Jump to content

blazej

Użytkownik
 • Content Count

  1,497
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  9

blazej last won the day on August 14 2021

blazej had the most liked content!

Community Reputation

76 Excellent

About blazej

 • Rank
  Uzależniony
 • Birthday 12/18/1983

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Kujawy/Toruń
 • Zainteresowania
  domeny, historia, sport, muzyka

Recent Profile Visitors

11,407 profile views
 1. Skandynawia*eu Nie jest to oczywiście podobny kaliber jak .pl, ale w mojej opinii domeny europejskie pasują idealnie do nazw geograficznych.
 2. Być może, ale kiedyś po prostu admin/moderator takie posty przenosił, a nie kasował bez wyjaśnień/ostrzeżeń. Ruch na forum coraz mniejszy, standardy widzę też lecą na łeb na szyję. Nie będę tego więcej tu komentował.
 3. ksiazkinaukowe*pl Wrzucam ponownie, gdyż mój poprzedni post zniknął...
 4. Hej,

  Myslnik dopisz, bo Ksiazkinaukowe pl kieruje na giełdę.
  Pozdrawiam
  Jacek

  1. Show previous comments  1 more
  2. Kangur

   Kangur

   Nie wiem, gdzie podział się Twój post, ale podejrzewam, że admin go usunął, bo pojawił się w dziale Nigdy bym się nie spodziewał... a tam nie umieszcza się swoich domen, tylko takie, które inni zarejestrowali i są wyjątkowo dziwne.

    

   Pozdrawiam
   Jacek

  3. blazej

   blazej

   Dałbym sobie rękę uciąć, że zamieszczałem w rejestracjach z palca, kojarzę wpis poprzednika. Mniejsza, wrzuciłem jeszcze raz. 

  4. Kangur

   Kangur

   Szkoda by było ręki ;)

 5. Na dziś w mojej opinii .eu w Polsce jest już bardziej rozpoznawalna ( całkiem spora liczba instytucji/miast korzysta z tego adresu, vide lublin.eu, katowice.eu). Dla startu biznesu proponowałbym jednak poszukać alternatywnej nazwy w .pl .com w Polsce? Co drugiej osobie będziesz musiał podkreślać, że chodzi o .com a nie .com.pl Oczywiście jeśli projekt ma być globalny, to tylko .com
 6. blazej

  shazza.pl

  Relikt lat 90-tych. Będziesz próbował monetyzować pod disco polo, możesz jeszcze do interesu dopłacić. Może ją sprzedasz, ale wszystko powyżej ceny rejestracji będzie Twoim sukcesem (być może zarejestrowałeś ją w home.pl w jakiejś "promocji" za 0 zł, wtedy przedłużenie jej za rok na pewno nie będzie się już opłacać). Na końcu proponuje zamieścić temat we właściwym miejscu (wycena i opinie), a nie w ogólnych rozmowach.
 7. Pozwoliłem sobie napisać komentarz pod tym materiałem video. Może zniknie, może nie Cytuję: "Zgadza się, częściowo. Z reguły bowiem łatwiej uzyskać ochronę, kiedy osoby będące abonentami domen chociażby .pl rejestrowały część opisową wraz z końcówką domeny. A więc znaku słownego "buty" nie da się zarejestrować, jednakże np już "buty.pl" stanowi dostateczną "moc odróżniającą". Dobry przykład to np. dom.pl, który posiada ochronę na znak słowny. Oczywiście wszędzie zdarzają się wyjątki. Dla e-commerce rejestracja opisu wraz z domeną to nawet korzystniejsze rozwiązanie. Domena generyczna, zwłaszcza w najbardziej rozpoznawalnych końcówkach może stanowić markę samą w sobie. Proszę też pamiętać, że konkurencja rejestrując domenę podobną w innych końcówkach, chociażby .com.pl już na starcie traci ruch/klientów na rzecz chociażby domeny .pl, która jest najbardziej rozpoznawalna w Polsce. To marketingowe samobójstwo."
 8. Niestety tezy dotyczące domen IDN lansowane tutaj swego czasu chociażby przez Daniela Dryzka okazały się mocno fałszywe. Liczba idnów maleje z kwartału na kwartał. Ten "wynalazek" w tym roku wszedł zdaje się już w wiek pełnoletni i ... coraz mniej osób go kojarzy. Radzę sprzedawać...im szybciej tym lepiej. Za wszystkie oferty powyżej 100 zł całowałbym po rekach, oczywiście to z lekką szczyptą ironii
 9. Najlepiej niech wszyscy z forum założą teraz temat "mam na sprzedaż top domeny", szczegóły na priv. Zapanuje w końcu "porządek"... Jak nie rozumiesz prostych zasad, cóż ja na to poradzę... Co do domen... Te na których mi najbardziej zależało, mam w swoim portfolio. Teraz mogę, ale nie muszę. A już tym bardziej nie zamierzam prosić o listę, bo powinna ona być niejako z urzędu wklepana w treść posta.
 10. Dobrze.. do sedna. Kto wrzuci tutaj listę tych wspaniałych domen? W żaden sposób nie narusza to danych osobowych, id Klienta od lat nie jest widoczne w bazie whois. Tak na marginesie, to jeśli ktoś oferuje domeny na sprzedaż, publikuje post z tym związany, to mamy raczej pełne prawo oczekiwać nazw tych domen, zamieszczonych w poście lub wskazane byłoby wklejanie chociażby linka do oferty.
 11. Przyjąłbym bez wahania i dodatkowo wysłał jakąś ręcznie robioną kartkę świąteczną w podziękowaniu za tak hojną ofertę za w gruncie rzeczy mierną domenę.
 12. Według mnie powinny być bany na forum (w tym dziale) za takie odwoływanie aukcji (tym bardziej za kuszenie do otwarcia linka brakiem ceny minimalnej)
 13. Wspomnę może tak nieskromnie, że byłem jednym z pierwszych, którzy zauważyli zmianę w whois przy historia.pl te 11 lat temu To nie jest łatwy czas dla domainingu, systematyczny wpływ serwisów społecznościowych niestety marginalizuje znaczenie domen (nie każdy musi ją teraz mieć, wystarczy profil na FB i sprawa widoczności w sieci wygląda na "załatwioną") To zresztą szerszy temat, poruszany wielokrotnie na forum. Wrócę do domeny. Tak się składa, że jestem z wykształcenia m.in historykiem. Co prawda pracuje teraz na co dzień w IT, jednak dla mnie historia.pl to nadal domena marzenie, więc może z obiektywizmem będzie ciężko, ale postaram się. Gdy Przemek sprzedał ją Danielowi, sądziłem, że albo zostanie zagospodarowana (Daniel często to podkreślał, że chce na niej postawić projekt końcowy) Po jakimś czasie pojawiła się ona w serwisie brokerdomen.pl z sugerowaną kwotą 1.000.000 PLN (mało tego ta oferta...nadal tam jest, warto byłoby coś z tym zrobić, nawet jeśli serwis jest nieco "martwy" :)) Link: http://brokerdomen.pl/domeny-na-sprzedaz/historia.pl Zdziwiłem się wtedy (brak serwisu pod domeną), ale jednocześnie był to taki czas, że mocno wierzyłem, że na tej domenie Daniel będzie mógł sporo zarobić (może nie ten milion, ale na pewno mogła to być inwestycja z dużą stopą zwrotu) Patrząc na rezultat aukcji ogarnia mnie jedna, smutna myśl. Totalna stagnacja rynku, a wręcz regres. Historia.pl to topowy generyk, gro Polaków (i tych z prawa i z lewa) interesuje się historią, czy to zawodowo, czy to hobbystycznie. Monetyzacja serwisu jest możliwa. Właściwie dlaczego o aukcji tej domeny było tak cicho? Nie kojarzę ani jednej wzmianki w serwisach poświęconych szeroko pojętym mediom na ten temat. Aukcja historia.pl od niemalże zera, bez ceny minimalnej, a sprzedającym była osoba znana w środowisku, która raczej gwarantowała prawidłowy przebieg aukcji (brak odwołania, brak kombinacji z przebijaniem ofert z innych kont etc.) Dla mnie chyba ta kwestia jest najbardziej zastanawiająca... Jestem zdania, że nagłaśniając aukcję (na zasadzie sensacji, że taką domenę może licytować każdy), można było zyskać więcej. Czemu Daniel tego nie zrobił? Nie mam pojęcia. Nie zamierzam jednak zaglądać w jego portfel, jeśli jest zadowolony ze sprzedaży, to OK, nic nam do tego.
 14. Nie masz możliwości sprawdzenia ruchu na czymś, co nie istnieje. Swego czasu była dostępna usługa testowania domen, by sprawdzić jaki jest na nich ruch, ale została ona wycofana przez NASK.
 15. Jeśli zamieścisz pod nią coś na temat zespołu Iron Maiden, a prawnicy zespołu nie będą wyrozumiali i złożą wniosek do Sądu Arbitrażowego w Pradze, to będziesz stratny na tym zdaje się kilkaset euro. Podobnie będzie z parkingiem, jeśli na ironmaiden.eu wyświetlać się będą treści reklamowe nawiązujące do zespołu. W każdym innym przypadku domena warta jest w porywach reg fee. Skłaniałbym się jednak bardziej ku temu, że jej wartość to okrągłe 0 zł. PS. A tak ma marginesie - zły dział
×