Jump to content

Betman

Użytkownik
 • Content Count

  200
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

6 Neutral

About Betman

 • Rank
  Praktyk

Kontakt

 • Strona WWW
  http://

Informacje o profilu

 • Lokalizacja
  Singapur

Recent Profile Visitors

3,896 profile views
 1. Jeszcze raz. Chodzi o sytuację, w której domena jest w listingu na SEDO natomiast znajdujemy klienta poza SEDO (np. klient nawet nie słyszał o istnieniu coś takiego jak SEDO) i chcemy tylko by SEDO pośredniczyło w transakcji przekazania domeny/zapłaty.
 2. Rozumiem, że transakcje w ramach "transferu zewnętrznego" podlegają 3% opłacie zamiast tradycyjnego 15% za marketplace. Natomiast jeśli obie strony się porozumieją poza SEDO... a domena jest wystawiona na ich giełdzie... to SEDO sobie życzy 15%, czyli tak samo jak by do transakcji doszło bezpośrednio na ich platformie. Pytanie więc ile czasu musi upłynąć pomiędzy usunięciem domeny z ich listingu a możliwością zawarcia transakcji z 3% opłatą? P.S. Dodam tylko, że sam nie robiłem listingu tej domeny na SEDO tylko od lat wisi (dawno nieaktualna) oferta poprzedniego właściciela.
 3. Zawsze czytałem, że maksymalna ważność domeny nie może przekroczyć 10 lat, natomiast ostatnio chciałem przedłużyć jedną z istniejących domen (mającą ok. pół roku ważności jeszcze) i wyskoczyła mi opcja przedłużenia od 1 do... 10 lat. Czy istniejąca domena ważna jeszcze przez kilka miesięcy może być przedłużona o 10 lat, co by dało kumulowaną ważność domeny przekraczającą 10-letni pułap?
 4. Dołączam się do oryginalnego pytanie, aczkolwiek szukam serwer zagraniczny? Może ktoś coś polecić w dobrej cenie z dobrymi opcjami sprzętowymi i profesjonalnym supportem?
 5. No właśnie ta strona techniczna mnie bardzo interesuje bo jeśli każda transakcja ma kosztować kilka Dolarów i trwać godzinę to sam BTC przestanie być czymś przydatnym ("środkiem płatniczym") i pozostanie tylko bańką spekulacyjną, która jak tupnie to będzie po wszystkim. Chodziły słuchy, że nawet Google miał przytulić BTC i go promować by stało się to czymś bardziej "mainstream" - czyli powszechnie uznawane i akceptowane. Ale nie ma mowy o tym jeśli od strony technicznej sam BTC przestanie być praktyczny ze strony czysto technicznej (wspomniane wysokie koszta i długi czas operacji). W tym momencie widzę dwie drogi: 1) wielkie firmy zainwestują we własne kryptowaluty i powiedzmy będzie ich kilka, głównie w rękach takich firm jak Google, Apple, Samsung, Amazon, Alipay. Lub 2) np. Google oficjalnie wesprze jakąś obecną już kryptowalutę, z pewnością tą najlepszą od strony technicznej pod względem przyszłego rozwoju szybkich i tanich płatności, a resztą świata wtedy też nastawi się głównie na tę walutę. Pytanie więc która z nich jest najlepsza pod względem technicznym? Bo BTC z tego co widzę przestaje się już nadawać...
 6. Ciekawa firma a ceny rzeczywiście super. Na czym oni zarabiają? Czy równie łatwo można przenosić domeny od nich jak i do nich?
 7. A jak wygląda dziś koszt transakcji używając BTC? Nie jest już astronomicznie wysoki? Do tego wolne działanie ze względu na ograniczoną ilość przetwarzanych operacji w danym czasie?
 8. Odebrali Ci zabytki.pl? Jak można odebrać komuś domenę o takim charakterze? To tak jak byś miał coś stylu nieruchomosci.pl i by Ci ją zabrano...
 9. Nie wiem czy to prawda, ale na stronach GoDaddy podają teraz, że cena domeny .com już w ramach DDC wynosi $12.99 co wydaje się dosyć drogo biorąc pod uwagę opłatę za przynależność do DDC. Jak oceniacie serwis hover.com , który jest teraz pod banderą tucows? Trzyma ktoś tam domeny? Czy są pewni/solidni jeśli chodzi o bezpieczeństwo trzymania tam domen, stabilności cen, łatwości transferu w razie sprzedaży?
 10. Jak od strony technicznej wygląda przechwytywanie domeny .com , która nie idzie na aukcję tylko jest "uwalniana" i dostępna dla wszystkich do ponownej rejestracji? Serwis przechwytujący po prostu wiele razy dziennie sprawdza czy domeny już jest wolna i wtedy automatycznie ją rejestruje w naszym imieniu?
 11. Dokładnie. Ci ludzie oprócz strzelania sobie samobójów czy wydmuchania deficytu do historycznych rekordów to nic nie potrafią z sensem przedstawić. A może ustawowo każda z "przymusowych" witryn będzie musiała umieszczać banery reżimu, odnośniki do jedynej słusznej fundamentalistycznej radiostacji, itd.? Kto musi lub chce mieć witrynę internetową i tak będzie ją miał i to prawa rynku same wymuszają to na firmach. Nie potrzeba tu ingerencji obozu rządzącego by zmusić ludzi do tego.
 12. Zauważyłem, że w home.pl nie jest potrzebny, natomiast w premium.pl jest wymagany tak jak przy każdym innym transferze, mimo iż jest to transfer "wewnętrzny". Dziwne... To może pytanie nieco z innej beczki - czytałem, że po ostatnim transferze pomiędzy rejestratorami trzeba odczekać 5 dni aż można zrobić kolejny. Czy dotyczy to także wewnętrznej zmiany abonenta/e-cesji u tego samego rejestratora?
 13. Dzięki za odpowiedzi, Panowie. Chodzi mi o to, by nie było problemów a tym bardziej opóźnień przy przekazaniu domen(y). Rozumiem, że najłatwiej jest zrobić cesję w ramach tego samego operatora, aby wszystko było robione wewnętrznie? Wtedy pewnie nawet authinfo nie jest potrzebne?
 14. Rozumiem, że przeniesienie własnej domeny do innego rejestratora to transfer. Natomiast czy przeniesienie tej domeny do innego rejestratora z jednoczesną zmianą abonenta wymaga innej procedury (cesja?)? Czy mając już swój authinfo robię to w identyczny sposób co zwykła zmiana rejestratora... z tym że po nowej stronie po prostu wpisuje dane nowego właściciela?
 15. Powiedzmy, że firma z spoza UE rejestruje i odnawia domeny .pl u polskiego rejestratora. 0% w takim przypadku?
×