Jump to content

nadobny

Użytkownik
 • Content Count

  522
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  9

nadobny last won the day on January 7 2021

nadobny had the most liked content!

Community Reputation

47 Excellent

About nadobny

 • Rank
  Maniak

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

11,506 profile views
 1. nadobny

  ParkingCrew dziwna akcja

  Tak ParkingCrew jak i Bodis sygnalizowali problem z płatnościami od reklamodawców Tier2. Niby wyrównali, ale od tego czasu jest trochę gorzej. Do tego nowe regulacje w UE odnośnie reklam i mamy to co mamy. Lata pandemii nas rozpieściły. Potem było już tylko gorzej. Ciekawostką jest, że najnowszy domenowy event organizują wspólnie InterNetX, Sedo i ParkingCrew. Nie wiem czy to zwiastuje coś więcej niż to, że się jednorazowo dogadali.
 2. nadobny

  ParkingCrew dziwna akcja

  Wystawiłem jako "Świadczenie usług poza terytorium kraju". Też nie wiem o co chodzi jeszcze. W tamtym miesiącu było dobrze.
 3. Nie będę się kopał z koniem. Jak założę opcję to będzie dobrze? Założę w Premium i może czegoś więcej się dowiemy.
 4. " Domena została zablokowana na polecenie CSIRT GOV prowadzonego przez ABW. Status domeny to clientHold. " Czy dostali pismo to chyba tajemnica lasu, ale jednak rejestrator zablokował na polecenie.
 5. Przykre i zabawne jednocześnie, ale trochę inne. U mnie jest tylko blokada i zastanawiam się jak długo może potrwać. Tzn. nawet nie interesuje mnie teoria bo pewnie może bez końca, a bardziej czy ktoś miał podobnie ile to trwało u niego.
 6. Dostałeś wtedy jakieś info o "nacjonalizacji" czy działali bez informowania?
 7. Jestem abonentem domeny co ma w nazwie gov i końcówkę .pl. Ponad miesiąc temu na wniosek ABW zmieniła status na: Trwa postępowanie wyjaśniające [REGISTERED, ze statusem clientHold/serverHold] Ze strony blokującego brak jakiegokolwiek kontaktu, dane whois prawidłowe, domena aktywna jeszcze długo. Ostatnią przesłanką do blokady jest: wykorzystywania domeny do celów zagrażających bezpieczeństwu sieci. Domena była na parkingu. Czy status o postępowaniu wyjaśniającym można utrzymywać bez końca?
 8. Rick to legenda naszego środowiska, ale tutaj mnie nie przekonał ;-p Jak tak to przeanalizowałeś to mnie tylko utwierdziło. Ja żeby było taniej to kupuję ccTLD jak ktoś buduje na gTLD, ale na aukcji jak już wiem, że komuś pykło. Tylko czy to dalej możemy nazywać literówkami hm... Żeby dobrze podkupić gTLD nowego biznesu z new gTLD to trzeba mieć nosa i refleks albo kupować dużo z nadzieją, a wtedy może być drogo, chociaż to co widać na obrazku który zamieściłeś dużo wynagradza.
 9. Conon.com pewnie ma bliżej 4500 uu/msc lub mniej. Zarobki też przynajmniej przez pół bym szacował, a pewnie mniej. Gdyby tak było to i tak nieźle by na tym wyszedł bo .com są drogie. Można podać kilka przykładów takich domen które zostały wylicytowane na przestrzeni ostatnich miesięcy: goole.de €3,132.00 binance.be €1,400.00 googlr.at €509.00 block.ch €367.00 Jest drogo i nie ma co się oszukiwać, że uda się coś tanio kupić. Na parkingu na zyski trzeba czekać miesiącami, a nawet latami.
 10. Parking działa jak działał właściwie. Trochę firm się wykruszyło przez oszustów, ale te co zostały to dbają. Muszę przyznać, że interesujące są te rzeczy o których piszesz, ale wydają się bardziej pracochłonne bo wiele PP ma poważne wymagania. Moja wiedza na temat SEO jest nieaktualna bo wyobrażałem sobie, że dzisiaj duża jego część to po prostu kampanie AdWords lub szybkie, krótkotrwałe strzały. Przy parkowaniu lub wykorzystywaniu domen z "gotowym" ruchem do PP jest łatwo bo praktycznie nic nie trzeba robić. Problemem jest właśnie to, że takie domeny są drogie i długo trzeba czekać aż się zwrócą, ale po pewnym czasie nie ma to takiego znaczenia. Jeżeli coś jest dzisiaj królem to bardziej coś co łatwiej się targetuje i skaluje bez względu na domenę czyli np. wykorzystywanie reklam (czym nowsze medium tym taniej), virali czy kupowanie ruchu z innych źródeł w PP/Dropshippingu/naciąganiu na coś. Tylko tutaj też trzeba nieustannie pracować, testować, szukać nisz, szpiegować konkurencje, płacić za narzędzia do tego itd. ale jak już coś kliknie to płaci za wszystko.
 11. Jak ktoś zbiera np. domeny pod parking to przeważnie patrzy czy ta zarabia więcej niż kosztuje.
 12. Taka domena na święta The domain "hitler.de" was deleted on 21.11.2022 and is currently in a cooling-off phase (Redemption Grace Period - RGP).
 13. Cześć! Możesz napisać więcej o zarabiających domenach które chcesz sprzedać?

 14. nadobny

  Parkowanie w 2022 roku

  Ostatni rok to był dobry. Ogólnie te czasy sprzyjają zarabianiu na parkingu. Niestety co chwilę znikają dobre narzędzia, ale powstają też nowe. Ostatecznie nic nie zastąpi doświadczenia i takiego manualnego spojrzenia. Ja też od lat z PC, trochę Bodis. Zauważyłem, że od czerwca do sierpnia niektóre domeny na Tier2 praktycznie nie pokazywały żadnych statystyk. Teraz to się trochę poprawiło, niestety niektóre nie wróciły. Do tej pory potrafią być dziury po kilka dni. Próbujemy to wyjaśnić, ale jeszcze się nie udało. Tier2 jest z Zeropark. Ciekaw jestem czy też coś takiego zaobserwowałeś. Szkoda tego o tyle, że zdarzało mi się specjalnie przesuwać domeny na Tier2. Miałem takie obserwacje, że jak domena miała spory ruch, a marne zarobki to przestawienie mogło zwielokrotnić przychody. Teraz trochę się na tym przejechałem.
 15. nadobny

  Warto przeczytać

  Trochę się kłóci z zarabianiem
×