Skocz do zawartości

umberto

umberto

Rejestracja: 03 Jan 2008
Poza forum Ostatnio: wczoraj, 22:22
***--

#635965 Nieoficjalne sprzedaże i ich ceny

Napisane przez umberto w 13 January 2017 - 21:06

sytuacja na rynku domen jest wprost proporcjonalna do sytuacji gospodarczej w naszym kraju -

 

Wiele razy pisałem i prosiłem na forum: proszę o dane empiryczne potwierdzające taką hipotezę, iż "sytuacja na rynku domen jest wprost proporcjonalna do sytuacji gospodarczej w naszym kraju". Czy dysponujesz takimi danymi? Ja takimi danymi nie dysponuję i dlatego nie używam takich twierdzeń. Jeśli  masz takie dane, to proszę podaj źródło, chętnie poczytam. W przeciwnym razie proszę nie uprawiać pseudonauki.
#635923 Darmowy hosting stron www

Napisane przez umberto w 12 January 2017 - 13:26

@prostek: mylisz się, no, ale co tutaj komentować, jak sam choćby nie testujesz tego typu serwisów...

 

Odpowiedź prawie po roku. Marketing roku!

 

***

 

TOP 10
  • constans.pngmedhub.5v.pl -> podejrzany link do podejrzanego syfu
  • constans.pngshowup-tv-sexkamerki.5v.pl -> śmiga (kamerki, porn)
  • constans.pnglitasurf.5v.pl -> czarna strona
  • constans.pngimg.5v.pl -> image hosting (wiadomo co się stanie z linkami jak hosting dupnie)
  • constans.pngnyzasf.5v.pl -> strona jakiejś gierki gimnazisty
  • constans.pngpitbull-nowe-porzadki-2016.5v.pl -> stronka z linkiem do nielegalnie udostępnianego serialu (pewnie za premium sms)
  • constans.pnghitnet.5v.pl -> strona z kontentem, chyba przygotowane zaplecze
  • constans.pngaterios.5v.pl -> Nie odnaleziono serwera
  • constans.pnghipoteka500plus.5v.pl -> Nie odnaleziono serwera
  • constans.pngdarmowetv.5v.pl -> działa, linki do nielegalnego streamingu programów TV

 

porno, gry, zaplecze, nielegalny streaming video = esencja, miód i nektar internetu
#635884 asdf.pl

Napisane przez umberto w 10 January 2017 - 23:18

Dobrze się wstukuje na klawiaturze. I to jedyna zaleta tej domeny. Opchniecie jej jest na pewno metafizycznym przeżyciem, ale zaryzykowałbym twierdzenie, że jednak opchnięcie zarezerwowanej domeny, po którą klient sam się zgłasza jest jeszcze bardziej metafizyczne.
#635883 Kto gra na giełdzie?

Napisane przez umberto w 10 January 2017 - 23:15

A mnie tam nie żal. Widziały gały co podpisywały. I rację ma sąd, który twierdzi, że te osoby to nie są zwykli konsumenci, bo musieli dysponować wiedzą i podejmować bardziej zaawansowane analitycznie decyzje. ament.
#635882 PSID... idzie nowe?

Napisane przez umberto w 10 January 2017 - 23:11

Chodziło mi o to, że PSID powinno zajmować się promowaniem polskich domen, a nie domen nie mających nic wspólnego z Polską.

 

To wtedy bardziej adekwatna byłaby nazwa Stowarzyszenie Inwestorów Polskich Domen. A tutaj jest Polskie Stowarzyszenie, czyli działajaące i obejmujące swoim zasięgiem Polskę i osoby związane z inwestowaniem w Polsce, co niekoniecznie musi oznaczać, że promuję WYŁĄCZNIE domeny w końcówce .pl, ale wszystko zależy, jak to będzie ujęte w statucie.
#635691 Nowa strona NASK

Napisane przez umberto w 05 January 2017 - 22:18

https://www.nask.pl/...ikacyjnych.html

 

Nowa spółka NASK SA wchodzi na rynek usług telekomunikacyjnych

 

Ja bym wolał, aby NASK jako NASK zajął się tym, czy się zajmowac powinien jako państwowa instytucja badawcza pod nadzorem ministra nauki. Tymczasem firemki spinoffowe niech powstają na bazie know how pracowników instytutu badawczego, tylko niech to będą zewnętrzne, niezalezne twory, jak normalne startupy prowadzące działalność B+R, ew. konsulting, natomiast temu czemuś pod egidą NASK, wykorzystując nazwę NASK mówię NIE! To nie jest ten transfer wiedzy do gospodarki, którego oczekujemy. Nie tak to powinno się odbywać. Państwowa jednostka badawcza ma prawo zarabiać, temu też służą nowe regulacje, jednak co, gdy państwowa firemka staje się konkurencją dla podmiotów prywatnych?
#635057 Whois a strefy czasowe

Napisane przez umberto w 17 December 2016 - 23:40

Ciekawe pytanie.

 

Grzebałem w necie i.... na szybko nie znalazłem odpowiedzi, nawet ICANN czy inni registrzy nie mają tego w ramach "domain name life cycle". A to jak widac bardzo ważne.Sam też w sumie nigdy nie patrzyłem przy moich domenach. Zazwyczaj we whois nie ma godziny. Być może jest to godzina zarejestrowania u lokalnego rejestratora, przerobiona na UTC. Muszę bardziej pogrzebać.
#635043 amnesty.pl

Napisane przez umberto w 16 December 2016 - 21:46

Fundacje i wszelakie instytuty z portfolio gargamela (i przez niego również sponsorowane) uważają, że są ponad wszystko.

Jeśli się zaś weźmie pod uwagę "niezawisłość" polskiego wymiaru sprawiedliwości, myślę, że jest to zrozumiałe:

http://kontrowersje....ycy_si_miejecie

Wyroki w kwestii domen najczęściej są wydawane przez Sądy Polubowne. NIe widzę sensu mieszania tutaj jakiejś łańcuchowej przebierańcy, a już szczególnie przytaczanie zdyskredytowanego pseudo-blogera o inicjałach M.K. (całego pseudonimu, a tym bardziej nazwiska nie podam, bo wstyd, żeby się indeksował przy moim nicku), który pisze, że mu się coś tam wydaje, bo przeczytał w drugim rynsztoku. No po prostu wiejskie disco polo hula na blogu internetowego klauna M.K.
#635026 amnesty.pl

Napisane przez umberto w 16 December 2016 - 13:51

Coś takiego udało mi się odnaleźć w sieci:

#

Szanowna Pani,
Strona amnesty.pl nie jest oficjalną stroną Stowarzyszenia Amnesty International Polska, ani nie jest prowadzona przez Amnesty Intenrational. Oficjalna strona Stowarzyszenia to www.amnesty.org.pl.
Stowarzyszenia Amnesty International Polska nie odpowiada oraz nie ma wpływu na treści zamieszczone na stronie amnesty.pl. Poprzez amnesty.pl następuje przekierowanie na prywatnego bloga. Jesteśmy w trakcie wyjaśniania tej sytuacji.

Z poważaniem
Stowarzyszenie Amnesty International

 

I co, wyjaśnili? Najlepiej takie sytuacje się wyjaśnia oferując odpowiednią ilość pieniędzy (niektórzy lubią mówić "pieniążków", ale jak ktoś przy mnie zdrobni, to "zdzielem bez łep", no chyba, że tych "pieniążków" będzie odpowiednio dużo, to wtedy przetrawię i wezmę ranigast)
#634974 Problem z dotarciem do mojej strony, pomocy

Napisane przez umberto w 15 December 2016 - 09:49

czyli gdzie mam je zainstalować? poprowadz mnie dokładniej krok po kroku

Tu nie jest support wordpressa! Ani kurs instalowania WP tym bardziej! Trochę umiaru znać trzeba, mociumpanie. Sam też w 2006 roku instalowałem mojego pierwszego wordpressa, moje pierwsze phpBB2 by Przemo forum, pierwszy raz uploadowałem na YT czy nagrywałem pierwsze podcasty. Kursy szkoleniowe "Wordpress for Dummies", DIY WP czy podobne są do znalezienia w innych miejscach, na pewno nie na forum di.pl!
#634905 Nieautoryzowane przejęcie domeny PILNE

Napisane przez umberto w 14 December 2016 - 11:38

... i przyszedł szef po domenę:

 

tumblr_mrsji2iChX1sfhwqbo1_500.gif
#634901 Nigdy bym się nie spodziewał

Napisane przez umberto w 14 December 2016 - 11:26

motomi, niemiec płacze jak widzi nazwę serwisu

Jesteś w błędzie. Nazwa "motomi" jest bardzo "niemiecka", jeśli chcesz wiedzieć, dobrze się wymawia. Ja bardzo lubię niemieckojęzyczne nazwy startupów i obserwuję ten rynek od lat. Nazwa Motomi  jest na pewno lepsza niż Drutex czy OwocPol Stefan Burczymucha. Parę przykładów:

 

apomio

arango

aupeo

autoplenum

contilla

damandi

dawanda

zalando

dialo

evola

epubli

glispa

imedo

jomada

kununu

litogo

motoso

 

itp.
#634898 Nigdy bym się nie spodziewał

Napisane przez umberto w 14 December 2016 - 11:18

Kiedyś dałem tutaj 

 

 

a dzisiaj co znajduję - OrigamiOrigami.com  :mellow: takie domeny są IMO gorsze od przedłużania o tę samą literkę na końcu.

 

Wszystko zależy od długości i dźwięczności domeny. Fakt, origami to aż 4 sylaby. Również domena BagażnikiSamochodoweBagażnikiSamochodowe.com brzmiałaby trochę nieteges, ale taka KupaKupa.com całkiem fajna, dźwięczna, krótka.....miodzio!
#634896 Nieautoryzowane przejęcie domeny PILNE

Napisane przez umberto w 14 December 2016 - 11:07

A miał być taki piękny poranek. Kawusia, lekturka fejsika, plotek, znów fejsik. A tu YEBS! nie ma! game over! No i zleceniodawca się wk...i, jak nadal niczego nie będzie. No to sru, co tam z domeną się dzieje. Aha, szybko jakiś whois sprawdzę, a tam jak na tacy oprawcy podani: Aftermarket! No to yebs w klawiature, zapytajmy wujka gugla co to jest ten AM? no i wyszło, że ukrywają się na forum di.pl I sta prowadzą "przestępczą" działalność zorganizowaną porywania domen. No ale jak tu się dodzwonić do AM, w ko ncu wylądowałem na di.pl i wylewam szambo, gnojowicę, kwas solny i napalm. Tak to się właśnie kończy. Miał być sandwicz, kawusia, będzie stres cały dzionek, bo domenkę wcięło. A mamusia mówiła: "za rzeczy pzostawione w szatni nie odpowiadamy". "Jedz zupkę, synku, keep calm and pilnuj domen!". A nie fejsiki, plotki, blogi, zaplecza i inny szmelc. I tak właśnie doszliśmy do początku akcji:

 

KAMERA

 

UWAGA!

 

AKCJA!

 

mrw-im-third-wheeling-at-movie-and-the-c
#634816 Mocny polski keyword w .com - warto ?

Napisane przez umberto w 13 December 2016 - 09:52

Banki nie chca placic za domeny?

Loans.com - $3,000,000 -> Bank of America

Mortgage.com - $1,800,000 -> citi bank

 

Liczba pojedyncza jest problemem?

Deposit.com - $1,500,000                  

Bank.ht - $1,400,000
Refinance.com - $706,000

Capital.com - $750,000

Annuity.com - $600,000

Credit.fr - $851,875

Kredit.de - $1,169,000

 

Dyskusja dotyczy domen z polskim keywordem w .com, a nie z angielskim. Nie schodźmy więc na domeny z angielską frazą, bo nie ma co porównywać.