Skocz do zawartości

umberto

umberto

Rejestracja: 03 sty 2008
Poza forum Ostatnio: dziś, 09:25
***--

#640568 Szukam dobrego banku

Napisane przez umberto w 06 maja 2017 - 21:36

Czy ktoś by mógł polecić konto bankowe ?

Zależy mi na:

- dodatkowo konto oszczędnościowe

- niskie opłaty za prowadzenie/kartę

- darmowe wypłaty z każdego bankomatu

- darmowe przelewy

Mam mbank od 2005 roku. Nigdy żadnych problemów. Nie wiem jak dla nowych klientów to teraz wygląda, ale póki co mam dodatkowe konto oszczednościowe (eMax), ale mnie to wisi, bo wiadomo, kokosów z tego nie ma. W dodatku w parę sekund możesz sobie założyć subkonta. Mam niskie opłaty za prowadzenie w wysokości...0 zł miesięcznie (pewnie zalezy od obrotu kartą, ale ponieważ robię 95% płatności kartą, to mnie to wisi). Darmowe wypłaty z bankomatów: euronet, wbk, innych nie wiem, nie sprawdzałem, bo euronet mi wystarczy. Darmowe przelewy - jak najbardziej. e-przelewy oczywiście (btw tak się często wk..am stojąc na poczcie, że też ludzie jeszcze każą sobie robić przelewy "tradycyjnie" w okienku i tylko zawalają kolejkę, jakby nie mogli robić e-przelewów - szybciej i taniej). Tylko niestety banki nie wdrożyły jeszcze od ok. 2007 roku dyrektywy unijnej o darmowych przelewach do krajów unii. co prawda jest pewna furtka, że nie muszą, ale to jest wkurzające, bo jakieś 10-20% rzeczy kupuję online za granicą i te przewalutowania na karcie kredytowej mnie doprowadzają do szału. oczywiście spready na koncie walutowym tak samo. poza tym zero problemów. i żadnego telemarketingu, nienachalni, powyłączałem wszelkie marke-sringi. W dodatku infolinia szybka i całodobowa - tak jak powinno być w każdym banku. no i menu przejrzyste. weryfikacja telekodem i wybierasz zero i już łaczy z konsultantem, a nie jak w innych BOK-ach, że trzeba się przebijać przez dziesięciostopniowe menu. jaka oszczędność czasu. Dobra, za poradę należy się uśmiech.
#640509 .net a .net.pl

Napisane przez umberto w 04 maja 2017 - 21:27

Ja tylko wiem, że .net jest dosyć popularna w Niemczech niż gdziekolwiek indziej (podobnie jak .info). Dla polskiej frazy wolę .net niż .net.pl. Generalnie słaba opcja, .net to taka niedoróbka jak sie nie ma .com albo kasy na .com i zawsze mi się kojarzy z takim niechcianym dzieckiem z wpadki.
#640450 Jakie wynagrodzenie zaoferować?

Napisane przez umberto w 01 maja 2017 - 23:29

Będę prawdopodobnie za jakiś czas potrzebował pracownika do pracy w domu w niepełnym wymiarze godzin. Powiedzmy sobie 1/2 etatu ( ale bez umowy o pracę. Zlecenie ). Jako, że od lat mieszkam za granicą, straciłem nieco kontakt z polskimi realiami i proszę was o poradę jakie wynagrodzenie powinienem zarezerwować w business planie dla takiej osoby. W ramach jej obowiązków będzie nawiązanie kontaktów partnerskich ze szkołami sztuk walki, organizacja wydarzeń, przygotowywanie kontraktów, pisanie maili, telefony, obsługa aplikacji internetowych ( wordpress etc).
Poza tym, gdzie najlepiej szukać kandydatów?

Dzięki.

 

Warszawa, pełen etat 3200-4000 zł netto (osoba z min. trzyletnim doświadczeniem, event-manager, networker).

 

Za mniej kasy nawet by mi się nie chciało wstać rano.
#640351 Firmy przechodzą z .com na .co

Napisane przez umberto w 27 kwietnia 2017 - 18:19

Wy się nie znacie. Alexis to wcielenie Ricka Schwartza. Ten sam sposób wypowiadania się, ta sama pewność siebie. Różnica? RS ujawnia swoje sprzedaże.
#639769 Czy to będzie uczciwe użycie domen?

Napisane przez umberto w 12 kwietnia 2017 - 10:07

Najlepiej to na sam początek pozbierac trochę kasy FFF (family, fools and friends) i wykupić obie firmy spod .net i .eu.
#639490 Domena a zastrzeżona nazwa?

Napisane przez umberto w 02 kwietnia 2017 - 17:36

Witam proszę mi powiedzieć jak się ma domena do zastrzeżonej jej nazwy.

Posiadam domenę, której nazwa nie bawem będzie zastrzeżona. Będę mógł jej używać nadal? Czy będzie bezwartościowa? Na Ile ewentualnie mogę cenić taką domenę gdyż mam kupca, który zastrzega sobie prawo do nazwy za jakiś czas. ( ma kilka serwisów pod jedną nazwą w Europie oprócz .pl)

Proszę o kontakt

Czekaj...gdzieś tu miałem...o, może tu...nie....musiała się dalej wtoczyć pod łóżko....o, jest....nie, czekaj, to nie to.....ej, może w kiblu....czekaj, idę, otwieram drzwi.....nie, nie ma, wydawało mi się.....no ale, kurka wodna, gdzieś musi być ta cholerna szklana kula.
#639376 startuje nowa sieć komórkowa

Napisane przez umberto w 30 marca 2017 - 14:17

Ja tam bym wolał, żeby kara była i żeby było wiadomo za co. A na przykład za pisanie na stronach, że dostajesz BEZ LIMITU internet mobilny LTE, podczas gdy limit danych wynosi np. 100 GB w miesiącu. To jest limit czy nie ma limitu? Może Streżyńska powinna się Miodka o to zapytać? O wykładnię słowa "bez limitu". Ale kto by tam dbał o konsumenta.
#639356 Czy NASK powinien obniżyć ceny domen .pl?

Napisane przez umberto w 30 marca 2017 - 10:08

Rejestracja i odnowienie po 20 zł, okresowe promocje na rejestrację np. po 1 zł (obniżka na poziomie rejestru, pozwalająca partycypować wszystkim rejestratorom), do tego jedna darmowa domena dla każdego obywatela (per pesel) i można rosnąć. ;-)

obawiam się, że do jednej darmowej domeny trzeba by zatrudnić 10 tys. nowych urzędników, ponieważ konieczny byłby wniosek z załącznikami:

- zaświadczenie o niekaralności

- zaświadczenie o płaceniu podatków

- zaświadczenie od księdza proboszcza

- oświadczenie o niewykorzystywaniu domeny do walki ppolitycznej

... itd.

paragrafy, karteczki, załączniki, oświadczenia - może lepiej nie.
#639087 OVH - 30 dniowy okres wygasania domeny

Napisane przez umberto w 24 marca 2017 - 12:41

Po pierwsze, można się jedynie domyślić, że chodzi o domenę .pl. Czy my tu mamy uruchomić pion śledczy, bo tobie nie chce się napisać, o jaką domenę chodzi? PO drugie, domenę trzeba opłacać w terminie, najlepiej gdy jeszcze nie wejdzie w okres wygasania. Tyle.
#639063 Zmiany w opisach aukcji Allegro od kwietnia 2017

Napisane przez umberto w 23 marca 2017 - 22:35

Czy ja dobrze zauważyłem, że przy nicku sprzedawcy zniknęła liczba transakcji? Czy może jest gdzieś indziej? NIe rozumiem, jak można usunąć ten parametr, dla mnie jest on kluczowy, bo nie chcę robić transakcji  z podmiotem, i mam tu na myśli profesjonalne e-sklepy, który ma kilkadziesiąt transakcji a nie kilka tysięcy.

 

Poza tym Allegro weszło w fazę dymania e-sklepów. Stają się dla nich konkurencją (poprzez własną sprzedaż), a nie tylko platforma transakcyjną.
#638211 Archiwum strony

Napisane przez umberto w 04 marca 2017 - 21:59

Szukam jak wyglądała strona :

 

weterynarzbonifacy.pl

 

W archive.org nic nie ma. Macie pomysł gdzie jeszcze szukać ?

Jeśli jest w jakimś katalogu, to czasem są jakieś zrzuty głównej strony.

 

Tak samo w jakimś whois zagranicznym.

 

Jednak jeśli nie ma w archive.org, to raczej nie znajdziesz, tym bardziej jeśli to było przekierowanie.
#637888 Kącik humoru domenowego

Napisane przez umberto w 28 lutego 2017 - 21:37

http://img.ctrlv.in/...e8586a1f7c6.png

 

fejsik, fejsiczek, fejsiunio?

 

NIe wiem, kto zadał pytanie, ale odpowiadający to na sto procent przyszły target tych od pińcet plus.

 

No i więcej religii w szkole. Więcej, plis, w ogóle najlepiej sama religia.
#637868 Klub Przyjaciół Pieczywa i Sera - kppis.pl

Napisane przez umberto w 28 lutego 2017 - 13:47

To jest domena-gwiazda jednego dnia.
#637865 Kontakt z właścicielem domeny

Napisane przez umberto w 28 lutego 2017 - 13:46

Witajcie,

Chciałbym odkupić domenę, pod którą nic od czasu rejestracji się nie dzieje. Sprawdzałem who is, ale niestety nie ma tam namiarów na właściciela. Jest tylko podany rejestrator (home.pl).

Czy jest jakikolwiek sposób, aby skontaktować się z właścicielem?

 

Z góry dziękuję za wszystkie rady.

 

Pozdrawiam.

Chyba tylko pozostaje napisać do home.pl prośbe o przekazanie info do abonenta domeny.

 

Przy okazji chciałbym zapytać, bo ta metoda była podawana wiele razy tutaj. Czy home.pl w jakikolwiek sposób jest kooperatywny? Czy komuś udało się przez rejestratora nawiązać kontakt z abonentem domeny?
#637852 Gdzie najtaniej za przedłużenie .pl i .net?

Napisane przez umberto w 28 lutego 2017 - 11:21

Z czystej ciekawości, czemu nie wchodzi w grę?

Ponieważ co prawda transfer domeny odbywa się automatycznie poprzez potwierdzenie linku, ale temu  towarzyszyć musi "papierowa" procedura cesji. Każdorazowo!. Jak masz setki domen, to są tony papierów. W serwisach takich jak AfterMarket i Premium transferowi (wewnętrznemu/zewnętrznemu) towarzyszy elektroniczna cesja. Niczym się nie musisz przejmować, po transferze domena ma kontakty we whois nowego abonenta. Zawsze indywidualnie możesz oczywiście sobie papierek z nabywcą podpisać we własnym zakresie poza serwisem. Zatem chodzi o łatwość sprzedaży: wystawiasz domeny np. z ceną "kup teraz" lub ktoś przesyła ofertę -> ty akceptujesz -> w momencie jak oferent doładuje konto lub już ma uzupełnione saldo, ty otrzymujesz pieniądze, a on domenę. Szybko i wygodnie. A nie czekanie paru dni, przelewy, umowy, cesja u rejestratora.

 

https://www.ovh.pl/pomoc/procedury/

https://www.ovh.pl/c...ChangeOwner.cgi