Jump to content

yarowa

Użytkownik
 • Content Count

  3,240
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  28

yarowa last won the day on January 26 2020

yarowa had the most liked content!

Community Reputation

362 Excellent

About yarowa

 • Rank
  Przewodnik i opiekun bokserów :)

Kontakt

 • Strona WWW
  http://

Informacje o profilu

 • Lokalizacja
  Z Krainy Szczęśliwych Stworzeń

Recent Profile Visitors

20,067 profile views
 1. Tak. Nie czytają Biblii i są równie zaskoczeni, kiedy wezmą Pismo do ręki, że przykazania nie są ułożone od 1 do 10 :) Zapewne dla Żydów (piszę o wyznaniu) sprawy wynikające z Zakonu są bardzo istotne, dla starotestamentowych np. Faryzeuszy był to aksjomat. Jeżeli pytasz to dla Ciebie również jest to istotne: po prostu jestem Chrześcijaninem a nie Żydem więc ta kwestia jadania czy niejadania ryb, świń mnie nie dotyczy. Tak jak koszerność. Tak jak i kwestia obrzezania. Cytowany Paweł Apostoł i pozostali uczniowie Jezusa rozstrzygnęli tę kwestię przyjmowania pogan w szeregi wyznawców Jezusa. Choćby i w tym miejscu Paweł Apostoł - przywołuję za wspomnianą internetową Biblią Tysiąclecia - wyjaśnia: " A tu już nie ma Greka ani Żyda, obrzezania ani nieobrzezania, barbarzyńcy, Scyty, niewolnika, wolnego, lecz wszystkim we wszystkich [jest] Chrystus". Jeśli czegoś nie jem to albo nie lubię albo nie jem z powodów takich, że mam przed sobą obrazy męczenia i zabijania zwierząt albo nie jestem głodny. Skupiam się zdecydowanie na istocie Chrześcijaństwa czyli na kwestii Zbawienia. Zbawienia (łaską) przez wiarę - bo jeśli uczynkami możemy się sami zbawić to śmierć Jezusa na krzyżu jest bez sensu. Moje pojawienie się ponowne w tym temacie nie jest powodowane kontynuowaniem nowego tematu. Tak więc przepraszam Cię ale znikam stąd.
 2. To Biblia Tysiąclecia czyli jak najbardziej katolicka: BT To nie Dekalog został zmieniony ale Katolicy rzadko Pismo Święte czytają. Katolik cytujący Biblię jest przeważnie z miejsca przez swoich współbraci określany Świadkiem Jehowy czy Protestantem. Nierzadko podobnie, Katolik z Biblią odbierany jest w swojej rodzinie. Kościół Katolicki nie zmienił więc Dekalogu ale wg mnie odszedł od źródła, bo Biblia jest dla Chrześcijanina jedynym Słowem pozostawionym czy autoryzowanym przez Boga. Jeśli Tradycja albo katolicyzm ludyczny nie są zgodne z Biblią, to oznacza wg mnie odstępstwo od tej prawdziwej Ewangelii cytowanej przez mnie za Pawłem Apostołem. I są dla Katolika ewangelicznego wg mnie dwie drogi. Odejść do innej wspólnoty albo pozostać i drążyć nurtem Reformacji 2.0. Bywa, że nazywanej bardziej czy mniej słusznie pentekostalizacją Kościoła Katolickiego. ... ale, nie chciałbym tutaj wywoływać nowej dyskusji ...
 3. Odgrzebałem. W ramach pewnie rozliczenia z samym sobą. Miałem wewnętrzną potrzebę powrotu i rozliczenia się z tym tematem, a konkretnie z moimi tutaj wpisami. Już nawet nie pamiętam co dokładnie w szczegółach pisałem ale nie chcę pozostawić moich tutaj poglądów religijnych takimi jakimi pozostały w wypowiedziach w tym topicu. Ponieważ jestem już dość innym człowiekiem a zjawisko tutaj opisywane jest dla mnie w tym momencie zupełnie obojętne. Paweł Apostoł powiedział: "Ale gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy - niech będzie przeklęty!" a ja, jestem nawróconym Chrześcijaninem. W związku z tym dopowiadam do moich poprzednich wypowiedzi, że: Tylko Jezus jest Panem. I moim Zbawicielem. I dla mnie najważniejsza, decydująca w moim życiu jest moja z Nim relacja i głoszenie o Nim ewangelii. Zero figurek czy innych bałwanów. Zero ludzkich pośredników. To tyle.
 4. Nawet przez moment nie pomyślałem o bieliźnie :)
 5. Mistrz Świata. Triumfator TCS http://www.sport.pl/skoki/7,65074,25571532,fenomenalny-dawid-kubacki-jako-3-polak-wygral-turniej-czterech.html#s=SMT_Link_1 --- BTW: Bazyli, w nawiązaniu do naszej niegdysiejszej rozmowy ... to jednak nie jest sport bardziej niszowy niż F1 Niszowość sportu wg mnie liczymy w kontekście liczby zawodników uprawiających ten sport ...
 6. Złoto, srebro ... Przelewa nam się. Nowy Mistrz Kubacki https://www.przegladsportowy.pl/sporty-zimowe/skoki-narciarskie/ms-w-seefeld-dawid-kubacki-ze-zlotem-kamil-stoch-ze-srebrem/lpesktq
 7. yarowa

  RODO

  Podaję dalej :D
 8. Dziękuję Cóż. I w Bahrajnie wypadki jeżdżą po ludziach. Oczywiście możemy nadal się z premedytacją poruszać w obrębie krajów ciepłych bardzo, a przecież klimatu tam nie przeniesiemy. Choć ... sztuczny stok narciarski w Dubaju już jest. Wraz z odpowiednim zimnem.
 9. Ciekawe, ale możemy wymienić jakikolwiek inny kraj. Możemy wymienić na przyklad Japonię i Koreę Południową. Tylko po co? Na podwórku polskim, skoki to topowa dyscyplina. Globalnie patrząc - opisałem część zjawiska wcześniej.
 10. W jaki sposob mam wykazać, żę imprezę narciaską obserwuje zbliżona liczba osób na żywo, skoro nie ma obiektów na których taka liczba osób mogłaby obserwować na żywo taka imprezę? I chyba nie będzie bo po cóż takie obiekty, skoro tylko najblizej skoczni stojący mogą cokolwiek zobaczyć? Możnaby wskaźnikowo sprawdzić liczbę kibiców ogladających imprezę na telebimach w miejscowości, w której impreza sie odbywa, oraz rozsianych po knajpach okolicznych z dostępem do telewozorów czy innych monitorów w tej miejscowosci ... . I stojących wokół obiektu rozgrywek, wokół skoczni a nie mogących na teren obiektu wejść. I wystarczy podczas takiej imprezy, przykladowo w Zakopanem, wyjść na miasto. I zobaczyć co się dzieje (mogę o tym mówić i świadczyć, ale opinia jednej osoby oczywiście nie będzie miarodajna). Ci, którzy byli - wiedzą. Argument ilościowy nie jest w tym przypadku, widzów zgromadzonych bezpośrednio podczas inprezy, dobrym argumentem. Na stadiony piłkarskie przychodzi również o wiele mniej osób niż na imprezy F1. Z przyczyn takich jak powyżej opisałem. Z przyczyn techniczno zdroworozsądkowych. A pilka nożna jest sportem sądzę (tylko ja?) bardziej popularnym niż wyścigi w F1. Przypomniany przez Ciebie i przeze mnie Prevc, nie tylko był bardziej popularny niż Mistrz Świata F1 ale prześcignął w tej popularności takiego np. Cristiano Ronaldo - to są dobre porównania bo rozmawiamy o twarzach dyscypliny, o nomen omen jej motorach ... Przy czy skoki i rajdy samochodowe stanowią dyscypliny bardzo indywidualne tj.wystarczy do nich jeden zawodnik i jego sztab oczywiście. Przykład więc popularnościowy z Prevcem, CR, i Rosbergiem to są bardzo znaczące fakty, które świadczą o wyborach kibicowskich. Poza tym wszystkim i osobiście, ja, jestem fanem po prostu sportu. I pewnie dlatego, właściwie nawet nie bardzo mi się chcę udowadniać o wśród ludu "wyższości Świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocą". Chętnie oglądnę skoki, F1, żużel, walkę pięściarską, hokeja, siatkówkę, kolarstwo, biegi narciarskie, biathlon, kombinację norweską, triatlon itd. Piłka nożna jest u mnie numerem 1 i nie od święta tylko na co dzień ale na co dzień w wykonaniu mojej Drużyny - bo moja . Z sentymentem powracam do LA bo sam miałem z nią związek osobisty. EdiT: coś mi się przypomniało. Poziom Polski. Przed IIWŚ, teren RP był usłany skoczniami narciarskimi. Teraz jest ich trochę mniej ale istnieją. Żartobliwie dopowiem ale prawdziwy smutny fakt jest taki, że nadal obiektu dla F1 w Polsce jak nie było tak nie ma.
 11. Już pisząc odpowiedź, wiedziałem, że otrzymam taką jaką otrzymałem bo swoją pisałem z przekąsem. Jednak w Polsce F1 to jest naprawdę niszowy sport (z przerwą na Kubicomanię, która sie skończyła wraz z wypadkiem Kubicy) a skoki topowy. Globalnie, w świecie, oczywiście F1 jest w czubie. A również globalnie patrząc, wspomniany przez Ciebie w innym wątku Prevc wyprzedza popularnością Nico Rosberga. I dlatego powtórzę, że coraz częściej skoki narciarskie określane są jako zimowa F1. Kubicy życzę dużo zdrowia i wszystkiego najlepszego ale na razie to Stoch ma na koncie mistrzostwa świata i mistrzostwa olimpijskie. Do tego Zwyciestwa w Pucharze Świata i Turnieju Czterech Skoczni - w F1 nie wiem do czego te ostatnie wymienione turnieje porównać ... Może do jakiego Grand Prix.
 12. Formuła 1 też jest niszowa . Przynajmniej w Polsce . Skoki są zresztą do F1 przyrównywane ...
 13. Widać co się dzieje, działo. O tym co może jeszcze ... http://www.sport.pl/zimowe/56,64996,23158239,raw-air-kamil-stoch-wygral-turniej-i-zapewnil-sobie-krysztalowa.html#MT_1Zdjecie
 14. Może raczej na "kroliki.pl".
×