Jump to content

mendoza

Użytkownik
 • Content Count

  109
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutral

About mendoza

 • Rank
  Praktyk

Recent Profile Visitors

2,928 profile views
 1. Chcę przekazać komuś domenę .pl, którą mam na koncie Aftermarket. Odbiorca założy sobie tam konto, żeby było sprawniej. Czy dobrze rozumiem, że w momencie zmiany wpisów nowy właściciel dostanie informację, kto był poprzednim właścicielem? Czy jest możliwość oddania komuś domeny bez ujawniania moich danych?
 2. mendoza

  retro.pl

  A wiesz może, jak to wygląda z tytułami, które nie są już wydawane?
 3. kwotacje.pl Ostatnio spotkałem się z tym terminem w odniesieniu do wycen ubezpieczneniowych…
 4. Nie, ale daje to pojęcie, jak istotne są w tej branży domeny — niebardzo.
 5. Trudny temat, właściciel danio.pl siedzi na domenie od lat, jeśli dobrze rozumiem, czekając, aż Danone wykona pierwszy krok.
 6. mendoza

  b m * com pl

  Ciekawa historia. Pamiętam, że moi dwaj kumple ze szkoły średniej mieli firmę zajmującą się usługami komputerowymi, pod domeną bm.pl Pewnego dnia, a było to w okolicach roku 2000, przyszedł do nich pan z Businessman Magazine i kupił ją od nich za — jeśli dobrze pamiętam, bo słyszałem historię bardzo dawno i z drugiej ręki — "pięć tysięcy dolarów". Chłopaki od tej pory używali domeny, w keywordzie który był rzeczywistą nazwą firmy. Właśnie sprawdziłem, dziś ta domena należy do kogoś zupełnie innego, podobnie jak domena, o której tu rozmawiamy…
 7. uzywam.pl używam.pl Przedłużam je od pewnego czasu… mam pomysł na zagospodarowanie ich, tylko nie ma kiedy się tym zająć. Proszę o wycenę.
 8. mendoza

  zdrów.pl

  Kolejny rok, może jakieś nowe opinie? Nie próbowałem do tej pory aktywnie sprzedać domen, potencjalny target to szeroko pojęta branża medyczna. Wydaje się idealna dla np. nowopowstającej przychodni czy kliniki.
 9. Dziękuję bardzo za wycenę.
 10. Zakładasz tam firmę, wystawiasz faktury jako ta firma, płacisz $250 rocznie, traktujesz dochód firmy jako własny i nie płacisz podatku dochodowego jako osoba fizyczna w Polsce, gdzie jesteś rezydentem? Trochę to zbyt piękne, żeby było prawdziwe… Na pewno nie działa w Irlandii, gdzie dyrektor firmy, jeśli wypłaca sobie pensję lub dywidendę zawsze płaci osobisty podatek dochodowy tam, gdzie mieszka.
 11. Dzięki za odpowiedź, Adelard. Chodziło mi o to, czy można mieszkając w Polsce prowadzić działalność w innym kraju, np. na Słowacji czy w Irlandii—czy to jest w ogóle legalne. Poza tym… 3000 zł oszczędności? W Irlandii minimalny ZUS to 250 Euro rocznie, w Polsce tyle się płaci miesięcznie. W Irlandii jest jeszcze spora kwota wolna od podatku dochodowego (8250 Euro rocznie dla samozatrudnionych, 16500 na etacie)—ale rozumiem, że dochodowy płaci się w zależności od rezydencji, więc to nie u każdego wchodzi w rachubę. Z ciekawostek: Mój znajomy twierdzi że samo założenie firmy w UK i opłacanie składek skutkuje tym, że po 7 latach wypracowuje się brytyjską emeryturę minimalną (wypłacaną po osiągnięciu wieku emerytalnego). Nie wiem na ile to prawdziwe, ale ciekawe…
 12. Ostatnio trochę słychać o firmach prowadzonych w Polsce a zakładanych na Słowacji, w Irlandii i UK — jak one się mają do tego?
 13. Temat jest bardzo interesujący, ale radziłbym zminimalizować efekt kota w worku i podać trochę informacji o ebooku. - W jakim formacie jest wydany? Prawdę mówiąc, brak tej informacji powstrzymał mnie przed zakupem. Wielu posiadaczy czytników męczy się z PDF na małym wyświetlaczu i używa tylko formatów tekstowych jak MOBI, EPUB, czy choćby TXT. Kto wie co nas czeka po ściągnięciu, może DOC? - Nie zaszkodziłaby próbka (jedna strona) tekstu dla zachęty. Tak się to robi na świecie i skutecznie działa. - Może strona www która wygląda choć trochę wiarygodnie? http://www.poradnikoffshore.pl/ nie wygląda na miejsce w którym można bezpiecznie zostawić pieniądze. Nie mówię nawet o szacie graficznej (dość oczywiste), ale choćby o podstawowych danych kontaktowych jak email. - Grupa docelowa to jak sądzę ludzie prowadzący małe i średnie firmy. Dostaną rachunek? Może fakturę VAT? Nie wiadomo. - Nie zaszkodziłby blog gdzie można w komentarzach zadać pytania. Może być konto na portalu społecznościowym. Z braku takowego zadam pytanie tutaj, bo wiem że Aftermarket śledzi to forum: "Na ile wiedza zawarta w eBooku może się przydać komuś, kto prowadzi firmę za granicą i/lub nie jest rezydentem podatkowym w Polsce?"
×