Jump to content

nadobny

Użytkownik
 • Content Count

  502
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  9

nadobny last won the day on January 7

nadobny had the most liked content!

Community Reputation

47 Excellent

About nadobny

 • Rank
  Maniak

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

10108 profile views
 1. Ja parkuję od 2006, ale jedyne co robię to dodaję domeny do parkingu ;-)
 2. nadobny

  m9.de

  m9.de Na ile wyceniacie m9.de? Gdyby ktoś chciał to sprzedam za 1000 EUR.
 3. nadobny

  Parkingcrev-wypłata

  Raczej nic nie zmieniali. U mnie pieniądze wpłynęły wczoraj. Na ogół są właśnie w okolicach 15. Czasem później jak są jakieś weekendy, święta.
 4. Domena po znanej księgarni internetowej jest do wylicytowania u komornika. Szacunku jej wartości dokonał biegły sądowy i ocenił, że jest warta 157 536,00 zł, cena wywoławcza 118 152,00 zł. Dużo/mało? Ciekawe jakiej metody wyceny użył biegły. Może uda się dostać ten operat na maila to coś dopiszę. https://licytacje.komornik.pl/Notice/Details/505861
 5. W AM można ustawić dzierżawę na czas nieokreślony. Do tego jest jeszcze kilka szczegółowych opcji, ale kwoty nie da się waloryzować. Trzeba wypowiedzieć i zrobić od nowa.
 6. Właśnie to, że nikt nie pyta o adres do korespondencji na terenie Szwajcarii podczas rejestracji również uśpiło moją czujność. Zwróć uwagę na link, który podał @pb. Jeszcze dodam jeden. W art. 16 p. 3 jest to samo: https://www.admin.ch/opc/de/classified-compilation/20141744/index.html Sprytnie sobie to wymyślili.
 7. Dziękuję za odpowiedź. Masz rację! Gdyby chodziło o abonenta to by już przy rejestracji trzeba było podać. Tę domenę odpuszczę, ale cały czas mam z tyłu głowy te bardziej "niepewne" co robią robotę. Może na przyszłość rzeczywiście znajdę takie biuro.
 8. To już ktoś by sobie musiał oszacować czy mu się opłaca podstawić adres. W przypadku ostrych restrykcji wielu rejestratorów oferuje takie usługi. Przeważnie jeżeli coś jest nie tak to prują się automatycznie i cześć. Dla .ch nie jest to powszechne. Być może dlatego, że nie często to sprawdzają, nawet przy rejestracji. Domeny wiszą latami i nikt nie prosi o adres. Przeglądnę jeszcze oferty innych rejestratorów i może ktoś się znajdzie. Chyba, że ktoś już zakładał wirtualne biuro z adresem i skanowaniem odebranych dokumentów w tym celu to by coś podpowiedział konkretnie żeby nie robić więcej niż jest potrzebne. Wydaje mi się, że to rutynowe działanie, ale szczerze napiszę, że gdyby chodziło o coś więcej to biuro wiele nie pomoże, ponieważ jak wiemy niektóre adres są trudne do bronienia ;-)
 9. Dzięki za podpowiedź. Bardziej liczę na to, że któryś rejestrator podstawi swoje dane za drobną opłatą i się przeniosę do niego ze wszystkim.
 10. Pewnie się dowiem jak przyjdzie :-p A tak serio to pewnie chodzi tylko o adres. Przyznam, że jakoś wcześniej to przeoczyłem. Przy rejestracji nie zauważyłem żadnych restrykcji. W mailu chodzi im o jedną domenę, ale mam ich więcej stąd chciałbym ten problem rozwiązać globalnie. "Under the terms of Art. 16, Para. 3 of the Decree on Internet Domains VID, the Swiss authorities require the disclosure of a valid correspondence address in Switzerland for purposes of the direct delivery of correspondence and that you disclose your identity.We would ask you to send us a valid correspondence address in Switzerland within 30 days (date of receipt by SWITCH) and a valid copy of your identity card or passport."
 11. SWITCH Legal chce ode mnie adres korespondencyjny w Szwajcarii. Mój rejestrator tego nie oferuje. Znacie któregoś rejestratora który w moim imieniu odbierze korespondencję?
 12. To jest ważna informacja. Z tego powodu jak zamawiasz domenę w obu serwisach to nie warto dawać większego przebicia inicjującego bo sam siebie przebijesz. Aukcja toczy się w obu serwisach jednocześnie, ale w NJ widać pseudonimy - w SN nie.
 13. Przeklikaj na sucho to w ostatnim kroku zobaczysz. Tego czego nie zobaczysz to prowizji za wypłatę która wynosi 15 EUR.
 14. Dobrych nie odpuszczać. Kilka domen krowy nie kosztuje. Problem polega na ich racjonalnej wycenie. Większość zapewne popełniła duży błąd już na etapie konstruowania portfolio. Dla mnie oczywistym było od początku, że ma się samo finansować prawie od samego początku. Dokładanie latami do interesu to... słaby interes.
×