Jump to content
Grzegorz

Zobaczcie tę aukcję...

Recommended Posts

20 godzin temu, Bazyli napisał:

 

A jest co komentować?
 

W sumie nie. Jeden podbija, drugi płaci. Ale w sumie, co mnie to obchodzi. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

https://allegrolokalnie.pl/oferta/domena-wynikilotto

 

"Wójek oddał mi tę domenę (kiedy ją dostałem kosztowała go na pewno ponad 3000zl). Mi jest nie potrzebna a zadowolę się każdą dobrą ofertą."

 

Wg whois, domena zarejestrowana 20.08.2022 w serwisie one.com, gdzie rejestracja .lotto kosztuje 6400 zł, a odnowienie 8000 zł

 

Ktoś z Was ma pomysł o co w tym chodzi?

  • Confused 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, pb said:

https://allegrolokalnie.pl/oferta/domena-wynikilotto

 

"Wójek oddał mi tę domenę (kiedy ją dostałem kosztowała go na pewno ponad 3000zl). Mi jest nie potrzebna a zadowolę się każdą dobrą ofertą."

 

Wg whois, domena zarejestrowana 20.08.2022 w serwisie one.com, gdzie rejestracja .lotto kosztuje 6400 zł, a odnowienie 8000 zł

 

Ktoś z Was ma pomysł o co w tym chodzi?

Może były jakieś promki i regnął za 1 zł :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 godzin temu, pb napisał:

Ktoś z Was ma pomysł o co w tym chodzi?

 

Jest kilka miejsc w sieci gdzie w tym momencie możesz regnąć .lotto od 12 EUR a na Porkbun można było niedawno regnąć za 1 USD.  I zapewne na tym opiera się bajka o wujku, czyli "byznes" po polsku -_- 

 

 

 

Edited by Domeniacz
  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, Domeniacz napisał:

Jest kilka miejsc w sieci gdzie w tym momencie możesz regnąć .lotto od 12 EUR a na Porkbun można było niedawno regnąć za 1 USD.  I zapewne na tym opiera się bajka o wujku, czyli "byznes" po polsku -_-

 

Ale domena jest w one.com, więc musiała tam być jakaś promka w takim razie. Swoją drogą, nie wiem, który "byznes" lepszy - regnąć za 1 zł i udawać, że się zapłaciło 3k, czy udostępniać do rejestracji za 1 zł, a odnowienie dawać po 8000. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 godzin temu, pb napisał:

https://allegrolokalnie.pl/oferta/domena-wynikilotto

 

"Wójek oddał mi tę domenę (kiedy ją dostałem kosztowała go na pewno ponad 3000zl). Mi jest nie potrzebna a zadowolę się każdą dobrą ofertą."

 

Wg whois, domena zarejestrowana 20.08.2022 w serwisie one.com, gdzie rejestracja .lotto kosztuje 6400 zł, a odnowienie 8000 zł

 

Ktoś z Was ma pomysł o co w tym chodzi?

Obrazek wprowadza w błąd, co ma plaża do tego gniota? Chyba że "wójek" odleciał na wakacjach jak przekazywał domenę komuś komu ona jest nie potrzebna ? Różne kraje różne używki, nie wnikam...

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 godzin temu, pb napisał:

nie wiem, który "byznes" lepszy - regnąć za 1 zł i udawać, że się zapłaciło 3k, czy udostępniać do rejestracji za 1 zł, a odnowienie dawać po 8000

 

Pomimo że wyniki.lotto to fajny i łatwy do zapamiętania hack, nikt o zdrowych zmysłach go nie kupi biorąc pod uwagę cene odnowienia. Ta domena mogła by się dobrze sprzedać, gdyby to rejestracja kosztowała 8,000 a regularne odnowienie 100  PLN. Do tego beznadziejna do monetyzacji fraza, gdyż przyciąga bliżej nie określoną audiencję co z kolei oznacza bardzo niskie CPC, trudności w dobraniu odpowiedniego PP i znalezieniu reklamodawców. Do tego cała praca pójdzie na marne, jeśli nie uda się choć pokryć kosztów odnowienia domeny wraz z kosztami pozycjonowania/reklamy co jest niemal pewne biorąc pod uwagę czynniki które wyżej wymieniłem.


I dlatego mogę się założyć o 500 USD, że ta domenka spadnie za rok niezależnie od wyniku aukcji, chyba że będzie promka na odnowienie tego tld lub cennik odnowienia ulegnie zmianie. I mogę się założyć o kolejne 500 USD że jak spadnie, to ją regnę z automatu w promce,  jeśli ktoś będzie chętny się założyć i dostać ją za FREE w prezencie ;) 

 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rejestracja opcji przez właściciela domeny nie jest zgodna z regulaminem NASK.  Nie wiem czy ktoś z Was zgłaszał taki przypadek? Jestem ciekaw, bo w sumie znam jeden taki przypadek, gdy właściciel domeny przedłużył sobie domenę za pomocą opcji.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, Domenatorix napisał:

https://www.aftermarket.pl/aukcja/2562425 

Niby opcja jak opcja, ale sprawdźcie sobie, kiedy ta opcja została faktycznie zarejestrowana. Rodzi się więc pytanie, do kogo faktycznie należy obecnie ta opcja.

 

"Aukcja opcji przechwyconej"

 

opcja utworzona:       2020.11.26 15:00:56
opcja wygasa:          2023.11.26 15:00:56


Coś tu się chyba popierniczyło...

Share this post


Link to post
Share on other sites
36 minut temu, pb napisał:

https://allegro.pl/oferta/usluga-znalezienia-domeny-com-13022504861

kreatywnie...

ale te przykłady "wyszukanych" to coś nie bardzo... zajęte od 20 lat...

 

Faktycznie kreatywnie ;) Dobrze, że na rynku .pl takie usługi nie są jeszcze potrzebne..

 

Co do przykładów - co się czepiasz - może człowiek działa na rynku już 20 lat i po prostu przesłał przykłady z tamtego okresu.. :P

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

To może być rodzinny biznes. Zakładając, że sprzedawca urodził się w 1997 r. to ma dzisiaj 25 lat. To by świadczyło, że biznes przejął i kontynuuje np. po ojcu 8) :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dnia 15.12.2022 o 11:16, pb napisał:

 

Fakt jest taki, iż w komiaczu niezwykle trudno znaleźć ładną i krótką nazwę na "oślep" bez żadnych narzędzi. Wystarczy tylko porównać, iż w peelce tysiące nazw 3L są wolne (z 17tys możliwych) a w komiaczu nie znajdziesz nawet jednej wolnej nazwy 4L z blisko pół miliona możliwych.

 

Trochę lepiej wygląda sytuacja z 5L gdzie dostępne jest blisko 12 milionów nazw, czy 6L gdzie tych nazw jest ponad 300 milionów. Ale w obu przypadkach znalezienie czegokolwiek sensownego bez odpowiednich narzędzi to wyjątkowo mało efektywne i niezwykle pracochłonne zadanie.

 

 

 

Dnia 15.12.2022 o 11:55, DD napisał:

Dobrze, że na rynku .pl takie usługi nie są jeszcze potrzebne..

 

Tego typu usługi nigdy nie były ani nigdy nie będą potrzebne w peelce, bo każda w miarę kreatywna osoba szybko znajdzie sobie jakąś wolną i krótką nazwę w kilkanaście minut bez jakichkolwiek narzędzi. Może nawet 3L regnąć sobie z palca za dyszkę.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taka domena na święta :ph34r:

 

The domain "hitler.de" was deleted on 21.11.2022 and is currently in a cooling-off phase (Redemption Grace Period - RGP).

 

 

 

Edited by nadobny

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 hours ago, Domeniacz said:

... w komiaczu nie znajdziesz nawet jednej wolnej nazwy 4L z blisko pół miliona możliwych.


Jest parę takich... a jedna bardzo ładna :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×