Jump to content

JaRafał

Użytkownik
 • Content Count

  26
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

9 Neutral

About JaRafał

 • Rank
  Nowy

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Jak coś mi wpadnie do głowy, to pewnie założę własną A na razie będę zerkał do czasu od czasu, co się dziej na tych już istniejących.
 2. Prawdopodobnie nieprecyzyjnie zadałem pytanie. Tak jak piszesz, grup o tematyce związanej z domenami, co najmniej kilka już jest. Sam należę do 4-5. Prawdopodobnie z największą ilością członków. Niestety nic się na nich nie dzieje. Jedyne co jest wstawiane to oferty bezpośredniej sprzedaży lub linki do AM. Skoro ww. grupa dopiero co powstała to mam nadziej, że patrząc na to co się "niedziej" na już istniejących, zaproponuje coś co da nadzieję na przyszłość
 3. Każdy na swoją grupę, mam i ja. Żartuję, ja nie mam.
 4. Nie bardzo nasze dywagacje mają sens (poza dodatkowym ruchem na forum) jeśli obecnie najwyższa cena domeny w tej kategorii to 281,00zł, a przed chwilą energooszczedny(kropka)pl poszło za 271,00zł. Ale może przy okazji się czego dowiem. Jak rozpoznać tych "złych"? Biorąc pod uwagę obecne zainteresowanie to niedługo zrezygnują z tej stówki wpisowego, niż ograniczą dostępność dla "wybranych".
 5. Patrząc na ceny tych aukcji 100zł za samą możliwość dołączenia do licytacji, to wcale nie tak mało.
 6. Uważam, że największy problem tej domeny, to wąskie zastosowanie komercyjne. Poza tym co już było, czyli blog + oferta współpracy, nie widzę innej opcji na spieniężenie działalności. Z drugiej stron, gdybym chciał się "zając" branżą filmową, to poszedłbym w stronę YouTube-a. Statystyki tu niestety niewiele zmieniają. Dla mnie "ładna" domena, raczej dla hobbysty. Nie liczyłbym również na powrót popularności filmów na nośnikach (wypożyczalnia, sklep). Wycena: brałbym wszystko powyżej 100zł
 7. JaRafał

  dronly.pl

  Pewnie coś w tym jest. Autor chyba nie chce nic dodać. "Wycena i Opinia": - fraza praktycznie nieznana, - W Polsce, to chyba tylko w czwórkę wiemy, że coś takiego istnieje, Wartość: (dopóki nie zalegalizują) poniżej kosztów zakupu.
 8. Z drugiej strony szkoda, że nie wykorzystuje się w pełni "dobrodziejstw' forum z powodu osób, które publikują głupie komentarze.
 9. Tutaj jest trochę informacji: https://www.aftermarket.pl/Market/LastSold/
 10. JaRafał

  dronly.pl

  Słowo harcerza, że chwilę szukałem, ale wciąż nie mam pojęcia co ta fraza może oznaczać. Czy chodzi o: dr+only.pl lub dron+only.pl? Proszę o koło ratunkowe.
 11. Twojego komentarza w żadnym wypadku nie odebrałem jako złośliwości. Wielkie dzięki, że poświeciłeś swój czas na zerkniecie w moje domeny oraz podzielenie się opinią. Odnośnie mojej aprobata do komentarza Pana_Grzegorza, to zawarta w niej ocena wynika z doświadczenia zdobytego w szeroko pojętej działalności biznesowej (w której nie brakuje również porażek), popartej wiedzą naukową (studnia na kierunku zarządzanie). Uważam, że aby odnosić sukcesy w biznesie obligatoryjny jest pomysł(+strategia) lub tzw. „nos”(+strategia). Oczywiście można posiadać równocześnie oda przymioty. Wtedy pewnie nazywasz się Bill Gates, Jeff Bezos lub Jack Ma. Jetem przekonany, że można to donieść również do handlu domenami. Nie znajdziesz w mojej odpowiedzi „porady” co zrobić z domenami, które posiada autor tematu, a raczej zachętę do tego, żeby poszukać nowego pomysłu na posiadane domeny, skoro już są, a obecna działania nie przynoszą oczekiwanych rezultatów. Mogę Cię również zapewnić, że nie jestem gołosłowny i posiadam strategię odnośnie swego zasobu domen. Nie jest to pierwszy jej wariant, nie jest to również jakieś objawienie, a raczej coś co ewoluuje wraz z doświadczeniem oraz wiedzą, którą czerpię również z tego forum. Odnośnie wartości domen, to szanuję twoją ocenę i uważam, że jest w niej wiele racji. Nie chcę ujawniać wszystkich „kart”, ale mogę zdradzić, że przed odnowieniem każdej domeny sprawdzam, czy mówiąc kolokwialnie coś się w jej sprawie działo przez ostatni okres. Jeśli nic, a ja już nie mam pomysłów, co mógłbym z nią zrobić to zazwyczaj odpuszczam. Czasem zdarza się, że jeszcze nie wykorzystałem wszystkich wariantów i zostajemy ze sobą jeszcze na jakiś czas. Chyba jeszcze nie odpowiedziałem na Twoje pytanie. Nie odbierz tego proszę jako przechwałki, ale nie zamierzam trzymać domen. Planuje wszystkie sprzedać i zainwestować w takie, które w mojej ocenie będą jeszcze bardziej wartościowe.
 12. Posiadam kilka .com-ów do użytku własnego. Nigdy nie czekałem tak długo z ich odnowieniem, żeby móc potwierdzić lub sprostować. Na te domeny, które nie opłaciłem na czas musiałem później czekać minimum rok. Tak to wygląda na stronie ICANN. https://www.icann.org/resources/pages/gtld-lifecycle-2012-02-25-en
 13. Powinno działać, jak przy zwykłym zakupie, https://www.aftermarket.pl/pomoc/pl/kupno/rating/jak_obliczany_jest_rating_konta.htm choć nie mam pewności. Zdarzyło mi się nie jakiś czas temu nie opłacić pierwszego rachunku po rozpoczęciu dzierżawy. Dostałem blokadę konta z informacją, że odblokują jak zapłacę haracz 250 zł. Że niby ze schodów spad z ekscytacji Ja również uważam, że zaniechania nie powinny być bezkarne. Może nie ścięcie głowy, ale bądźmy poważni. Kupujesz, albo nie kupujesz. Nawet info, że jednak rezygnujesz i już byłoby miło, milusio. Dziesięć batów, a 250zł ciężki wybór? ;-)
 14. Prawda uniwersalna. Brutalnie, ale temat wyczerpany. Od siebie mogę dodać, że odwrotnością tej strategii jest tzw. efekt skali, czyli de facto dążenie do monopolu\oligopolu. Jakiś czas temu Chińczycy "zasadzali się" na jakąś większą liczbę domen. Ale teraz jest cicho na ten temat, więc chyba się nie udało.
×