Jump to content

pozmu

Użytkownik
 • Content Count

  34
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About pozmu

 • Rank
  Nowy

Kontakt

 • Strona WWW
  http://pozmu.net

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

3289 profile views
 1. eurowizor.pl - takie określenie pada w reklamie TV sieci sprzedającej RTV
 2. Nowy rozdział tego tematu. Wysłałem do NASK zapytanie, czy rejestrator może regulaminem skrócić 30 dni statusu BLOCKED w którym można odnowić domenę do 3 dni, tak jak jest w regulaminie OVH. Otóż OVH odpisało NASKowi, że te 3 dni to tylko taki ogólny termin odnoszący się do ogółu domen a nie konkretnie do .pl, dla których stosują okres 30 dniowy (mi pomoc techniczna odpisała, że i dla polskich domen obowiązują 3 dni - tak samo jak forumowiczowi @piad2) NASK zaprasza mnie do złożenia reklamacji, tylko sam nie wiem czy najpierw do nich składać czy jeszcze raz do OVH uderzać, no ale coś zrobić trzeba.
 3. Tylko pytanie jakich klientów OVH ma więcej - abonentów domen czy opcji? Chyba raczej tych pierwszych i takie coś nie powinno mieć miejsca (w ogóle, niezależnie od liczby poszczególnych klientów). Właśnie przypomniałem sobie, że raz z kolei OVH uratował moją domenę - była już po 30 dniowej blokadzie ale dalej wisiała, nie pamiętam w jakim statusie, może DELETE_BLOCKED, no nie można jej było ani odnowić ani zarejestrować - napisałem do nich i ją przywrócili do życia.
 4. Spotkało mnie to samo. Dostałem jakąś dziwną odpowiedź, że daty wygasania domen są "zaokrąglane", ale nie wiem czy to nie jest spychologia, bo nieprawidłowa data wygasania jest widoczna tylko w panelu na ich stronie, w przychodzących od nich e-mailach daty są prawidłowe. Poza tym w przypadku domeny wygasającej o godz. 22 (jak moja) powinno się zaokrąglać do następnego dnia. Efektem tego jest brak możliwości odnowienia domeny w ostatnim dniu statusu BLOCKED (wygasa po nieopłaceniu odnowienia). Np. domena: di.pl created: 2006.04.27 09:19:59 last modified: 2018.03.15 13:17:10 renewal date: 2019.04.27 09:19:59 W Panelu byłaby oznaczona Wygasa 26 kwi 2019 Jednakże w e-mailach od OVH podana byłaby data 27 marca. Niestety przy próbie odnowienia obowiązuje data z panelu :/
 5. Ta sesja to,całkiem fajne, chyba jest nawet suplement diety o takiej nazwie.
 6. Ja dziś nie zdążyłem reakatywować dwóch domen przez tą zmianę czasu, miały być usunięte o 23 a zniknęły o 22 :/
 7. pozmu

  kabanosy.pl

  Chyba Ci się strasznie przejadły te kabanosy, że je tak tanio puściłeś, szczególnie teraz, gdy są one niejako na topie - jeszcze niedawno nie było w tv bloku reklamowego bez reklamy tych specjałów.
 8. tak w ogóle to tylko 1 com jest za funta i jakoś nie dostałem tych moich info do co.uk :/
 9. Calkiem dobra oferta Crazydomains.co.uk com - £1 co.uk + info w pakiecie - £1 Dałem swój link partnerski, jak ktoś nie chce z niego korzystać to tu jest czysty: http://www.crazydomains.co.uk Można płacić kartą albo Paypalem Poleca Pamela, ale czytałem nienajlepsze opinie o nich, więc polecam potem wytransferować domeny (tylko nie do Godaddy )
 10. Jeszcze jakiś czas jest ważny kod WELOVEU (ograniczenie do 10 tyś użyć/ 1 na biznes/ gospodarstwo domowe) - 0.99$ za rejestrację/transfer com/net/org w http://www.namecheap.com
 11. Kiedys nie tyle w to wierzono, a takie były zasady - przeciętna firma nie mogła kupić domeny .pl musiała .com.pl. Zresztą do dziś w niektórych krajach dalej takmjest np. Co.uk, co.jp
 12. Właśnie miałem się zapytać, jak to jest z transferami polskich domen... do tej pory nigdy domen .pl nie transferowałem (chyba, że przez opcję ) i nie wiem jak to wygląda z terminami... Na stronie Nask stoi: Hehe, no fajnie, ale mój rejestrator takich informacji nie udostępnia albo nie potrafię ich znaleźć (raczej to pierwsze)... No i teraz nie wiem jak to będzie gdy domena wygaśnie, czy na 100% będzie można przeprowadzić transfer? Czy rejestrator nie ma przypadkiem możliwości jego zablokowania... no tak, ma, bo może teraz sam automatycznie przedłużyć domenę, tak? Czyli w sytuacji, gdy nie jest to jasno określone przez rejestratora lepiej nie ryzykować i zrobić to wcześniej... kob22: zawsze możesz też założyć opcje na swoje domeny u innego rejestratora i w taki sposób przenieść te domeny (tylko pamiętaj, że nie można zakładać opcji na własne domeny - uśmiechnij się do rodziny). Oczywiście opcja = kilkutygodniowe niedziałanie domeny (bo wpierw musi ona wygasnąć)
×