Jump to content

marismo

Użytkownik
 • Content Count

  205
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2 Neutral

About marismo

 • Rank
  Praktyk
 1. Witam U którego rejestratora kupię najtaniej opcję na domenę .pl? Szukam najlepiej takiego, gdzie cena opcji + cena rejestracji jest niższa niż w przypadku cen przedłużeń domen rzędu 60-70 zł brutto. W grę wchodzą oczywiście tylko pewni rejestratorzy którzy nie robią nadmiernej biurokracji z uzyskaniem authinfo i wytransferowaniem domeny. Pytanie wynika oczywiście z niezadowalających cen w obecnej firmie. Opcje na moje domeny chce założyć żona więc wszystko legalnie Dla przykładu w AM taka operacja (opcja+rej) to 67,65 brutto, czy ktoś na rynku oferuje to za mniej niż 55 zł?
 2. Jaka dobra zmiana? Nowy cennik to podwyżki, przynajmniej dla osób które mają kilkadziesiąt domen. Poza tym czy nie jest podejrzane, że cennik się pojawił ale PB milczy? Być może to tylko jakaś zasłona dymna bo inaczej czemu by nie zdementować, że będą zmiany właścicielskie?
 3. Milczenie PB nie musi ale może oznaczać, że zmywa się on z rynku domen a Premium sprzedał. Jeśli by tak było a żadne pewne informacje o nowych cenach nie pojawią się to uprzejmie radzę jeśli nie wiać to przynajmniej wyciągnąć authinfo domen przed 1 maja bo wówczas nie wiadomo co zastaniemy po zalogowaniu.
 4. marismo

  bmi.pl

  Spokojnie kup ją do 70 tys. Jak nic za dwa miesiące trafi znów na jakaś giełdę i reszta z nas będzie "bić się" o nią powyżej tej kwoty bo i tak jest warta 100 k jak widać powyżej...
 5. Czytałem w sieci, że kiedyś w Dropped była (dodatkowo płatna?) opcja Laboratorium, gdzie można było mieć dostęp do listy domen, które wkrótce wygasną a nie mają opcji. Oczywiście nie była to zapewne pełna lista domen, ale jakaś lista wybrana na podstawie słów słownikowych polskich i angielskich itp. Czy takie coś jest gdziekolwiek w ofercie? Myślę, że - jeśli nie ma - za drobną opłatą user byłby skłonny płacić za możliwość założenia opcji na domenę która wygaśnie za parę dni. Ryzyko w takiej sytuacji jest wciąż spore, bo abonent może opłacić domenę po wygaśnięciu, a sama lista niekoniecznie może być ciekawa dla odbiorcy, a na dodatek co ciekawsze domeny mogłby mieć zakładane opcję przez resztę osób korzystających z takiej listy ALE to wciąż w pewnym stopniu wygodne rozwiązanie dla osób które są leniwe i prowadzą własnej listy domen na które mają oko i chciałyby założyć opcję tuż przed wygaśnięciem (daje to większą szansę, że abonent nie myśli o przedłużeniu domeny). Jak dla mnie byłbym gotów płacić nawet niewielki abonament za listę WSZYSTKICH domen (po odsianiu tych z opcjami) które spadną np. za dwa dni z prawem samodzielnej oceny co jest ciekawe, choć rozumiem, że ze względu na liczbę domen mogłoby być to technicznie trudne do ogarnięcia
 6. Tego nie wiedziałem. To by wyjaśniało, co stało się z tą dość porządną jeszcze kilka lat temu firmą. Jeśli AZ.pl to Home.pl a Home.pl to 1&1 to znaczy, że od Az.pl należy niestety trzymać się już z daleka Patrząc na ofertę, podejście do klienta (procedury) oraz wygląd paneli klienta można śmiało podejrzewać, że było to wrogie przejęcie
 7. Czy w świetle obecnych przepisów nadal dopuszczalne są działania az.pl polegające na niewydawaniu authinfo celem transferu - przed opłaceniem domeny? Az.pl miał promocję "domeny za 0 zł". Z regulaminu: "W przypadku transferu nazwy domeny zarejestrowanej w ramach promocji do innego usługodawcy przed pierwszym odnowieniem, Uczestnik zobowiązuje się do jej uprzedniej prolongaty w systemie Organizatora na kolejny rok w cenie odpowiadającej kosztowi odnowienia nazwy domeny z aktualnego cennika Organizatora. Dokonanie" Czy to zgodne z zasadami NASKu? (jeśli nawet, de facto jest to naciąganie klienta na domenę, która tak naprawdę nie kosztuje 0 zł, bo przy tej cenie nie jest pełnowartościową usługą jakiej spodziewa się zwyczajowo klient czyli [domena z dowolnymi dns-ami i możliwością bezpłatnego pobrania authinfo] co jest standardową usługą domeny PL, dlatego też, występując jako klient os fiz - zamierzam napisać donos do UOKiK celem pomęczenia AZ i prześwietlenia ich regulaminów przez urzędników). Jednocześnie stanowczo ostrzegam przed hostingiem i jakimikolwiek usługami tej firmy. Biurokracja i poziom utrudniania korzystania z usług (żądanie kopii dowodu z wymazaniem danych, całkowicie nieprzyjazny panel klienta) wywierają wrażenie, jakby jakiś sabotażysta kierował tą firmą której celem stał się rychły upadek. Jakość usług innych firm (nazwa.pl, home.pl, premium.pl, aftermarket.pl) są na zupełnie innym, lepszym poziomie. AZ.pl nawet na maila potrzebuje minimum doby aby łaskawie pomóc w jakiejkolwiek pilnej sprawie.
 8. Mi tam po zobaczeniu tematu ze zdumieniem od razu skojarzyło się jednoznacznie: bb = bareback, bj = blowjob, tak więc - obie - konotacje mocno wątpliwe aczkolwiek obie bardzo popularne:))
 9. Dzięki za bardzo szybką odpowiedź. A ten rachunek to za jakie "usługi" określono jeśli z ciekawości można wiedzieć (pytam z ciekawości)? Te 18% dochodowego zapomniałem, fatalne to państwo aż zniechęca do tego typu transakcji:/ Nie dość że kupujący (firma) dopłaca VAT to jeszcze ode mnie państwo zdziera. Przy nieco wyższej transakcji są to skandalicznie wysokie koszty fiskalne. Ktoś się orientuje w jakich warunkach te 18% można z US dostać jako zwrot?
 10. Jeśli jestem osobą fizyczną i sprzedam na premium.pl domenę - jak wygląda kwestia rozliczenia? Załóżmy domena za 1000 zł netto. Premium bierze 50 zł prowizji. Czy to oznacza, że kupujący płaci 1000+VAT a ja dostaję przelew na kwotę 950 zł? Rozumiem, że premium zawiera ze mną umowę o dzieło na te 950 zł? Czy od tej kwoty ponoszę jeszcze jakieś dalsze wydatki czy te 950 to cały mój zysk?
 11. Gdzie obecnie opcja na domenę polską plus cena rejestracji jest najtańsza? Czy wszędzie cena rejestracji domeny .pl z opcji jest taka sama jak ze "zwykłej" rejestracji nowej domeny?
 12. Na niektórych forach internetowych widoczne są IP autorów postów albo nawet odpowiadające im hosty domen dostawców sieci. Załóżmy, że chciałbym zwiększyć anonimowość w miejscu gdzie publikuje się mój IP/host przy wykorzystaniu: domeny+serwera+skryptu proxy na serwerze. Cel: nie pojawiać się w sieci jako np. costam.tpnet.pl, costam.upc.pl tylko cośtam.mojawłasnadomena.pl. Czy jest to możliwe? I teraz: już dzięki wykorzystaniu serwera+skryptu proxy+wrzuceniu tego na serwer pod własną domenę i wejściu na dowolą stronę przez ów skrypt, jestem w sieci jako costam.dostawcamojegohostingu.pl np. xyz.nazwa.pl, abc.home.pl itp. A zatem już połowa mojego celu, jeśli chodzi o prywatność, jest spełniona. Pojawiam się na forach jako firma hostingowa. Wystarczy, że na dowolą stronę wchodzę przez http://mojądomenę.pl/jakiśdarmowywgranyskryptproxynaserwerze/ i jako autor postu na forum jestem jako jakiśtamnameserwer.mójdostawcahostingu.pl ALE niechciałbym być kojarzony z firmą która jest dostawcą mojego hostingu. Czy jest jakaś możliwość, np. pogrzebaniach w ustawieniach DNS w directadminie hostingu, aby zamienić nazwędostawcy.pl na mojądomenę.pl. Gdyby to się udało, mógłbym nawet przy okazji rozmowy na forum legalnie reklamować nazwą sieci jakąś konkretną domenę.
 13. O - i to są dobre informacje. Doczytałem w premium.pl że wystarczy 25 domen i mam ceny hurtowe. Czy oznacza to, że dajmy na to dzisiaj przenoszę 25 domen i od razu mam ceny hurtowe jeśli przechodzę do przedłużeń? W regulaminie ani słowa o końcówkach, czy więc na te 25 mogą składać się różne rozszzerzenia np. .pl. .com.pl i .com? OVH wychodzi ~50 gr taniej za domenę, a ponieważ podobno robią biurokrację przy transferze do zewnętrznej firmy oraz mają mniej funkcjonalną stronę, to chyba gra nie warta świeczki by iść do OVH.
 14. Wydawało mi się, że był taki wątek, ale nie odnalazłem. Gdzie obecnie najtaniej przedłużę domenę .pl? Mam jakieś 20-30 domen, dla bezpieczeństwa porozrzucanych po kilku serwisach (i tak przy tej ilości nie dostanę rabatu jeśli je gdzieś razem umieszczę). Z tego co znalazłem to forpsi ma 45 netto=55,35 brutto. Jakaś w miarę znana i pewna firma oferuje tańsze przedłużenia pl-ek? Pytanie bonusowe - spodziewać się raczej stangnacji cen przedłużeń, spadków, a może wzrostów? Całkiem niedawno ceny podniosło premium.pl co było oczywistym powodem ucieczki do forpsi. Jeśli ceny przedłużeń pl-ek będą na obecnym poziomie to kiepsko widzę rozwój domeny pl w świetle dotcomów i wysypu nowych ninjarskich rozszerzeń. Wielu przedsiębiorców mało obchodzi prestiż itd, woli dać jakieś .ovh itp. byle płacić mniej. A z coraz mniej ruchliwym towarem jakim są pl-ki zostaną tylko domainerzy, których domeny coraz częściej będą spadać, bo zainteresowanie odkupowaniem zajętych domen pl maleje gdy liczba mozliwych i wolnych rozszerzeń dla danej frazy rośnie.
 15. Nie przesadzaj. Poza gimbazą, jest tam trochę wartościowych domen. Wczoraj widziałem aukcje 2-literówki, 2-znakówki, bywają aukcje trzyliterówek, zdarzają się aukcje generyków... Jedna z dwuliterówek .pl była na aukcji za ok 1000 zł więc jak allegro straci na oglądalności to będzie dobrą okazją do zakupu fajnych domen w niespodziewanie niskich cenach (zakładając, że aukcja nie jest ustawiona, ale z tym to coraz cieżej z uwagi na coraz wyższe prowizje od sprzedaży).
×