Jump to content

Domeniacz

Użytkownik
 • Content Count

  521
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  17

Posts posted by Domeniacz


 1. @vul - Spójrz prawdzie w oczy:  czym Ty właściwie chcesz konkurować ?

  1. Rozlatującą się klawą i stukającej po niej paluchami ?
  2. Rejestrowaniem szmelcu którym nikt nie jest zainteresowany ?
  3. Ręcznym szukaniem szczątkowych info o domenie ?
  4. Wielokrotnie większą ilością poświęconego czasu ?
  5. Wielokrotnie większymi kosztami ?
  6. Rejestrowaniem domen na wujków i ciotki aby uniknąć składki ZUS ?

  Serio ? :lol:

   

  I do tego masz jeszcze pretensje jak ktoś Ci wytknie Twoje zmyślone i głupkowate opowiastki ...

   


 2. StrefaP.png.f09bb34f1af2d12fca27ca693d6bfede.png

   


  No jak to @vul ? Przecież pisałeś że regnąłeś z palca i że nie ma konkurencji w Twojej "niszy" ;)

   

  Mam rzucić okiem na pozostałe kwestie czy klepiesz już matę jak Najman ?

  Bo czas liczenia nadszedł nieubłagalnie  :lol:

   

   

  A przedsmak podsumuje Twoimi słowami:

   

  19 godzin temu, vul napisał:

  A jednak widzisz, że nie każdą rzeczywistość potrafisz wykreować... ;)

   

  • Haha 1

 3. Dnia 24.11.2020 o 01:26, nazwadomeny napisał:

  Co gorsza jak puszczałem wiele domen na przestrzeni lat, to po chwili je kolejni domeniarzy rejestrowali i też kisili wiele lat, aż je w końcu przestali przedłużać

  Dnia 24.11.2020 o 01:26, nazwadomeny napisał:

  Też kilku obserwuję co mają po 50 lub 100domen i przez lata je konsekwentnie przedłużają, z czego może jedną domenę sprzedali za kilka tysięcy, co w sumie też nie pokrywa kosztów ...

   

  @nazwadomeny - To standard dla wielu osób z tego forum gdyż nadzieja umiera ostatnia ale rozum traci się znacznie wcześniej. Mało tego, wiele osób zamiast kupić domenę za 10 PLN na LM płaci kilka stów za tą samą ale przechwyconą domenę - widziałeś gdzieś taki fenomen i równie "genialny" model biznesowy ? Obserwowałem też jedną z moich domen którą puściłem wiele lat wstecz, ktoś ją złapał i kisił na AM przez 10 lat i po utopieniu 400 PLN w przedłużenia - wylądowała na szrocie a aktualnie jej kiszeniem zajmuje się Premium ;)


  A odnośnie podejrzanych transakcji - dziwna sprawa jest z domeną faktury.pl - albowiem firma która ją kupiła nie dysponowała takim kapitałem, co oznacza iż albo została kupiona na raty albo też kwota transakcji była zupełnie inna. A z tego co widać w serpach i danych o ruchu na dzień dzisiejszy - była to wyjątkowo nieudana inwestycja jak i wiele innych, bo jeśli chodzi o usługi tego typu - liczące się firmy stosują brandowe nazwy jak: infakt, ifirma, fakturownia, fakturowo etc.

   

  Zresztą gdyby zapytać dowolnej osoby z otaczających nas w realu ludzi gdzie kupują meble - żadna z nich nie poda nazwy meble.pl a takich przykładów można mnożyć bez liku.

   

   


 4. 29 minut temu, vul napisał:

  Piszemy o zupełnie innej rzeczy. Mam wrażenie, że nie zrozumiałeś moich wcześniejszych postów -_-

   

  Oświeć mnie zatem proszę ;)

   

   

  30 minut temu, vul napisał:

  Jest mnóstwo rozwiązań, które powoduje, że Twoje rozumowanie jest błędne. Dziękuję za porady prawne ale sytuacja mnie nie dotyczy.

   

  Nie twierdzę iż Cię dotyczy, jednak wyprzedzam pewne okoliczności które mogą mieć miejsce o czym wiele osób już boleśnie się przekonało. Znajomość prawa przy prowadzeniu jakiegokolwiek biznesu może zaoszczędzić wiele przykrych niespodzianek - zwłaszcza w PL gdzie wykładnię prawa stanowi naczelnik US a Pan Ziobro może zakończyć Twój biznes w jeden dzień bez podania nawet jednej przyczyny. Dlatego Polska nigdy nie będzie atrakcyjnym krajem do prowadzenia małego biznesu, bo duży nie zapłaci podatków w Polsce dzięki jednej wizycie przedstawiciela USA w PL.

   

  A teraz kiedy sąsiedzi Polski obniżają podatki - Polska wprowadza nowe i zapowiada szerokie kontrole. Niech zgadnę iż dzięki temu biznes w kraju dziadów ruszy z kopyta a z nim popyt na domeny ;) I dzięki temu napewno zmniejszy się bezrobocie, zwłaszcza pośród firm które już upadły jak i również tych które wkrótce upadną.

   

  Natomiast Ci co mieli czelność płacić podatek wyłącznie za granicą - zapłacą go również w PL, jeśli tylko będzie dało się im udowodnić iż ośrodek ich interesów życiowych znajduje się w PL - co jest niezwykle proste w porażającej ilości przypadków.  No i powstaje Estoński model który w rzeczywistości z tym modelem ma wspólną jedynie nazwę. Spólki komandytowe - maks do maja zapłacą dodatkowo CIT - już widzę ogromną radość  @pb w tej kwestii ;) 

   

  Długo by jeszcze wymieniać ...

  A na osłodę dorzucę podatek cukrowy :lol:

   

   


 5. 1 godzinę temu, vul napisał:

  Nie wiem czy specjalnie pomijasz inne wykorzystanie spadających domen ale pomijasz. Po co mam nastawiać się tylko na sprzedaż?

  To tylko jeden z aspektów. Drugi- równie ważny dla mnie to nabycie doświadczenia czemu akurat ta domena i czemu wygląda to tak a nie inaczej.

  ....

  Zobacz- ten sam błąd myślowy co wyżej ;)

  ....

  Znów.

  ...

  To teraz nagle piszesz o tych innych pozostałych możliwościach, o których wyżej Ci wspominam cały czas? Nie handluję zawodowo domenami.


  Nic nie pomijam i nic nagle nie pisze o pozostałych możliwościach jak sugerujesz. Zawsze podkreślałem iż ogromna ilość danych o domenach oraz unikalne rozwiązania dają ogromną przewagę na rynku niezależnie od tego czy rejestrujesz 1 domenę czy tysiąc ponieważ celujesz w szerokie grono odbiorców. Ponadto, w przypadku ręcznej dłubaniny marnujesz ogrom czasu nie mając do tego dostępu do kluczowych informacji. Odnoszę również wrażenie iż starasz się zaprzeczyć iż ilość potencjalnych osób która będzie miała ochotę kupić domenę ma kluczowe znaczenie. Nawet jeśli celujesz w jedną osobę/firmę - opiera się to na potencjale nabywczym.

   

  Natomiast odnośnie rejestracji sporej ilości domen na prywatną osobę oraz ich sprzedaży - ZUS może potraktować takie zachowanie jak systematycznie prowadzony biznes, zwłaszcza jeśli się tym chwalisz na forum. Nie raz już natknąłem się na takie informacje. A  nie oznacza to nic innego jak zapłatę za zaległy ZUS wraz z odsetkami. Zwłaszcza teraz kiedy dług publiczny wzrósł o 500 miliardów można się spodziewać szukania kogo tu ustrzelić. Chcesz się zaliczyć do tego grona ? Ponadto wymysły Pana Ziobro idealnie temu sprzyjają ;)

   

  Odnośnie bycia rejestratorem - nie tylko umożliwia to najtańszą rejestrację/łapanie i utrzymanie domen/opcji ale również dostęp do szeregu dodatkowych informacji za darmo, jak np. sprawdzenie dostępności dużej liczby domen czy informacji we WHOIS. A skoro napisałeś że nigdy nie byłeś rejestratorem - gdzie zarezerwowałeś te 500K domen i ile czasu Ci to zajeło przy ręcznych robótkach ? Ponadto nie kojarzę żadnego rejestratora na rynku PL który by oferował rezerwację domen na wielką skalę.

   


   

  1 godzinę temu, vul napisał:

  Uważam, że rynek domen .pl jest jednym z najprostszych do ogarnięcia (z różnych względów). I z góry napiszę żebyś znów nie zrobił tego samego pominięcia- nie interesuje mnie sprzedawanie domen w takim rozumieniu jak tutaj na forum ostatnio się wypowiadasz.

   

  Zgodzę się że dla każdego Polaka znacznie łatwiej ogarnąć .pl niż jakikolwiek inny rynek. Co nie znaczy iż dzisiaj jest to posunięcie bardziej opłacalne - bo tak nie jest z wielu względów. Ale tak było ponad 10 lat temu i kto miał skorzystać to skorzystał. Natomiast jeśli mówimy o zarabianiu czy wręcz utrzymaniu się z rynku domen - wybór rynku i poznanie mechanizmów nim rządzących ma kluczowe znaczenie. Dlatego pomimo niskiego progu wejścia - jest równie niska stopa zwrotu o ile wogóle jest to zwrot a nie strata na dzień dzisiejszy.

   

   

  [DODANE]

   

  7 godzin temu, vul napisał:

  Robię pyzy z mięsem dzisiaj na obiad. Co lubisz jeść? :D

   

  Teraz to jem tynk ze ścian, albowiem @networker który ma 14 lat stażu na forum przepowiedział mi że to nie będzie mój rok - więc muszę oszczędzać ;)

   


 6. 5 godzin temu, vul napisał:

  Nie rozumiem po co przedstawiać takie statystyki nie znając szczegółów ... 

   

  Może po to aby inni dostrzegli iż to nie wina NASK że w Polsce mały biznes balansuje na krawędzi opłacalności. Do tego jak już kiedyś pisałem, cena regnięcia domenki .pl jest jedną z najniższych na świecie i jeśli ktoś potrafi to wykorzystać - może na tym sporo zarobić. Ale widzę tutaj się raczej zgadzamy a inni wciąż płaczą że 10 zeta to majątek ;)

   

   

  5 godzin temu, vul napisał:

  Nie zgadzam się. Kwestia tego co ktoś nazywa "wartościowym spadem".

   

  Dla mnie wartościowy spad to taki, odnośnie którego nie ma wątpliwości iż znajdzie nabywcę zanim nawet ten spad nastąpi. A tym lepszy ten spad - im cena pomiędzy wejściem w posiadania danej domenki a ceną jej sprzedaży jest wyższa. A ponieważ inni również nie są ślepi - szansa iż ktoś będzie łapał wspomnianą domenkę staje się wyższa. Dlatego więc aby ROI było jak największe - potrzebny jest system do łapania spadów i to skuteczny system.

   

  W kwestii narzędzi - jeśli chcesz objąć jak największą grupę - koszty są znaczne. Weźmy np. Ahrefs - min. 500 USD / mies. Dane z Google - kolejne min. 400 USD / mies + koszt jednostek API. A lista jest bardzo długa. Ale niezbędna aby wyłowić automatycznie perełki którymi klienci są zainteresowani. Do tego dochodzi szereg własnych narzędzi opierających się na danych z API oraz szeregiem unikalnych rozwiązaniań dających ogromną przewagę na rynku. I dlatego napisałem Ci iż w przypadku PL jest to mało opłacalna inwestycja. I pewnie dlatego ani AM ani Premium do dziś ich nie wprowadziło. Ale całkowicie zmienia się sytuacja gdy rynek PL stanowi jedynie skromny dodatek do innych rozwiązań, zwłaszcza gdy masz wypracowaną technologię od A - Z.

   

   

  5 godzin temu, vul napisał:

  Zgadzam się. Dlatego nie idę tylko (oprócz .pl) w kierunku często wymienianych przez Ciebie "komiaczy" a dziesiątek innych rozszerzeń. Często jest tak, że "niepozorne" rozszerzenie potrafi wykręcić lepszy wynik a niżeli .com

   

  Jeśli chodzi o rynek komiaczy - największą jego zaletą jest ogromna ilość potencjalnych klientów oraz danych na temat domen, jak np. codzienne dane o świeżych rejestracjach/spadach. W przypadku ccTLD tylko ich garstka udostępnia tego typu dane. Kolejnym aspektem na którym polega większość osób walczących o komiacze i który stanowi dla mnie ogromny plus - to kwestia przechwytywania domen która jest conajmniej 100x trudniejsza niż końcówki PL. Niesłychanie mnie zdziwiło iż na polskim rynku nie ma stałych opłat dla NASK i jest dostępna lista spadu z dokładnością do 1 sekundy, a mimo tego zaledwie kilka osób potrafiło przez ostatnie 10 lat te atuty wykorzystać. A takie FlasheT tylko jęczą że inni mają dopracowane algorytmy starając się tym ukryć swoją nieudolność i bezradność biznesową.


  Jesteś @vul jedną z nielicznych tu osób mających oryginalne pomysły na handel domenami poza rejestracją literówek i generycznych wymysłów, gdybyś jeszcze wykorzystał pozostałe możliwości w tym zakresie - Twoje wyniki znacznie by się poprawiły. Ale nie jest zbyt dobrym pomysłem mówienie o zarabianiu gdy wszystkie Twoje domeny są zarejestrowane na prywatną osobę. Ani też o rezerwacji pół miliona domen w momencie gdy nigdy nie byłeś rejestratorem. Mimo wszystko - muszę przyznać iż zaskoczyłeś mnie w miarę uzasadnioną odpowiedzią ;)

   

  Czego nie mogę powiedzieć o @FlashT, który nie mając wystarczająco rozumu i absolutnie nic sensownego do powiedzenia - nazywa innych trolami nie zwracając zupełnie uwagi na to, iż to najczęściej on troluje niemal we wszystkich wątkach. Dlatego FlashT udajesz się teraz w krainę zapomnianych gdzie spędzisz resztę swojej bezsensownej egzystencji w objęciach niesłychanej wręcz ciemności :lol:


   


 7. 4 godziny temu, vul napisał:

  ogromne straty ponoszę co roku z powodu ręgnięcia "z Vaciochem".

   

  Jeśli rejestrujesz rocznie 10,000 domen to różnica wynosi 23,000 zł - a więc ponad 2x tyle co kwota ze wszystkich tych sprzedaży które wymieniłeś i kwota która wystarczy na pokrycie rocznej składki ZUS w pełnym wymiarze. Chyba że rejestrujesz 3 domeny rocznie, to faktycznie - te ogromne "straty" wynoszą aż 6 zł i 90 groszy, ale coś wspominałeś o "hurcie"  więc do niego się odnoszę . Gdybyś ową działalność prowadził np. w Anglii - to z powyższego przykładu miałbyś legalnie 30,000 PLN od których również legalnie nie zapłaciłbyś ani grosza podatku i do tego dostał jeszcze zwrot VAT od sprzedanych domen. Widzisz różnicę ? 


   

   

  4 godziny temu, vul napisał:

  Najbardziej mnie fascynuje temat domenowego ruchu i tutaj poświęcam większość energii.

   

  Jedyny problem polega na tym że w Polsce jest znikoma ilość wartościowych spadów w tej kwestii i do tego wiele osób jest nimi zainteresowanych a więc zostaje do rejestracji z palca wyjątkowy szmelc. Aby więc coś znaleźć sensownego na tym śmietnisku trzeba mieć dostęp do sporej grupy narzędzi których koszt z kolei znacznie przewyższa potencjalny zysk i do tego być rejestratorem który ma swój system do przechwytywania domen. Dlatego już dawno temu dostrzegłem tą "niszę" i poszedłem w kierunku komiaczy gdzie ilość spadów jest 30x większa niż w Polsce a grupa odbiorców setki razy większa i ze znacznie zasobniejszym portfelem. Chętnie też korzystają oni z usług abonentowych dzięki którym ich dochody znacząco rosną. A na każdym etapie możesz zarobić "kilka groszy" - od przechwycenia domeny, poprzez narzędzia na abonament a kończąc na proficie od sprzedaży. Ale jak to słusznie powiedziałeś "trzeba mieć żyłkę do domen" i nie ograniczać się jedynie do swojego podwórka ;)

   

   

   

  4 godziny temu, vul napisał:

  W dobie pandemii chyba nie masz za dużo do roboty? Jeżeli się mylę to przepraszam :rolleyes:

   

  Skąd tak pochopny i równie bezsensowny wniosek ? Kierujesz się tym że mam czas pisać na tym forum ? Jeśli umiesz zautomatyzować różnego rodzaju procesy znacząco ograniczając przy tym możliwe problemy - ilość wolnego czasu szybko wzrasta. A jeśli do tego nie trzymasz pół dnia głowy w telefonie i kolejne pół dnia przed wielkim na całą scianę telewizorem - masz tego czasu naprawdę bardzo dużo. A jako programista z zamiłowania - Di.pl mam na wyciągnięcie ręki. I polecam sprawdzić moją metodę na zyskanie sporej ilości wolnego czasu ;)

   

   


 8. @vul Gdybyś założył DG to nawet z obniżoną stawką dla początkujących - ledwo stykło by Ci na ZUS, bo widzę tu zakres z niemal całego roku a nie tylko "kilku" miesięcy. Nie uwzględnia to równiez ogromnych strat domen które idą na szmelc po roku a za regnięcie trzeba z Vaciochem zapłacić i nie da się go odliczyć - bo jak bez DG ? :rolleyes: Do tego już klikukrotnie przedstawiane przez Ciebie informacje okazały się jedynie wytworem Twojej fantazji.

   

  A skoro o fantazji mowa - najlepszy Twój strzał jaki widziałem - to posiadanie pół miliona domen w rezerwacji :lol: 

   

   


 9. 2 godziny temu, szmiko napisał:

  BTC obecnie nie nadaje się do płacenia ;) i nikt chyba w takich kategoriach o nim nie myśli.

   

  W przypadku płatności elektronicznych - BTC to powrót do epoki kamienia łupanego z ograniczeniem do MAX 7 transakcji na sekundę w skali globu :lol:   ...

  Gdzie sama Visa może obsłużyć 65,000 transakcji na sekundę - czy coś więcej jeszcze trzeba dodać ? 

   

  Idąc dalej - BTC ma 35 milionów użytkowników oraz 59 milionów portfeli - to ilość mieszkańców Polski z ilością portfeli anglików.

  A sama Visa ma ponad 3 miliardy kart - pomyślcie co by się stało gdyby wszystkie te karty zostały zastąpione śmiesznymi portfelikami BTC :rolleyes:

   

  visa.png.9de307bf2d8141b7ed27485265869a16.png

   

   

  Źródło obrazka: VISA Fact sheet

  Problemy  BTC: Bitcoin scalability problem (Wikipedia)

   

   

   

  • Like 1

 10. @Migam - Ależ ja Cię wcale nie namawiam, bo sam uważam .eu za gorszy sort ;) 

   

  Zdziwiło mnie tylko że nie przeczytałeś FAQ w którym masz wszystko opisane - bo gdybyś to zrobił - nie musiałbyś pisać emaila i czekać 3 dni. A być może dałbyś sobie spokój już na starcie. Bo nie każdy lubi/może wszędzie zostawiać po 1,000 EUR depozytu, zwłaszcza jeśli niezbyt szybko go wykorzysta.

   

   

   


 11. @123 Leżę z wrażenia. Zwłaszcza iż już od 3-ej pozycji goszczą podstrony z zerową ilością linków a wspomniana subdomena potrzebuje ich ponad 300.

   

  Natomiast 2-gą pozycję (finanseiubezpieczenia.com) zajmuje wyjątkowo nieudolne pozycjonowanie, z nienaturalnym rozkładem anchor text i wieloma innymi rażącymi błędami. I dlatego pomimo iż mają większą ilość linków i LD - są na drugiej pozycji a nie na pierwszej. Ale to takie PolishSeo, co nie @networker ? ;)

   

   


 12. 2 godziny temu, Migam napisał:

  Wreszcie odezwali się z realtime. Po 3 dniach! :-)

  Konto nieaktywne - należy wpłacić depozyt minimum 1000 EUR, konto będzie włączone :-)

  Jednym słowem realtime - firma ŚMIECH NA SALI.

   

  Śmiech na sali to jest brak zapoznania się z warunkami usługi, dzięki czemu dodatkowo marnujesz kogoś czas oczekując przy tym błyskawicznej odpowiedzi.

  A tymczasem w FAQ masz napisane jasno:

   

  Cytat

  To keep „fun-bidders“ and the resulting costs at a minimum, we decided to insist on a security deposit for the accountlevel „Pro“.
  With a security deposit of minimum EUR 1,000.- you can join as many biddings as you like and be highest-bidder for 10 domains with an unlimited bid-amount.

   

  Niech zgadnę, iż dzięki temu nieopłacone aukcje tam nie występują. A 1,000 EUR depozytu na rynku zachodnim nie jest zaporową kwotą w tej branży.

   


 13. 55 minut temu, Alex napisał:

  EOT z mojej strony

   

  Tak właśnie kończą Ci, którzy udając eksperta - rozpoczynają dyskusję na tematy w których mają znikome albo wręcz zerowe pojęcie. Ja nie zadaje pytań na które nie znam odpowiedzi i dlatego mogę starasić każdego kto stara się wcisnąć ciemnotę i rzekome 30 letnie doświadczenie które w rzeczywistości jest czystą fikcją, co juz na samym początku poddał w wątpliwość kolega @szogun A jedyne teorie i dyrdymały w rozpoczętej przez Ciebie kwesti - są Twojego autorstwa, rzecz jasna bez jakiegokolwiek dowodu na to co powiedziałeś. 

   

  Dlatego zostałeś wypunktowany jak mały Kazio i odchodzisz teraz z płaczkami. Po prostu zdałeś sobie wreszcie sprawę iż przez dalszą polemikę jeszcze bardziej się ośmieszysz, nie potrafiąc przy tym odpowiedzieć na banalne pytania - na które znają odpowiedź nawet osoby zajmujące się marketingiem choć kilka miesięcy. A wynika to z tego iż mają dostęp do narzędzi których Ty na oczy nie widziałeś przez rzekome 30 lat a nawet nie wiedziałeś że istnieją. Dlatego takich amatorów jak TY ogrywa się  jak dzieci we wszystkich tu wymienionych kwestiach. I powtórzę raz jeszcze: nie myl amatorskiej dłubaniny z marketingiem o którym nie masz zielonego pojęcia - co samodzielnie udowodniłeś, a ja jedynie wskazałem palcem Twoje głupkowate teorie i zabobony.

   

   


 14. 3 godziny temu, Alex napisał:

  Wiesz że walnąłeś babola i próbujesz wywrócić kota ogonem.

   

  Jak narazie to TY walnąłeś babola kompletnym brakiem zrozumienia postawionego pytania i/lub paleniem głupa, albowiem defacto nie znasz odpowiedzi na postawione pytanie i śmiejesz się jeszcze do tego ze swojej głupoty. A przypomnę, pytanie było bardzo proste: "Podaj mi choć jedną ze stron mającą ruch z Instagrama większy niż z Google, zakładając oczywiście że ma ciut więcej niż 1 zaindeksowaną podstronę i jakiś znaczący ruch."


  Idąc dalej - jeszcze bardziej się ośmieszasz, chwaląc się najpierw okropnym ruchem z Instagrama a następnie rzekomą znajomością SMM (czyli marketingu w socialach), nie potrafiąc przy tym znaleźć nawet jednej strony która ma większość ruchu właśnie z Instagrama :lol: Czym po raz kolejny udowadniasz iż Twoja znajomość również jeśli chodzi o SMM jest delikatnie mówiąc znikoma.

   

   

   

  3 godziny temu, Alex napisał:

  ... nie ma dostępu do data-points które by określiły kanały marketingowe  ...

   

  Po raz kolejny udowadniasz że jesteś ciemny jak grobowiec w deszczową pogodę, albowiem to że TY nie znasz takich narzędzi nie znaczy iż one nie istnieją. @szogun Ci bardzo słusznie napisał że Twoja polityka prywatności jest używana wręcz w odwrotnym celu a narzędzia która zbierają informację o ruchu z addonów przeglądarki mają głęboko w doopie ową politykę. Tylko jelenie nie mające pojęcia jak to działa klaskają z radości ciesząc się rzekomą "prywatnością", gdzie niemal na każdej stronie się zrzekasz tej prywatności akceptując pliki cookie, zwłaszcza jeśli mowa o 3rd party.

   

  A wracając do narzędzi które rzekomo nie istnieją, bo jak twiedzisz ze swoją znikomą wiedzą: "nie ma dostępu do data-points które by określiły kanały marketingowe" - pokażę Ci jak wygląda jedna ze stron mających większy ruch z Instagrama niż z Google, miażdząc Twoje rzekome doświadczenie w marketingu i SMM na które się nieudolnie powołujesz:

   

  insta.png.039a5c4bccdf38eb8c653c0f208516e1.png

   

   

  insta2.png.0d6727e593fa604786939b7455aac5bf.png

   

  Potrafisz powiedzieć co to jest za domena teoretyku SMM ? Bo właśnie dzięki mnie się dowiedziałeś że taka domena istnieje, tak samo jak dowiedziałeś się że istnieją narzędzia w których da się znaleźć to co Tobie się nie udało przez ostatnie 30 lat :rolleyes: Ponadto z tego co widzę, wiedza kolegi @szogun kilkukrotnie przewyższa Twoją niemalże w każdej poruszonej tu kwesti. I coraz bardziej się ośmieszasz - starając się dowieść bezradnie o Twoim rzekomym doświadczeniu które w rzeczywistości jest zwykłą amatorską dłubaniną.

   

  Więc jaka to domena amatorze marketingu SMM ?

  Zrozumiałeś pytanie czy mam wyjaśnić ?

   

   


 15. 44 minuty temu, Alex napisał:

  Przeczytaj mój quote który przytoczyłeś... pisze tam coś o ruchu czy pisze o CAC?

  O czym chcesz ze mną porozmawiać jak nie masz bladego pojęcia o korelacji CAC z kanałem marketingowym ani różnicy pomiędzy ruchem a CAC.

  Idź wygoogluj sobie, doucz się i potem porozmawiamy :lol:

   

  Zadałem Ci proste pytanie, na które ktoś kto zajmuje się marketingiem w sieci powinien znać odpowiedź. Zwłaszcza jeśli mówimy o 30 letnim, rzekomym doświadczeniu w tej branży. A jak powiedziałem już na wstępie - nie można mylić dłubaniny z jakąś stronką znajdującą się w czarnej doopie jeśli chodzi o ruch z zarabianiem pieniędzy online. Choć 5 zł to również "pieniądz" dla rzeszy użerających się takimi frazami i za takie zapierające dech w piersiach "kwoty" - "fachowców" SEŁO.

   

  A skoro nie potrafisz zminimalizować  CAC z SEO czy PPC, o jakim Ty marketingu piszesz ? O dominacji na 9-tej stronie w Google ? Bo z tego co widzę, jedynia taka opcja jest dla Ciebie dostępna. A jeśli masz jakiekolwiek pojęcie o marketingu w sieci, odpowiedz na pytanie:

   

  53 minuty temu, Domeniacz napisał:

  Podaj mi choć jedną ze stron mającą ruch z Instagrama większy niż z Google, zakładając oczywiście że ma ciut więcej niż 1 zaindeksowaną podstronę i jakiś znaczący ruch.

   

  I nie tłumacz się cytatem, bo to co napisałeś było źródłem powstania powyższego pytania. Ale z tego co widzę po raz kolejny polegniesz jak mały zapyziały Kazio ;)

  A więc dasz rady @Alex odpowiedzieć na zadane pytanie czy wkładamy Twoje rzekome "doświadczenie" w "marketingu" między bajki  ?

   

  Bo jak narazie tylko się ośmieszyłeś z SEM i znajomością takich pojęć jak "exact match" i im podobnych a powtarzasz zasłyszane zabobony zupełnie tak samo jak to się ma w stosunku do tysięcy "SEŁOWCÓW" naiwnie myślących że są "ekspertami"

   

   


 16. Dnia 25.11.2020 o 17:07, Alex napisał:

  To że ci się nie podoba że na 9tej stronie to jest Twój problem i jasno pokazuje jak słabe masz pojęcie o mechanizmach marketingu. 

   

  No tak, z 9-tej strony w Google, CRO rzeczywiście ma kolosalne znaczenie :lol: Ale nie mówimy tutaj o jakiejść dłubaninie które omyłkowo nazywasz marketingiem i jeszcze nieudolnie mi zarzucasz brak wiedzy w tym zakresie. Wybacz więc iż wypunktuje po kolei Twoje głupkowate teorie.

   

  Zacznę od tego iż przez te 30 lat nie nauczyłeś się jeszcze co znaczy SEM, a formuła jest banalnie prosta: SEM = SEO + PPC

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Marketing_w_wyszukiwarkach_internetowych

   

   

   

  Dnia 25.11.2020 o 17:07, Alex napisał:

  Nikt normalny nie pozycjonuje na tzw. broad term bo raz że to kosztuje więcej, a dwa że nie jest tak skuteczne jak "long tail" / "exact match". Wpisz sobie wzory faktur czy faktury online i zobaczysz faktury.pl na pierwszej stronie.

   

  Kompletne BZDURY.

   

  Po pierwsze, "broad term" jest właśnie używany w "long tail".

  Po drugie, mylisz "broad match" z "exact match"

  Po trzecie, "exact match" najczęsciej występuje w anchor text jako brand czy nazwa strony.

  Po czwarte, "wzory faktur" to właśnie "broad term / broad match" a nie "exact match"

   

  Ponadto trudno by było nazwać "marketingiem" szukanie takich nazw jak np. mbank, allegro i setek innych na 9-tej stronie Google. Między innymi dlatego coraz więcej firm korzysta z brandu a nie exact match w przypadku "faktury.pl". I między innymi dlatego generyki tracą zarówno sens jak i cenę. A pitolenie w stylu "Jeśli z kimś rozmawiam i polecę mu faktury.pl to szansa że zapamięta adres jest wielokrotnie większa niż adresy z pierwszej strony" było dobre ale tak z 15 lat wstecz, bo dzisiaj ludzie dzielą się linkami przez email / social media. I dlatego wszystkie firmy jakie widzisz w reklamach TV stosują brand a nie "exact match". Ale oczywiście TY  jesteś mądrzejszy od wszystkich, zarówno w sieci jak i mediach ... ;)

   

  Do tego, jeśli na nazwę swojego serwisu (faktury) nie jest się w topie Google, to wtedy:

  1. Ruch zbiera konkurencja z pozycji 1-3 (fakturowo.pl)
  2. Ruch zbiera konkurencja (fakturownia.pl + fakturowo.pl) z podpowiedzi na dole strony 
  3. Klient jest zniesmaczony i szansa że trafi do konkurencji jest ogromna

   

   

  16 godzin temu, Alex napisał:

  domena faktury.pl weszła do użycia ~17 lat póżniej więc 10x mniejszy ruch jakoś mnie nie dziwi.


  Domena fakturowo.pl weszła do użycia jeszcze później a ma ruch setki razy większy i jest na pozycji 73,335 w rankingu Alexa, a faktury.pl są dalej w czarnej doopie. Podobna jest sytuacja z kolejnym brandem fakturowania.pl, będąca na pozycji 71,585 w rankingu Alexy. Więc w krótszym czasie z fakturowo.pl zrobił się znany brand którego podpowiada Google a faktury.pl nie istnieją nawet w rankingu Alexy. Nie pomogło nawet przekierowanie z kolejnego generyka: dokumenty.pl - kupionego od @networker ;)

   

   

   

  22 godziny temu, Alex napisał:

  Część z naszych klientów uzykuje 40%+ lepsze wyniki CAC na Instagramie ... niż Google Search jest w stanie wykrzesać.

   

  oh-really2.jpg.1093af2d8bd838b8114209772b178cfc.jpg

   

  Podaj mi choć jedną ze stron mającą ruch z Instagrama większy niż z Google, zakładając oczywiście że ma ciut więcej niż 1 zaindeksowaną podstronę i jakiś znaczący ruch.

  Dasz rady @Alex ze swoim "30 letnim" doświadczeniem w "marketingu" ?
   

   


 17. 1 godzinę temu, michuw napisał:

  Nie jestem mistrzem świata we wszystkim tak jak ty.

  Mam sukcesy w pozyskiwaniu domen i ich sprzedaży i to mi wystarczy.

   

  Nigdzie nie napisałem że jestem mistrzem świata jak starasz się sugerować. Natomiast uważam iż jeśli się coś robi - trzeba starać się być w tym najlepszym a oczywiste jest iż nie można być najlepszym we wszystkim. Największe sukcesy odnoszą Ci - którzy robią to co lubią i starają się właśnie w tym być najlepsi. Jeśli chodzi o rynek PL - najlepszym sposobem pozyskania dobrych domen są opcje i Ci którzy w nie zainwestowali w odpowiednim czasie uzyskują największy zwrot z inwestycji, gdzie owe ROI nawet ze sprzedaży domeny za 3K PLN - wielokrotnie przekracza skromne 10x o które kłócił się ze mną @Alexis twierdząc iż jest to niemożliwe. A w rzeczywistości siedząc ponad 10 lat na tym forum nie miał po prostu wiedzy jak nawet takie skromne ROI osiągnąć.

   

  Natomiast korzystając z rynku wtórnego - jest dobrze jeśli tylko jest zwrot z inwestycji zamiast strat a ten zwrot jest o wiele niższy zwłaszcza w odniesieniu do całego portfolio - albowiem dostępne dla Ciebie są tylko te domeny, których nikt inny nie widział sensu łapać czy też wyżej licytować. Co oczywiście nie wyklucza iż od czasu do czasu może się trafić wyjątek od tej reguły i sprzedaż z dobrym zyskiem. Ponadto wiele się na rynku domen zmieniło - ale nic od 10 lat po stronie obecnych do tej pory przechwytywaczy i podejścia domainerów do tego rynku. Efektem całkowitej stagnacji oraz braku reakcji na zmiany na rynku przez ostatnie lata - jest powolny upadek rynku wtórnego domen PL. I jest to tendencja nieodwracalna czy to się komuś podoba czy też nie.


  Jeśli chodzi o przechwytywanie na rynku PL - ze względu na to iż na wszystkie dobre domeny są pozakładane opcje - ma ono sens wyłącznie wtedy gdy stanowi dodatek do innych usług. Ponadto w przypadku usługi dostępnej dla każdego -  trzeba mieć spory zapas kapitału na zagrywki konkurencji które nie są widoczne dla klienta a powodują znaczne straty po stronie usługodawcy na różne możliwe sposoby a @pb podał jeden z nich.

   

   


 18. 2 godziny temu, trzyliterowe napisał:

  A to te kilka osób które według Ciebie  ma sukcesy na tym forum wysłały na to dowody Ci pewnie w prywatnej wiadomości? 

   

  @trzyliterowe - Gdybyś nie był ciemny jak grobowiec w deszczową pogodę - to wiedziałbyś iż absolutnie każdy przechwytywacz prowadzi statystyki i dzięki temu wie o nowej  konkurencji juz w pierwszym dniu jej pojawienia się na rynku. I dzięki temu @pb zaoszczędził trochę grosza na testy @Linkhouse. Nie trudno też powiązać nazwę danej firmy z whois z nickiem na forum, czy też tematem o tej samej nazwie. Ale chyba przerasta to Twoje skromne możliwości pojmowania otaczającego świata. Nie zmienia to faktu iż tylko robisz z siebie pośmiewisko starając się nieudolnie polemizować w kwestiach o których nie masz zielonego pojęcia, szukając do tego poparcia na swoje głupkowate teorie.

   

   

  2 godziny temu, trzyliterowe napisał:

  robisz z siebie błazna ponieważ podałeś konkretny adres na którym miało być to przechwytywanie a strona nie działa to kto jest błazen? 


  Uważaj, bo targetujesz tą wypowiedzią również administratora forum, który w świetle Twojego rozumowania również jest błaznem albowiem jego projekt Domenos.pl również nie działa i to od kilku lat.  Ponadto nie przypominam sobie abyś zgłosił się do testu a miałeś na to sporo czasu. Więc kto tu defacto jest błaznem ? My czy TY ? :rolleyes: 

   

   


 19. 14 godzin temu, michuw napisał:

  pewnie dzięki przechwytywaniu domen

   

  Jesteś rejestratorem ?

  Jakie masz sukcesy na rynku przechwytywania ?

   

  Robisz z siebie pośmiewisko zadając pytania odnośnie których nie masz żadnego doświadczenia i na które sam nie znasz odpowiedzi jak większość tej forumowej gawiedzi. A na tym forum jest zaledwie kilka osób które można policzyć na palcach jednej ręki i które mają jakiekolwiek sukcesy na rynku przechwytywania PL że już o rynku komiaczy nawet nie wspomnę.

   

  I liczysz na to iż takiego laika jak TY ktoś potraktuje poważnie ?

  Zaiste będą to tylko Tobie podobni jak @Czyzis

   

  Więc jedynie kto tu jest śmieszny to jesteś TY sam, ale nawet i tego nie rozumiesz. A jeśli nie podobają Ci się moje wypowiedzi - użyj opcji ignorowania zamiast męczyć się z tematami w których zupełnie nie kumasz czaczy i płakać po wątkach z zazdrości że inni o wiele mądrzejsi od Ciebie czytają. A poklask jakiś pacanów i ich opinie na temat mojej osoby nie interesują ani mnie ani nikogo kto ma inteligencję choć ciut większą od konia. 

   

   

  @trzyliterowe - otrzymałeś czerwoną kartkę za swoją wyjątkowo chamską i prymitywną wypowiedź. Dlatego udajesz się teraz w podróż do krainy zapomnianych, gdzie oczekuje Cie już @sebastian0000 i zaraz kilka innych osób również tam dołączy. Nie pozostaje mi nic innego jak tylko powiedzieć: Have a nice trip !  Bye :(

   

   


 20. 2 godziny temu, michuw napisał:

  Dzięki wyjątkowej upartości porzucasz swój super projekt po kilku miesiącach

   

  Wyjątkowa upartość ma na celu osiąganie zysków a nie strat - które z kolei dają wolność finansową. Dlatego jak tylko pojawia się takie widmo - mało opłacalne inwestycje zmiatam ze stołu jednym ruchem ręki bez mrugnięcia okiem i biorę się za kolejny projekt bądź rynek.

   

  A sam projekt bazował na sprawdzonych rozwiązaniach które stosuje od lat na rynku zachodnim oraz ogromnej ilości danych zarówno odnośnie samych domen, ich sprzedaży jak i również SEO. Codziennie moje oprogramowanie aktualizuje ponad 200 milionów rekordów w bazie odnośnie domen na globalnym rynku i nie jesteś w stanie nawet zmienić serwera dns abym o tym nie wiedział, do tego tworzone są statystyki, trendy itd na podstawie których moi klienci uzyskują znacznie lepsze rezultaty - zarówno dotyczące domen do sprzedaży jak i również domen pod seo.

   

  Ale skoro nie chcieliście znacznie lepszych i wyjątkowo efektownych rozwiązań, nikogo na siłę przecież zmuszał nie będe. I nie martw się, jeśli ktoś tu stracił - to napewno nie ja ;) W efekcie końcowym usługa została zmodyfikowana pod odbiorców hurtowych będących Partnerami NASK a oferta jest dostępna w dziale OGŁOSZENIA. I dlatego nawet jeśli będziesz korzystał z mojego systemu - nigdy się tego nie dowiesz, ponieważ stanowi to tajemnicę handlową.

   

   


 21. 39 minut temu, trzyliterowe napisał:

  ... spierdalaj z tego forum ...

   

  @trzyliterowe - Widzę iż jesteś typowym prymitywnym przykładem intelektualnego betonu a Twój baniak wymaga poważnego remontu albowiem beton Ci się ulewa. Jak widać po raz kolejny miałem dobre przeczucia odnośnie Twojej osoby, co zresztą napisałem do @pb który dał się naiwnie nabrać na Twoje "przeprosiny".  A z takim słownictwem i kulturą - to właściwe miejsce dla Ciebie stanowi obora, gdzie możesz się uwalić i czekać na karawan.

   

   


 22. 38 minut temu, trzyliterowe napisał:

  Nie odbieraj mojego pytania w jakiś złośliwy sposób ale mógł byś podać trzy przykłady jakiś swoich sukcesów  ? 

   

  1. Wolność finansowa
  2. Robię to co lubie, tam gdzie lubie i kiedy mam na to ochotę
  3. Rozwój intelektualny

  Ale pewnie nie takiej odpowiedzi się spodziewałeś albowiem większość ludzi ma zupełnie inne priorytety. A nawiązując do podanych sukcesów, zostały osiągnięte od pkt. 3-go do 1-go dzięki wyjątkowej upartości w dążeniu do celu. I tak zapytam z ciekawości - ilu ludzi znasz którzy mają podobne osiągnięcia i priorytety ?

   

  • Haha 1

 23. 2 godziny temu, networker napisał:

  z uwielbienia i podziwu ów osobnik przechodzi w stan hejtu jeżeli ktoś nie podziela jego zdania

   

  Po pierwsze: Nie zmieniłem zdania na temat tego iż w odpowiednim czasie zainwestowałeś w opcje ale do "podziwu" to daleko

  Po drugie: Zmieniłem zdanie na temat Twojej osoby, wyłącznie po tym jak chciałeś wcisnąć kit o Twoim rzekomym i 15-to letnim doświadczeniu w SEO/SEM

  Po trzecie: Każdy krętacz i oszust ma ze mną pod górkę, niezależnie od pozostałych kwestii.

  A teraz masz jeszcze do mnie pretensje, że Twoja fantazja i brnięcie w tematy o których nie masz pojęcia Cię zgubiły, ale to typowy przykład niewyobrażalnej wręcz głupoty a nie hejtu. Zresztą podobnie było z Twoim nowym koleżką Sebusiem - który od kilku miesięcy nie potrafi podać wspaniałego wzoru z którym się wygłupił. Sprawdza się tu zasada iż nieszczęścia chodzą parami albowiem tylko w grupie takie ofermy czują się mocniejsze ;)

   

   

  @Alexis - nagraj może film o syndromie forumowego milionera, widzę tu kilku kandydatów mających spore doświadczenie w tej kwestii z Tobą na czele :lol:

   

   

×