Jump to content

Leaderboard


Popular Content

Showing content with the highest reputation since 02/25/2023 in all areas

 1. 7 points
  Widzę, że forum powoli niestety umiera, ja też dawno tu nie zaglądałem a pamiętam wiele super wątków tutaj Może jeszcze wróci Tymczasem domena zakupiona za 10 zł w 2014 roku, kilka razy przedłużana i sprzedała się za 15 000 PLN - prowizja AM oczywiście
 2. 5 points
 3. 5 points
 4. 4 points
  Dla .pl niczego takiego nie znajdziesz, natomiast globalnie, najlepszym, najmniej zafałszowanym źródłem danych o historycznych sprzedażach jest dnjournal.com - wadą jest to, że musisz to po prostu przeczytać, nie ma tam żadnej przeszukiwarki. Namebio jest przydatne, ale bardzo zachwaszczone - przede wszystkim sprzedażami z aukcji wygasłych domen, ale też wieloma nieprawdziwymi danymi. Wyceniarki typu godaddy czy estibot to raczej zabawki niż poważne narzędzia.
 5. 3 points
  broker.pl 13 lat temu za 40 000zł chyba była najdrożej zakupioną domeną .pl przez mnie. Dodam, że wpadła mi z opcji, sprzedałem i odkupiłem za jakiś czas właśnie w tej kwocie w 2010. Była jeszcze inna literówka .com za kwotę 2x większą.
 6. 3 points
  DOMENIACZ w kodach ASCII to 068 079 077 069 078 073 065 067 090 68+79+77+69+78+73+65+67+90=666 Nie mam więcej pytań.
 7. 2 points
  Tak, jak mówisz, każdy przypadek trzeba analizować indywidualnie i nie ma takiego prawnika, który powie, że te rejestracje były w dobrej wierze. Nawet gdyby nie było znaku towarowego Paczkomat Pro, te domeny są do odebrania jednym pismem i kupili je tylko dlatego, że to pismo wyszłoby drożej... W dobrej wierze to można sobie zarejestrować apple.pl czy tesla.pl i używać bez naruszania znaku towarowego, pilnując przytoczonej przez Ciebie klasyfikacji nicejskiej. Ale gdybyś szedł w takie rejestracje jak cocacolazero.pl czy googleplus.pl i potem się bronił, że przecież nie postawiłeś żadnej strony, to nikt Cię nie potraktuje poważnie. Nie bawcie się w takie rzeczy dla paru złotych.
 8. 2 points
  Witam serdecznie wszystkich użytkowników forum DI PL.
 9. 2 points
 10. 2 points
  Chyba w lepszym czasie nie mogła
 11. 2 points
  Chyba inne czasy są. Ale życzę wysokiej sprzedaży!
 12. 2 points
  Niestety nic się nie zmieniło. Opowieści o dostępie do kodu authinfo z panelu można włożyć między bajki. W dniu dzisiejszym uzyskiwałem kody i musiałem RĘCZNIE WYPISAĆ WNIOSEK NA PAPIERZE i zrobić skan, wysłać na maila. Firma IT a standardy jak w średniowieczu. Dobrze, że nie życzą sobie tego dostarczyć tradycyjną pocztą, albo co lepsze- gołębiem pocztowym. W sumie mogliby tak wymagać i nikt by im nic nie zrobił.
 13. 2 points
  globalne to afternic, krajowe przede wszystkim sedo
 14. 2 points
 15. 2 points
  cieżko uwierzyć w to co Pan pisze zwłaszcza, że - Słońce i księżyc są widoczne zawsze jako koło niezależnie w jakiej części ziemii się na nie patrzy (no bo chyba aż tak bardzo pan się nie zapędził w swoich przekonaniach i nie sądzi pan, że płaskie słońce obraca się frontem zawsze do osoby która akurat na nie patrzy, no i chyba nie sądzi pan, że słońce i księżyc są akuat kulami, ale ziemia jest płaska.) - Wschody i zachody słońca (bo gdyby było tak jak wierzysz, to na całej ziemii byłby jednocześnie dzień lub noc. A nie tak jak jest teraz że gdy w Polsce jest noc to w USA wciąż jest jasno.) - Na niebie są widoczne inne gwiazdy na innych półkulach. - Alaska ma bliżej do Japonii niż do któregokolwiek kraju z europy(nie wiem jak wedle ludzi wierzacych w plaska ziemie wyglada mapa, byc moze w centrum ma wlasnie alaske i japonie wiec wtedy moze Ci sie to wydac normalne, ale chodzi o to ze ze skrajnie oddalonych miejsc na mapie jest do siebie blizej niz miedzy jedna ze skrajnych miejscowosci a czyms co jest idealnie po srodku.) - Dzień polarny i noc polarna(w tym samym czasie w Polsce normalnie w ciągu doby trwa zarówno noc i dzień, skoro ziemia jest płaska to słońce powinno być widoczne dla całej planety jednocześnie). Możesz się wybrać jeśli nie wierzysz, że coś takiego istnieje i doświadczyć tego na własną rękę. @Domeniacz może pogadaj z kimś kogo Pan uważasz za experta odnośnie tego co się dzieje w Twojej głowie, żeby nie było za późno. Ktokolwiek wchodzi w uniwersum teorii spiskowych, żegna się z nadzieją, bo raz uwierzywszy w sekretny rząd światowy, szczepionki wywołujące autyzm albo płaską Ziemię, będzie już w stanie uwierzyć dosłownie we wszystko.
 16. 2 points
  Jeśli widzę iż ktoś tkwi w zwiedzeniu to staram się mu pomóc tak samo jak ratuje się tonącą osobę. Dlatego objaśniam i tłumaczę co wokół Was się dzieje w oparciu o Biblię abyście mieli czas się nawrócić albowiem jeśli się zakeczupowaliście to niespodziewanie Wasz żywot może się zakończyć - przypadłość ta nazywa się NAGLE21 i dotyka wyłącznie zakeczupowanych a występuje coraz częściej tak że nawet niespodziewanie przewracają się zarówno zakeczupowani sportowcy jak i również dziennikarze przed kamerami. A na uniwerku w Poznaniu aż 5 krotnie wzrosła ilość zgonów wśród zakeczupowanych profesorów i wykładowców. Nie rozumiem Bartek czemu uparcie powołujesz się na ludzi promowanych przez szatańskie media jak Komarenko czy kumpela Edzi Górniak - Kołakowska ? Nie rozumiesz że to kontrolowana opozycja ? Tak jak "prezydent" alternatywnych - Potocki ? Nie inaczej jest z Justysią Sochą ze stajni "szczęść bosze" i całą konfą oraz resztą tego politycznego bagna podzielonego na kilka partii a posłusznie wykonywującymi rozkazy pachołka szatana z Watykanu. I dlatego Apokalipsa mówi, że ów miasto będące siedliskiem demonów ma władzę nad królami ziemi.
 17. 2 points
  Jakbym wiedział, że już Izajasz przepowiedział stosunek Domeniacza do rynku domen .pl, to bym sobie zaoszczędził wielu stuknięć w klawiaturę.
 18. 2 points
  "inszury" to wybitnie idiotyczna przeróbka angielskiego słowa "insurance" w polskiej wymowie liczby mnogiej. Brand fatalny, zwłaszcza na usługi pośrednictwa w ubezpieczeniach. Do tegi błędy na stronie i brak obsługi starszych przeglądarek. Czyli zarówno idiotyczna nazwa jak i równie idiotyczne wykonanie. Czyli odwiedzający klikają przycisk "BACK" w przeglądarce i to ty było na tyle "wchodzenia do gry" z idiotycznym brandem i rozwiązaniem znanym na rynku od co najmniej 15 lat
 19. 2 points
  Jaki czas sobie dajesz żeby sprawdzić jej "opłacalność" ? Moim zdaniem jeśli do końca bieżącego okresu rozliczeniowego nie zapuka po nią nikt kto się bardziej niż Ty podjarał tym kwantowym zabobonem i byłby gotów zutylizować w nim trochę keszu - nie ma sensu jej nawet odnawiać. Zwłaszcza iż nienaturalna kolejność słów wartości jej nie dodaje a tymczasem dużo lepiej brzmiący komiacz KomputerKwantowy.com jest wolny a KomputeryKwantowe.com już zajęte od stycznia. Historia tych domen jest podobna: KomputerKwantowy.com - pierwsza rejestracja 2019-10-06, poszedł na szrot dn. 2020-12-25, aktualnie wolny. KomputeryKwantowe.com - pierwsza rejestracja 2021-04-18, poszedł na szrot dn. 2022-06-22 i po 222 dniach tj. dnia 2023-01-30 regnięty na nowo. @pb
 20. 2 points
  Ten nikczemny proceder stosowany jest już od wielu lat i przez coraz więcej gigantów (GoDaddy, NameCheap etc) a nawet przechwytaczy domen jak DropCatch który zbudował niemal całe portfolio HugeDomains używając do tego domainerów i "taniej" wersji przechwytywania, która oczywiście niemal zawsze zawodziła. Przykład sprzed 3 lat z quora.com odnośnie Godaddy: Źródło: https://www.quora.com/What-responsibility-does-GoDaddy-hold-for-issuing-domain-names-to-people-to-develop-websites-to-scam-people Ci ludzie po prostu nie mają pomysła jak oszacować domeny zwłaszcza iż algorytm szacujący wartość domen jest nadzwyczaj skomplikowany i potrzebuje ogromu historycznych danych z wielu źródeł oraz na bieżąco aktualizowanych trendów / transakcji żeby uzyskać w miarę zadowalające wyniki. Dlatego należy z dala omijać usługi szukania domen a nawet "sprawdzacze whois" jeśli choć raz są uzasadnione podejrzenia iż strumień wyszukiwania został użyty do tego nikczemnego procederu. Bo nigdy nie wiadomo kto i komu ów dane udostępnia. A skąd masz pewność Przemek że te dane nie są udostępniane innym podmiotom ? Zwłaszcza iż jeszcze nie tak dawno można było pobrać nawet statystyki zapytań DNS z VeriSign jeśli chodzi o wygasające komiacze nawet z rozdzieleniem na kraje z których pochodziły. Więc skoro logowany jest ogromny strumień zapytań DNS jest niezwykle mało prawdopodobne aby nie były logowane zapytania whois. Jedynym sensownym rozwiązaniem jest prowadzenie na bieżąco aktualizowanego rejestru zarejestrowanych domen co wyklucza ponad 99% zapytań które są wysyłane a te które są wysyłane powinny być komendą EPP rejestrującą daną domenę wysłaną do pewnego rejestratora którego nigdy nie złapano na żadnych podejrzanych praktykach. To najlepsza z możliwych metod jeśli chodzi o komiacze.
 21. 2 points
  Dokładnie. Zresztą dzisiaj ciekawe adresy dodaje się do ekranu startowego / ulubionych żeby nie marnować czasu na ich wpisywanie a do tego przeglądarki podpowiadają właściwe nazwy już po wklepaniu kilku liter. Niestety niektórzy przespali również i tą zmianę i wciąż myślą że jest rok 2010
 22. 2 points
  Przy łapaniu domen element losowości jest ważnym czynnikiem. Również w tym wypadku tak było. Jeśli wielu rejestratorów próbuje zarejestrować daną domenę, to nigdy nie wiadomo, któremu się to uda. Jeśli chodzi o algorytmy łapania, to modyfikujemy je praktycznie każdego dnia. Na domenę rr.pl była założona opcja, która się zrealizowała. Nie została jednak opłacona rejestracja po jej realizacji. Po 14 dniach rezerwacja domeny wygasła i domena wróciła do puli wolnych domen. DD
 23. 2 points
 24. 2 points
  całkiem spoko wykorzystanie: https://cityspace.pl/
 25. 1 point
  + poniesienie kosztu przedłużenia opcji.
 26. 1 point
  zarobek.pl jakby ktoś potrzebował na reklamę zarabianie w taki czy inny sposób to zapraszam do skladania ofert
 27. 1 point
  19-30 nie rejestrowałbym
 28. 1 point
  Minęły już 3 miesiące, także odświeżam temat, zamiast zakładać nowy... Sprzedam następujące opcje, ceny netto: alkomat.pl => 100 PLN ecasino.pl => 100 PLN epapieros.pl => 100 PLN venturecapital.pl => 50 PLN erowery.pl => 100 PLN rockstar.pl => 100 PLN pendrive.pl => 100 PLN dobrymechanik.pl => 100 PLN eksiegowa.pl => 50 PLN fanpage24.pl => 50 PLN wrozka.com.pl => 100 PLN metalove.pl => 50 PLN jewelry.pl => 100 PLN times.pl => 50 PLN crowdfunding.pl => 100 PLN ehotele.pl => 100 PLN elove.pl => 100 PLN trumny.com.pl => 50 PLN hostele.com.pl => 50 PLN webstudio.pl => 50 PLN Zainteresowane osoby zapraszam na priv.
 29. 1 point
  Adresy internetowe od początku były rozwiązaniem technicznym, więc jeśli nawet nie będą używane przez 90% ludzi, to pozostałe 10% to będzie te kilkadziesiąt-kilkaset milionów potencjalnych klientów, więc wiele domen nie będzie przedłużanych, ale nie sądzę by w perspektywie 20 lat w ogóle przestały być potrzebne z uwagi na brak sensownych alternatyw. To nie do końca może tak wyglądać, że od razu przestaniemy używać url, bo one są podstawą budowania sieci usług, 30 lat temu wystarczył html, potem języki skryptowe a dziś prawie każdy może uruchomić usługę SaaS, więc zmienia się poziom zaawansowania świadczonych usług online, ale domeny nie są problemem, tylko świadomość użytkowników i zanim dojrzeją być może właśnie ci asystenci i interfejsy głosowe pomogą w tworzeniu usług wymagających domen przy okazji, skoro to będzie tak proste to i popularność użycia dłuższych domen wyspecjalizowanych domen może wzrosnąć... Aktualnie można sporo rzeczy zautomatyzować, ale zawsze problemem jest wiedza klienta, chociażby zmiana rekordów wymaga ingerencji kogoś technicznego i to według mnie jest problemem, dlatego, że to rejestry i providerzy platform mają większą szansę na dystrybucję domen z rynków wtórnego a coraz mniej indywidualni sprzedawcy, takie odnoszę wrażenie ...
 30. 1 point
  dzień po dniu jak za dawnych dobrych czasów czajniki.pl
 31. 1 point
  Serio? Masz gdzieś zdjęcie tego? wiadomości.pl na parkingu, ale to jeszcze nie najgorsze - wiadomosci.pl należy do agory i kieruje na wyborczą
 32. 1 point
  kurde opuszczam temat.. nie zauważyłem, że został w to zamieszany Jezus Chrystus.. a że ma wrócic to wolałbym się nie narażac..
 33. 1 point
  Hej. Witajcie z rownoleglego swiata inwestycyjnego. Pozwólcie, że trochę się porozglądam i zaczerpnę trochę wiedzy
 34. 1 point
  Cena OK, keyword bardzo dobry, ale klasę niższy niż "energia".
 35. 1 point
  https://www.aftermarket.pl/aukcja/2583237/ Cena 15k i zapewne więcej nie będzie, ale tak czy inaczej dobra cena tak mi się wydaje.
 36. 1 point
  Kombinujesz @pb jak koń pod górę aby tylko uniknąć odpowiedzi na banalnie proste pytanie które zadałem kilka dni wstecz a brzmiało ono: Albowiem jak już wspomniałem wcześniej - nie dość że kpisz sobie z użytkowników forum to jeszcze Więc nie bądź gołosłowny Przemek bo najwyraźniej wstydzisz się przyznać za ile sprzedałeś i/lub puściłeś na szrot te drogocenne trzyliterówki w peelce po dekadzie kiszenia a wyśmiewasz innych. Bo to że tych wspaniałych średnich i median nikt nie jest w stanie sprawdzić jest oczywiste i dlatego właśnie na nie się powołujesz odwracając uwagę od głównego pytania. A główne pytanie dałem grubą czcionką w kolorze czerwonym na wypadek jakbyś czasem zapomniał jak brzmiało. Ale nie będę naciskał, bo jeszcze się rozchorujesz jak @keyword który raczył nas równie fantastycznymi opowieściami ale musiał odskoczyć po tym jak pewnego dnia powiedziałem "sprawdzam"
 37. 1 point
  Gdzie tu widzisz negatywizm??? Ja bym to nazwał realizmem...
 38. 1 point
  Ogłoszenie nie aktualne
 39. 1 point
  Daniel - nie wspomniałeś czy i jaką zniżkę otrzymał zwyciężca aukcji, bo to definitywnie zmienia realną wartość tej domeny, gdyż w przypadku 50% zniżki nie jest to 37 000 PLN a 18 500 PLN.
 40. 1 point
  Historia cen rejestracji i odnawiania domen .pl od 2000 roku https://danieldryzek.pl/2022/04/04/nask-podwyzsza-ceny-domen-pl-dla-rejestratorow/ Nie wiem jak było przed 2000 rokiem. Brak śladów w internecie. Przynajmniej ja nie znalazłem. Pierwsze domeny .pl były rejestrowane w 1995 roku. Np. gov.pl, nask.pl, polska.pl, tpnet.pl. Aczkolwiek jeszcze wcześniej powstała domena computerland.pl: 1994.12.14 12:00:00. https://www.kei.pl/blog/dzien-domeny Rok rejestracja .pl odnowienie .pl 2000 300 300 2001 200 200 2002 200 200 2003 100 100 2004 70 70 2005 60 60 2006 30 60 2007 60 60 2008 10 60 2009 10 40 2022 10 50 DD
 41. 1 point
  190 000 kk a tu takie heca trzymaj matole do usranej jak to mówią https://i.postimg.cc/VN72XDSF/kk-odpada-z-gierki.png Bez odbioru
 42. 1 point
  NajtanszeMaseczki.pl - aukcja Last Minute. Do 12 kwietnia. ---> https://www.aftermarket.pl/aukcja/2577478 ZOBACZ i OBSERWUJ inne aukcje startujące z atrakcyjnych poziomów! Telepolisa.pl - mocna inwestycja dla ubezpieczycieli lub brokerów polis ubezp., aukcja do 03.04.2023 ---> https://www.aftermarket.pl/aukcja/2576222 Rowery.Sklep.pl - aukcja do 12.04.2023 ---> https://www.aftermarket.pl/aukcja/2577480 TanieOdsniezanie.pl - aukcja od zaledwie xx PLN ---> https://www.aftermarket.pl/aukcja/2577481 SPRAWDŹ INNE ATRAKCYJNE OFERTY W STOPCE! NEGOCJUJ!
 43. 1 point
  You're a player in the domain name industry? Come to NddCamp Strasbourg! Workshops are in French but there are large spaces for networking, and most participants can speak English.
 44. 1 point
  Aukcja domeny przechwyconej: wordpress*org*pl 11 200 PLN https://www.aftermarket.pl/aukcja/2573971/ DD
 45. 1 point
  Kiedy zrozumiecie, że Domeniacz zna się na wszystkim? Już mi się ten film znudził a popcorn stracił smak. Teraz wchodzi do gry "nowy algorytm" więc jesteśmy zgubieni. Zrozumiecie w końcu, że nie mamy szans? Wczoraj robiłem spaghetti- wyszło okay ale zawsze może być przecież lepiej. Domeniacz- lepiej pieczarki kroić na dwie czy może na cztery części? Pytam serio. Przepraszam za off topic ale temat wyceny ide.pl już chyba został całkowicie wyczerpany więc chyba aż tak wiele nie popsuję? edit: literówka
 46. 1 point
  Bierz wszystkie
 47. 1 point
 48. 1 point
  Bardzo ciekawy artykuł, czasami aż nie chce się wierzyć skąd te nazwy się biorą
 49. 1 point
  Tak. Gospodarka od razu by się rozruszała i kryzys by się skończył. ;-)
 50. 0 points
  To jest domena z końcówką .org.pl, chcieliśmy zarejestrować bezpośrednio .pl ale NASK się nie zgodził "bo organizacje powinny rejestrować w domenie funkcjonalnej".
×