Jump to content

nazwadomeny

Użytkownik
 • Content Count

  12
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by nazwadomeny

 1. Wielu jak co roku narazi się na koszta rejestracji, lub kupna domeny po czym będzie kisił domeny wiele lat, opłacając przedłużenia, aż w końcu przestanie przedłużać. Domeny z powstaniem olbrzymiej ilości końcówek, nie opłaca się kupować z rynku wtórnego, wyjątkiem jeszcze mogą być domeny .com, bo .pl to utopione pieniądze. Jak zwykle najwięcej zarobią rejestratorzy domen, a nie ci co je posiadają, bo to tylko koszt i to nie mały jak ma się więcej niż jedną domenę
 2. Jakoś w twoją strategię i w twoje zarobki nie wierzę, może zarobiłeś 100zł...Sorry nie wierzę nawet w domeny w dziale sprzedane, gdzie dalej wiele domen wisi na parkingu i nie zostało zagospodarowanych. Tak samo nie wierzę w sprzedaże za ponad 50k, gdzie nie powstały żadne strony www, to zwykłe karuzele podatkowe, szwindel, a nie prawdziwy zarobek. Sorry w twoje sprzedaże domen też nie wierzę... Szkoda strzępić ryja
 3. Forum powinno być zakazane, tu nikt nie zarabia, oprócz naganiaczy pracujących dla rejestratorów domen, którzy zarabiają na rejestracji i przedłużeniach. Ile ja przez was utopiłem kasy na przedłużenia i rejestracje to szkoda gadać, miałem coraz więcej nowych domen i coraz droższe koszty przedłużeń, to mi się nigdy nie zwróci. Co gorsza jak puszczałem wiele domen na przestrzeni lat, to po chwili je kolejni domeniarzy rejestrowali i też kisili wiele lat, aż je w końcu przestali przedłużać. Przez was nawet zainwestowałem w domeny *.tel które od początku się do niczego nie nadawały, ale inni rejestrowali to i ja kilka kupiłem. Jestem ciekawy kto najwięcej utopił, bo był też tu taki co miał z 1000domen i całe portfolio po jakimś czasie nie przedłużył, co z tego, że ktoś taki sprzeda jedną domenę za 3000zł,jak za resztę przy przedłużeniu i zakupie zapłacił 15000zł ? Też kilku obserwuję co mają po 50 lub 100domen i przez lata je konsekwentnie przedłużają, z czego może jedną domenę sprzedali za kilka tysięcy, co w sumie też nie pokrywa kosztów jakie przez lata ponieśli. W tym roku sprzedało się kilka domen, ale tak na prawdę to mi to śmierdzi i to były pseudo sprzedaże, aby sobie zrobić sztuczne koszty w działalności gospodarczej, po czym odzyskać podatek, bo to ciężko sprawdzić, tym bardziej, że domeny nie były jakieś mega wybitne.
 4. Na moje domeny *.eu się nie sprzedają już od dawna
 5. Mam jedną domenę ".org", którą chcę zaparkować, mam zwykłe konto w mBank w złotówkach, mam też paypala, gdzie najlepiej zaparkować aby nie było problemów z wypłatą środków? Nie liczę na duże zyski, gdzie jest najmniejszy prób wypłaty? Będę pierwszy raz w życiu parkował, fajnie będzie jak chociaż zarobię 5zł, bo domena leży i strona generuje tylko koszty.
 6. Namnożyło, się przez ostatnie lata sporo nowych końcówek przykładowo .pro .sexy .link .xyz itd, itp.... Jednak ceny w porównaniu do .com są olbrzymie, z czego wynika, że nowe końcówki domen przy rejestracji z palca, oraz przy przedłużeniu są takie drogie w porównaniu do starych wszystkim znanych domen przyklładowo .com .org czy .pl? Na ile takie końcówki są bezpieczne, w sensie czy istnieje ryzyko, że pewnego dnia nowe rozszerzenia domen po prostu nie znikną, skoro często nowymi końcówkami zarządzają firmy typowo komercyjne?
 7. Sprzedam domenę marzenia.net
 8. Po jakim czasie należy sobie odpuścić domenę? Mam kilka domen które zarejestrowałem 10lat temu, powoli do mnie dociera, że tam nie ma zbytniego ruchu, zainteresowanie zerowe, podobne domeny, a nawet lepsze inni też zarejestrowali i trzymają na sprzedaż, żadnych klientów końcowych, po ilu latach należy sobie domenę odpuścić i przestać opłacać?
 9. Za raz wyjdzie, że trzeba mieć 50domen + poleconych w piramidzie, rabat za co konkretnie dają?
 10. Jest spora różnica 62zł, a 43zł, nieźle mnie łupią
 11. nazwadomeny

  RODO

  Ja tam widzę same zalety RODO, dane whois dla domen światowych w końcu są zamaskowane, nic poza datą wygasania i dnsami się nie dowiesz
 12. Obecnie płacę za odnowienie com, net, org ponad 60zł, gdzie znajdę tańsze odnowienia? Czy wszędzie jest tak drogo? Na stronach często brak cenników odnowień, lub są tak pochowane, że nie da się ich łatwo znaleźć (strony przewijane bez końca) więc co polecacie?
×