Jump to content

prezes

Użytkownik
 • Content Count

  216
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

13 Good

About prezes

 • Rank
  Praktyk
 • Birthday 05/01/1984

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Warszawa, Berlin
 1. Gdzie polecacie szukać krótkich dotcomów, w większym asortymencie, poza Sedo, takie z niższej półki cenowej ale jeszcze znośnie brzmiące, czyli bulpy.com za 50 usd - tak ale xkqo3.com za 50 usd - już nie. Bo potrzebuję kupić nieco takich domen i w sumie adresy dowolne, byle krótkie do 5 znaków w .com, ale już w nonsensy nie chcę ładować choćby centa.
 2. Pytanie - czy da się zaparkować domenę w samym premium ale tak, aby nie wisiała informacja "domena na sprzedaż" tylko aby informacja była napisana bardziej elegancko - najlepiej sam formularz kontaktowy do właściciela bez epatowania sprzedażą i negocjowaniem? Wydaje mi się, że widywałem takie domeny podpięte na premium ale pogrzebałem w ustawieniach giełdy itp.i nie widzę takiej modyfikacji?
 3. Firma, która stworzyła całkiem niezłą markę za granicą, w Polsce zatrudnia pracowników którzy popełniają błędy i narażają ją na utratę reputacji wiarygodnej firmy hostingowej. Mam nieustanne problemy z OVH, wynikające z niekompetencji i braku rozezniania w przepisach prawa tego rejestratora i ich pracowników. Czy wiecie, że OVH, pomimo, że prawo tego nie wymaga, samodzielnie "zamaskowało" adresy e-mail abonentów domen (które w większości przypadków i tak ukryte były), mówiąc bardziej obrazowo - bez zgody abonentów pozmieniała im e-maile na własne, do których nie wiadomo kto ma dostęp? Wymyślili sobie, bo nie ma to pokrycia w przepisach polskiego prawa, że RODO wymaga od nich ukrycia naszych - abonentów - e-maili. Posiadając pojedyncze wartościowe domeny zostałem odcięty od możliwości kliknięcia w link potwierdzający przy próbie wytransferowania domeny z obawy na burdel w tej firmie. Link potwierdzający nie doszedł a firma z rozbrajającą szczerością przyznała, że nie mają mojego płaszcza i co im zrobię? A zrobię, bardzo dużo, bo już planuję szereg pism do właściwych instytucji i rejestru. Jednak to nie koniec historii. Jako sposób na "aktualizację" mojego -abonenta- emaila zaproponowano mi zmianę e-mailu abonenta (traktowane jako zmiana abonenta). Czyli: najpierw bezprawnie zmienili mój e-mail a teraz ja mam sobie ręcznie go zmienić na własny! OK, zaktualizowałem e-mail na własny. Pomimo, że jest to domena .pl, przeniesiona do OVH wiele miesięcy temu, teraz po zmianie e-maila nie mogę z kolei dostać ponownie kodu authinfo (poprzedni transfer był nieudany bo nie dostałem linka) bo OVH oferuje zabezpieczenie przed wytransferowaniem i przez 60 dni od "zmiany abonenta" (czyli zmiany e-maila abonenta z ich bezprawnego na mój własny) znów nie mogę dostać authinfo i przenieść się z tego informatycznego syfu. Czym to śmierdzi? Odpowiedzcie sobie sami.
 4. Jak oceniacie zależność tego, co dacie na stronę główną domeny do zainteresowania, pytań i ofert klientów? Czy częściej sprzedają wam się domeny z własną prostą stroną typu "domena na sprzedaż - kontakt ...." czy łatwiej znajdywaliście klientów, gdy po wejściu na stronę klient miał przed sobą profesjonalną ofertę sprzedaży pośrednika typu AM, Premium? Czy macie jakieś doświadczenia, która z w/w firm (lub jaka inna) jako oferent domeny - częściej zachęcała nabywców, co można zaobserwować po wiadomościach z pytaniami, otwieraniem negocjacji lub po prostu kupnem. Czy łatwiej złapać klienta prostą stroną z bezpośrednim kontaktem, czy raczej ufają panelom sprzedawców, gdzie mają FAQ, zapewnienie czy i kto wystawi im FVAT itd.? Jakie praktyki polecacie a jakich nie? Łatwiej znaleźć klienta bez podawania ceny online (więcej głupich pytań i ofert ale i negocjacji) czy preferujecie sztywną i widoczną cenę domeny, nawet kosztem braku zainteresowania odwiedzających ze względu na cenę lub możliwość sprzedaży grubym rybom za stosunkowo niską wobec nich cenę (wiadomo - klient korporacyjny, cena podczas "rozmów" idzie w górę...). Pytam oczywiście o przypadki klienta docelowego który sam znajduje domenę która go interesuje i zależy mi na tej konkretnej waszej domenie, nie o sytuacje, gdy domeny wiszą na giełdzie i stąd są wybierane.
 5. Między innymi przez brak przewidywalności i zaufania wyeksportowałem się z AM. W takich sytuacjach komunikacja kryzysowa jest istotna, tymczasem cisza.
 6. Hej Czy są jakieś wieści z rynku rejestratorów domen.pl? Firmy przeżywają stagnację, a może po prostu bez większych rewolucji działają sobie? Forum w ostatnich czasach jakby siada, co też trochę daje do myślenia. Podzielcie się swoimi spostrzeżeniami i ocenami. Przy okazji - znacie jakichś rejestratorów, którzy taniej od Aftermarket i Premium przedłużają .pl (poza firmami gdzie szkoda zachodu o kod authinfo później). Tak sobie popatrzyłem w cenniki AM i Premium i chyba w ostatnim roku-dwóch poszły w obu firmach do góry, przykładowo przy +25 domen w Premium przedłużenie kosztuje +60 zł brutto. Czyli jak tych klientów trochę jest i domen trochę mają (pomijając "hurtowników") to marża za co by nie patrzeć automatyczny proces przedłużenia jest już klarowna. Może przydałoby się jakieś wzruszenie rynkiem w postaci pojawienia się realnej konkurencji? Bo że NASK podejmie jakieś kroki w celu rozruszania rynku to nie wierzę, instytucja od dawna słabo zarządzana.
 7. Mamy beznadziejne prawo domenowe, ktoś inwestuje w domeny a błahy regulamin może wiele zniweczyć. Podobnie mam zastrzeżenia do działania tzw. sądu polubownego przy jednej izbie. Przywołane wcześniej przykłady w wątku - Węgry, Białoruś - pokazują kierunek naszego pięknego kraju. I wiele się nie zmieni bo inwestorzy nie mają jasnego i skutecznego reprezentanta, sam NASK podejmuje wiele wątpliwych i co najmniej dziwnych działań, niektórych już od paru lat. Właścicielu domeny art.pl (www.art.pl - dłuuga lista subdomen) - módl się aby resort Kultury nie wpadł na pomysł unarodowienia twojej domeny a nawet i repolonizacji subdomen, jedna szybka ustawa o Unarodowieniu Witryn Kultury i po artystach...
 8. No cóż, jak się wiąże z firmą której oferta komponowana jest pod nazwijmy to delikatnie niezbyt ogarniętego klienta (sukces nazwa.pl opiera się w końcu nie o konkurencyjność, a długą obecność w biznesie i marketing) to nie ma co się dziwić, że traktują cię jak typowego jelenia. Z tego co wiem sytuacja finansowa firmy nie jest idealna i taki telefon wykonuje zapewne osoba niezbyt dobrze opłacana, której głodowa pensja zależy wyłącznie od liczby baranków przegonionych do zagrody Korzystając z okazji, odradzam podobnie kontakty z firmą AZ.PL. Od czasu zmian właścicielskich właściwie nie ma co z nimi współpracować. Tylko dlatego, że nie mam czasu na donosy (ale może ktoś się zainspiruje po przeczytaniu) nie napisałem jeszcze prośby o kontrolę GIODO w tej firmie. AZ.PL, w celu wydania kodu authinfo dla polskiej domeny, w przypadku klienta fizycznego warunkuje to przesłaniem wniosku o wydanie kodu z dołączeniem fotokopii dowodu osobistego/paszportu. Takie działania AZ.PL są najprawdopodobniej bezprawne. Przetwarzający dane nie ma prawa żądać takich danych, które znacząco wykraczają poza potrzeby związane z wykonywaną usługą. Duże problemy w bardzo podobnym przypadku miały kilka lat temu telekomy, które podpisując umowy z klientami w sklepach, robiły zdjęcia dowodu w ramach podpisywania umowy. Firmy takie jak Orange miały z GIODO ogromne problemy i po zaangażowaniu wielu sił i środków (także finansowych) już nie kserują dowodów klientów tylko spisują co muszą. Nawet jeśli AZ.PL chce pełnić rolę policjanta sprawdzającego czy aby na pewno ktoś nie podaje fałszywych danych, w bezprawny sposób żąda kopii dowodu na której znajdują się zdjęcia klientów. Zdjęcie jako dane wrażliwe w ogóle firmie AZ.PL nie jest potrzebne, nie mówiąc o szeregu innych informacji na skanie dowodu, których firma w ogóle nie powinna żądać i w razie wycieku danych AZ.PL przetwarza dane pozwalające na różne przestępcze działania, choć wielu z tych danych nie potrzebował. GIODO powinien wziąć tę firmę solidnie za kuper, sprawdzić jak wygląda fizycznie ochrona danych wrażliwych (80% przypadków kontroli GIODO kończy się szeregiem sankcji a przede wszystkim wszczęciem postępowań administracyjnych obligujących finalnie firmy do baardzo kosztownych finansowo zmian, angażowania prawników, przedstawiania certyfikatów itd.). Jakby komuś AZ.PL zaszła za skórę polecam napisać donos w tej sprawie :-) Ja nie mając czasu po prostu dałem sobie spokój ze (szczęśliwie) śmieciowymi domenami które tam zarejestrowałem.
 9. Jeszcze jedno. Dane konta premium a dane kontaktów abonenckich (których może być kilka) to dwie różne sprawy. Jeśli na moim koncie premium zarejestruję domenę na żonę jako osobę fizyczną i wystawimy ją na aukcję, ktoś kupi domenę to przy opcji faktura VAT od premium, kto potem rozlicza się z premium? Wypłata/umowa/dokumenty są generowane na użytkownika konta premium czy na dane abonenta domeny - czyli rozliczam się z wami ja czy małżonka?
 10. Pytanie o giełdę: mam konkretną domenę.pl i chcę by na niej nie wyświetlała się jedynie informacja, że domena jest na sprzedaż z klawiszem "Negocjacje - złóż ofertę" tylko aby po wpisaniu domeny.pl od razu wyświetliła się strona giełdy gdzie mam np. dodatkowy opis domeny. Jest to możliwe?
 11. NASK może wszystko i co im zrobicie Póki co, bo problem cen usług wg. NASKu można rozwiązać wyłącznie kompleksowo.
 12. Mam pytanie OT, czy ktoś wie, co to za kawałek leci w tle?
 13. Mało robi na mnie wrażenie dlatego to mój pierwszy wpis w tym wątku. Ot, potentaci polskiego rynku medialnego i ich kreatywny adres na potrzeby krótkich linków. wybr.cz
 14. Szanowni Państwo Koledzy Nie ma sensu pisać petycji do pani Streżyńskiej ws. NASK, mam wrażenie, że coś chcecie ale nie rozumiecie istoty organizacji NASK i resortów którym podlega. Osobiście kierowałbym się za oficjalnym lobbingiem ze strony czy to PSIDu czy jakiegokolwiek innego stowarzyszenia, które możemy zarejestrować bardzo szybko, na rzecz odebrania NASKowi rejestru domen. NASK jako jednostka w ogóle nie musi zajmować się rejestrem domen. Wystarczy na drodze oficjalnego lobbingu przedstawić nowemu rządowi problemy wynikające z funkcjonowania narodowego rejestru domen w ramach NASKu, zagrożenia w obecnej organizacji tej instytucji, korzyści płynące z reorganizacji i voila. Sam obecnie nie miałem czasu się tym zająć ale wiem, że pewne propozycje zmian dotykających m.in. NASK będą przedmiotem rozmów w stosownym resorcie i jego departamentach. Oczywiście należy się tylko zastanowić, czy obecna władza, jeśli powoła jakiś "Narodowy Rejestr Domen PL", jak to wpłynie na rynek, kto tym będzie rządził i ustalał zasady. Ciekawe też, czym wtedy zajmie się NASK w którym obecnie mają "nadmiar" pracy. Nie ma sensu robić wojenen podjazdowych i napuszczać Streżyńskiej aby kopała się z koniem. To zbędne. Dopóki NASK w obecnej formule będzie trzymał łapę na domenach, życzeniowe posty o ile to powinny potanieć odnowienia, można sobie klepać w kosmos. Zainteresowanych szczegółami zapraszam na PW.
 15. Sądzę podobnie. Sam mam nazwisko w tej końcówce i w tej domenie jest ono zajęte, ale nie wzrusza mnie to. Jeśli ktoś chce mieć domenę pod nazwiskiem to raczej przemyśli waszą ofertę 2x. Firma jest dość mała, w stosunku do innych uczestników rynku domen i przez to dużo mniej przewidywalna. Mocno bym się zastanowił nawet jakby rozdawano domeny po 10 zł. Jeśli już szukamy domeny pod nazwiskiem to raczej na lata. Przykład. Wolę jakiegoś hacka typu kovvalsky.com niż nawet kowal.ski bo przynajmniej mam pewną wiarygodność, że jak rozpromuję domenę to za rok cena jej przedłużenia nie skoczy dramatycznie. Nie każdy ma nazwisko na ski, a i panie -ska też by pewnie miały pewne uwagi co do tego typu oferty. Nie widzę większej szansy na zdobycie rynku w domainingu nazwiska. Osobiście, ponieważ nie szło mi dogadać się z właścicielami domen z moim nazwiskiem, dla wygody, mam po prostu swoje inicjały w .pl, prościej i łatwiej np. przy obsłudze maila. A długość domeny ma znaczenie
×