Jump to content

pb

Użytkownik
 • Content Count

  12195
 • Joined

 • Days Won

  323

Everything posted by pb

 1. pb

  KomisAGD.pl

  KomisAGD.pl Zapraszam na aukcję domeny KomisAGD.pl, koniec dziś o 22:00 https://premium.pl/komisagd.pl
 2. Niczego takiego nigdy nie mówiłem, coś źle zanotowałeś.
 3. Tak, codziennie przeglądam(y) wyniki przechwytywania aby zoptymalizować algorytmy i akurat zauważyłem w wynikach nowego łapacza, sprawdziłem, że łapie tylko te domeny, które sam dodał, więc, przełączyłem tego użytkownika na specjalny profil "jednostrzałowy", po to żeby po pierwsze nie tracić kasy na cudze testy, po drugie i ważniejsze, nie pozwolić konkurencji na zebranie danych do analizy, takie same ustawienia mają np. konta aftermarket w premium.pl. Linkhousowi życzę powodzenia, nie mam nic przeciwko konkurencji. Ale jeśli na dzień dobry oskarżacie mnie o kłamstwo, to chyba nie zostaniemy przyjaciółmi.
 4. Może zgłoś się do specjalisty z tym syndromem oblężonej twierdzy, bo zaciemnia Ci odbiór rzeczywistości. trzyliterowe palnął głupotę, którą mu wytknąłeś, przyznał się do błędu i przeprosił za niego, dałem mu serduszko za umiejętność przyznania się do błędu, Kangur zakładam że podobnie, a Ty odebrałeś to jak... nie wiem w sumie co? w każdym razie coś, co dało Ci pretekst do obrażania interlokutorów. Naprawdę to już jest nudne i chyba odpuszczę w tym momencie.
 5. pb

  DUPA.biz

  Trochę od... złej strony podszedłeś do tej rejestracji. ;-) .pl czy .com - super. Ale biz? pewnie nawet z ass.biz byś za wiele nie wyciągnął...
 6. coś w tym jest, dziś widzę zero jedną złapaną przez dropped, a dwie przez linkhouse - spośród domen dodanych w premium.pl do przechwycenia (wszystkie trzy w rybie light)
 7. https://linkhouse.co/przechwytywanie-domen-test-skutecznosci-uslug-przechwytywania/ swoją drogą śmieszna sprawa, bo jak zauważyłem że coś tam "testują", to im wyłączyłem łapanie, nie wiedziałem że to na ocenę. generalnie i tak słabo, bo w testach premium.pl vs aftermarket wychodziła skuteczność 80%, podobnie zresztą jak w testach aftermarket vs premium.pl
 8. Jak Ci wyślę listę sprzedanych przeze mnie domen, to posprawdzasz sobie te pozycje i dasz mi spokój? ;-) Sprawdzam na wyrywki i jak na razie po pięciu sprawdzonych znalazłem dolinabugu.pl pierwszą na frazę `dolina bugu` bez cudzysłowów. Szukać dalej? :-P
 9. No dobrze, więc nie rozumiem potrzeb rynku i nie umiem wyceniać i przez to miałem w tym roku tylko pięćdziesiąt kilka sprzedaży zamiast kilkuset. Rozumiem, że te potrzeby rynku, to kupowanie dobrych domen po 100 zł, bo jak nie, to się rynek obrazi i zarejestruje jakiś badziew za 10 zł? :-) No to przepraszam, ale wolę sprzedać 50 domen po kilka, -naście, -dziesiąt tysięcy niż 500 po 100 zł, tak mi też łatwiej i mniej czasu trzeba na to poświęcić. Rozumiem, Twoja opinia jest twojsza od mojej, ale moja jest mojsza od Twojej, więc dajmy sobie nawzajem prawo do własnych opinii, proszę Cię jedynie abyś przestał swoją opinię prezentować jako jedyną obowiązującą, bo trochę to już nudne. ;-) nazwa.pl i home.pl to świetne marki i jestem przekonany że nazwy domen miały spory udział w ich zbudowaniu.
 10. Ja to odebrałem tak, że odpowiedział na brak odpowiedzi. Zadał pytanie, wszyscy go zignorowali, ale on uznał to za sygnał, że na rynku nic się nie dzieje i tego dotyczyła odpowiedź. ;-)
 11. No właśnie nie rozumiem czym wg Domeniacza ma się różnić zarejestrowanie fajnejapko.pl i włożenie 50 tys. w seo/reklamę od kupienia sad.pl i włożenia 50 tys. w seo/reklamę. Chyba chodzi tylko o to, że kasę, którą ktoś wyda na sad.pl, dostanie jakiś "domeniarz", a nie jakiś "sełowiec". Ja gdyby miał wydać kupę kasy na promocję domeny, to zdecydowanie wolałbym ją wpompować w ładną domenę, z której byłbym dumny, a nie jakiegoś stworka.
 12. Zero i nie mam takich planów, wolę robić to, na czym się znam i co idzie mi dobrze (w tym roku wręcz wyjątkowo dobrze), czyli pozyskiwać fajne domeny i sprzedawać je z zyskiem. W którym miejscu? Zdaje sobie z tego sprawę, podobnie jak tysiące bazarów świetnie sobie radzi, mimo że ich nie odwiedzam. Nie zamierzam nikomu zabraniać prowadzić firmy pod paskudną domeną, ale mam chyba prawo do opinii na jej temat? W sumie trafnie to ująłeś na końcu - ja jestem kolekcjonerem domen i nigdy się z tym nie kryłem. Przez większość czasu nie zależy mi na sprzedaży tej czy innej domeny, a z niektórymi to w ogóle bym się najchętniej nie rozstawał. Więc tym bardziej nie zależy mi na sprzedaży komuś, kto tej domeny nie będzie lubił co najmniej tak samo, jak ja. ;-)
 13. Nie szkoda Ci energii na pisanie o rzeczach, o których nie masz pojęcia? Nie lepiej stworzyć bloga na temat, w którym jesteś biegły i kreować swój wizerunek jako eksperta, zamiast pieniacza i ignoranta? :-) Liznąłeś nieco rynku .pl, nie posmakował Ci i od tamtej pory jedziesz na wszystko i wszystkich, a zwłaszcza tych z wieloletnim doświadczeniem i bogatym portfolio domen. Naprawdę fakt, że Twój pakiet domen poszedł na aukcji za jakieś grosze nie świadczy w żaden sposób o rynku domen. O aukcjach - trochę tak, moim zdaniem aukcje już od dawna nie są dobrym sposobem na sprzedaż domen, a jedynie na ich upłynnienie. No i oczywiście na zakup fajnych domen za bezcen, z czego nieraz korzystam. Ale prawdziwe sprzedaże nie mają nic wspólnego z aukcjami - trzeba wiedzieć ile domena jest warta i czekać (czasem latami) na Klienta, który widzi w niej podobną wartość. Domeny generyczne kupują ludzie, którzy wiedzą po co to robią i co z nią dalej zrobić. Nie ludzie, dla których liczy się tylko sprzedaż, nieważne pod jaką nazwą. Dla mnie robienie strony pod e-intymna czy rachuneo i promowanie swoich usług za pomocą seo czy reklam jest odpowiednikiem sprzedawczyni z bazaru, której głos niesie się na pół kilometra. Podczas gdy sklep czy firma pod domeną generyczną lub naprawdę brandową (czyli słownikową, jak kokos.pl czy apple.com itd.) wygląda prestiżowo i od razu wzbudza zaufanie - oczywiście musi to iść w parze z odpowiednią oprawą, bo jak sam mówisz (i z tym się zgadzam), sama domena to nie wszystko.
 14. Nie pisałem nic o .pl. Pisałem o polskich wyrazach/frazach w domenie .eu.
 15. https://pl.wikipedia.org/wiki/Kompleks_mesjasza
 16. pb

  wilki.pl

  Poprzekręcałeś trochę, bo za sprzedaże na sedo nie mogę poświadczyć, nie mam tam wglądu, natomiast sprzedaż wilki.pl widzę w systemie i cena się zgadza. Ogólnie to jestem trochę rozdarty, bo jako inwestorowi pasuje mi wasz sceptycyzm, dzięki takim wieszczom można takiej kupić fajne domeny na aukcjach, ale z drugiej strony wkurza mnie jak przechwycona dobra domena idzie za grosze. Rozumiem, że bardziej cenisz pozycjonowanie niż domeny, ale zrozum, że są też ludzie o innych gustach i poglądach. Fajne domeny też można dobrze wypozycjonować, więc jeśli kogoś stać, to czemu nie mieć obu tych rzeczy?
 17. pb

  wilki.pl

  Z tego co wiem, ArturZ już wysłał Domeniaczowi PIT do weryfikacji, więc niedługo powinniśmy mieć potwierdzenie.
 18. Patrz, łobuzy, nie chcą słuchać...
 19. Odblokowanie konta po nieopłaceniu transakcji kosztuje 100 zł netto, ale: 1) nie anuluje zobowiązania wynikającego z transakcji 2) nie umożliwia kolejnych zakupów a więc jedyny sposób aby kontynuować zakupy na giełdzie to opłacenie zaległej transakcji lub uzyskanie "rozgrzeszenia" od sprzedającego (np. czasem otrzymujemy od obu stron transakcji prośbę o zdjęcie tej blokady aby mogły ponowić transakcję) W tym konkretnym przypadku (sprawdziłem) kupujący wygląda wiarygodnie, ale nie logował się od kilku dni, więc być może przegapił termin płatności, może jeszcze zgłosi się w sprawie tej transakcji. Generalnie przy sprzedaży zalecałbym przynajmniej raz przedłużyć termin płatności na taką okoliczność (system wysyła przypomnienie do sprzedającego dzień przed terminem - kupujący otrzymuje takie przypomnienia codziennie, ale różnie to bywa, a w przypadku większych firm/organizacji dochodzą do tego różne formalności, co też przedłuża proces), oczywiście jeśli nadal nic z tego nie wynika, to pozostaje odpuścić, tak to bywa w tym biznesie...
 20. W przypadku braku płatności konto jest blokowane, o to pytasz?
 21. Może po prostu nie czytuję spamu? ;-) A po co ktoś miałby wysyłać Ci mail z "legalnym idn-em"? "Dzień dobry, tu serwis krajdziadow.pl, uprzejmie informujemy, że od dziś możesz wejść na naszą stronę także przez krajdziadów.pl"? Skutecznie, bo w podanym przez Ciebie przykładzie litery pochodzą z tego samego alfabetu (łacińskiego).
 22. Trollujesz. Domeny IDN służą głównie do dwóch rzeczy: - do nietracenia ruchu na rzecz konkurencji / parkingu / pustej strony - do pozyskiwania ruchu od konkurencji / na parking zależnie od tego, w czyich rękach jest dana domena. Przytoczony przez Ciebie przykład scamu to przypadek brzegowy, a nie typowe zastosowanie. Nie jest to też nic nowego, bodaj pierwszy był paypal.com (z pierwszym a pisanym cyrylicą), w efekcie tego scamu wprowadzono nawet na poziomie rejestrów zakaz mieszania różnych alfabetów w jednej domenie. PS. https://en.wikipedia.org/wiki/IDN_homograph_attack
 23. Domena jak domena, ale strona nadal jest na jakimś-tam-sobie hostingu, więc dostęp do danych może mieć ktokolwiek. Być może właścicielem konta hostingowego nadal jest pan biznesmen i być może korzystanie z niego wcale już nie jest takie bezpłatne. > Po pytaniach Wirtualnej Polski, w bazie domen nie wyświetla się już informacja, że właścicielem domeny szpitalnarodowy.pl jest CSK MSWiA. Jest to usługa poufności danych, którą serwis włącza na polecenie właściciela. haha, co za bzdura, pewnie wcześniej sprawdzali na whois.pl, a potem na jakimś who.is ;-) od 29.10 nic się nie zmieniło, nadal abonentem jest CSK, poza tym dla firm/organizacji nie da się ukryć abonenta. [edit] z drugiej strony może wcale nie ma tu złej woli, trzeba było działać szybko, więc syn z ojcem zadziałał, machnęli wordpressa i stronka działa, a tak to trzeba by było rozpisać przetarg, czekać dwa miesiące i wydać 100k+
×