Jump to content

dawidt

Użytkownik
 • Content Count

  214
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About dawidt

 • Rank
  Praktyk
 • Birthday 12/05/1982

Kontakt

 • Strona WWW
  http://

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

2592 profile views
 1. Nie ma problemu. Jeśli ktoś robił zakupy w Afternic będę wdzięczny za pomoc w ustaleniu kwestii podatku.
 2. Rumen, dzięki za odpowiedź, ale chodzi o Afternic, nie o Afterrmarket.
 3. Chcę kupić domenę w Afternic, ale nie jestem pewien jak sytuacja wygląda z ewentualnym podatkiem. Przeprowadziłem sobie testowo proces zakupu i dodatkowy podatek nie zostal naliczony, a przynajmniej nie do momentu fizycznego wprowadzenia danych karty (cały checkout wskazuje zerowy podatek). Czy ktoś robił zakupy w Afternic i może potwierdzić, że VAT nie jest naliczany? Ewentualnie czy robi różnicę z jakiego kraju jest zakup lub czy jest to firma, czy osoba prywatna?
 4. To może inaczej spróbuję ugryźć temat. Jaka globalna giełda domen daje możliwość sprzedaży w ratach? Chodzi o taki model jak w Aftermarket, może uda mi się przekonać sprzedawcę do przeniesienia domeny.
 5. Możesz rozwinąć? Aftermarket ma tego typu usługę pośrednictwa w zakupie domeny z poza ich platformy? Będę wdzięczny za link albo szczegóły.
 6. Mam na oku ciekawą domenę .com (rejestrowaną w GoDaddy, wystawioną na Afternic). Jest to stara domena (~99') o solidnej, popularnej nazwie własnej (pochodna generycznej), idealna dla mojego nowego projektu. Cena wyjściowa była na poziomie ~20k dolarów, udało się w drodze negocjacji zbić cenę do ~7k. Mimo wszystko kwota jest wciąż spora. Czy znacie może jakieś ciekawe sposoby/narzędzia finansowania zakupu domeny? Interesuje mnie kupienie domeny na raty, korzystałem już z podobnego rozwiązania w HugeDomains.com, ale oni udostępniają płatność ratalną tylko dla swoich domen, raczej nie pośredniczą w procesie jako trzecia strona transakcji. W tej chwili nie interesuje mnie tradycyjny kredyt bankowy, bardziej dedykowane rozwiązanie dla domen. Znacie może jakieś ciekawe opcje? Zabezpieczeniem w tym przypadku byłaby sama domena (jak w HugeDomains, w momencie spłaty całości prawa do domeny są przenoszone na mnie, ale przez cały okres płatności ratalnych mogę z niej korzystać). Czas kredytowania około 24-36 rat. Oczywiście bezpieczeństwo takiej transkacji jest sprawą absolutnie kluczową. Pomysły? Znalazłem jakieś serwisy, które działają we wspomnianym przeze mnie modelu, ale nie potrafię ocenić ich wiarygodności.
 7. Sprzedam serwis SkladkaZUS.pl. Oprócz dobrej, generycznej domeny serwis jest dobrze wypozycjonowany w Google. Pierwsza dziesiątka na następujące frazy (najbardziej popularne w tej tematyce): składka ZUS, składki ZUS, ZUS. Utrzymanie tych pozycji zamyka się w 100-200 pln miesięcznie. SkladkaZUS.pl działa na zasadzie autorespondera, opracowanych jest kilka merytorycznych maili które użytkownicy dostają z automatu na przestrzeni kilku tygodni, obecnie współpracuje z firmą Optigen.pl która ma interesujący, wielopoziomowy program partnerski. Oczywiście można wykorzystać serwis do współpracy z innym PP lub działając we własnym zakresie. Baza newslettera zawiera około 200 użytkowników, serwis ma około 400 followersów na własnym profilu Facebookowym, grupę na Goldenline. Kontakt i propozycje cenowe wyłącznie na: biuro@interactiv.pl.
 8. dawidt

  siodemka.pl

  Niestety nic nie wiedziałem wcześniej o próbach sprzedaży Swaggerowi i Selesowi. Dopiero po czasie dowiedziałem się, że były prowadzone rozmowy przy okazji wystawienia domeny na aukcji Allegro. Ależ spoko, nawet przez moment moje myśli nie powędrowały w tym kierunku ;-)
 9. Dziś przykładowo dostałem 13 razy ten sam e-mail o nowym terminie przerwy technicznej :-)
 10. dawidt

  icasyno.pl

  Trochę jak Carsy zamiast samochodów. Niestety ten strzał nieudany.
 11. Na początku pisałeś głównie o mailach niepoprawnych gramatycznie, stylistycznie. W takiej sytuacji nieodpisywanie na maila nie jest dobrym rozwiązaniem, nie jest rozwiązaniem w ogóle. Nadawca wiadomości może nawet nie zdawać sprawy z tego, że wypadałoby pisać inaczej. Minimum wg mnie to prezentowanie swojej, poprawnej postawy w odpowiedzi właśnie na takie maile. Prędzej się czegoś nauczą. Ponadto brak kultury nie musi być jedynym powodem dla którego zapytania wyglądają tak a nie inaczej. Co do chamstwa to sprawa jest prosta, nie powinno się go tolerować. Przy czym, nie znaczy to również, że na chamstwo powinno się odpowiadać chamstwem. Moim zdaniem stanowcza acz grzeczna odpowiedź w zupełności wystarczy.
 12. Dodam do tego co napisali już gtone i Kangur, że czasami trafiają się ludzie którzy zwyczajnie nie mają obycia z pisaniem na komputerze i często wychodzą z tego koślawe maile, to z kolei nie musi być tożsame z ich poziomem kultury. Po prostu nie wiedzą jak się do tego wszystkiego zabrać.
 13. dawidt

  Celebryci.pl

  Poprawna, używana forma. Wg mnie bardzo dobra domena dla portalu plotkarskiego dla którego nazwa ma znaczenie, z ambicjami na lepszą domenę niż kolejny gumiaczek.
 14. Ja dodam od siebie, że jak widzę formularz (a podobne bywają na stronach) przysłowiowe 2x2 cm to trudno wypiec z tego poprawnego formalnie maila z zapytaniem. Zawsze mnie to denerwowało.
×