Jump to content

limo

Użytkownik
 • Content Count

  219
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  10

limo last won the day on November 22 2023

limo had the most liked content!

Community Reputation

62 Excellent

About limo

 • Rank
  Praktyk

Informacje o profilu

 • Płeć
  Nie powiem

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. pojawil sie raport za Q3 2023 https://dns.pl/NASK-Q3-2023-RAPORT.pdf
 2. przepraszam za skrót myślowy ;) info szczegółowe: Firma Squarespace niedawno ogłosiła, że zawarła umowę dotyczącą zakupu od Google Domains wszystkich rejestracji nazw domen i powiązanych kont klientów. Jesteś dla nas wartościowym klientem, dlatego chcemy Ci przekazać następujące ważne informacje. Co dalej? W tej chwili nie musisz nic robić. Twoja domena nadal będzie działać i do czasu jej przeniesienia do Squarespace w dalszym ciągu będzie nią zarządzać Google. To przeniesienie zostanie przeprowadzone po zawarciu transakcji i rozpoczęciu procesu migracji, co prawdopodobnie nastąpi w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Co dalej? W nadchodzących miesiącach wszyscy klienci zostaną przeniesieni do Squarespace Domains. Gdy Twoja domena zostanie przeniesiona, otrzymasz powiadomienie. Squarespace Domains to niezależna usługa rejestracji domen świadczona przez Squarespace. Firma Squarespace publicznie zobowiązała się do dalszego korzystania z infrastruktury Google Cloud DNS, co oznacza, że podczas migracji niezawodność i wydajność systemu DNS pozostaną na niezmienionym poziomie. Zanim zakup zostanie sfinalizowany, musimy uzyskać zgodę organów regulacyjnych oraz spełnić inne zwyczajowo przyjęte warunki. Po zawarciu transakcji Squarespace stanie się właścicielem Twojego konta domeny, ale nadal będziesz zarządzać swoimi domenami w Google Domains. W dalszym ciągu będą też obowiązywać Polityka prywatności i Warunki korzystania z usługi Google. Firmy Squarespace i Google dołożą wszelkich starań, aby ta migracja przebiegła jak najpłynniej. Przez ograniczony czas od zawarcia transakcji do przeniesienia Twojego konta do Squarespace będzie ono zarządzane przez Squarespace przy użyciu infrastruktury Google. Po zakończeniu tej migracji Squarespace będzie ponosić wyłączną odpowiedzialność za świadczenie usług związanych z Twoją domeną. W trakcie migracji Twoje dane oraz, w odpowiednich przypadkach, informacje rozliczeniowe zostaną przeniesione do Squarespace. Kiedy dane zostaną przeniesione (co zajmie przynajmniej 30 dni, licząc od dzisiaj), Twoje dane będą podlegać polityce prywatności oraz warunkom korzystania z usługi Squarespace. Poza tym jeśli masz abonament Google Workspace rozliczany przez Google Domains, płatności i usługi wsparcia powiązane z tym abonamentem zostaną przeniesione do Squarespace. Po zawarciu transakcji otrzymasz od Squarespace instrukcje dotyczące zarządzania domenami przy pomocy konta Squarespace (w tym przy użyciu ustawień DNS, WHOIS i odnawiania).
 3. Squarespace Domains II LLC przejmuje Domains.Google - jeszcze czekają tylko na decyzje organu nadzorczego. Co do cen to mają podobne poki co jak w google. https://domains.squarespace.com/ Zobaczymy... Dzięki wyższemu kursowi USD u nas chyba chyba będą podwyżki za m.in. .com od października. Warto poprzedłużać zanim RPP dokona kolejnych obiżek stóp % ROTFL
 4. Mi się wydaje, że seohost ma taki model biznesowy, że na domenach nie zarabiają, ale ich głównym zarobkiem są serwery i inne dodatki, które swoją drogą używam od lat i często nie ma sensu przepłacać jak u konkurencji. stąd być może, nie chcą wypuszczać łatwo domen na zewnątrz i stąd mają cesje papierowe - mi to absolutnie nie przeszkadza. natomiast polecam sprawdzić jakie mają wsparcie techniczne (czas odpisywania, załatwiania rzeczy, wysłuchiwania tego co można u nich usprawnić, ewentualnie sięgania po pomoc). Oczywiście jeśli ktoś potrzebuje skalowane rozwiązania i prawdziwy webdevelopment to warto korzystać z chmury czy to od AWS, Google albo i Microsoft - ale tu to inna bajka cenowa itp.
 5. w panelu można wygenerować kod cesji, a nie kod authinfo (ten dostępny jest po zeskanowaniu wniosku i odesłaniu mailem.
 6. pojawil sie raport za Q2 2023 https://dns.pl/NASK-Q2-2023-RAPORT.pdf
 7. pojawil sie raport za Q1 2023 https://dns.pl/NASK-Q1-2023-RAPORT.pdf
 8. pojawil sie raport za Q2 2022 https://dns.pl/sites/default/files/2023-02/NASK-Q4-2022-RAPORT.pdf
 9. można teraz podpinać .pl bez CNAME (www) do google sites (a jeśli ktoś nie ma własnej strony www to w GMB ją szybko wygeneruje i podepnie z .pl bez www, a nie w domenie: .business.site) a sama stabilność, zasięg czy odporność DNSów Google to inna liga. szkoda, że nie mają giełdy domen która w przypadku zajętości domeny dawała by osobie możliwość odkupienia via mechanizm escrow.
 10. warto dodać do zestawienia rejestratorów również Google: domains.google domeny .pl można już: rejestrować, przenosić i obsługiwać bezpośrednio w Panelu Google, chociaż rejestrator widniejacy we WHOIS to: nie Google (Google LLC w przypadku .com) tylko Key-Systems GmbH https://domains.google/intl/pl_pl/tld/pl/ cena: 80 PLN ciekawe czy będzie jakiś ruch będzie z przenosinami .pl do Google ewentualnie jak lub czy będą się reklamować
 11. pojawil sie raport za Q2 2022 https://dns.pl/NASK-Q2-2022-RAPORT.pdf
 12. ja w SeoHost od lat odnawiam domeny (i nie tylko) i czystym sumieniem mogę polecić usługodawcę. Wsparcie klienta mają 1 klasa, a ceny domen od lat jedne z najniższych.
 13. pojawil sie raport NASK za Q3 2021 https://dns.pl/NASK-Q3-2021-RAPORT.pdf
 14. pojawil sie raport NASK za Q2 2021 https://dns.pl/NASK-Q2-2021-RAPORT.pdf
 15. W domeny.tv tez jest podobna promocja dla nowo rejestrowanych domen na 10 lat: https://www.domeny.tv/domeny/eu Regulamin nie zawiera kruczków: https://promocja.mserwis.pl/regulamin-promocji-domena-eu-na-10-lat-maj-2021v2/ Ciekawe u którego jeszcze rejestratora jest ta promocja (kończy się dziś o 23/24)
×