Jump to content

Leaderboard


Popular Content

Showing content with the highest reputation since 05/26/2022 in all areas

 1. 4 points
  złapana na opcje w 2020 po półtora roku poszła za 30k zł netto
 2. 3 points
  No nie wiem... w końcu ludzie się kiedyś obudzą, że Google to zło. Tak jak już powoli się budzą przy Facebooku.
 3. 2 points
  Jedni już poszli z torbami, czas na kolejną paczkę. W innym wątku również pisałem iż kumaci pozbywają się akcji i zamieniają majątek na złoto oraz to co ma realną wartość niezależnie od sytuacji. I tylko w ciągu ostatniego roku niemal wszystko poleciało w dół, między innymi Meta którą wielu się tak tu zachwycało, przykłady w USD: Meta 377 -> 163 Tesla 1250 -> 650 Ford 25 -> 11 Paypal 308 -> 72 Amazon 180 -> 106 Twitter 72 -> 31 "A nie mówiłem" "Zostawcie ich! To są ślepi przewodnicy ślepych, a jeśli ślepy prowadzi ślepego, obaj w dół wpadną." - Mateusza 15:14 (UBG)
 4. 2 points
  To gdzie te pięć iksów???
 5. 2 points
  4 sposoby na zmniejszenie ryzyka nadwagi 1. jedz mniej.
 6. 2 points
  rolnictwoekologiczne*pl Szału nie ma, ale osobiście interesuje się tą tematyką DD
 7. 2 points
  nic tylko rejestrować: bizzze.com Dostępna do rejestracj 39.95 PLN kizzze.com Dostępna do rejestracji 39.95 PLN kozzze.com Dostępna do rejestracji 39.95 PLN pizzze.com Dostępna do rejestracji 39.95 PLN
 8. 2 points
  medycyna24*pl Pod domeną przez kilka lat działał serwis należący do wp.pl - https://web.archive.org/web/20200601185259/http://medycyna24.pl/
 9. 2 points
  Bazyli patrz trochę szerzej Już któryś raz wydaję mi się, że patrzysz na domeny tylko i wyłącznie jak na zlepek liter.
 10. 2 points
  Szczerze wątpie.
 11. 2 points
  Podobnie część osób robi już od dawna. Najlepsze domeny przedłużane są bezwarunkowo, a innym pozwalają wygasnąć i rejestrują je ponownie. Przy okazji mają możliwość weryfikacji zainteresowania domen wśród innych osób. Jeżeli nikt nawet nie chce takiej domeny automatycznie przechwycić, wtedy decyzja jest łatwiejsza, a oszczędności większe. A jeżeli jakieś mniej pewne domeny się straci, to świat się zazwyczaj nie wali. Ostatecznie oszczędzając ileś tysięcy rocznie na przedłużeniach, można raz po raz zobaczyć swoją ex wśród sprzedanych przez kogoś innego
 12. 2 points
  Elite.pl - wygasła po 24 latach, zarejestrowana w 1998r.
 13. 1 point
  To co się dzieje przechodzi wszelkie granice. W zeszłą niedzielę NASK zablokował stronę Fundacji "Wołyń Pamiętamy", mimo iż cenzura w Polsce jest niezgodna z konstytucję. Strona przypominała o ukraińskim ludobójstwie na Polakach. Fundacja poinformowała, że zablokowane zostały również środki zebrane na zrzutka.pl Fundacja otrzymała taką informację z NASK: "Informujemy, że utrzymywanie domeny fundacjawolynpamietamy.pl zostało wstrzymane (status serverHold na domenie) zgodnie z Regulaminem nazw domen .pl w związku z wyjaśnieniem wykorzystywania ww. domeny do celów zagrażających bezpieczeństwu sieci." Trwa wymazywanie Polskiej historii, destabilizacja kraju, cenzura wchodzi coraz głębiej. "Nie będziemy mieli niczego i będziemy szczęśliwi". Czy wkrótce zanim opublikujemy stronę będziemy potrzebowali pozwolenia, albo czy w ogóle będziemy mogli mieć strony lub domenę?
 14. 1 point
  Daawno temu jak byłem małym glutem moje babcie tym straszyły i oczekiwały czarnego papieża To miał być jeden ze znaków zwiastujących koniec świata. Innymi to trzecia płeć człowieka i choroba obiegająca cały świat.
 15. 1 point
  ZAKŁAMYWANIE HISTORII trwa w najlepsze a z największych zwyrodnialców robi się bohaterów, albowiem już w 2018 roku w elektronicznej bibliotece www.cia.gov ujawniono dokumenty potwierdzające iż Stefan Bandera był w rzeczywistości agentem Hitlera i realizował jego plan, a w dokumentach tych można znaleźć następujące cytaty: "Bandera z wielką gorliwością przystąpił do wykonywania zadań hitlerowskich" "Hitlerowcy nie pomylili się w swoich obliczeniach. Bandera odegrał swoją rolę do perfekcji." "Bandera odniósł sukces we wszystkich swoich przedsięwzięciach. Przejął stery OUN i stał się uznanym faworytem władz hitlerowskich" Dalej można wyczytać, iż w zaledwie 5 tygodni Bandera i jego banda w bestialski sposób zamordowała 5,000 Ukraińców, 15,000 Żydów oraz dziesiątki tysięcy Polaków. Ów mord nie przybrał by takich rozmiarów gdyby nie KATOLICCY DUCHOWNI, którzy z ambon nawoływali do mordów i usypywali kopce wbijając w nie krzyż aby bandy Bandery wiedziały w której wiosce mieszkają Polacy. Osobiście chciałbym podziękować w tym miejscu tym Ukraińcom, którzy narażali swoje życie poprzez ukrywanie Polaków lub wcześniej ich powiadomili o planowanym mordzie przez bandę Bandery, co pozwoliło im uniknąć pewnej śmierci. Ów mordy zaczeły się wraz z wybuchem wojny, co dobitnie potwierdza iż Bandera realizował plan Hitlera. Ale dziś zwala się winę wyłącznie na cały naród Ukraiński ale słowem nie wspomina o KATOLICKICH DUCHOWNYCH LUDOBÓJCACH Z KRZYŻEM W RĘKU oraz ich katolickim przywódcy - Adolfie Hitlerze. Zaś sam Adolf Hitler nie tylko doszedł do władzy dzięki katolickim duchownym ale nawet dostał błogosławieństwo od jednego z papieży by ten wymordował kilkadziesiąt milionów ludzi. Zaś samo papiestwo wymordowało więcej ludzi niż pochłoneły obie wojny w równie okrutny sposób co Bandera, jakoś nikt o tym nie mówi. A udający "ojca świętego" Franciszek to Jezuita, a każdy Jezuita składa następujący fragment przysięgi: "" I obiecuje że (...) będę prowadził wojny potajemnie i otwarcie przeciwko wszystkim heretykom (...) - ponieważ muszę wytępić ich z oblicza całej ziemi , nie oszczędzę ani płci , wieku ani kondycji , będę wieszał , wywracał , gotował , obdzierał z skóry , dusił i palił żywcem tych hańbiących heretyków . Będę rozrywał żołądki i łona ich kobiet oraz miażdżył głowy ich potomstwa rzucając o ścianę , aby na zawsze zgładzić ich obrzydliwą rasę " Czy tak nauczał Jezus ? Czy może bardziej pasuje to do tego obrazu http://fundacjawolynpamietamy.org.pl/fotogramy-metody-tortur/ ?
 16. 1 point
  odkopie. W jaki sposób obecnie mogę uzyskać od Was kod authinfo?
 17. 1 point
  szczególnie Kamil G. ma ciekawe indikejtory:)
 18. 1 point
  Ja powoli zaczynam zakupy, ale nieduże ilości. Jeszcze sporo miejsca na spadki tu widzę. Do zera jeszcze daleko. Nigdy nie trafi się idealnie dołka czy górki, dlatego ja kupuje małe pakiety i uśredniam cenę. BTC, ETH, MANA to 90% mojego portfela 10% to tzw. shitcoiny(czysta spekulacja, ale często opłacalna).
 19. 1 point
  Ja nie mówię, że nie masz racji, tylko zbytnio marginalizujesz "peelki". Może za parę lat ta końcówka będzie przeszłością i wszyscy przejdą na comy - w co osobiście wątpię. Według mnie główną przyczyną spadku zainteresowania domenami są serwisy społecznościowe typu facebook. To i tak wydaje mi się, że w wkrótce umrze śmiercią naturalną. Na dłuższą metę się to po prostu nie sprawdza. Nie jest tanio, zasięgi nie są takie jakich by oczekiwano plus jest się uzależnionym od widzimisi Cukierka, co może się skończyć wciśnięciem guzika i Nas nie ma. Dywersyfikacja kanałów owszem, ale nie wszystko na jedną kartę. KK jednak dalej szukają i kupują .pl A głupiotwory powstają z potrzeby brandu. Nawet jak ma to być sklep z nazwą moczu w nazwie pi pi pip iii el0 ps. To co zauważyłem to większa desperacja kupujących. Piszą jacyś sfrustrowani prawnicy, żeby oddać domenę klientom bo coś. Straszą i grożą
 20. 1 point
  Prototypowanie może mieć charakter komercyjny. Przedsiębiorstwo lub instytut naukowy mogą wykonywać prototypy na podstawie czyichś pomysłów/zleceń. Nie każdy ma taki sprzęt i doświadczenie, by samodzielnie zbudować prototyp jakiegoś bardziej skomplikowanego urządzenia, które wg niego ma szansę odnieść sukces na rynku. Ale czy ktoś zdecyduje się nabyć w takim celu tą domenę, tego już nie wiem. Trochę naciągane byłoby też mówienie, że na takiej domenie można prezentować profesjonalistę mówiąc: oto typ pro, czyli prototyp Ostatecznie bardziej intuicyjne byłoby wykorzystanie do tego domeny profesjonalista * pl
 21. 1 point
  Myśle że na jakimś forum dla programistów byś kogoś znalazł. Natomiast osobiście obserwując różne fora i wypowiedzi różnych użytkowników, mogę Ci polecić jedynie użytkownika o nicku @Mion, który sprawia wrażenie w miarę kumatego w temacie, więc zapewne będzie nie tylko w stanie sobie z tym poradzić ale i też wystawić Ci fakturę. Znajdziesz go zarówno na PiO jak i RootNode. I jak znajdziesz już kogoś, daj znać jaką kwotę Ci rzucili.
 22. 1 point
  5k. https://www.aftermarket.pl/aukcja/2547401/.
 23. 1 point
  Bardzo Ci dziękuję za ten post. Jesteś w stanie powiedzieć gdzie takich osób które dobrze obracają się w środowisku PHP polecić?
 24. 1 point
  "Niestety nikt nie był w stanie podać takowej a jeden z naszych sympatycznych kolegów z Premium.pl tak się zawstydził z tego powodu że nie potrafił podać nazwy żadnej domeny iż nawet przestał pisać na forum." o tym "Panu z premium.pl" pisałem... a nie o Przemku. Coś strasznie Cie ciągnie w stronę tych wszystkich "idiotów" których już tu wyzywałeś... Z mojej strony finisz, bo ta polemika i tak nie ma sensu.
 25. 1 point
  Przecież oczywiste jest to, że jak ktoś się rozwija i idzie w świat z biznesem to chce mieć .com, czasem uda się kupić a czasem nie. Dlaczego x-kom nie ma domeny x-kom.com? Jak chcesz to mogę przekazać właścicielowi X-kom co o nim myślisz bo nie działa na domenie ".com" dlaczego taki brand24 dopiero po kilku latach działalności zapragnął mieć .com? a nie miał tej domeny od początku?
 26. 1 point
  I oczywiście myślisz, że gdyby była możliwość nabycia i otwarcia biznesu na domenach wakacje.pl czy meble.pl dziś to nikt by tego nie zrobił? Jeśli twierdzisz, że od 2016 nie sprzedała się, żadna domena w .PL za ponad 20K to sorry, ale raczej nie mamy o czym dyskutować... Rozumiem, że jesteś na tyle pewny tego co piszesz, że jesteś skłonny dużo na to postawić? Jeśli podasz jakąś sensowną kwotę za jaką kupisz ode mnie byle jaką domenę to ja z przyjemnością pokażę Ci faktury (chyba to będzie wystarczający dowód?)
 27. 1 point
  Różne twory są oczywistą alternatywą, ponieważ topowe generyki są zajęte. To chyba oczywiste. Często to nawet nie rozbija się o pieniądze, bo są nie na sprzedaż. Jedynym wyjściem jest próba stworzenia brandu, który wymaga sporych środków.
 28. 1 point
  Rozróżniasz polskie słowo z org i angielskie słowo z org? Czy autor tematu pytał o shop.org czy sklepy.org... A jeśli już dajesz przykład opony.pl, że firma działa pod oponeo.pl to skomentuj wakacje.pl, meble.pl itp... co może kierować właścicielami tych domen, że działają na najlepszych generykach nie nie na mebleo czy e-wakacje24h.com.pl
 29. 1 point
  Oczywiście że tak, a to o co pytasz to nie filtr tylko dekoder, a konkretnie Bar code decoder. Plus wycinanie fragmentu z obrazka zawierającego wspomniany kod kreskowy. Jeśli ów kod kreskowy ma stałe miejsce w obrazku a obrazki stały rozmiar, wystarczy zaledwie kilka linii w php aby wyciąć go z obrazka. Automatyzacja całego procesu i zapis wyników do pliku/bazy to już pryszcz, więc bez problemu znajdziesz kogoś kto Ci to zrobi za niewielkie pieniądze.
 30. 1 point
  https://rynekdomen.pl/2022/czy-zabiora-mi-domene-4-sposoby-na-zmniejszenie-ryzyka-arbitrazu/
 31. 1 point
 32. 1 point
  Bardzo cenne porady i konkretne spojrzenie na sprawę, dzięki - przeanalizuje wszystko!
 33. 1 point
  Ad 1) Budżet na zbudowanie takiego serwisu/aplikacji jest śmiesznie mały w stosunku do kosztów jego wypromowania. Oferty pracy / jej wyszukiwarki to mocno oblegany rynek i w związku z tym iż agencje w tym pośredniczące otrzymują albo stały % od wynagrodzenia pracownika albo biorą spore kwoty za pośrednictwo w znalezieniu pracownika. Dalej piszesz że chcesz wykorzystać oferty z innych portali, czyli defacto jedynie im napędzisz ruch. Ponadto mogą Cię doszczętnie zniszczyć na drodze prawnej jeśli zrobisz to bez ich wiedzy. Ale jeśli faktycznie masz jakiś unikalne rozwiązanie na wyszukiwarkę (poza sortowaniem przez odległość od miejsca zamieszkania - które jest znane i wykorzystywane na rynku od conajmniej 15 lat) to sugeruję Ci zrobienie Ci tego z głową i w taki sposób aby nikt nie mógł zniszczyć Twojego biznesu zanim nawet dobrze wystartuje. Sugeruje Ci następujące kroki: A. Skontaktuj się z kilkoma stronami oferującymi takie wyszukiwarki i zapytaj o PP i dostęp do ich bazy danych w zamian za polecanie ich strony. Dzięki temu możesz otrzymać legalny dostęp do ich bazy ofert, nawet kosztem śmiesznie małej prowizji. Ale dzięki temu będziesz miał okazję przestestować czy jesteś w stanie się przebić w wynikach wyszukiwania z tymi ofertami oraz sprawdzić jak użytkownicy zapatrują się na Twoje pomysły z wyszukiwarką. Na tym etapie robi się testy A/B - bo aby stwierdzić czy dane rozwiązanie jest lepsze niż inne musisz umieć zmierzyć rezultaty. B. Poszukaj na innym portalach kto najczęściej szuka pracowników i skontaktuj się z tymi firmami oferując darmowe zamieszczenie ofert na swojej stronie i zapytaj czy chcą skorzystać z tej możliwośći w zamian za pomoc z znalezieniu pracowników bez żadnych opłat. W jednym i drugim przypadku otrzymasz legalny dostęp do ofert, dzięki którym z kolei będziesz mógł sprawdzić jak działa Twoje rozwiązanie i czy wogóle jesteś w stanie z nimi zaistnieć w wynikach wyszukiwania, co z kolei napędzi ruch. Bo musisz zdać sobie sprawę, aby wypromować taki serwis musisz posiadać sporo gotówki na kampanie reklamową i/lub dobrą wiedzę w zakresie SEO. Bo możesz się spodziewać iż w obu powyższych przypadkach zostaniesz zapytany nazwę oraz widoczność/zasięg Twojego serwisu. Co wtedy odpowiesz ? Że masz domenę xx*x i swój design oraz zero ruchu ? Nikt nie potraktuje Cię poważnie i dlatego to na czym skupiasz swoją uwagę ma minimalne znaczenie obecnie. Natomiast ze swojego doświadczenie mogę Ci powiedzieć, że jeśli posiadasz odpowiednią widoczność w Google / znajomość danego serwisu w danej branży, to możesz liczyć na to że nawet duże firmy skontaktują się z Tobą w celu współpracy. Jedną z takich firm w moim przypadku i znaną doskonale domainerom było Sedo i to nie jedyny przypadek gdy duża i znana na świecie firma zapukała w moje skromne progi z propozycją współpracy. Identycznie sprawa ma się z blogerami. Po prostu inaczej takie firmy zapatrują się na gościa z garścią pomysłów a inaczej na osobę/firmę mającą konkretne wyniki w danej branży oraz zaplecze techniczne/wiedzę do zrealizowania swoich pomysłów. Tak czy owak szczerze życzę CI powodzenia w dążeniu do celu. Bo lepiej stwierdzić że coś się nie udało, niż żałować że nawet nie spróbowałeś. Bo to co odróżnia tych którzy sięgają po sukces od pozostałych to czysta wytrwałość w dążeniu do celu. A jeśli chodzi o cenę zrobienia takiego serwisu, bez problemu znajdziesz freelancerów na rynku zachodnim za kwotę mniejszą niż 1,000 USD. I to jest również śmieszna kwota więc niewiele masz do stracenia.
 34. 1 point
  Afternic, Sedo, DAN. Squadhelp i Brandbucket dla domen brandable. Sprawdź też co o domenie sądzą na namepros.com
 35. 1 point
  Ładna domena warta około 1400$
 36. 1 point
  Przepraszam, chciałem tylko pomóc Chciałem sprawdzić adres e-mail, bo może faktycznie OVH przypiął inny adres niż myślisz. Druga ewentualność to brak inicjacji transferu przez GNUM. Generalnie ta ostatnia firma powinna Ci pomóc, bo ma ku temu wszelkie narzędzia a Ty do niej chcesz przenieść domenę. Powodzenia z transferem w takim razie DD
 37. 1 point
  Ciężki temat, ponieważ z jednej strony lepiej przedłużyć domeny po starych cenach... ale z drugiej strony mrożona jest spora ilość środków. Dla średniego portfolio, powiedzmy 200 domen - przedłużenie z góry na 5 lat to... jest około 42 tys zł Dla domen wartych kilkanaście/kilkadziesiąt tys zł sprawa jest prosta, bo koszt przedłużenia jest promilem jej wartości. W przypadku domen o wartości do tys zł nie ma sensu przedłużać na zbyt długi okres.
 38. 1 point
  Prześlij mi w wiadomości prywatnej domenę i AuthInfo, to sprawdzę i powiem Ci jaki adres jest przypięty do domeny DD
 39. 1 point
  No właśnie.. A jaką dokładnie funkcjonalność ma serwis i aplikacje. A zupełnie poważnie. Jeśli serwis można postawić na gotowcu, to będzie cena taniego samochodu używanego. Jeśli trzeba będzie dostosować soft to już jakiś może mały nowy samochodzik. A jak całość na indywidualne zamówienie.. może jakaś Tesla DD
 40. 1 point
  zatem odpowiadając na temat wyceny domeny to: - Domena Jest Warta Tyle Ile Ktoś Za Nią Zapłaci
 41. 1 point
  Chyba od tego jest forum dyskusyjne, aby dyskutować, zwłaszcza jak NASK, jak to się mówi, rżnie głupa.
 42. 1 point
 43. 1 point
  Jedyny głos rozsądku w tym wątku. Reszcie chyba marzy się Kanada pod rządami Trudeau, który konfiskuje pieniądze z kont bankowych - oczywiście wszystko w imię bezpieczeństwa.
 44. 1 point
  @Kangur to stary news, temat jest aktualny odnośnie blokady domeny i o tym rozmawiajmy, czemu ktoś bez wyroku sądu ma zablokowaną stronę? "Informujemy, że utrzymywanie domeny fundacjawolynpamietamy.pl zostało wstrzymane (status serverHold na domenie) zgodnie z Regulaminem nazw domen .pl w związku z wyjaśnieniem wykorzystywania ww. domeny do celów zagrażających bezpieczeństwu sieci." Chciałbym dowiedzieć się więcej. Niestety kontakt z tą Panią jest utrudniony, więc trudno dowiedzieć się jak mozna jej pomóc, a ona sama nie jest biegła, bo dopiero na drugi dzień zauważyła, że domena nie działa. Dała dzień wcześniej wywiad do emisja.tv W PL od lat działa fundacja, która zajmuje sie zgłaszaniem różnych ich zdaniem nieodpowiednich zachowań, zwłaszcza w kontekście historycznym, dlatego można domniemywać, że to oni zlecają takie blokady i szykany. Co do logiki hejtu i sądów w PL, warto rozważyć ograniczenie komentarzy antyrosyjskich bo mniejszość rosyjka w PL, może każdego kto negatywnie wypowiada się o Rosjanach/Białorusinach skazać jak Ukraińcy tą Panią z fundacji.
×