Jump to content
novitz

Zlecenia.przez.net przejęte przez Freelancer.pl

Recommended Posts

Witam,

 

Czy znacie może szczegóły/warunki transakcji? O kwotach nie wspomnę :)

 

Pozdrawiam,

n.

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.ekonomia.rp.pl/artykul/705493,1095240-Freelancer-com-przejmuje-serwis-zlecenia-przez-net.html

 

Ponad 85 tys. użytkowników Zlecenia.przez.net. - polskiego serwisu z ofertami pracy dla freelancerów trafi teraz na platformę globalnego gracza, serwisu Freelancer.com, a konkretnie na działającą od połowy ubiegłego roku jego polską stronę, Freelancer.pl.

Globalny serwis, który chwali się na świecie ponad 10,5 mln użytkowników-wolnych strzelców z różnych dziedzin, nie ujawnia kwoty jaką zapłacił za polską giełdę pracy dla freelancerów. „Rz" ujawnił jedynie, że jest to „sześciocyfrowa kwota w dolarach".

Share this post


Link to post
Share on other sites

fajne rzeczy się dzieją, jednak trzeba przyznać że w Polsce był to największy serwis tego typu - na które jednak jest duże zapotrzebowanie - a co za tym idzie znaczna i dobra baza użytkowników i klientów.

 

Budowanie takiej bazy od podstaw trwałoby latami i też nie jest do końca powiedziane że udało by się to. Teraz zostaje im dalej reklamować serwis i rozwijać.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wczoraj akurat zakupiłem freelance.pl - liczę przynajmniej na odrobinę ruchu ;-).

Jeżeli już się chwalimy domenami tego typu - to mam zleceniodawca.pl (na zleceniobiorca.pl również portal o zleceniach).

 

Podejrzewam że sprzedaż zlecenia.przez.net była spowodowana osłabieniem pozycji na rynku przez oferia.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wczoraj akurat zakupiłem freelance.pl - liczę przynajmniej na odrobinę ruchu ;-).

 

Coś powinno się zadziać ;)

 

Dobrze, że słyszymy o takich przejęciach. Wciąż podtrzymuję, iż generyczna domena razem z serwisem to nierzadko dobra inwestycja.

W przypadku zlecenia.przez.net - oczywiście zadziałał efekt pionera w danej branży. Stawianie na słabej domenie serwisu - gdy już pomysł chwyci - w dalszym rozwoju projektu słono kosztuje właścicieli odkupienie generyka (chyba że się wcześniej zostanie przejętym :P)

 

Zaobserwowałem, że ważna jest cierpliwość i konsekwencja - na inwestora/kupca serwisu czeka się często latami, choć wielu by chciało kilka miesięcy. :)

Edited by novitz
  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

I takich przejęć będzie w polskim e-biznesie coraz więcej. Z reguły takie projekty wydają się osobom z zewnątrz "przepłacane", ale to dobre inwestycje. W sieci wygrywa ten, który nie ma konkurencji :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×