Skocz do zawartości

Drastyczny wzrost ceny za przechwytywanie od 19.03.2014 - 133,95 PLN brutto

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
39 odpowiedzi w tym temacie

CzarnyElo

CzarnyElo

Uzależniony

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1249 postów

CzarnyElo: Czym edytowałeś tego pdfa? Albo w jaki inny sposób zmieściłeś tam 30 domen ?

NitroPDF ;)

nie przesadzajmy , w Premium jest to 121,77 , a wiec tylko 10 % taniej - nie przyjmuje argumentu, ze dla posiadaczy "ilus tam" domen jest taniej, bo w AZ takiego wymogu wczesniej nie bylo i teraz (chyba) tez nie ma -dla mnie wiec to wychodzi prawie na to samo

Premium też podniosło cenę drastycznie, przynajmniej dla osób nie utrzymujących tam domen, teraz AZ wystrzeliło jak z procy, więc może AM dla przykładu obniży do 50 PLN i umieści u siebie spory banner "Przechwytywanie 50% taniej niż u konkurencji!", czym da im solidnego kopa? :)

Ekspert

Ekspert
  • Advert

umberto

umberto

.za.je.bi.sc.ie(tm)

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 6899 postów

NitroPDF ;)

Premium też podniosło cenę drastycznie, przynajmniej dla osób nie utrzymujących tam domen, teraz AZ wystrzeliło jak z procy, więc może AM dla przykładu obniży do 50 PLN i umieści u siebie spory banner "Przechwytywanie 50% taniej niż u konkurencji!", czym da im solidnego kopa? :)

To Premium zrobi przechwytywanie za 1 zł, ale dopisze, że 100 zł kosztuje rejestracja tak przechwyconej domeny. I pozamiatane. Zamiast realnych działań, będziemy mieli pseudo-bitewki marketingowe.

Domenatorix

Domenatorix

Maniak

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 522 postów

Najpierw przy przyjmowaniu zamówienia prezentują rabat i cena wynosi 0 zł

55571e1b68d197a1m.jpg

a potem przysyłają konsumentowi rachunek na 108.9 netto.

559feea80f3a1be1m.jpg

Czyż to nie „piękny” przykład łamania prawa przez AZ?

Użytkownik Domenatorix edytował ten post 09 May 2014 - 20:34

umberto

umberto

.za.je.bi.sc.ie(tm)

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 6899 postów

Najpierw przy przyjmowaniu zamówienia prezentują rabat i cena wynosi 0 zł

55571e1b68d197a1m.jpg

a potem przysyłają konsumentowi rachunek na 108.9 netto.

559feea80f3a1be1m.jpg

Czyż to nie „piękny” przykład łamania prawa przez AZ?

Też to ostatnio widziałem.

Będą się tłumaczyć pewnie, że  0 zł to kosztuje dodanie do przechwycenia, ale samo przechwycenie to kosztuje 109 zł.

To tak jakby pisać, że telefony są za darmo, bo przecież dają ci opakowanie za 0 zł, ale sam aparat już 2500.

Domenatorix

Domenatorix

Maniak

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 522 postów

Ciekawe, jak będą tłumaczyć prezentowanie mi, jako konsumentowi, ceny netto, a przede wszystkim sam fakt żądania opłaty za przechwycenie, której w ogóle nie ma w obowiązującym mnie cenniku, jak również cena rejestracji się nie zgadza z cennikiem (108.9 netto - 99 netto = 9.90 netto).

lufthansa

lufthansa

Uzależniony

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2350 postów

To tak jak np laptopy na alle. Kosztuje 1 zł - kup teraz - ale koszt przesyłki np 2500 zł.

Moje domeny na: PREMIUM.PL 

Domenatorix

Domenatorix

Maniak

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 522 postów

To tak jak np laptopy na alle. Kosztuje 1 zł - kup teraz - ale koszt przesyłki np 2500 zł.

Na Allegro koszty przesyłki nigdy nie są ukryte ;).

plw

plw

Dyskutant

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 393 postów

Od pewnego czasu takie praktyki są zakazane na Allu

az.pl

az.pl

Nowy

• Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów

Różnica w cenach wynika z tego, że od 18 marca obowiązuje nowy cennik za przechwycone domeny. O tej zmianie informowaliśmy na naszych kanałach komunikacji.

W kwestii opłat za przechwycenia domen wygląda to następująco: samo dodanie domeny do przechwycenia jest bezpłatne, natomiast fizyczne przechwycenie jest liczone według cennika. Żeby lepiej zobrazować tę sytuację: kilku użytkowników z różnych kont może być zainteresowanych daną domeną i zamówi jej przechwycenie, natomiast za samo przechwycenie zapłaci jedynie osoba, która rzeczywiście stanie się jej nowym właścicielem.

umberto

umberto

.za.je.bi.sc.ie(tm)

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 6899 postów

Różnica w cenach wynika z tego, że od 18 marca obowiązuje nowy cennik za przechwycone domeny. O tej zmianie informowaliśmy na naszych kanałach komunikacji.

W kwestii opłat za przechwycenia domen wygląda to następująco: samo dodanie domeny do przechwycenia jest bezpłatne, natomiast fizyczne przechwycenie jest liczone według cennika. Żeby lepiej zobrazować tę sytuację: kilku użytkowników z różnych kont może być zainteresowanych daną domeną i zamówi jej przechwycenie, natomiast za samo przechwycenie zapłaci jedynie osoba, która rzeczywiście stanie się jej nowym właścicielem.

To jest bzdura. To jest marketingowe mydlenie oczu i mieszanie w głowach.

Tak samo market może powiedzieć: Zapraszamy na zakupy za 0 zł! Samo dodanie produktu z półki do koszyka nie kosztuje nic, kosztuje dopiero zeskanowanie kodu przy kasie. To jest marketingowy bełkot, który powinien być natychmiast zakazany prawnie. Tak jak kiedyś mieliśmy bełkot w sprawie leków, a teraz jeśli ktoś napisze na opakowaniu, że napój leczy raka (bo ma niby coś tam dodane), to może za to odpowiadać sądownie.

Skończcie z tym bełkotem i weźcie się za rzetelną i uczciwą strategię biznesową!

zuelin

zuelin

Nowy

• Użytkownik
  • Pip
  • 6 postów

Jakby nie patrzeć to w AM nawet te 60 PLN za przechwycenie i rejestrację wygląda zdecydowanie DOBRZE na tle konkurencji. Poza tym koszty odnowienia są również zdecydowanie niższe niż u pozostałych.
Ostatnio mieli fajną promocję na odnowienie domen .PL za 36 PLN netto - kto za tyle odnawia PL-ki ?
Jednak warunek był taki, że odnowić trzeba było w terminie pól roku przed wygaśnienciem domeny :(  ... ale jak chcę trzymać domenę długo, to była całkiem fajna propozycja.   

wiktor Z

wiktor Z

Stażysta

• Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów

polecam opcje, przechwytywanie juz upada - za drogo i wszystko co dobre już zaopcjowane

mindryl

mindryl

Maniak

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 582 postów

Sporo w tym prawdy, ja juz niewiele co dodaję do łapaczy, więc musiałby być naprawde drastyczny ale spadek cen by to się zmieniło, tylko , zę na moje oko rosnąca liczba opcji to tylko jeszcze większe nabijanie kasy naskowi.

Domenatorix

Domenatorix

Maniak

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 522 postów

Chciałem przed chwilą dodać domeny do przechwycenia i nie mogę, bo AZ żąda ode mnie zapłacenia z góry za samo dodanie pierwszej domeny do przechwycenia 133,95 zł :-/. Ktoś się już z tym spotkał?

umberto

umberto

.za.je.bi.sc.ie(tm)

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 6899 postów

Chciałem przed chwilą dodać domeny do przechwycenia i nie mogę, bo AZ żąda ode mnie zapłacenia z góry za samo dodanie pierwszej domeny do przechwycenia 133,95 zł :-/. Ktoś się już z tym spotkał?

Kiedyś było tak, że jak się miało nowe konto, niezweryfikowane (czyt. bez historii), to trzeba było zapłacić z góry. Założyłeś nowe konto?

Domenatorix

Domenatorix

Maniak

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 522 postów

Nie. Zalogowałem się tylko do starego panelu.

nadobny

nadobny

Dyskutant

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 459 postów

U nich niezweryfikowany klient to taki, który przez pół roku nie zrobił płatności.

Domenatorix

Domenatorix

Maniak

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 522 postów

Mają to w którymś regulaminie napisane, czy tak po prostu robią?

nadobny

nadobny

Dyskutant

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 459 postów

W regulaminie mają, że jesteś zweryfikowany jeżeli zrobiłeś jakąkolwiek płatność. W praktyce jest tak jak piszę. 

Domenatorix

Domenatorix

Maniak

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 522 postów

Chyba przerzucę tam w takim razie trochę śmieciowych domen, żeby skorzystać z cennika hurtowego, dzięki któremu może będzie mi się opłacało korzystać znowu z ich usług. W cenniku cenę rejestracji domeny poza promocją (niezależną od ilości utrzymywanych domen) widzę 12,18 zł brutto, co nie jest dużo w porównaniu do konkurencji, a jak sobie wybrałem jakąś, to do zapłaty mam tylko 9,56 zł brutto. Strasznie pokręcony mają cennik. No i nie pobierają żadnych prowizji od wpłat, za co należy im się pochwała.

Użytkownik Domenatorix edytował ten post 06 January 2015 - 01:44

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych