Jump to content
Domain Club

Zakładanie firmy na Wyspach Dziewiczych (BVI)

Recommended Posts

Witam,

 

czy warto założyć firmę na Wyspach Dziewiczych (BVI)? Jakie są roczne koszty prowadzenia takiej firmy? Jak to się sprawdza w biznesie domenowym, ma ktoś takie doświadczenie? Jak na to patrzy rodzimy US, są jakieś haczyki prawno-podatkowe?

 

Zapraszam do wypowiedzi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obojętnie gdzie nie założysz firmy musisz płacić podatek w Polsce ze względu na nieograniczony obowiązek podatkowy – art. 3 ust. 1 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych

Share this post


Link to post
Share on other sites

ale kto by zakładał zagraniczna spółkę na siebie :)

 

Pytanie do osób które mogą podzielić się praktycznym doświadczeniem w tej dziedzinie - jakie są roczne koszty prowadzenia takiej firmy? Oraz jak patrzą na takie firmy banki w PL? Widzę że AM ma konto w BPH i jakoś to funkcjonuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To i tak nic nie da, każda firma twierdząca inaczej po prostu chce zarobić "tu i teraz".

 

Problem tkwi w tym, że "dyrektorzy widmo" czy "akcjonariusze widmo" tak naprawdę nie są tacy anonimowi jeśli jakieś państwo oficjalnie wystąpi o dane. Są tylko anonimowi jeśli nikt nigdy o nic nie spyta. A jeśli tak ma być to równie dobrze można samemu tam widnieć skoro i tak to nic nie zmieni.

 

Żadne zabawy w firmy na wyspach kokosowych nic nie dają ponieważ nie ma sposobu by osobiście pobrać pieniądze z takich firm bez pełnego obowiązku podatkowego w kraju zamieszkania by je wydawać np. na kupno samochodu, mieszkania, itd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Małe wtrącenie się do tematu z mojej strony ale jak się ma kwestia nie wypłacania pieniędzy z takiej społki np. przez 3 lata? Tzn. mam spółkę przypuśćmy w Delaware lub Panamie i nie wypłacam dywidend ze spółki zagranicznej. W Polsce mam jakiś serwis internetowy, który utrzymuje mnie z reklam. Prowadzę jednoosobową działalność i normalnie rozliczam się z podatków w Polsce za dochód z tego serwisu. Są to środki tylko i wyłącznie po to aby mnie utrzymać w Polsce. A po tych trzech latach gdy na koncie spółki uzbiera się pokaźna suma, sprzedaję wszystko w Polsce i wyprowadzam się do kraju gdzie ma niski podatek od dywidend, tam zamieszkuję i wypłacam swoją dywidendę z obniżonym podatkiem. To oczywiście tylko przykładowe rozważanie. Choć według mnie wcale nie nierealne. Kwestia tylko tego jaki kraj ma uregulowaną rezydencję podatkową z Polską, żeby polskie firmy nie musiały od naszej społki zagranicznej pobierać 20% podatku u źródła.

Share this post


Link to post
Share on other sites

wg mnie bez problemu da sie to zrobic , ale pod jednym warunkiem idziesz do urzedu miasta wymeldowywujesz sie ze swojego miejsca zamieszkania i piszesz ze wyprowadzasz sie za granice , po 180 dniach mieszkania poza polska tracisz polska rezydenture na rzecz państwa w którym mieszkasz , i tylko i wylacznie w tym państwie placisz jakikolwiek podatek.

Edited by Sodeko

Share this post


Link to post
Share on other sites

Yaneek - są konstrukcje, które pozwalają na wypłatę dywidendy bez żadnych podatków, oczywiście całkowicie legalnie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×