Jump to content
Grzegorz

Zobaczcie tę aukcję...

Recommended Posts

takie transakcje są realne bo faktycznie grupy finansowe mogą być zainteresowane tego typu inwestycjami ale na milość boską nie na allegro i nie publicznie!!! :D

a domenki całkiem całkiem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chciałbym żeby takie rzeczy zaczęły się dziać i nie byłoby to nic dziwnego, ale to chyba póki co, moje pobożne życzenia :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
takie transakcje są realne bo faktycznie grupy finansowe mogą być zainteresowane tego typu inwestycjami ale na milość boską nie na allegro i nie publicznie!!! :D

a domenki całkiem całkiem...

 

Właśnie w tym rzecz...myślę że chodziło o reklamę tych domen...a kupujący dostanie ostrzeżenie za niewywiązanie się z transakcji i tyle...:P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Właśnie w tym rzecz...myślę że chodziło o reklamę tych domen...a kupujący dostanie ostrzeżenie za niewywiązanie się z transakcji i tyle...:D

a zwrot prowizji?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mmm, blisko 17000 zł prowizji.

Skąd to wyliczenie ?

Z cennika Allegro wydaje się wynikać mniejsza kwota:

Prowizja w kategorii "Komputery"

powyżej 5.000,00 zł 57,30 zł plus 0,30% kwoty powyżej 5.000,00 zł

To by dawało kwotę ok 10 100 zł.

Share this post


Link to post
Share on other sites
a zwrot prowizji?

 

Jak się strony umówią że nie robią interesu to i nie ma prowizji...bo od czego?..:D

Nie można pobierać prowizji skoro transakcja nie dojdzie do skutku.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Skąd to wyliczenie ?

Z cennika Allegro wydaje się wynikać mniejsza kwota:

 

To by dawało kwotę ok 10 100 zł.

 

Rzeczywiście, liczyłem to z prowizji ogólnej :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

AG wystawia swoje domeny z "Kup Teraz" http://allegro.pl/search.php?buy=0&cat...EDANIA&fb=1 więc pewnie nie chodziło o reklame. Zapewne jest to pomyłka(u mnie kiedyś dziecko zalicytowało bo bawiło się myszką i był raban bo do zapłacenia był tysiąc)

 

Wielka szkoda(szkoda też bo się zbłaźniłem, no ale dla domen jestem gotów wiele wytrzymać) :D

Edited by domainer

Share this post


Link to post
Share on other sites
AG wystawia swoje domeny z "Kup Teraz" http://allegro.pl/search.php?buy=0&cat...EDANIA&fb=1 więc pewnie nie chodziło o reklame. Zapewne jest to pomyłka(u mnie kiedyś dziecko zalicytowało bo bawiło się myszką i był raban bo do zapłacenia był tysiąc)

 

Wielka szkoda(szkoda też bo się zbłaźniłem, no ale dla domen jestem gotów wiele wytrzymać) :D

pomyłka? nie sądzę. Login "GroupFinpl" miałby uwierzytelnić tą transakcję lepiej niż "lalaś97" np. :P

 

p.s. I wcale się nie zbłaźniłeś! Wierzysz w domeny, jesteś ich fanem i to zaślepia troche (jak miłość) :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

podbijanie to nie jest, bo za duża kwota, pomyłka też nie, za dużo jest aukcji, by akurat tu trafiło, więc zostaje pralnia kasy lub podobne sprawy, jak wyjęcie pieniędzy ze spółki, ale wtedy pytanie dlaczego publicznie, więc stawiam na dużą fantazję plus jedno z wcześniejszych wyjaśnień

Edited by Andro

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak się strony umówią że nie robią interesu to i nie ma prowizji...bo od czego?..:D

Nie można pobierać prowizji skoro transakcja nie dojdzie do skutku.

 

Ktoś tu chyba nie korzysta z Allegro albo rzadko sprzedaje. :P

 

Prowizja na Allegro jest automatycznie ściągana z konta już w samym momencie sprzedaży przedmiotu, nie po finalizacji transakcji czy komentarzu.

 

Więc sprzedającemu na tej aukcji w momencie sprzedaży automatycznie zminusowało już konto o jakieś 10000 zł i żeby to wyrównać musi pisać o zwrot prowizji od Allegro (powołując się na to, że do transakcji wcale nie doszło - konto nabywcy może, ale nie musi zostać w tym momencie zawieszone, a prowizja zostanie unieważniona) lub też otrzymać wylicytowaną kwotę od kupującego i z tego pokryć sobie koszt prowizji, który występuje jako minus na koncie (chyba, że sprzedawca miał je zasilone kwotą 10 tys. zł). :P

 

Moim zdaniem pierwszy scenariusz wygląda bardziej prawdopodobnie.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ktoś tu chyba nie korzysta z Allegro albo rzadko sprzedaje. :D

 

Prowizja na Allegro jest automatycznie ściągana z konta już w samym momencie sprzedaży przedmiotu, nie po finalizacji transakcji czy komentarzu.

 

Więc sprzedającemu na tej aukcji w momencie sprzedaży automatycznie zminusowało już konto o jakieś 10000 zł i żeby to wyrównać musi pisać o zwrot prowizji od Allegro (powołując się na to, że do transakcji wcale nie doszło - konto nabywcy może, ale nie musi zostać w tym momencie zawieszone, a prowizja zostanie unieważniona) lub też otrzymać wylicytowaną kwotę od kupującego i z tego pokryć sobie koszt prowizji, który występuje jako minus na koncie (chyba, że sprzedawca miał je zasilone kwotą 10 tys. zł). :P

 

Moim zdaniem pierwszy scenariusz wygląda bardziej prawdopodobnie.

 

 

Ja nie napisałem że prowizja nie zostanie zaksięgowana. Za to mój przekaz dotyczył efektu końcowego. Po wysłaniu prośby o zwrot prowizji z powodu nie dojścia transakcji do skutku...:P

Share this post


Link to post
Share on other sites

No wiem przecież. :D W sumie to życzyłbym aq tego, aby ta oferta była realna, ale po paru aukcjach typu online.pl to wydaje się lepiej trochę odczekać, żeby zweryfikować to, czy oferta była prawdziwa czy fake, może nawet sam sprzedawca się wypowie w wątku, choć dla mnie bardziej prawdopodobny jest ten zwrot prowizji niż tak duży zakup, czas pokaże.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kilka aukcji domainerów zza wschodniej granicy. :)

Może mi ktoś podać link do informacji jak wystawić domenę na rosyjskim Allegro ?

Czy wystarczy konto w polskim serwisie ?

O ile bardzo rzadko korzystam z Allegro, tak chętnie zrobiłbym mały test :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

To chyba jakiś zawistny aukcjoner, któremu nie udało się wejść w posiadanie trzyliterówki

 

TRZYLITERÓWKI TYPU

FJP.PL , HSJ.PL, OJR.PL

I WIELE INNYCH DZIWADEŁ NIE MAJĄ ŻADNEJ WARTOŚCI ZBYTU W PORÓWNANIU Z ŁATWO BRZMIĄCYMI CZTEROLITERÓWKAMI KTÓREJ JEST MASA !!

 

http://www.di.pl/index.php?showtopic=14835...amp;#entry99196

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites
Może mi ktoś podać link do informacji jak wystawić domenę na rosyjskim Allegro ?

Czy wystarczy konto w polskim serwisie ?

O ile bardzo rzadko korzystam z Allegro, tak chętnie zrobiłbym mały test :)

 

Prawdopodobnie wystarczy. Logowałem się kiedyś na ukraińskie, raz sprzedawałem na słowackim więc chyba tak ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

"TRZYLITERÓWKI TYPU

FJP.PL , HSJ.PL, OJR.PL

I WIELE INNYCH DZIWADEŁ NIE MAJĄ ŻADNEJ WARTOŚCI ZBYTU W PORÓWNANIU Z ŁATWO BRZMIĄCYMI CZTEROLITERÓWKAMI KTÓREJ JEST MASA !!"

 

W odniesieniu do cen rynkowych trzyliterówek, oczywiście bredzi głupoty. Jednak ja bym nie oceniał tego co koleś napisał zbyt pochopnie. Czteroliterówka domy.pl czy bank.pl jest nieporównywalnie droższa niż jakakolwiek trzyliterówka, choćby to był bok.pl czy oko.pl :) Pod tym względem ma rację... inna sprawa, że nikt na tej jego liście nie znajdzie wolnych domen domy.pl ani bank.pl ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×