Jump to content

Leaderboard


Popular Content

Showing content with the highest reputation on 10/11/20 in all areas

 1. 1 point
  Jeśli przegapisz odnowienie domeny i zacznie wygasać, to nie ma sensu się spieszyć, równie dobrze można odnowić po 29 dniach. Gorzej jeśli znów przegapisz...
 2. 1 point
  Pytania techniczne dotyczące opłaty karnej. Dlaczego opłata karna nie jest dzielona pomiędzy AM a zrobionego w jajo? Czy opłaty karne są sumowane czy jest jedna oplata 200 zł netto za np. 3 przypadki niewywiązania się z transakcji? Czemu po opłaceniu opląty karnej rośnie ranking delikwenta?
 3. 1 point
  ee... tam, trochę sobie jaja robię po prostu dawno nie było nic o miliarderach, a czasami lubię zobaczyć Alexisa w akcji, a wiedziałem że nie przejdzie obojetnie obok tematu. Choć najbardziej brakuje mi batalii @Alex vs. @Alexis odnośnie domen .co, to była jazda, jeszcze lepsza niż wasza. Stare dobre czasy.
 4. 1 point
  Moim cele nie jest zostanie miliarderem, jedynie uważam że warto skorzystać z ich strategii, gdyż okazała się najskuteczniejsza. Za to Ty Domeniacz, nie obraź się, ale jeżeli uporczywie trzymał będziesz się swojej tezy to zostaniesz milionerem, a jeżeli już nim jesteś i nie zmienisz swego podejścia to będziesz milionerem na długo. Mnie również nie interesują teoretycy, mało tego nie interesuje mnie to co ktoś mówi o milionerach czy nawet to, co oni sami mówią, a tylko i wyłącznie realne działania i ich rezultaty. A jak wyżej pisałem miliarderzy wybierają dobre nazwy i kreację marki. Pozycjonowanie to domena milionerów. I taka jest konkluzja.
 5. 1 point
  @Domeniacz Nie obraź się, ale z tego co piszesz (bez odnoszenia się do powyższego przykładu) wynika, że reprezentujesz sposób myślenia typowy dla milionerów. Milionerzy uważają, że powinni być najlepsi w grę, którą stworzyli inni i na zasadach jakie inni ustalili, tutaj pozycjonowanie. Miliarderzy tworzą sami swoją grę i ustalają własne zasady. Dlatego milionerzy ładują pieniądze w pozycjonowanie, a Instagram, booking.com, alibaba.com, Youtube, itd. kreują rzeczywistość.
 6. 1 point
  Odnowić można maksymalnie na 10 jednorazowo w danym okresie rozliczeniowym, ale załóżmy, że domena wygasa 1.10.2020 o 20:00 - wtedy możesz odnowić o 10 lat 1.10.2020 o 19:59 i o kolejne 10 lat 1.10.2020 o 20:01 - po czym domena będzie ważna do 1.10.2040. Ale kolejny raz (nieważne czy na rok, czy na 10 lat) będziesz mógł odnowić dopiero 1.10.2030 po 20:00.
 7. 1 point
  Grzegorz, wszędzie tam gdzie jest wykonywany ogrom operacji zmienno-przecinkowych te zadania przejmują jednostki GPU, ponieważ są do tego zoptymalizowane. Wynika to z faktu iż zwykły procesor jest bardzo szybki jeśli idzie o proste operacje dodawania/odejmowania lub mnożenia/dzielenia przez wielokrotność 2. I np. taki 9900K potrafi takich operacji wykonać prawie 5 miliardów na sekundę. Jeśli natomiast w grę wchodzą liczby z przecinkiem wydajność takich procesorów dramatycznie maleje wraz z wzrostem dokładności oraz ilości tych operacji. Wysokiej rozdzielczości animacje, filmy animowane (np. firmy Pixar), obróbka video w wysokich rozdzielczościach czy też przykład który pokazał @przemowild wykonują ogrom takich operacji, a sam procesor wysyła tylko do takiej karty informację co ma się na obrazie zmienić a sama karta graficzna przejmuje te obliczenia i zapisuje w swojej pamięci jej odwzorowanie w postaci obrazu który z kolei jest wysyłany do monitora i jeszcze po drodze może być kodowany np. do MPEG4 czy 5 aby znacznie ograniczyć ilość przesyłanych danych, dzięki czemu sam procesor może w tym czasie obsługiwać wiele wiele programów na raz nie zajmując się tym do czego nie został zoptymalizowany. Wiele kart graficznych wykorzystywanych jest równiez w koparkach BitCoin-ów z tego samego powodu co powyżej, z tą różnicą iż wynik obliczeń jest zwracany do procesora zamiast wysyłać go do monitora. Przykładów można by podać znacznie więcej ale nie będe tu tworzył kolejnego eseja i mam nadzieje iż w miarę zrozumiale to wytłumaczyłem
 8. 1 point
  może przeredaguję pytanie - do jakich prac niezbędny jest taki sprzęt?
 9. 1 point
  Co prawda nie odpowiem wprost, ale wydaje mi się, że zawsze znajdą się tacy, którzy mają pieniądze i celują w sprzęt z najwyższej półki. W branży foto-video jest podobnie. Ktoś powie, że kamera za kilkanaście, może kilkadziesiąt tys. zł wystarczy do niemal każdego zastosowania. Ale jeśli ktoś chce mieć Red Ranger'a Monstro to musi wyłożyć 400 tys. zł. Do dużo tańszego modelu Red, sama obudowa do ujęć podwodnych kosztuje ponad 50 tys. zł Rozmawiałem kiedyś z właścicielem takiego sklepu ze sprzętem do fotografii podwodnej i pytałem kto to kupuje? Odpowiedział mi, że najczęściej początkujący, którzy mają dużo kasy. Ale zawsze chcą mieć to, co najlepsze, bez względu na cenę. W jego przypadku byli to klienci z Rosji oraz polscy przedsiębiorcy oraz lekarze.
 10. 1 point
  No to super Przemo. Daj znać jak się sprzęt sprawuje w porównaniu do sprzętu Apple jak ochłoniesz po pierwszych wrażeniach Muszę przyznać iż nieźle po drodze się uśmiałem odnośnie Mac Pro, może przytoczę kilka nagłówków: "Nowy Mac Pro jest prawdziwym potworem i nie ma w tym stwierdzeniu cienia przesady" - https://pclab.pl/news80896.html "Nowy Mac Pro pokazany światu - Apple powraca z prawdziwą bestią" - https://www.benchmark.pl/aktualnosci/apple-mac-pro-2019-pokazany-swiatu-specyfikacja-cena.html Dla osób mniej zorientowanych, Mac Pro kosztuje uwaga : od 27K do ponad 250K PLN Rzuciłem okiem na tego potwora w najtańszej wersji i oto cóż mamy na pokładzie: Najatńszego nowego 8 rdzeniowego Xeona W-3223 za 4,000 zł 32 GB ramu z ECC za 1,600 zł Radeon Pro 580X z 8 GB za 1,200 zł POJEDYNCZY dysk SSD o zawrotnej pojemności UWAGA: 256 GB za 150 zł Nie ma co, prawdziwa bestia bez cienia przesady za 27K PLN ... Dodam iz i9-9900K jest połowę tańszy, zużywa o połowę mniej energii, również ma 8 rdzeni i magistralę 8 GT/s a mimo wszystko w benchmarkach wypada lepiej. Że już nie wspomnę iż w teście Premiere Pro - najbardziej wypasiony Mac Pro za 250K PLN wypada niewiele lepiej niż i9-9900K za 2K PLN
 11. 1 point
  Nie jestem zwolennikiem apple'a i uważam, że produkty są przeszacowane ale branża chwali sobie iMac.
 12. 1 point
  GRATULUJĘ Danielowi oraz kupującemu. To trudna do zagospodarowania domena ale bardzo dobra. Forum di.pl zaskakuje mnie coraz bardziej. Zamiast cieszyć, się że w tym trudnym okresie udało się sprzedać tę domenę na AUKCJI za kwotę zbliżoną do jej zakupu (nieważne, że 10 lat temu) to dyskusja skoncentrowała się na tym ile DD stracił w tym okresie i o ile więcej mógłby mieć gdyby jej nie kupił. Sprzedaż na aukcji jest specyficzna i oczywiście mogła się skończyć na połowie tej kwoty (i takie były obawy czy oczekiwania większości) i na kwocie dwa razy wyższej. Sugerowanie, że kupujący kierował się emocjami jest nieuzasadnione (to nie piaskownica, tylko licytacja na poziomie 60k), nawet jeżeli konsekwencje nieopłacenia są znikome. Domeniaczowi chcałbym uzmysłowić, że na tym forum są użytkownicy, którzy mogą kupić jednocześnie dobre domeny, nieruchomości oraz rozwijać biznes. Nie zawsze ogranicza ich budżet. Więc o ile DD mógłby mieć więcej nie musi być argumentem. Najważniejsze jest to, że Daniel nie płacze, a kupujący ma w doopie (jak to okreslił Domeniacz) że inni sądzą, że zapłacił za dużo. Szkoda, że nie wypowiedzieli się Ci, których wiedza i doświadczenie domenowe jest zdecydowanie większe. (ale ich nie interesują już jałowe dyskusje) Życzę zdecydowanie więcej optymizmu.
 13. 1 point
  Rzeczywiście bardzo ciekawe porównanie, wiadomo, że wszędzie można znaleźć plusy i minusy, ale domeny globalne faktycznie w pewnym sensie zostały w tyle. Być może dlatego, że pojawiły się jako pierwsze, jako pierwsze wypracowały jakieś reguły i te reguły zostały na stałe, bo z biegiem czasu zaczęły pasować największym graczom. W efekcie .com to przedziwna domena, najważniejsza i najdroższa na świecie, niektóre domeny chodzą za miliony dolarów, a jednocześnie zasady są tak mało przejrzyste. To, że rejestrator może nie wypuścić wygasającej domeny to już w ogóle skandal, ale wiadomo, że rejestratorom to pasuje, więc czemu mają z tego rezygnować. Łatwo jest dać komuś przywilej, znacznie trudniej odebrać. Moim zdaniem główna zaleta .pl to przejrzyste zasady wygasania i oczywiście opcje. Może ktoś kiedyś weźmie się za uregulowanie .com, ale jest już tylu graczy korzystających na obecnych zasadach, że spotka się to na pewno z wielkim oporem. Ale w .pl też nie wszystko jest różowe, to, od czego zacząłem ten wątek to moim zdaniem element burzący przejrzystość rejestru. Jeśli nawet można przedłużać okres rozliczeniowy automatycznie bez modyfikacji, to powinni ujawniać, które domeny mają ten status clientRenewProhibited, a które nie.
 14. 1 point
  Przecież tego typu informacje nie są ściśle tajne i wystarczy przeczytać regulamin lub FAQ. Po co pisać wiadomości, czekać x dni na odpowiedź, kiedy informację można uzyskać w 5 minut? https://domeny.pl/pomoc/pytanie/jak-odnowic-domene.html
×