Jump to content

blazej

Użytkownik
 • Content Count

  1,502
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  10

blazej last won the day on August 28 2023

blazej had the most liked content!

Community Reputation

80 Excellent

About blazej

 • Rank
  Uzależniony
 • Birthday 12/18/1983

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Kujawy/Toruń
 • Zainteresowania
  domeny, historia, sport, muzyka

Recent Profile Visitors

12,291 profile views
 1. blazej

  Ogrodzenia.pl

  Dobra wycena Przemka. Moim zdaniem bliżej nawet tej dolnej granicy niż górnej. Porównywanie rynku i trendów pomiędzy .com a .pl nie ma sensu, to tak jakby porównywać polską gospodarkę do amerykańskiej lub chińskiej.
 2. inowroclaw.eu Sprzedam domenę inowroclaw.eu Znana miejscowość uzdrowiskowa, nieoficjalna stolica Kujaw Zachodnich Szczegóły pod http://inowroclaw.eu
 3. Przepraszam, teraz uświadomiłem sobie, że tam jest wiadomości.tvp.pl, czyli tylko subdomena, ale też się nie otwiera, trzeba wpisać wersję bez ogonka
 4. Może i eksponują, ale to tylko przekierowanie na domenę bron.pl ... Polskie IDN-y to właściwie już trupy, wystarczy spojrzeć na drastyczny spadek liczby zarejestrowanych domen IDN na przestrzeni ostatnich kilku lat. By the way, "dowcip" taki z reżimowych "Wiadomości" w TVP. Na końcu każdego wydania masz adres WWW wiadomości.pl, która nawet do nich nie należy :) Promocja czy nie? ;)
 5. Wydaje mi się, że ze względu na coraz wyższe koszty przedłużeń domen .pl może w Polsce wzrosnąć znacząco liczba rejestracji domen. eu. Domena europejska jest u nas dobrze rozpoznawalna, zaś cena jej przedłużenia u wiele rejestratorów będzie niebawem 3-4 krotnie niższa niż w przypadku domen .pl. Dotychczas taka sytuacja miała miejsca raczej u monopolistów (typu home.pl, nazwa.pl) a nie w przypadku mniejszych rejestratorów. Co sądzicie? Edit. Piszę oczywiście o cenniku detalicznym.
 6. Głos oddany. Niech ludzie usłyszą jeszcze o polskim, wtórnym rynku domen internetowych
 7. Skandynawia*eu Nie jest to oczywiście podobny kaliber jak .pl, ale w mojej opinii domeny europejskie pasują idealnie do nazw geograficznych.
 8. Być może, ale kiedyś po prostu admin/moderator takie posty przenosił, a nie kasował bez wyjaśnień/ostrzeżeń. Ruch na forum coraz mniejszy, standardy widzę też lecą na łeb na szyję. Nie będę tego więcej tu komentował.
 9. ksiazkinaukowe*pl Wrzucam ponownie, gdyż mój poprzedni post zniknął...
 10. Hej,

  Myslnik dopisz, bo Ksiazkinaukowe pl kieruje na giełdę.
  Pozdrawiam
  Jacek

  1. Show previous comments  1 more
  2. Kangur

   Kangur

   Nie wiem, gdzie podział się Twój post, ale podejrzewam, że admin go usunął, bo pojawił się w dziale Nigdy bym się nie spodziewał... a tam nie umieszcza się swoich domen, tylko takie, które inni zarejestrowali i są wyjątkowo dziwne.

    

   Pozdrawiam
   Jacek

  3. blazej

   blazej

   Dałbym sobie rękę uciąć, że zamieszczałem w rejestracjach z palca, kojarzę wpis poprzednika. Mniejsza, wrzuciłem jeszcze raz. 

  4. Kangur

   Kangur

   Szkoda by było ręki ;)

 11. Na dziś w mojej opinii .eu w Polsce jest już bardziej rozpoznawalna ( całkiem spora liczba instytucji/miast korzysta z tego adresu, vide lublin.eu, katowice.eu). Dla startu biznesu proponowałbym jednak poszukać alternatywnej nazwy w .pl .com w Polsce? Co drugiej osobie będziesz musiał podkreślać, że chodzi o .com a nie .com.pl Oczywiście jeśli projekt ma być globalny, to tylko .com
 12. blazej

  shazza.pl

  Relikt lat 90-tych. Będziesz próbował monetyzować pod disco polo, możesz jeszcze do interesu dopłacić. Może ją sprzedasz, ale wszystko powyżej ceny rejestracji będzie Twoim sukcesem (być może zarejestrowałeś ją w home.pl w jakiejś "promocji" za 0 zł, wtedy przedłużenie jej za rok na pewno nie będzie się już opłacać). Na końcu proponuje zamieścić temat we właściwym miejscu (wycena i opinie), a nie w ogólnych rozmowach.
 13. Pozwoliłem sobie napisać komentarz pod tym materiałem video. Może zniknie, może nie Cytuję: "Zgadza się, częściowo. Z reguły bowiem łatwiej uzyskać ochronę, kiedy osoby będące abonentami domen chociażby .pl rejestrowały część opisową wraz z końcówką domeny. A więc znaku słownego "buty" nie da się zarejestrować, jednakże np już "buty.pl" stanowi dostateczną "moc odróżniającą". Dobry przykład to np. dom.pl, który posiada ochronę na znak słowny. Oczywiście wszędzie zdarzają się wyjątki. Dla e-commerce rejestracja opisu wraz z domeną to nawet korzystniejsze rozwiązanie. Domena generyczna, zwłaszcza w najbardziej rozpoznawalnych końcówkach może stanowić markę samą w sobie. Proszę też pamiętać, że konkurencja rejestrując domenę podobną w innych końcówkach, chociażby .com.pl już na starcie traci ruch/klientów na rzecz chociażby domeny .pl, która jest najbardziej rozpoznawalna w Polsce. To marketingowe samobójstwo."
 14. Niestety tezy dotyczące domen IDN lansowane tutaj swego czasu chociażby przez Daniela Dryzka okazały się mocno fałszywe. Liczba idnów maleje z kwartału na kwartał. Ten "wynalazek" w tym roku wszedł zdaje się już w wiek pełnoletni i ... coraz mniej osób go kojarzy. Radzę sprzedawać...im szybciej tym lepiej. Za wszystkie oferty powyżej 100 zł całowałbym po rekach, oczywiście to z lekką szczyptą ironii
 15. Najlepiej niech wszyscy z forum założą teraz temat "mam na sprzedaż top domeny", szczegóły na priv. Zapanuje w końcu "porządek"... Jak nie rozumiesz prostych zasad, cóż ja na to poradzę... Co do domen... Te na których mi najbardziej zależało, mam w swoim portfolio. Teraz mogę, ale nie muszę. A już tym bardziej nie zamierzam prosić o listę, bo powinna ona być niejako z urzędu wklepana w treść posta.
×