Jump to content

Domenatorix

Użytkownik
 • Content Count

  681
 • Joined

 • Days Won

  20

Domenatorix last won the day on May 18

Domenatorix had the most liked content!

Community Reputation

167 Excellent

About Domenatorix

 • Rank
  Maniak

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Zainteresowania
  domeny, programowanie, łączność

Recent Profile Visitors

16,770 profile views
 1. @xpert17, może pochwalisz się nam, skąd miałeś te informacje na tydzień przed komunikatem NASK?
 2. Taka lista nie jest potrzebna, bo czemu miałaby służyć? Potrzebna jest lista firm, które się ciągle nie wycofały z Rosji, jako lista hańby, z której można będzie skreślać poszczególne firmy w chwili, gdy się w końcu wycofają z Rosji.
 3. Coś mi tu nie gra. Przecież od dawna nie da się wystawić aukcji na podstawie otrzymanej oferty.
 4. Proceder uprawiany przez Aftermarket polegał na przedłużaniu domen bez wiedzy i zgody użytkowników o kolejny rok na własny koszt oraz usuwaniu ich z kont użytkowników w terminach, w jakich by wygasły, gdyby nie zostały przedłużone, oszukując przy tym użytkownika, że dana domena wygasła. Kto się zorientował, że jego domena została bez jego wiedzy i zgody przedłużona, miał pełne prawo zażądać przywrócenia dostępu do niej, ponieważ bez wiedzy i zgody abonenta domeny nie jest możliwa zmiana abonenta tej domeny. Ale ten proceder w żaden sposób nie zakłócał cyklu życia nazwy zarejestrowanej w domenie .pl. A to już się kłóci z tym cyklem i trzeba w NASKu dopytać, jak to w ogóle jest możliwe zarówno od strony technicznej jak i prawnej. Za to proceder przedłużania przez rejestratora opcji użytkowników na własny koszt może być przez dowolnego rejestratora uprawiany bezkarnie ze względu na skomplikowaną procedurę uzyskania dostępu do danych abonenta opcji: „(...) dane uzyskującego opcję mogą zostać ujawnione wyłącznie na pisemny wniosek zainteresowanego, zgodnie z przepisami o ochronie danych osobowych”. Ale taka praktyka jest sprzeczna z punktem drugim regulaminu opcji na rejestrację nazwy domeny („Umowa zostaje zawarta na trzy lata, po których upływie opcja wygasa. Opcja wygasa również w przypadku rozwiązania Umowy.”). Możliwość przedłużania opcji przez samych ich abonentów również wydaje mi się na podstawie tego punktu nielegalna .
 5. Kiedy? To musiało być bardzo dawno temu.
 6. Zaakceptowana, ale czy opłacona ?
 7. Takie rady w takim miejscu? Nie wiemy nawet, czy ta nazwa w końcówce .pl jest wystawiona na sprzedaż i za jaką cenę...
 8. Kebab również poszedł w dobrej cenie.
 9. Widzieliście już reklamę serwisu samochody.pl ?
 10. https://www.aftermarket.pl/aukcja/2508325 Wygrała oferta późniejsza, chociaż nie przebiła ani o grosz oferty innego licytującego . Czego tu nie rozumiem?
 11. Dostałem płatność w dolarach przez Sedo. Jak ją teraz wypłacić, żeby jak najmniej stracić na przewalutowaniach?
 12. Zauważyliście, że AfterMarket już nie umożliwia nadania własnego tytułu przelewowi wypłaty z salda? Ktoś zna przyczynę?
×