Skocz do zawartości

umberto

umberto

Rejestracja: 03 Jan 2008
Poza forum Ostatnio: wczoraj, 22:30
***--

#639087 OVH - 30 dniowy okres wygasania domeny

Napisane przez umberto w 24 March 2017 - 12:41

Po pierwsze, można się jedynie domyślić, że chodzi o domenę .pl. Czy my tu mamy uruchomić pion śledczy, bo tobie nie chce się napisać, o jaką domenę chodzi? PO drugie, domenę trzeba opłacać w terminie, najlepiej gdy jeszcze nie wejdzie w okres wygasania. Tyle.
#639063 Zmiany w opisach aukcji Allegro od kwietnia 2017

Napisane przez umberto w 23 March 2017 - 22:35

Czy ja dobrze zauważyłem, że przy nicku sprzedawcy zniknęła liczba transakcji? Czy może jest gdzieś indziej? NIe rozumiem, jak można usunąć ten parametr, dla mnie jest on kluczowy, bo nie chcę robić transakcji  z podmiotem, i mam tu na myśli profesjonalne e-sklepy, który ma kilkadziesiąt transakcji a nie kilka tysięcy.

 

Poza tym Allegro weszło w fazę dymania e-sklepów. Stają się dla nich konkurencją (poprzez własną sprzedaż), a nie tylko platforma transakcyjną.
#638211 Archiwum strony

Napisane przez umberto w 04 March 2017 - 21:59

Szukam jak wyglądała strona :

 

weterynarzbonifacy.pl

 

W archive.org nic nie ma. Macie pomysł gdzie jeszcze szukać ?

Jeśli jest w jakimś katalogu, to czasem są jakieś zrzuty głównej strony.

 

Tak samo w jakimś whois zagranicznym.

 

Jednak jeśli nie ma w archive.org, to raczej nie znajdziesz, tym bardziej jeśli to było przekierowanie.
#637888 Kącik humoru domenowego

Napisane przez umberto w 28 February 2017 - 21:37

http://img.ctrlv.in/...e8586a1f7c6.png

 

fejsik, fejsiczek, fejsiunio?

 

NIe wiem, kto zadał pytanie, ale odpowiadający to na sto procent przyszły target tych od pińcet plus.

 

No i więcej religii w szkole. Więcej, plis, w ogóle najlepiej sama religia.
#637868 Klub Przyjaciół Pieczywa i Sera - kppis.pl

Napisane przez umberto w 28 February 2017 - 13:47

To jest domena-gwiazda jednego dnia.
#637865 Kontakt z właścicielem domeny

Napisane przez umberto w 28 February 2017 - 13:46

Witajcie,

Chciałbym odkupić domenę, pod którą nic od czasu rejestracji się nie dzieje. Sprawdzałem who is, ale niestety nie ma tam namiarów na właściciela. Jest tylko podany rejestrator (home.pl).

Czy jest jakikolwiek sposób, aby skontaktować się z właścicielem?

 

Z góry dziękuję za wszystkie rady.

 

Pozdrawiam.

Chyba tylko pozostaje napisać do home.pl prośbe o przekazanie info do abonenta domeny.

 

Przy okazji chciałbym zapytać, bo ta metoda była podawana wiele razy tutaj. Czy home.pl w jakikolwiek sposób jest kooperatywny? Czy komuś udało się przez rejestratora nawiązać kontakt z abonentem domeny?
#637852 Gdzie najtaniej za przedłużenie .pl i .net?

Napisane przez umberto w 28 February 2017 - 11:21

Z czystej ciekawości, czemu nie wchodzi w grę?

Ponieważ co prawda transfer domeny odbywa się automatycznie poprzez potwierdzenie linku, ale temu  towarzyszyć musi "papierowa" procedura cesji. Każdorazowo!. Jak masz setki domen, to są tony papierów. W serwisach takich jak AfterMarket i Premium transferowi (wewnętrznemu/zewnętrznemu) towarzyszy elektroniczna cesja. Niczym się nie musisz przejmować, po transferze domena ma kontakty we whois nowego abonenta. Zawsze indywidualnie możesz oczywiście sobie papierek z nabywcą podpisać we własnym zakresie poza serwisem. Zatem chodzi o łatwość sprzedaży: wystawiasz domeny np. z ceną "kup teraz" lub ktoś przesyła ofertę -> ty akceptujesz -> w momencie jak oferent doładuje konto lub już ma uzupełnione saldo, ty otrzymujesz pieniądze, a on domenę. Szybko i wygodnie. A nie czekanie paru dni, przelewy, umowy, cesja u rejestratora.

 

https://www.ovh.pl/pomoc/procedury/

https://www.ovh.pl/c...ChangeOwner.cgi
#637843 Sprzedaż zbanowanej domeny

Napisane przez umberto w 28 February 2017 - 09:56

Można nie wiedzieć, że domena z banem.

Można nie wiedzieć, co to domena.

 

P.S. Rozumiem, że to takie twoje tłumaczenie się. Rozgrzeszasz się, tak? Ament!

BTW sytuacja sprzed kilku dni: znajomi znajomych kupują mieszkanko, już mają upatrzone, ale sprzedawca opycha komu innemu. Transakcja dogadana. Po czy okazuje się po tygodniu, że jeśli sprzedawca zbędzie mieszkanie teraz, to traci jakieś tam korzyści podatkowe i musi uiścić większy podatek. Więc propozycja, aby przez 3 lata mieszkanie było jak na wynajem - koszt wynajmu jak rata kredytu - a potem opchnięte za cenę pomniejszoną o sumę kosztów wynajmu przez 3 lata. Pierwotny kupiec nie pisze się na to. Znajomi znajomych, do których teraz trafiła propozycja, też chyba nie. Bo Pani nierozgarnięta i nie wiedziała, że ...nie może teraz sprzedać. Tzn. może, ale jak wyżej. Brak due dilligence. I kto winny? Oczywiście po częsci kupujący, bo nie zrobił due dilligence. Tak jak z domeną. Nie każdy jest w stanie sprawdzić status domeny od każdej strony. Winna też pani sprzedająca, być może sprzedałaby mieszkanie z wadą prawną. Ale się zreflektowała. Ale mówienie: powiem, że nie wiedziałem, to jak widzisz, na to są paragrafy. A w wymiarze ludzkim nazywa się to skurwysyństwo. Tłumaczone na język polski: "cwaniactwo, zaradność". Not my problem. czyli jak sprzedasz i powiesz, że nie wiedziałeś, choć wiedziałeś, to jesteś zaradny, tak? Brawo Ty!
#637740 Taka prośba

Napisane przez umberto w 26 February 2017 - 19:08

Hm, ciekawe czy wielokrotne przesyłanie takich wiadomości przez jedną osobę podpada pod stalking czy to tylko "oferta handlowa"?
#637738 Chodowla "bydła" we wschodniej europie...

Napisane przez umberto w 26 February 2017 - 19:06

27 lat eksperymentu w postaci pirianiożernego kapitalizmu zrobiło swoje.

 

z8909962O.jpg

 

wystarczy krzyknąć "promocja!"

 

Przy okazji, najwięcej czasu zajmuje latanie do czytnika  z cenami, bo albo to nie ma ceny obok produktu (niezgodne z przepisami), albo trzeba sprawdzic, czy rzeczywiscie to prawidlowa cena, bo czasem na półce są trzy ceny, więc co,mam sobie wylosować?

 

I, uwaga, uwaga, tylko polska specjalność: przykładowo słoik sosu 350g 3,57 zł, ale słoik tego samego sosu 550g 3,27 zł!!!

 

Tyle lat mieszkałem w Niemczech, nigdy, nigdy nie widziałem żadnego burdelu w marketach, gdzie, jak ktoś chce wiedzieć, też święci nie handlują i różne rzeczy się ukrywa, załogę wykorzystuje.

- nigdy pani na kasie w trakcie skanowania produktów nie użalała się, że ona zaraz musi na przerwę

- nigdy żaden pracownik głośno przy klientach nie dywagował nt. swojego urlopu

- nigdy żaden wykładacz towaru nie wydzierał mordy do drugiego przez cały sklep (ergo Biedronki)

- nigdy nie było wykładania towaru, rozpakowywania, ale takiego,że całe palety zasłaniają przejścia (n iezgodne z zasadami BHP) w trakcie otwarcia sklepu (oczywiście poza ewidentnym dokładaniem towaru tam gdzie brakował.

- no i nigdy żaden pracownik marketu nie kradł monet z wózków

- również ceny nie zmieniały się jak w kalendarzu. przez x lat ceny były takie same i można było spokojnie zaplanować wydatki.

 

Te wszystkie patologie to jak na razie zauważyłem jedynie w wolskich marketach. Ciekawe dlaczego?
#637609 Najdrożej sprzedane na aukcji AfterMarket.pl

Napisane przez umberto w 23 February 2017 - 12:02

Tak? To po czym wnosisz że ta domena została zarejestrowana w złej wierze? No słucham :D

 

 

Nie ma ochrony na nazwę. Więc nawet na ten durny wymysł prawników jakim jest rejestracja w "złej wierze" nie przejdzie.

 

Chciałbym zauważyć, że w Niemczech od wielu lat są wyroki za "przetrzymywanie" domeny. Czyli ktoś kupuje, a nie używa. To też może być forma "w złej wierze". Blokowanie. To który z was pierwszy chciałby mieć taki wyrok na koncie? NIe mówię, że to sprawiedliwe, mówię, że takie wyroki też się zdarzają, choć nie znam chyba jeszcze ani jednego z polskiej praktyki, ale ta Dyrektywa unijna też o tym mówi.
#637603 Nr premium telefonów

Napisane przez umberto w 23 February 2017 - 11:25

Na virginmobile.pl maja teraz promocję 0 zł za złote i platynowe numery.

 

Podobno te poniższe przykładowe numery są złote i platynowe. Hm.

 

v1.png

v2.png

v3.png

v4.png

v5.png
#637482 Domena z literówką uznana za obraźliwą

Napisane przez umberto w 21 February 2017 - 09:18

Cześć,

Zwracam się do Was z pewnym problemem, który mi się niedawno przytrafił. Mianowicie chodzi o domenę http://rheladbible.com, która jest literówką domeny http://theladbible.com.
Sprawa wygląda tak, że domena była zaparkowana na Sedo, natomiast tydzień temu dostałem maila od Theladbible, że domena została uznana przez nich za obraźliwą. Dodatkowo napisali, że nie chcą zgłaszać tej sprawy swoim prawnikom, i że mam oddać domenę w ich własność.
Napisałem do nich maila na adres, który podali, lecz adres ten nie istnieje, więc to zignorowałem. Dziś znowu dostałem od nich wiadomość, że nie odpowiedziałem na ich maila i jeśli nie oddam domeny w ich własność, to przekażą sprawę prawnikom.

Co powinienem zrobić?
Z góry dzięki.

W kontekście domen ang. wyrażenie "abusive" oznacza, że zarejestrowałeś domenę "w złej wierze" i z obraźliwością nie ma to nic wspólnego. Czyli chcesz wykorzystać domenę w niecnym celu, właśnie jako literówka na przykład. W związku z tym w pełni uzasadnione jest pisemko. To chyba jakaś śmieciowa domenka, więc nie ma o co kruszyć kopii. Trzeba tylko sprawdzić, czy rzeczywiscie za mailem stoi ktoś od nich, a nie osoba trzecia i dać sobie siana. Może być też tak, że tylko straszą, że niby za nimi stoi sztab prawników. Jeśli masz czas i nerwy, żeby to sprawdzić, go ahead! Powodzenia. Zaraz też dostaniesz od kogoś dobrą radę, żeby wystawić domenę na sedo z niewielką ceną np. 200 USD i czekać.
#637426 Czy znacie się na PSACH ??? :-/

Napisane przez umberto w 20 February 2017 - 09:29

Ja bym wolał,żeby właściciele psów trzymali się przepisów lub chociażby zasad przyzwoitości i jak wyprowadzają pieski małe i duże, to obowiązkowo kaganiec i smycz w miejscach gdzie przebywają ludzie, szczególnie małe dzieci, a do tego sprzątanie po swoim pupilu, co robi może ze 2% obywateli kochających ten kraj, niezasrany kraj. To jest nic wielkiego, jeśli cię stać na żarcie dla psa, lekarza itd., to nie stać cię na smycz i kaganiec? I foliówkę? Poza tym zapewnienia, że  "ten piesek nie gryzie" mnie nie satysfakcjonują. Wolę minimalizować ryzyko. A może jesteś fleją? A jeśli jesteś fleją, to na co ci pies, o którego zadbać nie umiesz? Poza tym właściciele psów oczekują, że wszyscy muszą kochać ich pieski, a nie uwzględniają, że nie wszyscy czują się przy pieskach komfortowo. Ja już nie będę wspominał o takich tam banałach jak alergia, bo piesek musi jechać w wagonie, no ale właściciel nawet nie zapyta się, czy nie ma nikogo z alergią. Mamy nierówność we wzajemnym poszanowaniu się. I odczuwam z tego powodu dyskomfort.
#637416 Da się transferować domenę, która wygasła?

Napisane przez umberto w 20 February 2017 - 00:26

Są jeszcze rzeczy, które mnie na tym forum zadziwiają.