Jump to content

Domeniacz

Użytkownik
 • Content Count

  503
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  17

Everything posted by Domeniacz

 1. Nigdzie nie napisałem że jestem mistrzem świata jak starasz się sugerować. Natomiast uważam iż jeśli się coś robi - trzeba starać się być w tym najlepszym a oczywiste jest iż nie można być najlepszym we wszystkim. Największe sukcesy odnoszą Ci - którzy robią to co lubią i starają się właśnie w tym być najlepsi. Jeśli chodzi o rynek PL - najlepszym sposobem pozyskania dobrych domen są opcje i Ci którzy w nie zainwestowali w odpowiednim czasie uzyskują największy zwrot z inwestycji, gdzie owe ROI nawet ze sprzedaży domeny za 3K PLN - wielokrotnie przekracza skromne 10x o które kłócił się ze mną @Alexis twierdząc iż jest to niemożliwe. A w rzeczywistości siedząc ponad 10 lat na tym forum nie miał po prostu wiedzy jak nawet takie skromne ROI osiągnąć. Natomiast korzystając z rynku wtórnego - jest dobrze jeśli tylko jest zwrot z inwestycji zamiast strat a ten zwrot jest o wiele niższy zwłaszcza w odniesieniu do całego portfolio - albowiem dostępne dla Ciebie są tylko te domeny, których nikt inny nie widział sensu łapać czy też wyżej licytować. Co oczywiście nie wyklucza iż od czasu do czasu może się trafić wyjątek od tej reguły i sprzedaż z dobrym zyskiem. Ponadto wiele się na rynku domen zmieniło - ale nic od 10 lat po stronie obecnych do tej pory przechwytywaczy i podejścia domainerów do tego rynku. Efektem całkowitej stagnacji oraz braku reakcji na zmiany na rynku przez ostatnie lata - jest powolny upadek rynku wtórnego domen PL. I jest to tendencja nieodwracalna czy to się komuś podoba czy też nie. Jeśli chodzi o przechwytywanie na rynku PL - ze względu na to iż na wszystkie dobre domeny są pozakładane opcje - ma ono sens wyłącznie wtedy gdy stanowi dodatek do innych usług. Ponadto w przypadku usługi dostępnej dla każdego - trzeba mieć spory zapas kapitału na zagrywki konkurencji które nie są widoczne dla klienta a powodują znaczne straty po stronie usługodawcy na różne możliwe sposoby a @pb podał jeden z nich.
 2. @trzyliterowe - Gdybyś nie był ciemny jak grobowiec w deszczową pogodę - to wiedziałbyś iż absolutnie każdy przechwytywacz prowadzi statystyki i dzięki temu wie o nowej konkurencji juz w pierwszym dniu jej pojawienia się na rynku. I dzięki temu @pb zaoszczędził trochę grosza na testy @Linkhouse. Nie trudno też powiązać nazwę danej firmy z whois z nickiem na forum, czy też tematem o tej samej nazwie. Ale chyba przerasta to Twoje skromne możliwości pojmowania otaczającego świata. Nie zmienia to faktu iż tylko robisz z siebie pośmiewisko starając się nieudolnie polemizować w kwestiach o których nie masz zielonego pojęcia, szukając do tego poparcia na swoje głupkowate teorie. Uważaj, bo targetujesz tą wypowiedzią również administratora forum, który w świetle Twojego rozumowania również jest błaznem albowiem jego projekt Domenos.pl również nie działa i to od kilku lat. Ponadto nie przypominam sobie abyś zgłosił się do testu a miałeś na to sporo czasu. Więc kto tu defacto jest błaznem ? My czy TY ?
 3. Jesteś rejestratorem ? Jakie masz sukcesy na rynku przechwytywania ? Robisz z siebie pośmiewisko zadając pytania odnośnie których nie masz żadnego doświadczenia i na które sam nie znasz odpowiedzi jak większość tej forumowej gawiedzi. A na tym forum jest zaledwie kilka osób które można policzyć na palcach jednej ręki i które mają jakiekolwiek sukcesy na rynku przechwytywania PL że już o rynku komiaczy nawet nie wspomnę. I liczysz na to iż takiego laika jak TY ktoś potraktuje poważnie ? Zaiste będą to tylko Tobie podobni jak @Czyzis Więc jedynie kto tu jest śmieszny to jesteś TY sam, ale nawet i tego nie rozumiesz. A jeśli nie podobają Ci się moje wypowiedzi - użyj opcji ignorowania zamiast męczyć się z tematami w których zupełnie nie kumasz czaczy i płakać po wątkach z zazdrości że inni o wiele mądrzejsi od Ciebie czytają. A poklask jakiś pacanów i ich opinie na temat mojej osoby nie interesują ani mnie ani nikogo kto ma inteligencję choć ciut większą od konia. @trzyliterowe - otrzymałeś czerwoną kartkę za swoją wyjątkowo chamską i prymitywną wypowiedź. Dlatego udajesz się teraz w podróż do krainy zapomnianych, gdzie oczekuje Cie już @sebastian0000 i zaraz kilka innych osób również tam dołączy. Nie pozostaje mi nic innego jak tylko powiedzieć: Have a nice trip ! Bye
 4. Wyjątkowa upartość ma na celu osiąganie zysków a nie strat - które z kolei dają wolność finansową. Dlatego jak tylko pojawia się takie widmo - mało opłacalne inwestycje zmiatam ze stołu jednym ruchem ręki bez mrugnięcia okiem i biorę się za kolejny projekt bądź rynek. A sam projekt bazował na sprawdzonych rozwiązaniach które stosuje od lat na rynku zachodnim oraz ogromnej ilości danych zarówno odnośnie samych domen, ich sprzedaży jak i również SEO. Codziennie moje oprogramowanie aktualizuje ponad 200 milionów rekordów w bazie odnośnie domen na globalnym rynku i nie jesteś w stanie nawet zmienić serwera dns abym o tym nie wiedział, do tego tworzone są statystyki, trendy itd na podstawie których moi klienci uzyskują znacznie lepsze rezultaty - zarówno dotyczące domen do sprzedaży jak i również domen pod seo. Ale skoro nie chcieliście znacznie lepszych i wyjątkowo efektownych rozwiązań, nikogo na siłę przecież zmuszał nie będe. I nie martw się, jeśli ktoś tu stracił - to napewno nie ja W efekcie końcowym usługa została zmodyfikowana pod odbiorców hurtowych będących Partnerami NASK a oferta jest dostępna w dziale OGŁOSZENIA. I dlatego nawet jeśli będziesz korzystał z mojego systemu - nigdy się tego nie dowiesz, ponieważ stanowi to tajemnicę handlową.
 5. @trzyliterowe - Widzę iż jesteś typowym prymitywnym przykładem intelektualnego betonu a Twój baniak wymaga poważnego remontu albowiem beton Ci się ulewa. Jak widać po raz kolejny miałem dobre przeczucia odnośnie Twojej osoby, co zresztą napisałem do @pb który dał się naiwnie nabrać na Twoje "przeprosiny". A z takim słownictwem i kulturą - to właściwe miejsce dla Ciebie stanowi obora, gdzie możesz się uwalić i czekać na karawan.
 6. Wolność finansowa Robię to co lubie, tam gdzie lubie i kiedy mam na to ochotę Rozwój intelektualny Ale pewnie nie takiej odpowiedzi się spodziewałeś albowiem większość ludzi ma zupełnie inne priorytety. A nawiązując do podanych sukcesów, zostały osiągnięte od pkt. 3-go do 1-go dzięki wyjątkowej upartości w dążeniu do celu. I tak zapytam z ciekawości - ilu ludzi znasz którzy mają podobne osiągnięcia i priorytety ?
 7. Po pierwsze: Nie zmieniłem zdania na temat tego iż w odpowiednim czasie zainwestowałeś w opcje ale do "podziwu" to daleko Po drugie: Zmieniłem zdanie na temat Twojej osoby, wyłącznie po tym jak chciałeś wcisnąć kit o Twoim rzekomym i 15-to letnim doświadczeniu w SEO/SEM Po trzecie: Każdy krętacz i oszust ma ze mną pod górkę, niezależnie od pozostałych kwestii. A teraz masz jeszcze do mnie pretensje, że Twoja fantazja i brnięcie w tematy o których nie masz pojęcia Cię zgubiły, ale to typowy przykład niewyobrażalnej wręcz głupoty a nie hejtu. Zresztą podobnie było z Twoim nowym koleżką Sebusiem - który od kilku miesięcy nie potrafi podać wspaniałego wzoru z którym się wygłupił. Sprawdza się tu zasada iż nieszczęścia chodzą parami albowiem tylko w grupie takie ofermy czują się mocniejsze @Alexis - nagraj może film o syndromie forumowego milionera, widzę tu kilku kandydatów mających spore doświadczenie w tej kwestii z Tobą na czele
 8. Po pierwsze: Nie w/g mnie a narzędzia używanego przez agencje SEO/SEM, którego defacto nie znasz - czym udowodniłeś że masz zerowe pojęcie zarówno o SEO jak i SEM. Po drugie: Liczba haseł jest określona, ale Twoja logika nie pozwala zrozumieć nawet takiej oczywistości. Po trzecie: Gdy wytknąłem Ci błąd - starasz się nieudolnie powoływać na argumenty o których nie masz pojęcia a pisałem Ci abyś nie brnął w to o czym nie masz pojęcia bo tylko się ośmieszysz - proszę więc nie miej teraz o to do mnie pretensji - ża sam na własne życzenie zrobiłeś z siebie pośmiewisko, udowadniając przy tym iż jesteś zwykłym fantastą. Dalsze porady - równie bezsensowne co pozostała część Twojej wypowiedzi. Więc jedynie kto może się tu ogarnąć to Ty sam - zwłaszcza w kwesti wypowiadania się w tematach w których rzekomo masz 15 lat doświadczenia a nie znasz podstawowych narzędzi ani też nie masz do nich dostępu.
 9. @networker - napisałeś wcześniej iż nie znasz kosztu reklamy PPC którą przeznacza Tchibo na frazę "kawa" - co zacytowałem wcześniej, gdybyś choć troszkę był w stanie się skoncentrować - zapewne byś zauważył ten cytat, albo po prostu udajesz że go nie zauważyłeś Chodzi mi konkretnie o tą wypowiedź: https://di.pl/topic/123015-podsumowanie-roku/?do=findComment&comment=665583 Jasne. Ale w rzeczywistości to TY nie zrozumiałeś choć być może sam miałeś dobre intencje, dalsze zachowanie owego kolegi w tym wątku to świetnie potwierdza. A takie głupoty można znaleźć niemalże na wszystkich forach. A nawet @nazwa_tk ocenia ludzi pod tym samym kątem, co również im wytknąłem odnośnie ich doświadczenia biznesowego.
 10. Chyba jednak wrócę do pomysłu z blogiem - tam dopiero będzie zabawnie no i na Di.pl ruch się zwiększy
 11. To zgraj sobie ten wątek na pendrive bo jeszcze przez przypadek ktoś go skasuje i cały biznes plan szlag trafi A krętacze i oszuści zawsze mają ze mną pod górkę i nie mogą tego znieść podobnie jak TY. I dlatego Twoja opinia tyle mnie interesuje co zeszłoroczny śnieg.
 12. @Czyzis - pewnie zrzut ekranu z tematu który wkleiłeś w innym wątku też był w tych powiadomieniach cooo ? hahaha Odnoszę wrażenie iż wydaje Ci się iż wszyscy są tak głupi jak Ty zdajesz się być "mądry"
 13. @networker - głównie nie chodzi o to ile a za ile. Dwoje wymienionych wcześniej panów ponoć sprzedaje setki domen za średnie xx.xxx a nie potrafi ani jednej z nich wymienić, albowiem to czysta fikcja. A to że nie znasz kwoty o której była mowa - tylko udowodniłeś iż to co napisałeś odnośnie SEM to czysta fikcja. No chyba że SEM nazywasz postowanie na forach z linkami w postach @Czyzis - zaś Ci się ignor popsuł ? Jakiś wyjątkowo wadliwy egzeplarz zupełnie tak samo jak i osoba za nim stojąca
 14. To już słyszałem i za każdym razem ignor Ci się w magiczny sposób popsuł, zupełnie tak samo jak i Twoim kolegom z forumowego marginesu. Ponadto zdradzę ci w sekrecie iż mam głęboko w doopie opinie jakiś nieudaczników którzy sami w życiu nic nie zrobili oraz ich ignory i wielkie projekty z kapitałem 50 PLN. Ale przynajmniej jest z czego się pośmiać @pb - widzę iż nie lada gratka Ci się trafiła i gruba kasa na horyzoncie - You're the chosen one
 15. Zaczynasz gubić się w swoich fantazyjnych opowiastkach podobnie jak @keyword. "Przejście" to jest określona zmiana w określonym czasie, np. jednej sceny w drugą w przypadku edycji video, czy też przejścia z jednej strony jezdni na drugą. No ale napewno tylko "pomyliłeś" słowa, co nie ? Jedziemy dalej: Coś wspominałeś o tym że od długich lat siedzisz w SEM czy mi się tylko wydawało ? Gdybyś faktycznie siedział w SEM - znałbyś odpowiedź na to pytanie. Ale jak widać po raz kolejny fantazja Cię poniosła i zapędziłeś się w kozi róg - co tymi dwoma cytatami właśnie udowodniłeś. Więc po co na siłę robisz z siebie pośmiewisko starając się polemizować w kwestiach o których nie masz zielonego pojęcia ? Do tego jeszcze nie udało Ci się odpowiedzieć na pytanie z poprzedniej strony - ale w tym przypadku Twój plus w stosunku do @pb czy @keyword polega na tym iż nigdzie nie napisałeś że sprzedałeś kilkadziesiąt czy kilkaset domen. Więc nie pogarszaj swojej sytuacji brnięciem w fantazję jak poprzednicy których wymieniłem.
 16. To bardzo poważny projekt, który nie ma 10K PLN na przedpłatę rejestracji dla NASK. @Czyzis, tylko napisz czy kupiłeś już domenę, bo projekt legnie w gruzach na etapie negocjacji w tym zakresie, jak było w przypadku wyceny domen
 17. Wyczuwam wzrost cen przed nadchodzącymi świętami i/lub wyłączenie opcji "eko przechwytywanie" w Premium - zwłaszcza domen pod SEO Jak już pisałem w innym wątku - czasem się ktoś zdrzemnie a inni wykorzystają tą drzemkę - a historia lubi się powtarzać. Exactly
 18. Oświeć mnie mistrzu, ile wydaje Tchibo na reklamę PPC a konkretnie na frazę "kawa" - zaraz staraszę Twoje rzekome doświadczenie zarówno w branży SEM jak i SEO abyś dłużej nie męczył się z tymi kompletnymi bzdurami jakie wypisujesz. Ponadto, gdybyś miał pojęcie o SEO czy SEM nie zajmował byś się domenami ponieważ te branże stanowią lukratywne źródło dochodu - oczywiście jeśli ktoś ma o nich realne pojęcie. Czego niestety Tobie brakuje. Dam Ci więc szansę całkowicie się ośmieszyć - informując mnie ile wydaje Tchibo na reklamę PPC a konkretnie na frazę "kawa". Mam nadzieję iż tym razem staniesz na wysokości zadania i nie będziesz się ośmieszał szukając tematów zastępczych.
 19. Po pierwsze - mów za siebie, pozwól innym się wypowiedzieć, bo jak narazie należysz do forumowego marginesu jeśli chodzi o ilość osób na forum podzielającym Twoje zdanie. Po drugie: Mało poważnie to traktuje się osoby które piszą że zapłaciły 18% podatku liniowego. Mało poważnie traktuje się osoby które powołują się wyłącznie na sprzedaże innych. Mało poważnie traktuje się osoby które nie potrafią podać nawet jednej ze sprzedanych domen, pomimo iż rzekomo sprzedają ich dziesiątki czy setki. Ten kto ma rozum i zajmuje się biznesem a nie dłubaniną czy kolekcjonowaniem generycznych muszelek - wyciągnie odpowiednie wnioski z tego wątku. Po pierwsze - o jakim domainingu mówisz skoro nie potrafisz przedstawić żadnej sprzedanej przez siebie domeny w odpowiedzi na pytanie które zadałem ? Po drugie - Rick Schwartz i wiele innych domainerów nie ma problemu z dzieleniem się sprzedażami, więc po raz kolejny piszesz kompletne głupoty. A nie chwalicie się sprzedażami dlatego iż wstyd się przyznać za ile poszła domena w stosunku do z sufitu wziętych oczekiwań, o ile oczywiście ktoś ze śmiechu nie zamknął wcześniej strony Po raz kolejny powołujesz się na coś o czym nie masz zielonego pojęcia. Albowiem pięc topowych słów kluczowych na które reklamuje się Tchibo zawiera ich brand: Chcesz coś jeszcze dodać, żyjąc przeszłością typu kawa.pl ?
 20. Wynika z tego że takie Ceneo.pl powinno skasować wszystkie podstrony w Google z którego mają 99% ruchu. Bo tak doświadczeni użytkownicy z wieloletnim stażem na forum jak TY i @pb twierdzą że SEO nie ma sensu Kolejnym oczywistym krokiem powinna być zamiana tej domeny na generyka, ponieważ @pb uważa iż takie domeny jak Ceneo czy Olx również nie mają sensu
 21. @Alex - wyciąłeś część pytania by mieć uzasadnienie swej wypowiedzi ? Przypomnę iż pełne pytanie brzmiało: Faktury.pl są na 9-tej stronie Google i w czarnej doopie jeśli chodzi o ruch w przeciwieństwie do brandowej domeny/firmy afaktury.pl która ją kupiła i która jest na 1-szej stronie w Google i jakiś tam ruch ma. Innymi słowy - pieniądze wyrzucone w błoto i dlatego takich firm jest coraz mniej a przykładów które podał @dd coraz więcej: przedszkole.pl (98 400 PLN): czarna doopa jeśli chodzi o traffic, czarna doopa jeśli chodzi o Google - poza pierwszymi 200 wynikami kwatery.pl (55 000 PLN): od 4 lat w budowie, czyżby brakło funduszy na programistów ? Że już o marketingu czy SEO nie wspomnę... fryzjer.pl (28 300 PLN): przekierowanie - czytaj utopione blisko 30K PLN Znacznie lepiej radzą sobie znacznie mniej atrakcyjne frazy i domeny kupione za w miare rozsądne pieniądze: kapelusz.pl (~27,700 PLN): 8 pozycja na tak słabą frazę, gdzie Allegro zajmuje 1-szą pozycję, czarna doopa jeśli chodzi o traffic akademia.pl (23,400 PLN): 3-pozycja w Google i 297,191 pozycja w rankingu Alexa I dlatego właśnie obniżyłem pułap z średniego xx.xxx czyli 50,000 PLN do 10,000 PLN Czy widzicie teraz tendencję jaka jest na rynku ? REASUMUJĄC: zawsze można liczyć na to że jakiś leszcz się trafi, jedyny problem polega na tym że takich leszczy jest coraz mniej i dlatego wysokich sprzedaży jest również coraz mniej. [DODANE] @trzyliterowe - widzę iż razem z @pb i @Kangur nie zrozumieliście sensu mojej wypowiedzi, spieszę więc wyjaśnić Wam tak prostą kwestię, której nie daliście rady ogarnąć. Pisząc "raptem rok na forum" - stwierdzenie to uwzględnia wszystkich którzy są na forum mniej niż rok. Gdybym dzisiaj zarejestrował się na forum PIO (Pozycjonowanie i Optymalizacja) pod nickiem "początkujący" - można by pomyśleć iż o SEO również nie mam pojęcia, gdyż stosuje całkiem inne techniki w tej kwestii niż porażająca większość tamtejszej społeczności. Więc zadaj sobie pytanie: Jaki ma sens ocena wiedzy czy doświadczenia danej osoby na podstawie ilości napisanych postów czy też "stażu" na forum ? W przypadku PIO od lat nie widzę takiego sensu, widząc co za głupoty tam Ci ludzie wypisują, choć raz na miesiąc tam zaglądam aby się pośmiać. A nawet gdybym się tam zarejestrował miałbym zupełnie odmienną opinię do większości owej społeczności - zupełnie tak samo jak na Di.pl. Czy widzisz pewną analogię ? Jak to jest że nikt z Was nie potrafi podać SWOJEJ sprzedaży będącą jednocześnie odpowiedzią na moje pytanie ? A może ktoś kto naprawdę ma pojęcie o rynku domen również nie widzi sensu rejestracji na tym forum z tego samego powodu o którym wspomniałem wyżej ?
 22. Z Twoim tokiem rozumowania - nawet gdyby Rick Schwartz zarejestrował się na tym forum byłby zupełnym głąbem. Gratuluję rozumu - to dopiero fenomen
 23. Mogę jedynie tyle powiedzieć, iż każdy może dziś mieć skuteczną przechwytywarkę łącznie ze wszystkimi danymi SEO, oferta jest w dziale OGŁOSZENIA. Usługa dostępna wyłącznie dla partnerów NASK ze skutecznością i skalowalnością pozwalającą przebić wszystko co było obecne do tej pory na rynku, działając do tego pod swoim brandem To żadna luka @keyword a grupa docelowa która istnieje na rynku od ponad 10 lat. Natomiast z punktu widzenia SEO nie ma znaczenia czy domena jest generyczna czy też nie. Istotne jest jaką moc SEO ona posiada. Kiedyś dość łatwo było to ocenić jako że był publicznie dostępny wskaźnik PageRank, ale po tym jak Google przestało go udostępniać - sprawa "trochę" się skomplikowała dla osób o znikomej wiedzy SEO a takich "ekspertów" jest na rynku conajmniej 97% i liczba ta będzie rosnąć z roku na rok. A jako ciekawostkę powiem, iż latem jeden z takich "tworków" po chińskim sklepie został sprzedany za 50,000 USD - a to znacznie więcej niż najlepsze generyki na rynku PL a dziennie spada blisko 40x więcej domen niż w PL.
 24. @Bazyli, nie czepiam się tego co koleś napisał odnośnie domen, choc z punktu widzenia jaki przedstawiłem post jest bezużyteczny. Czepiam się wyłącznie bzdur odnośnie SEO. A takich stron są tysiące zwłaszcza w języku angielskim a jeszcze grubsze tysiące je linkują i w efekcie tego totalne bzdury inni biorą za pewnik. I jak tylko naczytają się tych głupkowatych teori - sami zaczynają być ekspertami i kolejna gałązka głupoty rośnie A Google z radości zaciera ręce z całą ich propagandową tubą i liczy wzrost dochodów z Adwords, bo taki był cel z założenia.
 25. Trzeba będzie skasować wszystkie strony i przejść na parking
×