Jump to content

Leaderboard


Popular Content

Showing content with the highest reputation on 09/25/20 in all areas

  1. 1 point
    po prostu uzyj cache-owania podepnij dns-y domeny pod cloudflare.com/ to bedzie smigac lepiej, poza tym wazny jest sam serwer, jaki bedzie mial soft. Polecam serwery z niemiec z panelem PLESK, bywaja tansze niz w PL. a panel PLESK pozwala na wiele usprawnien, np mozesz sobie zamiennie stosowac NGINX albo Apache2 konfiguracja PHP, itd. instalacja certyfikatu dla HTTPS backupy, a jak nie spodoba sie Tobie dostawca, to mozesz pojsc do innego, ktory ma ten panel, poprzez usluge migracji. Mozesz nawet sobie sklonowac instancje wordpressa, jesli bedziesz chcial np. to samo miec na dwoch domenach.
  2. 1 point
    A wracając do w/w forum można sie tam nieźle uśmiać, zwłaszcza odnośnie rewelacji podawanych przez gospodarza, np: 15 lokalizacji to okropna bieda z nędzą i zero pojęcia o rynku bądź też celowe wprowadzanie klienta w błąd. A tak wygląda Anycast z prawdziwego zdarzenia (CloudFlare): Dodam może iż w przypadku CloudFlare - pliki są serwowane z serwerów najbliższych klientowi nie zaś ślimaczą się tysiące km z kawałka szafki rakowej w PL Do tego przy małym ruchu usługa CloudFlare jest całkowicie darmowa i współpracuje z niemal każdym hostingiem. A dla stron obsługujących wyłącznie klientów z Polski - anycast jest tak przydatny jak siekiera między oczyma. Reasumując: Jelenie pilnie poszukiwani ... [EDIT] Zapomniałem jeszcze dodać iż certyfikat SSL jest również za darmo
  3. 1 point
    Ależ drogi Panie zabaco, należy rozgraniczyć rynek domen przynajmniej na kilka części z której największą część stanowią konsumenci. Przypomnę może, iż projekt Domeniacz.pl był w założeniu kierowany stricte pod domainerów. Przeczytałem masę postów na tym forum odnośnie tego co Was denerwuje u konkurencji, czego Wam brakuje itd. Następnie podpisałem umowę z NASK co pozwoliło mi opracować i wdrożyć bardzo skuteczny system do przechwytywania domen. To że udało się to zrobić bardzo szybko, wynika tylko i wyłącznie z doświadczenia na rynku przechwytywania. Albowiem znacznie łatwiej jest wejść z .com na .pl niż odwrotnie. I ku mojemu wielkiemu zdziwieniu - okazało się iż za wyjątkiem 3-ch osób na forum domainerów - nikomu podmuch nowoczesnych i wysoko konkurencyjnych rozwiązań nie jest potrzebny. Mało tego, nawet część osób cieszyła się iż ów projekt legł w gruzach. Nie ma więc żadnych wątpliwości iż nikt więcej nie podejmie się zrobienia czegokolwiek pod domainerów na rynku PL znając tą historię. I w tej sytuacji ów rynek jest skazany wyłącznie na życzliwość dwóch wiodących firm. Jednakże nie zmienia to faktu, iż gotowe i skuteczne rozwiązania nie można zaoferować zupełnie innej grupie odbiorców, a powyższa oferta jest właśnie dla jednej z tych grup kierowana i to na bardzo atrakcyjnych warunkach z bardzo atrakcyjnymi dodatkami. Dla przykładu, już w 2014 roku jedna z firm będąca na tym forum chciała dołączyć do grona przechwytywaczy - jednakże nie udało jej się to do dziś. Natomiast dzisiaj może spełnić swoje marzenia dzięki powyższej ofercie. Uważam iż na rynku jest więcej takich firm i między innymi dla nich powyższa oferta jest kierowana. A to że nawet dużym firmom mającym duży kapitał nie udało sie dołączyć do grona przechwytywaczy wynika tylko i wyłącznie z faktu iż bardzo ciężko znaleźć na rynku programistów mających doświadczenie na rynku przechwytywania domen. I po raz kolejny mam nadzieję iż w miare zrozumiale wszystko wyjaśniłem.
  4. 1 point
×