Skocz do zawartości

umberto

umberto

Rejestracja: 03 Jan 2008
Poza forum Ostatnio: dziś, 10:02
***--

W temacie: Pomysł Ministerstwa Sprawiedliwości. Każda spółka akcyjna ze stroną internet...

wczoraj, 22:48

Pragnę zwrócić uwagę na mały fragment:

Szykuje się nowa ustawa dająca możliwość przejmowania przez państwo majątków przedsiębiorstw, a także wprowadzająca do nich przymusowych zarządów. Po wejściu nowych przepisów w życie, spółkę będzie mógł przejąć nawet prokurator.

 

Więc tak, teraz niby jest pomysł, że OFE rozkradnie się na dwie części: 25% trafi do Funduszu Rezerwy Demograficznej, a 75% będzie wehikułami inwestycyjnymi.

 

NIe znam się aż tak na tym, ale jest jeszcze koncept, że wszystko trafi do FRD. 75% aktywów OFE to akcje na GPW, czyli czaicie, że w OFE jest ok. 1/6 kapitału GPW, nie? PiS-Komuna nie ukradnie OFE i nie spienięży tych akcji (ok 110 mld. złotych!), no bo taka wyprzedaż akcji to by z tego zostało na waciki a nie na inwestycje 500 z plusem. Tak czy owak nie da się z tego ukraść na pomysły z plusem. Ale PiS-Komuna zrobi taki myk, że...znacjonalizuje większość spółek z GPW. Jednym podpisem! W momencie gdyby środki z OFE trafiły do FRD w całości, w tym momencie spółeczki takie jak LPP, Asseco, ba, Agora S.A. są udupione, znaczy się znacjonalizowane. W nich OFE mają od paru procent udziałów do nawet 50%. W wielu daje to prawo do powoływania zarządu i rady nadzorczej. Więc już wiecie czym to pachnie? Znajdzie się kilkaset spółeczek dla kilku tysiecy Misiewiczów. A jak się nie będzie podobało, to specustawa sprawi, że usłużny prokurator wejdzie do takiej spółeczki i ją pogrzebie na wieki wieków amen. Gadałem z jednym prawnikiem, że taki "kurator" nie będzie mógl, tak jak komornik, nic spieniężać ot tak, ale znajdzie się sposób na wydojenie firm na Telegraf Bis, a potem umarł i pogrzebion, ament.

 

Tak że różowe czasy idą, ciekawe która opcja wygra.


W temacie: Najdrożej sprzedane na aukcji AfterMarket.pl

wczoraj, 12:02

Tak? To po czym wnosisz że ta domena została zarejestrowana w złej wierze? No słucham :D

 

 

Nie ma ochrony na nazwę. Więc nawet na ten durny wymysł prawników jakim jest rejestracja w "złej wierze" nie przejdzie.

 

Chciałbym zauważyć, że w Niemczech od wielu lat są wyroki za "przetrzymywanie" domeny. Czyli ktoś kupuje, a nie używa. To też może być forma "w złej wierze". Blokowanie. To który z was pierwszy chciałby mieć taki wyrok na koncie? NIe mówię, że to sprawiedliwe, mówię, że takie wyroki też się zdarzają, choć nie znam chyba jeszcze ani jednego z polskiej praktyki, ale ta Dyrektywa unijna też o tym mówi.


W temacie: Szok, w jakim popier***nym kraju żyjemy

wczoraj, 11:55

Weź głęboki oddech, uspokój się i nie opowiadaj bzdur.

Powyżej nie pisałem o żadnych drogach, skwerach i innych rzeczach które ci widocznie ciążą łącznie z korwinem. Nigdzie też nie broniłem całości każdej ideologii.

Ale zawsze warto sprowadzić swoją frustrację na populistyczne tematy i wykrzyczeć kilka ciężkich prawd by odwrócić uwagę od bezradności.

Zabawne jest też to, że porównujesz budowę trawników do bezsensownego okradania pracowników i pracodawców, narzucając podatki od chociażby dochodów, zabierania pieniędzy na nfz, zus, rzeszę urzędników i posłów, by uzupełnić im sakwy, bo lepiej wiedzą co dla nas jest lepsze. 

Premiowanie za bezproduktywność i niechęć do pracy to patologia, a Finlandia właśnie testuje nowe metody jej szerzenia.

Na jakiej podstawie tak twierdzisz? Masz jakieś fakty nikomu nieznane? Jakiś as z rękawa opublikowany w Nature?

 

Poza tym jeśli wszystko widzisz w barwach albo czarne albo białe, to czas udać się do okulisty.

 

Ja nie mówię, że należy wszystko i wszystkich opodatkować w nieskończoność, ale nie mówię też, że należy zlikwidować wszystkie podatki. A tak to przedstawiasz, jakby wszyscy musieli wybierać albo jedno, albo drugie ekstremum.

Ja jestem za umiarkowanymi podatkami, ale sprawiedliwymi, płaconymi przez wszystkich i na transparentnych zasadach.

Tak samo uwiera mnie 1200 zł dla ZUSu, gdy chcę prowadzić działalność, która jest chwilowa, przynosząca niskie dochody, na próbę itd. Bo tu można dużo uprościć. tylko potem wyskakują tacy jak ty, którzy powiedzą: "walcie się na ryj, ja nie zapłacę wam złodziejom!" I takie gadanie wszystko psuje. Niestety nie mam danych nt. dszarej strefy w krajach o przyjaznych podatkach, albo takich, gdzie zasady są przejrzyste - jestem ciekaw, jaka tam jest szara strefa.


W temacie: Szok, w jakim popier***nym kraju żyjemy

wczoraj, 11:49

http://wyborcza.pl/1..._.html#BoxGWImg

 

Jestem za!

Szczerze nie rozumiem. Szczepieni przecież nie mają się czego obawiać, gdyż są pod osłoną cudownej szczepionki.

 

A tymczasem australijski rząd wykoncypował sobie nieco inaczej:

"to obetniemy benefity nieszczepiącym swoje dziatki w ramach akcji "No Jab, no Pay""

 

Under the policy, parents that don’t vaccinate their children will lose up to AUS $15,000 (US $11,500) in child benefits. The parents of about 142,793 children under the age of five have since lost these government subsidies.

 

 

I co? I po roku, choć 142.793 rodzicom obcięto ulgi na dzieci, to jednak kolejnych 200.000 doszczepiło swoje dzieci. Pecunia non olet!


 

The policy doesn’t apply to children who are excluded from vaccinations due to medical reasons, it only affects people who "conscientiously object" on non-medical grounds.


W temacie: Nr premium telefonów

wczoraj, 11:25

Na virginmobile.pl maja teraz promocję 0 zł za złote i platynowe numery.

 

Podobno te poniższe przykładowe numery są złote i platynowe. Hm.

 

v1.png

v2.png

v3.png

v4.png

v5.png