Skocz do zawartości

umberto

umberto

Rejestracja: 03 Jan 2008
Poza forum Ostatnio: dziś, 10:02
***--

#637603 Nr premium telefonów

Napisane przez umberto w wczoraj, 11:25

Na virginmobile.pl maja teraz promocję 0 zł za złote i platynowe numery.

 

Podobno te poniższe przykładowe numery są złote i platynowe. Hm.

 

v1.png

v2.png

v3.png

v4.png

v5.png




#637482 Domena z literówką uznana za obraźliwą

Napisane przez umberto w 21 February 2017 - 09:18

Cześć,

Zwracam się do Was z pewnym problemem, który mi się niedawno przytrafił. Mianowicie chodzi o domenę http://rheladbible.com, która jest literówką domeny http://theladbible.com.
Sprawa wygląda tak, że domena była zaparkowana na Sedo, natomiast tydzień temu dostałem maila od Theladbible, że domena została uznana przez nich za obraźliwą. Dodatkowo napisali, że nie chcą zgłaszać tej sprawy swoim prawnikom, i że mam oddać domenę w ich własność.
Napisałem do nich maila na adres, który podali, lecz adres ten nie istnieje, więc to zignorowałem. Dziś znowu dostałem od nich wiadomość, że nie odpowiedziałem na ich maila i jeśli nie oddam domeny w ich własność, to przekażą sprawę prawnikom.

Co powinienem zrobić?
Z góry dzięki.

W kontekście domen ang. wyrażenie "abusive" oznacza, że zarejestrowałeś domenę "w złej wierze" i z obraźliwością nie ma to nic wspólnego. Czyli chcesz wykorzystać domenę w niecnym celu, właśnie jako literówka na przykład. W związku z tym w pełni uzasadnione jest pisemko. To chyba jakaś śmieciowa domenka, więc nie ma o co kruszyć kopii. Trzeba tylko sprawdzić, czy rzeczywiscie za mailem stoi ktoś od nich, a nie osoba trzecia i dać sobie siana. Może być też tak, że tylko straszą, że niby za nimi stoi sztab prawników. Jeśli masz czas i nerwy, żeby to sprawdzić, go ahead! Powodzenia. Zaraz też dostaniesz od kogoś dobrą radę, żeby wystawić domenę na sedo z niewielką ceną np. 200 USD i czekać.




#637426 Czy znacie się na PSACH ??? :-/

Napisane przez umberto w 20 February 2017 - 09:29

Ja bym wolał,żeby właściciele psów trzymali się przepisów lub chociażby zasad przyzwoitości i jak wyprowadzają pieski małe i duże, to obowiązkowo kaganiec i smycz w miejscach gdzie przebywają ludzie, szczególnie małe dzieci, a do tego sprzątanie po swoim pupilu, co robi może ze 2% obywateli kochających ten kraj, niezasrany kraj. To jest nic wielkiego, jeśli cię stać na żarcie dla psa, lekarza itd., to nie stać cię na smycz i kaganiec? I foliówkę? Poza tym zapewnienia, że  "ten piesek nie gryzie" mnie nie satysfakcjonują. Wolę minimalizować ryzyko. A może jesteś fleją? A jeśli jesteś fleją, to na co ci pies, o którego zadbać nie umiesz? Poza tym właściciele psów oczekują, że wszyscy muszą kochać ich pieski, a nie uwzględniają, że nie wszyscy czują się przy pieskach komfortowo. Ja już nie będę wspominał o takich tam banałach jak alergia, bo piesek musi jechać w wagonie, no ale właściciel nawet nie zapyta się, czy nie ma nikogo z alergią. Mamy nierówność we wzajemnym poszanowaniu się. I odczuwam z tego powodu dyskomfort.




#637416 Da się transferować domenę, która wygasła?

Napisane przez umberto w 20 February 2017 - 00:26

Są jeszcze rzeczy, które mnie na tym forum zadziwiają.




#637249 operator nie zarejestrował domeny

Napisane przez umberto w 16 February 2017 - 21:50



,,Witaj ....

To jest potwierdzenie zaksięgowania opłaty za fakturę pro-forma wystawioną w dniu 08/02/2017 i wystawienia na jej podstawie Faktury VAT.
Termin płatności: 08/02/2017
Kwota : 139.59 zł

Usługi, za które została zaksięgowana opłata zostaną wkrótce zrealizowane.

Wystawiona Faktura VAT znajduje się w załączniku tej wiadomości.,,

 

Bardzo mi przykro, ale to powyżej to nic nie znaczy. Oznacza tylko, że zapłaciłeś za rejestrację domeny i otrzymałeś fakturę, która została wygenerowana automatycznie i przesłana mailem lub była widoczna w panelu w ciągu kilku minut po opłaceniu domeny. Tymczasem sedno tkwi w stwierdzeniu: "Usługi, za które została zaksięgowana opłata zostaną wkrótce zrealizowane". Ponieważ dotyczyło to domeny globalnej lub pakietu domen i realizacje są robione z różnym opóźnieniem czasowym, innym niż opóźnienie wygenerowania faktury. Jest tak, ponieważ nie ma tutaj najpierw kroku nr 1 - zarejestrowania domeny, a dopiero później kroku nr 2 wystawienia faktury uzależnione od sprzężenia zwrotnego - kroku 1 . A ponieważ wystąpił zapewne błąd skryptu (co się w Home i Nazwa raz na jakiś czas dzieje, czego sam też doświadczyłem podczas sprawdzania dostępności domen globalnych), no wyszło jak wyszło - domena nie została ostatecznie zarejestrowana, bo...nie mogła być.Moim zdaniem rejestrator podejmuje próbę zarejestrowania domeny, ale nie gwarantuje, że zamówienie, w szczególności domeny globalnej, musi być tożsame z otrzymaniem praw do tej domeny. Wynika to z natury rejestracji domen globalnych.
 




#637229 operator nie zarejestrował domeny

Napisane przez umberto w 16 February 2017 - 16:12

Ja rejestrowałem ją 08.02.2017

Pytałem się o sposób płatności, ponieważ domeny, szczególnie globalne (.com, .net., org), są rejestrowane dopiero w momencie zaksięgowania środków po stronie rejestratora. Nie ma możliwości rezerwacji takich domen w momencie zlecenia, jak to ma miejsce w przypadku polskich domen.

 

A to z dobrym znajomym (insiderem), to też znamy takie przypadki. Klasyka. Potem się one kończą tu.

 

Generalnie zostałeś na lodzie. Pomysłem Bazylego to można sobie w tym kraju wiadomo co podetrzeć. Chodzi mi o to, że sam pomysł logicznie jest jak najbardziej na miejscu i postępowanie własciwe. Tylko kto zna jakąkolwiek sprawę, w której sąd wydał odpowiedni wyrok. Kolega nie chce się procesować 5 lat, przepalać iluś tysięcy złotych, by dowiedzieć się, że jest sam sobie winien, bo pił wino  niewłaściwym kolegą, a tak w ogóle o co cały raban, przecież to i tak niska szkodliwość czynu, więc spadówa na drzewo, łańcuchowy przebierańca skasował prowizję i poszedł do domu zamykając biznes z temidą w logo.

 

Panie lakiluuku, a raczej bad-lacku, proszę udać się do prawnika, zapłacić jakieś pięć stów i wystosować pismo do rejestratora (i kupić pojemnik na ciepły mocz). Albo przemyśleć, czy to ma sens. Ci od mareczka cukiergórki też się procesowali o "mit założycielski" i coś tam wyszarpnęli. Jakieś miliony czy miliardy.




#637220 Domena oczekuje na rejestrację?

Napisane przez umberto w 16 February 2017 - 15:09

no OK, wiec może tak. Dziwnym trafem sprawdzając domeny u różnych rejestratorów są one nagle po kilku minutach zarezerwowane na 14 dni. Spróbowałem prosty test wpisując byle jaka kolejność znaków typu "hhrkkdieijjdjjj" i taka domena tez nagle została zarezerwowana , z takim głupawym ciągiem znaków . I teraz osoba która była zainteresowana wpisując ta domenę i która nadal będzie chciała ja kupić , zacznie szukać kto ja zarezerwował i dalej sobie sam dopisz . Ale ty zaczniesz pisać o jakiś przypadkach w aptece :)

Proszę o dokładne opisanie procedury sprawdzania odczytywania twoich myśli w przypadku domeny z ciągiem znaków "hhrkkdieijjdjjj". Proszę wkleić poniżej. Jaki serwis, jaka operacja, po ilu minutach, czy w przypadku innych domen po takiej samej liczbie minut (czy też zmęczony chomik miał opóźnienia w rezerwacji?) Bo to już teraz zaczyna być naprawdę śmiesznie. No i najwazniejsze, swoją domenkę sprawdź najpierw tutaj, czy aby właśnie nie jest w fazie rezerwacji.




#637219 operator nie zarejestrował domeny

Napisane przez umberto w 16 February 2017 - 14:56

Najprawdopodobniej kolega-nowicjusz zapałał (nieświadomie) miłością do jakiejś topowej nazwy, która oczywiście była zajęta i jest wystawiona od lat na sprzedaż. Skrypt miał chwilową czkawkę i pokazał, że nazwa jest wolna, więc ruszyła machina rejestracji. Fakturka wystawiona. BTW domena opłacona szybkimi płatnościami czy tradycyjnym przelewem? No i zrobił się dym. Kolega myślał, że domena już czeka na progu i powita ją bukietem róż, bo znalazł się szczęśliwy nabywca, opiekun takiej małej kochanej istotki, a tymczasem...zdrada! Nie ma wielkiej szalonej domenowej miłości. Pustka. Jak zawsze w życiu, zostały tylko rachunki. A serwis randkowy (firma rejestrator) nawet przepraszam nie przyśle. Znamy dobrze te miłosne historie domenowych amatorów :) Aż nazbyt dobrze. Niech się kolega nie martwi. Serwis  ewentualnie w ramach rekompensaty zarejestruje inną domenę lub zwróci pieniądze. Moja rada: nie wykłócać się, jak najszybciej odkochać się w powyższej utraconej domenie i znaleźć sobie nową małą słodziutką kochaną domenkę .com

 

P.S. Ja ostatnio sprawdzałem pewną domenę .com we whois i mi pokazało, że ona jest zarejestrowana, uwaga, uwaga, 01.01.1970. gitara, nie? Przy czym wszyscy wiemy, że najstarszy whois ma ta tutaj. W innym serwisie była normalna data.




#637210 Domena oczekuje na rejestrację?

Napisane przez umberto w 16 February 2017 - 13:01

Jakby wiedział to bym nie pytał ;)

Nie chomik tylko algorytm . Przykładowo jestem zainteresowany domeną która AM ma zarezerwowana zlecam im przejęcie a algorytm z automatu domenę tą rejestruje na AM .

Jak mogę zlecić przejęci domeny firmie która sama ja zarezerwowała ? Nad tym się zastanawiam ..

 

Czy dzwoniąc do apteki i pytając się o dostępność leku również nie podajesz jego nazwy, bo a nuż aptekarz go schowa przed tobą, a potem zaoferuje to ostatnie opakowanie za 1000 zł? No dobra, może przykład z apteką nie jest najszczęśliwszy, ale chcę pokazać twój paranoidalny sposób myślenia.

 

Takie dyskusje nt. "pewnie ukradną mi domenę", w sensie,  żę zarejestrują mój pomysł na nazwę przede mną, bo sczytują co tam wpisuję w wyszukiwarkę domen, pojawiają się na tym forum od x lat. A może twoje pomysły rozchodzą się z mózgu wifi i ktoś właśnie skanuje twój umysł? To na pewno spisek psychiatrów, żeby wywoływać  wnas paranoidalne stany, żeby mieć forsę z naszego leczenia. Czujesz absurd?

 

Dobra, ja się tu naśmiewam, a tymczasem ktoś ci pewnie już wszystko porejestrował. Leć sprawdzać, bo może jeszcze nie jest za późno.
 




#637193 Domena oczekuje na rejestrację?

Napisane przez umberto w 15 February 2017 - 22:33

w whois pisze że rezerwuje dropped/AM , gdzie więc zlecić przechwycenie , Premium? Bo mam obawy czy zlecając przejęcie w AM oni mają tak skonfigurowany system ze tą domenę odrazu zarejestrują na siebie .

NIe bądź śmieszny, nikt ci nie przechwyci domeny. W AM są dziesiątki tysięcy domen codziennie rezerwowanych, wygasających, zaopcjonwanych itd. Myślisz, że jakiś chomik siedzi tam i obrabia twoje domenki?




#637188 Gdzie najtaniej za przedłużenie .pl i .net?

Napisane przez umberto w 15 February 2017 - 21:57

OVH ma bardzo korzystną ofertę w porównaniu z innymi.

Utrzymuję tam kilka domen i nie mam żadnych problemów.

Przynajmniej unikniesz takich pytań.

Dla domainera mającego setki lub tysiące domen OVH nie wchodzi w ogóle w grę. OK?




#637033 2h.pl

Napisane przez umberto w 13 February 2017 - 10:14

Czy można po tygodniu od podania info o sprzedaży domeny blokować możliwość składania gratulacji? Wiem, trochę to dziwne pytanie, bo w wątku ktoś potem może chcieć dodać ciekawe info nt. dalszych losów domeny, jednak otwieranie wątku tylko po to, aby przeczytać o czyichś gratulacjach to strata czasu.




#636936 Google a wielojęzyczny portal

Napisane przez umberto w 10 February 2017 - 12:46

Wg mnie wystarczy domena .com, a nastepnie zrobić foldery xxxx.com/de/ i xxxx.com/pl/ oraz wykupić domeny .pl i .de i je przekierować na ww. foldery i tyle.




#636882 Zobaczcie tę aukcję...

Napisane przez umberto w 09 February 2017 - 11:42

Z ciekawości sprawdziłem co to za domena

 

222_1.png

 

 

ż mi się ekran rozje...chał

 

0000000000.png

 

0000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000.xyz




#636872 Pisma procesowe Agory.

Napisane przez umberto w 08 February 2017 - 23:10

To trzeba było ewentualnie dodać tutaj jeśli miałoby to jaki związek z domenami Agory. Ja tam związku nie widzę, a przytaczanie "wPotylicę" to wstyd, zwłaszcza dziennikarstwa na takim poziomie, które zawsze "przytacza maile", ale jeszcze żadnych nie pokazali.