Jump to content
Grzegorz

Zobaczcie tę aukcję...

Recommended Posts

2 godziny temu, Domenatorix napisał:

https://www.aftermarket.pl/aukcja/2508325

 

Wygrała oferta późniejsza, chociaż nie przebiła ani o grosz oferty innego licytującego :huh:. Czego tu nie rozumiem?

 

Być może tak działa snajper aukcyjny ale wydaje mi się że ten co wygrał już wcześniej złożył wyższą ofertę a potem ją zredukował do 190 PLN jak zobaczył że wygrywa.

  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gdzieś już był ten temat, ale odgrzeje... 

Czy tylko mnie irytuje ogólna dostępność aukcji domen przechwyconych na AM ?

Dziś kolejne aukcje zakończone, które wygrywają KK. 

Rozumiem chęć osiągnięcia jak najwyższej ceny domen na aukcji przez AM, ale jak tu pozyskiwać domeny z rynku wtórnego jak sami musimy się o nie bić z KK...

Tracimy czas na przeglądanie list spadów, domena zostaje przechwycona, trafia na aukcji i każdy sobie może do niej dołączyć, bez sensu...

Takie działanie AM jest dla mnie nie fair wobec użytkowników giełdy

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 minut temu, sebastian0000 napisał:

Gdzieś już był ten temat, ale odgrzeje... 

Czy tylko mnie irytuje ogólna dostępność aukcji domen przechwyconych na AM ?

Dziś kolejne aukcje zakończone, które wygrywają KK. 

Rozumiem chęć osiągnięcia jak najwyższej ceny domen na aukcji przez AM, ale jak tu pozyskiwać domeny z rynku wtórnego jak sami musimy się o nie bić z KK...

Tracimy czas na przeglądanie list spadów, domena zostaje przechwycona, trafia na aukcji i każdy sobie może do niej dołączyć, bez sensu...

Takie działanie AM jest dla mnie nie fair wobec użytkowników giełdy

 

O jakiej aukcji piszesz?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 minut temu, padoy napisał:

[...] teoretycznie też musi śledzić skoro dołączył....;) [...]

 

Nie musi. Wystarczy, że wpisze w pasek przeglądarki (np. jak stracił domenę) żeby zobaczyć co się dzieje.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

KK może sobie śledzić, dodawać do przechwycenia itd., nie ma problemu.

Chodzi tutaj o aukcje które już się rozpoczęły. Na AM wystarczy symboliczne 100 zł netto i każdy może sobie dołączyć do aukcji.

Nadmienię tylko że na drugiej giełdzie- Premium.pl nie ma takiej możliwości.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
22 godziny temu, sebastian0000 napisał:

Rozumiem chęć osiągnięcia jak najwyższej ceny domen na aukcji przez AM, ale jak tu pozyskiwać domeny z rynku wtórnego jak sami musimy się o nie bić z KK...

Tracimy czas na przeglądanie list spadów, domena zostaje przechwycona, trafia na aukcji i każdy sobie może do niej dołączyć, bez sensu...

Takie działanie AM jest dla mnie nie fair wobec użytkowników giełdy


Masz rację, ale dla AM to tylko jedna z usług. Nie ma dla nich znaczenia, ile czasu na to poświęcasz. To Twój czas i Twój model biznesowy. Dla nich najważniejsze jest zarabianie pieniędzy w każdy możliwy sposób. Dopóki są chętni na taką usługę, to prawdopodobnie z tej mało przyjaznej dla niektórych funkcjonaności nie zrezygnują.

Edited by Kangur
  • Sad 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Szkoda, że AM dla 100 złotych ukazuje obraz swej pazerności.

Tym bardziej w nieciekawych czasach dla domainingu. Wszak wystarczy tylko przejrzeć listę:

https://www.aftermarket.pl/Market/LastSold/?
aby uświadomić sobie rzeczywistość i kto w tej chwili tak na prawdę zarabia na tym interesie.

Ja rozumiem, że to biznes ale najwyraźniej zapomnieli o tym jak parę dobrych lat temu to domainerzy wspierali ich własną kasą z niewypłaconych im pieniędzy. No cóż. Pamięć jest zawodna. Myśle jednak, że warto wreszcie się chociaż trochę odwdzięczyć i wywalić możliwość dołączania do aukcji domen przechwyconych...

 

Edited by Bazyli
  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak domena jest mega to warto wydać 100 zł na dołączenie do licytacji.

Edited by jazz
doprecyzowanie
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
36 minut temu, jazz napisał:

Jak domena jest mega to warto wydać 100 zł na dołączenie do licytacji.

 

I nie mając pewności, że aukcję się wygra. Dobry biznes AM robi. 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
59 minut temu, JaRafał napisał:

Patrząc na ceny tych aukcji 100zł za samą możliwość dołączenia do licytacji, to wcale nie tak mało.


To zależy. Jeżeli ktoś miałby w ten sposób dołączać do bardzo wielu aukcji, to łącznie może wyjść go to sporo.  I wtedy może być mu taniej przeglądać listy spadów.  Natomiast tego właśnie nie jest pewien, czy to przypadki częste? Bo jeżeli ktoś poluje tylko na najlepsze ( dla niego) domeny i dołącza / licytuje naprawdę rzadko, to te 100 zł od czasu do czasu może być tańsze niż poświęcany przez niego regularnie czas. Zwłaszcza, że niektóre spadające domeny potrafią osiągać kwoty liczone w tysiącach.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie bardzo nasze dywagacje mają sens (poza dodatkowym ruchem na forum) jeśli obecnie najwyższa cena domeny w tej kategorii to  281,00zł, a przed chwilą energooszczedny(kropka)pl poszło za 271,00zł.

Ale może przy okazji się czego dowiem. Jak rozpoznać tych "złych"?

 

Biorąc pod uwagę obecne zainteresowanie to niedługo zrezygnują z tej stówki wpisowego, niż ograniczą dostępność dla "wybranych".

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dnia 20.01.2021 o 23:44, sebastian0000 napisał:

Rozumiem chęć osiągnięcia jak najwyższej ceny domen na aukcji przez AM, ale jak tu pozyskiwać domeny z rynku wtórnego jak sami musimy się o nie bić z KK...

 

Stwórz sobie swój system do przechwytywania i nie będziesz musiał się bić z KK. Ale chyba zdajesz sobie sprawę iż jedynie co mógłbyś złapać ze swoim rozumem to klocek wpadający do toalety. Więc albo walczysz z KK albo odchodzisz o suchym pysku.

 

 

Edited by Domeniacz

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 godzin temu, Domeniacz napisał:

 

...Ale chyba zdajesz sobie sprawę iż jedynie co mógłbyś złapać ze swoim rozumem to klocek wpadający do toalety...

 

 

Nie wydaję Ci się, że co nieco przeginasz? Nie obrażaj innych bo to do niczego dobrego nie prowadzi. Nie sprowadzaj swoich wypowiedzi do poziomu dna.

Taka luźna uwaga.

 

Edited by Bazyli
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
17 minut temu, Igorex napisał:

Skąd takich ruch na tej domenie?

https://www.aftermarket.pl/aukcja/2537454/

Jest prawdziwy czy to jakieś boty do podbijania licznika?

 

Jak dla mnie wygląda na totalną ściemę. Niby ma historycznie dużo linków (słabej jakości), ale ostatnio spadły 10-krotnie. A nadal ruch się utrzymuje.

Edited by FlashT
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 godzin temu, Igorex napisał:

Skąd takich ruch na tej domenie?

https://www.aftermarket.pl/aukcja/2537454/

Jest prawdziwy czy to jakieś boty do podbijania licznika?

 

Takich procederów była cała masa. Był nawet jeden użytkownik który stosował to nagminnie robiąc przekierowanie ze wszystkich swoich domen na domenę której dotyczyła aukcja. Licznik wtedy szalał a oferty się sypały. 

 

Tutaj ruch też jest nabity sztucznie ale jak nie wiem ;) W taki type in nie uwierzę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Numer z przekierowaniami widziałem.

Tu w aukcji widać kupujących ze stażem. Też się nabierają

Edited by Igorex

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×