Jump to content

Pan_Grzegorz

Użytkownik
 • Content Count

  4,256
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  73

Everything posted by Pan_Grzegorz

 1. gnu*pl Trafiła na aukcję: https://www.aftermarket.pl/aukcja/2557255/?_track=ced393db199cf20bb30bb6fd8242cc51
 2. Domena nie jest zła, w dłużej perspektywie może się sprzedać za kilka tys., może nawet kilkanaście, ale raczej nie tak na zawołanie.
 3. Gwoli wyjaśnienia, mówiąc o kliknięciu miałem na myśli, że zapiszę się do pp z jego reflinka.
 4. Domyśliłem się, że chodzi o reflinka, ale nie mam z tym problemu, gdyby chłopak przyłożył się do pracy to chętnie bym mu kliknął w razie potrzeby. Mało tego - Ty znasz się na pozycjonowaniu - jeżeli napiszesz dobry poradnik (może być z reflinkami), to też chętnie skorzystam
 5. Skąd informacja o tej kwocie? Nie żebym wątpił, bo uważam że domena jak najbardziej tyle warta. edit: źle zrozumialem, że w 2020 została sprzedana, a teraz złapana na opcję
 6. Tak, jak piszesz, chyba najlepiej podzielić na koszyki. Najważniejszy jest umiar. Stojąc przed dylematem, czy lepiej zapewnić wszystkim domenom podobna ochronę czy skupić się na tych najlepszych i je potraktować priorytetowa zapewniając przedłużenia na wiele lat, a resztę drugorzędowo, myślę że druga opcja jest bardziej racjonalna.
 7. te drugie to nieco inna sytuacja, klient końcowy, chyba częściowo wycofują się z polskiego rynku już od jakiegoś czasu *land*pl
 8. tak, dobra domena z branży kulinarnej
 9. Ciekawe podejście, ale obawiam się że w domenach się nie sprawdzi.
 10. Czym jest graffiti wiem, graffity niestety nie kojarzę.
 11. Co to jest "graffity"?
 12. Wg mnie bardzo ciężka domena do wyceny, z gatunku takich, gdzie oceny domainerów i klientów końcowych mogą się rozminąć. Z pewnością nie jest topowa, ani nawet bardzo dobra, ale na portal typu oferia czy useme nadawałaby się niemal idealnie + może mieć też inne, nieoczywiste zastosowanie, jak to często bywa. Raczej nie sprzedałbym za mniej niż 10k netto, ale też nastawiłbym się na długie czekanie.
 13. Takie domeny uwielbiają spadać, ciekawi mnie jaka jest przyczyna. Może to, że spora część klientów uważa, że byli jedynymi potencjalnymi kupcami na tę domenę (przynajmniej tak mi często piszą podczas negocjacji i to w przypadku domen, gdzie akurat na zainteresowanie nie można narzekać) i nikt inny nie będzie już zainteresowany odkupieniem, gdy projekt nie wyszedł.
 14. Ciekawe co to za "system zachęt czy promocji dla abonentów domen"? Ktoś ma informacje?
 15. tak, niestety w AM również udzielono takiej odpowiedzi
 16. Czy jest jakiś sposób, by odnowić domenę która była już odnawiana w danym okresie rozliczeniowym?
 17. @DD dzięki Daniel Nawet dostałem już kilka ofert, w tym jedną na 200 zł, właśnie zastanawiam się czy przyjąć
 18. Nawet pojawiła się jakaś zaślepka na stronie. Firma o takiej samej nazwie?
 19. Ale z prawnego punktu widzenia możliwość odstąpienia dotyczy chyba towarów, a nie usług. A z tego, co zawsze bylo mówione to domena jest usługą. Chyba, że się mylę.
 20. Nie jest wcale takie oczywiste, że mała lub nawet zerowa ilość informacji wpływa na ceny domen. To znaczy wpływała z pewnością kiedyś, na ceny tych domen, przerzucaniu na zasadzie gorącego kartofla. Ale ten rynek się skończył, bo takie domeny (nie zaspokajające żadnej potrzeby rynkowej, np. zbyt niszowe) przestały być komukolwiek potrzebne. Natomiast czy właściciel firmy, który ma realną potrzebę kupienia domeny rzeczywiście śledzi rynek domen i ma to przełożenie na jego wybór? Czy jeżeli jest w stanie zapłacić np. 100 czy 300 tys. zł to zrobi na nim wrażenie, że jakaś domena sprzedała się za 10 tys. czy nawet 30. A może wręcz obniży swoją ofertę. Chyba lepiej zrobić lustrację swojego portfolio (a najlepiej postrzegania świata) i zastanowić się czy ma się ofertę odpowiadającą potrzebom rynkowym, ale aktualnym, a nie tym sprzed 20 lat.
 21. poliweglan.pl poliweglan ! pl + idn Cena 5 tys. zł netto. Zapraszam do kontaktu.
 22. Opierając się wyłącznie na tym, co mówisz, czyli że masz pomysł na taki projekt i jesteś w stanie go zorganizować, a nawet już to robisz, to ja nie sprzedałbym za takie pieniądze. Domena jest bardzo dobra na takie zastosowanie, ciężko będzie o lepszą samemu dużo nie płacąc, a pieniądze chyba nie są zniewalające w zestawieniu z kosztami życia w USA.
 23. Powiadomienia o odpowiedziach w tym nowym czacie kupujący-sprzedający chyba nie działają najlepiej, przychodzą na maila, jak chcą. Pewnie klient dostaje, a raczej nie dostaje je tak samo.
 24. "Argumenty", że domeny generyczne dla SEO są mało przydatne są tak samo istotne, jak to że nóż jest mało przydatny do jedzenia zupy. I w takim samym stopniu podważają ważność i sens istnienia noża.
×