Jump to content

Leaderboard


Popular Content

Showing content with the highest reputation on 11/17/20 in all areas

 1. 4 points
  Nie szkoda Ci energii na pisanie o rzeczach, o których nie masz pojęcia? Nie lepiej stworzyć bloga na temat, w którym jesteś biegły i kreować swój wizerunek jako eksperta, zamiast pieniacza i ignoranta? :-) Liznąłeś nieco rynku .pl, nie posmakował Ci i od tamtej pory jedziesz na wszystko i wszystkich, a zwłaszcza tych z wieloletnim doświadczeniem i bogatym portfolio domen. Naprawdę fakt, że Twój pakiet domen poszedł na aukcji za jakieś grosze nie świadczy w żaden sposób o rynku domen. O aukcjach - trochę tak, moim zdaniem aukcje już od dawna nie są dobrym sposobem na sprzedaż domen, a jedynie na ich upłynnienie. No i oczywiście na zakup fajnych domen za bezcen, z czego nieraz korzystam. Ale prawdziwe sprzedaże nie mają nic wspólnego z aukcjami - trzeba wiedzieć ile domena jest warta i czekać (czasem latami) na Klienta, który widzi w niej podobną wartość. Domeny generyczne kupują ludzie, którzy wiedzą po co to robią i co z nią dalej zrobić. Nie ludzie, dla których liczy się tylko sprzedaż, nieważne pod jaką nazwą. Dla mnie robienie strony pod e-intymna czy rachuneo i promowanie swoich usług za pomocą seo czy reklam jest odpowiednikiem sprzedawczyni z bazaru, której głos niesie się na pół kilometra. Podczas gdy sklep czy firma pod domeną generyczną lub naprawdę brandową (czyli słownikową, jak kokos.pl czy apple.com itd.) wygląda prestiżowo i od razu wzbudza zaufanie - oczywiście musi to iść w parze z odpowiednią oprawą, bo jak sam mówisz (i z tym się zgadzam), sama domena to nie wszystko.
 2. 3 points
  No właśnie nie rozumiem czym wg Domeniacza ma się różnić zarejestrowanie fajnejapko.pl i włożenie 50 tys. w seo/reklamę od kupienia sad.pl i włożenia 50 tys. w seo/reklamę. Chyba chodzi tylko o to, że kasę, którą ktoś wyda na sad.pl, dostanie jakiś "domeniarz", a nie jakiś "sełowiec". Ja gdyby miał wydać kupę kasy na promocję domeny, to zdecydowanie wolałbym ją wpompować w ładną domenę, z której byłbym dumny, a nie jakiegoś stworka.
 3. 2 points
  Widzę iż czas przenieść swoją aktywność na bloga który będzie miał znacznie lepszą widoczność w Google Albowiem to bardzo prymitywne zagranie @apze - kasować niewygodne fakty w nadziei iż zmieni to rzeczywistość. Tak właśnie wygląda rynek PL i zostanie on dokładnie przezemnie opisany z uwzględnieniem takich nicków jak @keyword jak i również rzekomych sprzedażach byle gniotów za średnie xx.xxx Czas zakończyć tą maskaradę. Miłego dnia. Domeniacz.
 4. 2 points
  tak nie nie wiem wiem ale nie powiem dlaczego akurat 2016 ? czy jeżeli nakleję na szybę w aucie napis "szczepionki są szkodliwe i powodują autyzm, to mogę parkować na miejscu dla niepełnosprawnych ? kto tak naprawdę zabił JFK? ps. tak mnie teraz naszła myśl, że MeetDomainers z udziałem nowych gwiazd di.pl czy to jako paneliści czy po prostu uczestnicy mogłby być ciekawym doświadczeniem ;P
 5. 1 point
  Jak Ci wyślę listę sprzedanych przeze mnie domen, to posprawdzasz sobie te pozycje i dasz mi spokój? ;-) Sprawdzam na wyrywki i jak na razie po pięciu sprawdzonych znalazłem dolinabugu.pl pierwszą na frazę `dolina bugu` bez cudzysłowów. Szukać dalej? :-P
 6. 1 point
  Ja odebrałem to jako brak przelogowania - być może jest to moje przewrażliwienie z uwagi na częstą moderację. Takie braki przelogowania i dyskusje z samym z sobą miały tu miejsce dziesiątki razy. Każdy interpretuje wypowiedzi jak mu z głowie zagra. Może jeszcze 98 osób potwierdzi Twoje i PB odczucia. Może i ja się za kilka godzin złamię i dostrzegę to drugie dno. Moje pierwsze wrażenie było jednak związane z przelogowaniem. Sprawdziłem jak zwykle IP, które pasowało do wielu postów i kont.
 7. 1 point
  No dobrze, więc nie rozumiem potrzeb rynku i nie umiem wyceniać i przez to miałem w tym roku tylko pięćdziesiąt kilka sprzedaży zamiast kilkuset. Rozumiem, że te potrzeby rynku, to kupowanie dobrych domen po 100 zł, bo jak nie, to się rynek obrazi i zarejestruje jakiś badziew za 10 zł? :-) No to przepraszam, ale wolę sprzedać 50 domen po kilka, -naście, -dziesiąt tysięcy niż 500 po 100 zł, tak mi też łatwiej i mniej czasu trzeba na to poświęcić. Rozumiem, Twoja opinia jest twojsza od mojej, ale moja jest mojsza od Twojej, więc dajmy sobie nawzajem prawo do własnych opinii, proszę Cię jedynie abyś przestał swoją opinię prezentować jako jedyną obowiązującą, bo trochę to już nudne. ;-) nazwa.pl i home.pl to świetne marki i jestem przekonany że nazwy domen miały spory udział w ich zbudowaniu.
 8. 1 point
  Nikt się nie poczuł urażony poza mną, gdyż musiałem Cię po raz drugi odkąd dołączyłeś do di.pl upomnieć i poprosić o odrobinę kultury. Dziś sam czytając po raz pierwszy Twój post uznałem go za obraźliwy i postanowiłem edytować. Dziś zerknąłem na temat i zauważyłem, że użytkownik 'biznesmen' odpowiedział sam sobie, cytuję: "No u mnie też zero ruchu, ciekawe czy kiedykolwiek rynek się podniesie, chyba internet zmienił się bezpowrotnie." - mimo, iż wyżej był tylko jego pierwszy post i nikt nie odpowiedział. To skłoniło mnie sprawdzenia czy nie zapomniał się czasem przelogować. Nie sądzisz chyba, że zablokowałem użytkownika tylko dlatego, żeby z czystym sumieniem przywrócić temat do widoku w czasie, gdy Ty zakładałeś nowy temat o znikaniu? Wspomniana rozmowa samego ze sobą: https://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:v_V3z9p0vlYJ:https://di.pl/topic/123015-podsumowanie-roku/+&cd=1&hl=pl&ct=clnk&gl=pl&client=firefox-b-d I kolejne filozoficzne pytanie jaki jest sens ukrywania tematu, by przywrócić go po kilku minutach? Nadal nie mam odpowiedzi na pytanie jaki cel ma pisanie do użytkownika (pisałem do Ciebie PW na chwilę przed) z informacją, że wyedytuję 1 post, który uznałem za obraźliwy, by potem usunąć wszystko? I na prawdę sądzisz, że założenie tematu w stylu "dlaczego zniknął wątek" ma taką siłę, że moderator temat przywraca go ot tak w kilka minut? Na koniec najtwardszy z dowodów, który nie jest sprefabrykowanym screenem. Nawet PB widział, że temat przywróciłem wcześniej: Jego odpowiedź jest z 12:45 a Twoje pytanie z 12:42. Nawet przy założeniu, że PB odszukał temat i podlinkował, następnie opublikował odpowiedź w mniej niż 2 minuty, a opublikowała się o 12:45 miałbym równą minutę, by przeczytać ten temat z Twoim ubolewaniem, następnie wymyślić przebiegły plan z zablokowaniem randomowego forumowicza biznesmen, zablokować go i odblokować temat. Niestety tak szybko nie klikam, choć mistrzowie gry w CS podobno daliby radę.
 9. 1 point
  Dlaczego uważasz, aby interesowało mnie to, czy cię to obchodzi?
 10. 1 point
 11. 1 point
  Z domenami generycznym sprawa jest bardziej złożona. Czytałem wywiad z jednym z właścicieli/założycieli firmy Flixbus. Pan Daniel Krauss twierdzi, że kiedyś tam w momencie zakładania start'upa, bardzo mu zależało na generycznym brandzie. Tylko, że mając plany ekspansji na rynku (co najmniej) EU, nie było już wówczas szans na zakupu domen typu "bus", "bustravel" (nazwy wybrane losowo) we wszystkich możliwych końcówkach krajów EU. Nie pozostało mu nic innego jak rejestracja nazwy fantazyjnej (Flixbus) i szybkie zgłoszenie praw do tej nazwy. Niekiedy, nawet przy brandach nieopisowych/fantazyjnych, firmy mają duży problem z zabezpieczeniem portfolio domen. Firma od kijów (Leki), bez problemu zarejestrowała lub tanio odkupiła "nic nie oznaczające" nazwy we wszystkich możliwych końcówkach. Z wyjątkiem domeny .pl. Nawet przed sądem nie byli w stanie udowodnić większych praw do tego adresu, gdyż akurat w Polsce wyjątkowo, nazwa ta jest nazwą rodzajową. Podobnie było zresztą z firmą Lamy.
 12. 1 point
  Dodatkowo, tak jak pisałem w PW. W wątku znajdowały się posty użytkownika "biznesmen", które chciałem ukryć gdyż posiadał na di.pl kilka kont. Jest on założycielem wątku. Zamiast tego ukryłem wątek na około 10 minut. Gdy znalazłem problem wątek odkryłem, użytkownika "biznesmen" zablokowałem, a jego posty zostały ukryte.
 13. 1 point
  Tak jak napisałem w innym wątku. Błąd techniczny. Gdybym chciał go skasować nie pisałbym do Ciebie 10 minut wcześniej, że wyedytuję Twój post.
 14. 1 point
  A Tinder i Alibaba to generyki czego?
 15. 1 point
  Przyznam, że komunikatywny język tych poradników jest ich dużym plusem.
 16. 1 point
  Dziekuje! Zawsze cenilem rady od ludzi z Twoim doswiadczeniem.
×