnego rejestratora, a całą resztę domen które i tak nie zostałyby przedłużone - spuścić ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jest jeszcze wersja na leniwca. Na wartościowe domeny pozakładać opcję i przenieść je do normalnego rejestratora,

Skoro możesz założyć na nie opcje to pewnie ich "wartościowość" jest dyskusyjna.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skoro możesz założyć na nie opcje to pewnie ich "wartościowość" jest dyskusyjna.

 

Bez przesady - nie na wszystkie wartościowe domeny .pl są już założone opcje :)

 

DD

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest

Witam,

 

AZ.pl chyba powoli wypada z rynku wtórnego domen, a raczej to home.pl celowo usuwa konkurencję chcąc wzmocnić pozycję swojego Premium.pl. Najpierw papierowe wnioski do uzyskania kodu authinfo, a teraz drastyczna podwyżka cen przechwytywania o ok. 300% w stosunku do normalnego przechwytywania i o ok. 500% w stosunku do przechwytywania lite. Obecnie za skuteczne przechwycenie domeny w AZ.pl zapłacimy uwaga...

 

133,95 PLN brutto.

 

Toż to szok!

nie przesadzajmy , w Premium jest to 121,77 , a wiec tylko 10 % taniej - nie przyjmuje argumentu, ze dla posiadaczy "ilus tam" domen jest taniej, bo w AZ takiego wymogu wczesniej nie bylo i teraz (chyba) tez nie ma -dla mnie wiec to wychodzi prawie na to samo

Share this post


Link to post
Share on other sites

CzarnyElo: Czym edytowałeś tego pdfa? Albo w jaki inny sposób zmieściłeś tam 30 domen ?

NitroPDF ;)

 

nie przesadzajmy , w Premium jest to 121,77 , a wiec tylko 10 % taniej - nie przyjmuje argumentu, ze dla posiadaczy "ilus tam" domen jest taniej, bo w AZ takiego wymogu wczesniej nie bylo i teraz (chyba) tez nie ma -dla mnie wiec to wychodzi prawie na to samo

Premium też podniosło cenę drastycznie, przynajmniej dla osób nie utrzymujących tam domen, teraz AZ wystrzeliło jak z procy, więc może AM dla przykładu obniży do 50 PLN i umieści u siebie spory banner "Przechwytywanie 50% taniej niż u konkurencji!", czym da im solidnego kopa? :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

NitroPDF ;)

 

Premium też podniosło cenę drastycznie, przynajmniej dla osób nie utrzymujących tam domen, teraz AZ wystrzeliło jak z procy, więc może AM dla przykładu obniży do 50 PLN i umieści u siebie spory banner "Przechwytywanie 50% taniej niż u konkurencji!", czym da im solidnego kopa? :)

 

To Premium zrobi przechwytywanie za 1 zł, ale dopisze, że 100 zł kosztuje rejestracja tak przechwyconej domeny. I pozamiatane. Zamiast realnych działań, będziemy mieli pseudo-bitewki marketingowe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najpierw przy przyjmowaniu zamówienia prezentują rabat i cena wynosi 0 zł

55571e1b68d197a1m.jpg

a potem przysyłają konsumentowi rachunek na 108.9 netto.

559feea80f3a1be1m.jpg

Czyż to nie „piękny” przykład łamania prawa przez AZ?

Edited by Domenatorix

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najpierw przy przyjmowaniu zamówienia prezentują rabat i cena wynosi 0 zł

55571e1b68d197a1m.jpg

a potem przysyłają konsumentowi rachunek na 108.9 netto.

559feea80f3a1be1m.jpg

Czyż to nie „piękny” przykład łamania prawa przez AZ?

 

Też to ostatnio widziałem.

Będą się tłumaczyć pewnie, że 0 zł to kosztuje dodanie do przechwycenia, ale samo przechwycenie to kosztuje 109 zł.

 

To tak jakby pisać, że telefony są za darmo, bo przecież dają ci opakowanie za 0 zł, ale sam aparat już 2500.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciekawe, jak będą tłumaczyć prezentowanie mi, jako konsumentowi, ceny netto, a przede wszystkim sam fakt żądania opłaty za przechwycenie, której w ogóle nie ma w obowiązującym mnie cenniku, jak również cena rejestracji się nie zgadza z cennikiem (108.9 netto - 99 netto = 9.90 netto).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×