Jump to content
KSI

Wybór domeny na adres e-mail

Recommended Posts

Witam,

chciałbym zarejestorwać domenę, która ma mi posłużyć do stworzenia adresu e-mail (wykorzystywanego do oficjalnych kontaktów). Niestety domena PL jest już zajęta i mam tylko taki wybór:

 

nazwisko.biz - co daje możliwość imie@naziwsko.biz lub kontakt@naziwsko.biz

imienazwisko.pl - co daje możliwość kontakt@imienazwisko.pl - dłuższe

 

Która domena i który adres e-mail będzie Waszym zdaniem najlepszy?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niestety domena PL jest już zajęta i mam tylko taki wybór:

Na pewno masz tylko taki wybór ? Domena .pl jest tylko zajęta czy już porządnie zagospodarowana ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam,

chciałbym zarejestorwać domenę, która ma mi posłużyć do stworzenia adresu e-mail (wykorzystywanego do oficjalnych kontaktów). Niestety domena PL jest już zajęta i mam tylko taki wybór:

 

nazwisko.biz - co daje możliwość imie@naziwsko.biz lub kontakt@naziwsko.biz

imienazwisko.pl - co daje możliwość kontakt@imienazwisko.pl - dłuższe

 

Która domena i który adres e-mail będzie Waszym zdaniem najlepszy?

 

imienaziwsko.pl - niestety, dłuższa wersja, ale bardziej profesjonalna, jednak ja uważam, że wszystko zalezy od tego jak długi jest ciąg znaków tworzących imię i nazwisko. Bo np. StanislawSzczepankiewicz.pl albo GaudencjuszSzczepankowski.pl odpadają.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domena PL jest zajęta od kilku lat. Nie ma na niej strony ale pamiętam, że kiedyś była. Mogę co najwyżej założyć opcję bo nie planuję za taką domeną dużo zapłacić.

 

Moje imię i nazwisko liczy łącznie 14 liter

Edited by KSI

Share this post


Link to post
Share on other sites

14 znaków to już trochę dużo. A skąd wiesz, że musiałbyś dużo zapłacić za tą, która Ciebie najbardziej by interesowała ?

Wychodzisz z takiego założenia czy pytałeś o nią ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Załóż sobie pocztę na Tlenie i nie będziesz miał dylematów...

;)

Edited by Bazyli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Załóż sobie pocztę na Tlenie i nie będziesz miał dylematów...

;)

jak już to lepiej na poczta.pl tam założyłem z samym nazwiskiem oraz imie.nazwisko@poczta.pl

 

14 znaków to już trochę dużo. A skąd wiesz, że musiałbyś dużo zapłacić za tą, która Ciebie najbardziej by interesowała ?

Wychodzisz z takiego założenia czy pytałeś o nią ?

Wychodzę z takiego założenia. Ale spoko - spytam. Tylko musze znaleźć jakoś namiary.

Edited by KSI

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wychodzę z takiego założenia. Ale spoko - spytam. Tylko musze znaleźć jakoś namiary.

Dzięki za szczerość. Mogę Ciebie pocieszyć, że nie jesteś wyjątkiem tylko zachowałeś się jak większość ludzi.

Dochodzę do takiego wniosku zarówno po podobnych do Twojego przypadkach jak i po doświadczeniach ze znajomymi, którzy nie raz prosili mnie o pomoc w doborze domeny a gdy doradzałem im - wg mojej opinii - najlepsze ale wymagające kontaktu z obecnym abonentem, to pojawiała się nagle ściana, niemal ogniowa.

Właśnie przerabiam taki przypadek ze znajomym, którego namawiałem na jedną z domen, która była wystawiona na AM przez kogoś z tego forum. Była wystawiona za mniej niż 1 tys. zł i do jego działalności pasowała jak ulał ale uparł się, że znajdzie "lepszą" i nie będzie nikomu płacił.

Domenę tą w międzyczasie kupił ktoś inny i teraz nie jest wystawiona na sprzedaż a propozycje nowych, które mi obecnie ten znajomy podsyła, to najczęściej niższa półka lub typowe dziwolągi. I dopiero gdy stracił możliwość jej nabycia i nie widać nic wolnego, ciekawego, zaczyna żałować i rozumieć, że była najlepsza, miała mu służyć długie lata i jej zakup byłby dobrą decyzją.

.

Reasumując - ludzie wiedzą już, iż muszą mieć domenę ale często nie rozumieją jeszcze, że warto mieć możliwie najlepszą.

Póki co, dla sporej części społeczeństwa, "możliwie najlepsza" to najlepsza spośród jeszcze niezarejestrowanych.

Edited by Kangur
  • Like 7

Share this post


Link to post
Share on other sites

.

Reasumując - ludzie wiedzą już, iż muszą mieć domenę ale często nie rozumieją jeszcze, że warto mieć możliwie najlepszą.

Póki co, dla sporej części społeczeństwa, "możliwie najlepsza" to najlepsza spośród jeszcze niezarejestrowanych.

 

Kangur, ale czego ty się spodziewasz, że nagle 90% społeczeństwa zacznie wydawać kasę na domeny? "W Polsce zagrożonych ubóstwem jest 26,7 proc. obywateli." To tacy co żyją od pensji do pensji (zazwyczaj mniej niż 1600 miesięcznie brutto, a mieszkanie kosztuje od kilkuset zł do np 1500-2000 zł/ m-c w Warszawie czy innych miastach), albo od zasiłku do zasiłku. Mamy niby ponad 3 mln MŚP (czy ile tam), ale oni robią na ZUS, gdzie mają wysupłać jeszcze parę k pln na domenę! Wiem, powiesz, że my móiwmy tu o takich, co kase mają, choćby stanowili 5% społeczeństwa. To ja powiem, w Polsce rządzi kult niskiej ceny, im taniej (czytaj: najlepiej za darmochę), tym lepiej. To widać po skali nieprzedłużania domen .pl co roku w porównaniu do innych krajów. Pamiętaj też, że ludziom priorytety zmieniają się w czasie, dziś domena za 1000 zł z własnym nazwiskiem komuś nie jest potrzebna, bo ją wartościuje na 50 zł może, a jutro będzie w stanie dać za nią nawet i 2000 zł.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepiej nie skręcaj w stronę swojej ulubionej polityki :) Ja tylko podsumowałem obserwowane fakty i odniosłem się także do osób, którzy mają pieniądze ale brak im perspektywicznego myślenia w odniesieniu do Internetu.

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koledzy, dowiem się ile może ktoś chcieć za domenę z moim nazwiskiem, jak tylko dotrę do danych kontaktowych.

 

Ile według Was wynosi rozsądna cena na domenę z nazwiskiem.pl dla kogoś, kto nie prowadzi działalności? Pewnie napiszecie, że za rok mogę prowadzić i wtedy będzie dla mnie bardziej warta.

 

No dobra a gdyby jednak ta domena okazała się za droga, to mając imię i nazwisko składające się z 14 liter, na którą inną domenę powinienem się zdecydować:

nazwisko.biz - co daje możliwość imie@naziwsko.biz lub kontakt@naziwsko.biz

imienazwisko.pl - co daje możliwość kontakt@imienazwisko.pl - dłuższe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koledzy, dowiem się ile może ktoś chcieć za domenę z moim nazwiskiem, jak tylko dotrę do danych kontaktowych.

 

Ile według Was wynosi rozsądna cena na domenę z nazwiskiem.pl dla kogoś, kto nie prowadzi działalności? Pewnie napiszecie, że za rok mogę prowadzić i wtedy będzie dla mnie bardziej warta.

Wszystko zależy jakie masz nazwisko :)

ja o domenie wisniewski*pl mogę pomarzyć (kontaktowałem się z jej właścicielem mimo, że nie jest na sprzedaż)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rozważ jeszcze i-n.pl. Moje nazwisko jest pozajmowane we wszystkich rozsądnych końcówkach, inazwisko też, i-n również, o imięnazwisko nie wspominam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rozważ jeszcze i-n.pl. Moje nazwisko jest pozajmowane we wszystkich rozsądnych końcówkach, inazwisko też, i-n również, o imięnazwisko nie wspominam :)

imienazwisko.pl jest wolne ale ma 14 znaków, więc może lepiej nazwisko.biz?

Share this post


Link to post
Share on other sites

imienazwisko.pl jest wolne ale ma 14 znaków, więc może lepiej nazwisko.biz?

Jak .biz jest wolne to nazwisko pewnie mało popularne. Napisz do właściciela .pl a nie wymyślasz ;) Sam pisałeś, że adres ma być do oficjalnych kontaktów więc bardziej prestiżowy będzie nazwisko.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie prowadzisz dzialalnosci gospodarczej a rozwazasz rozszerzenie kojarzone z biznesem tylko dlatego, ze jest wolne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może nowe końcówki (nTLDs)? Np. Nazwisko.guru, Nazwisko.expert . Kiedyś jeszcze myślałem o takiej wersji trochę domain hack: np. Kowalski Robert = Kowalski.ro | Nowak Marek = Nowak.ma - niestety, to jest trochę trudne, raczej dla srodowiska IT geeków.

Ewentualnie końcowka .co lub .me mogę zasugerować.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Możesz też zrobić hacka i posługiwać się np. adresem m@ciej.pl (domena ciej.pl) m@rian.pl, konst@nty.pl.

Albo pójść po bandzie, np. t@deu.sz czy mich.al :) Dobrej zabawy z tłumaczeniem ludziom, że to naprawdę tak zadziała nie zastąpi Ci nic...

 

A TERAZ NIE MARUDŹ I BIEGIEM PO IMIĘNAZWISKO.PL!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie prowadzisz dzialalnosci gospodarczej a rozwazasz rozszerzenie kojarzone z biznesem tylko dlatego, ze jest wolne?

W przyszłości planuję jakąś tam działalność założyć ale nie będę gościem jak czarnecki.biz :)

 

Napisałem już maila do właściciela domeny. Generalnie za ok 2xx zł pewnie jej nie kupię a więcej nie bardzo mam ochotę płacić.

Edited by KSI

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jest jeszcze opcja rejestracji: nazwisko.co.pl, nie wiem tylko jak to się sprawdzi w kontaktach oficjalnych u Ciebie ale ja tak właśnie zrobiłem i spełnia to swoją rolę. Będzie to wyglądało np. imie@nazwisko.co.pl Domena w pierwszym roku będzie cię kosztować ( o ile jest wolna oczywiście - sprawdz w AM) bodajże 2.95zł a w następnych chyba 12zł więc taniej nie znajdziesz. Poza tym możesz zawsze postawić mini stronkę z informacją, że udostępnisz adres pocztowy w domenie za niewielką opłatą i domenę będziesz miał za darmo:-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

W przyszłości planuję jakąś tam działalność założyć ale nie będę gościem jak czarnecki.biz :)

 

Napisałem już maila do właściciela domeny. Generalnie za ok 2xx zł pewnie jej nie kupię a więcej nie bardzo mam ochotę płacić.

Nie wiem kim będziesz ale jeśli nie jesteś gotów zainwestować chociażby 200 zł w swoje nazwisko, na którym mógłbyś i - przynajmniej teoretycznie - chciałbyś budować markę, to znaczy, że długa i trudna droga przed Twoim biznesem.

 

Zawsze możesz też spróbować zarejestrować sobie domenę, która nie jest Twoim nazwiskiem lecz np. ksywką / ulubionym nickiem.

Być może w przyszłości, w oparciu o tą nazwę, zdecydujesz się zbudować swą markę i już będziesz miał krótką peelkę kojarzoną z Tym co robisz. Jak przykłady można podać Vagla lub Kazik.

 

Ew. weź cokolwiek na czuja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W przyszłości planuję jakąś tam działalność założyć ale nie będę gościem jak czarnecki.biz :)

 

Napisałem już maila do właściciela domeny. Generalnie za ok 2xx zł pewnie jej nie kupię a więcej nie bardzo mam ochotę płacić.

Mając takie złożenia jedynym wyjściem jest posługiwanie się pocztą bezpłatną interia, o2 i inne (tak jak napisał Bazyli)

Nie zapomnij, że trzeba jeszcze domenę przedłużać każdego roku za ogromną kwotę 50PLN.

Ja otrzymując propozycję 2xx odrzucam ofertę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nadal brak odzewu od firmy właściciela domeny z nazwiskiem. 2xx zł to bym jeszcze zapłacił ale jak mi zaśpiewa 1xxx to już nie. 50 zł za odnowienie domeny jest mi znane.

 

W tym wypadku może jeszcze wybrać nawizko rodu pl czyli np. kowalscy.pl - jest wolna.

 

Poza tym wolna jest nazwisko.me oraz nazwisko.pro, naziwsko.mobi, nazwisko.email no i wciąż 14 znakowa imienaziwsko.pl

 

Czy da się zrobić opcję na domenę eu / com? Jeśli tak to gdzie i za ile?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×