Jump to content

Leaderboard


Popular Content

Showing content with the highest reputation on 03/14/2021 in all areas

  1. 1 point
    To tyle jeśli chodzi o wiarygodność Twoich wypowiedzi. Jak zwykle, połowa wypowiedzi to bełkot i kwestie niezwiązane kompletnie z SEO (co ma seowiec do bezpieczeństwa ecommerce?), a połowa to wciskanie w usta rzeczy, których nie napisałem (sitemapa gwarantuje, a ja się nią jaram?). Swojego bloga nie optymalizuję w ogóle bo nie służy mi on do pozyskiwania klientów. Mógłbyś to geniuszu sprawdzić w pierwszym lepszym narzędziu i zobaczyć, że nie pozyskałem dla niego ani jednego linku. Ale zamiast tego lepiej wklejać raporty z ssslabs, zresztą z całkiem niezłą oceną i wylewać swoje frustracje kompletnie nie związane z seo ani z niczym o czym piszę na blogu. Ale jeśli Twojej samoocenie to pomoże to proszę: masz rację we wszystkim, jesteś graczem klasy A++++ i w ogóle królem świata. I na tym proponuję zakończyć to zaśmiecanie publicznego forum, bo podejrzewam, że nikogo tu ta dyskusja szczególnie nie interesuje. Nie zamierzam już nic pisać, pamiętaj że moja odpowiedź na Twoje dalsze dywagacje brzmi: masz rację, jesteś najlepszy.
  2. 1 point
    Witaj Piotrze i na wstępie aby nie tracić czasu - poszukaj sitemapy jednej z najbardziej widocznych stron w sieci - wikipedia.org - I koniecznie daj znać jak poszło A gdy wrócisz już ze skwaszoną miną - polecam refleksję nad tym jak to było możliwe iż zaindeksowali 300 MILIONÓW podstron bez sitemapy. Otóż zdradzę Ci tą tajemnicę - wikipedia jest świetnie skonstruowana i zlinkowana wewnętrznie. Jest też zasadnicza różnica między linkami a urlami w sitemapie. Linki dają kopa a sitemapa nie. Dlatego każdy kto ma jakieś pojęcie o SEO, w pierwszej kolejności kieruje swoje działania na optymalizację linkowania wewnętrznego które z kolei ma wpływ na indeksację całej strony oraz pozycję poszczególnych podstron w Google. Więc już tutaj Twoje działania dają wyjątkowo marny rezultat jeśli chodzi o SEO. Bo cóż z tego że zaindeksujesz 30K podstron skoro każda z nich jest w czarnej doopie w wynikach Google ? Sztuką jest nie tylko je zaindeksować ale znacząco zwiększyć ich widoczność za pomocą linkowania wewnętrzego. Robots.txt - z tego co widzę, zupełnie nie rozumiesz do czego został stworzony, a więc postaram Ci się to w miarę jasno wytłumaczyć albowiem podobnie jak sitemapa - robots.txt ma ZEROWY wpływ na pozycję strony. Na przykładzie sklepu z 30K produktów - jeśli 10 robotów dziennie będzie indeksować cały sklep - będziesz miał 300,000 zapytań dziennie do serwera, co daje blisko10 milionów zapytań miesięcznie i ZERO efektu. Robots.txt pomaga wyeliminować to co nie daje żadnego efektu w postaci organicznego ruchu a jedynie zjada transfer serwera i zwalnia całą stronę w przypadku słabszego hostingu. Ale dużo bardziej efektowne (czytaj: skuteczne) jest zablokowanie całych bloków IP, w tym adresów Data center czy ruchu z krajów takich jak Chiny - albowiem mają one regułki Twojego robots.txt głęboko w doopie. A np. chińskie Sogou wogóle nawet nie czyta robots.txt Mało tego, jeśli podobnie jak większość wyznawców Google Analytics nie przeglądasz logów z serwera, nawet nie będziesz wiedział co się na nim dzieje, albowiem Analytics pokaże Ci to tylko wtedy jeśli zostanie uruchomiony JavaScript. A zwykle dzieje się na serwerze bardzo dużo. Zaczynając od szukania dziur aby przejąć kontrolę nad stroną czy wykraść dane klientów - i tutaj Robots.txt jest świetnym wskaźnikiem co jest zainstalowane na danej stronie. Więc defacto tylko ułatwia włamanie się do niej. A więc blokując cały ten bezużyteczny ruch na poziomie IP - po pierwsze strona znacznie przyspieszy, po drugie znacznie spadnie zużycie zasobów a po trzecie będzie znacznie bezpieczniejsza. I między innymi dlatego i Sitemap.xml i Robots.txt to wabik dla jeleni. Po prostu można znacznie lepiej i efektowniej ale potrzebna do tego jest konkretna wiedza i doświadczenie, którego niestety Ci brakuje.
  3. 1 point
    Ja osobiście zarobiłem trochę na tych domenach. Nie były to jakieś kokosy, ale sprzedałem ok. 25 domen xyz po 200-500 zł. Wszystkie sprzedaże były w ciągu pół roku od rejestracji. Domena .xyz dopiero co wchodziła na rynek a na aftermarket była po 6 zł. Zarejestrowałem ich wtedy ok. 60 sztuk. Później zainteresowanie spadło a cena przedłużenia jest bardzo wysoka więc puściłem je wolno... Zostawiłem sobie tylko opony.xyz i smartshop.xyz , ale czy to się kiedyś sprzeda za rozsądną cene ??? Nie wiem, może być ciężko.
×